çeyiz yardımı ile başlık açan benim lütfen inanmayanlar okusun

ne gerçekse ya!!!
aç mı?
susuz mu?
çıplak mı?
evsiz mi?
işsiz mi?
nedir ????
kayınvalide ve çevresine karşı mahçup olmamak için eksiklerini kk üyelerinden isteyen biri.. aç deqil açıkta deqil...bukadar eksik herkeste var ben 17 yıllık evliyim bnm evimdede eksik var..ne demek ya çeyiz serilecek eksiklerim var yardım edin...yok artık ne günlere kaldık... bu konuda hiçbir şekilde bir dram yok...sadece sömürü...AYIP YAA!!!

gayette hepsini okudum . dalga geçecek başka şeyler bulun kendinize. çok ayıp. yüreğiniz çok karanlık. bende inanmadım ama azıcık da olsa gerçeklik payı için hiçbişi yazmadım. vicdanım elvermedi ters bişi yazmaya. sizler nasıl vicdanlara sahipsiniz anlayamıyorum

arkadaslar bı turlu eskı konunun lınkını bulamadım bırı yazabılırmı acaba meraktan olucemmmm

Konu kaldırıldı. Konu sahibi elinde bulunan çeyizlerin fotoğraflarını yükleyerek, başka bir şey alamıyorum , kullanmadığınız eşyalarınız varsa kargo ücretini ödeyerek alabilirim demişti ama inanmayan arkadaşlar bazı açıklar tespit ederek konu sahibini topa tuttular...
Sabah 5e kadar sürdü tartışma yanlış hatırlamıyorsam...

Evet gelin pikesini unutmayın onu da istedi arkadaş. ne günlere kaldık ya bi tarafta yemek bulamayan insanlar bir taraftan da fritözü, pikenin derdine düşenler.

Bu karakterle alakalı en başta. Şahsen ben ne 80.000 tl borcu olan biriyle evlenirim, ne de böyle bir annesi olanla... Tercih meselesi... Aslında konu sahibinin öncelikle düşünmesi gereken ne biliyormusunuz. Çeyiz bir şekilde halledilir, eldekiler bile serilir...Ama ya ondan sonrası? Böylesine düşüncesiz, bencil bir kayınvalide ve borç içinde yüzen bir koca...Ömrü çile içinde geçecek, bu çok net

herşey açlık susuzluk değildir. kaldı ki bu sizlere dalga geçme hakkı vermiyor. zorla mı aldı sizde. gönlünden kopandan istedi. lükse lüks. ister ister. dalga geçmeye lüzüum yok.

bi bak bakalimm ben dalga gecmismiyim dalga gecicek tek kelime yazmadim sen benim vicdanimi sorgulayamazsin...

Dünkü tartışmalar kaldığı yerden devam 0 gelişme. Ben inanmıyorum, kendimce saçma bulduğum yerleri sordum hala kaçamak cevaplar veriyor konu sahibi bu benim kendi fikrim. Burada inanan insanlar da var inanıyorsanız buyrunuz yollayın yardımlarınızı biz kimseye safmısınız niye yolluyorsunuz demedik. Ama konu sahibi de şüphesi olanları yok Allaha havale ediyorum yok insafsızlar yok vicdansızlar diye suçlayamaz. Bunu anlatmaya çalışıyoruz herkesin kendi görüşü..

bence konu sahibi arkadaş buradaki çeyiz başlıklarını okumuş okumuş dert edinmiş bi defa da alamayacağını düşününce başkasından alayım demiş eşya gönderilse bile markasını beğenmez demedi demeyin

herşey açlık susuzluk değildir. kaldı ki bu sizlere dalga geçme hakkı vermiyor. zorla mı aldı sizde. gönlünden kopandan istedi. lükse lüks. ister ister. dalga geçmeye lüzüum yok.

Herşey açlık suzusluktur evsizlik işsizliktir...hakiki ihtiyaç sahibi budur !!
evimde/çeyizimde onum yok bunum yok diyerek insanlardan yardım bekleyen kişi topa tutulur..tutanlarda sonuna kadar haklılar... Allah rızası için yardım etmek isteyenler günlerce aç olan birini doyursun...1500tllik gelinlik isteyene deqil...

Son düzenleme:

biri gelse dese acim ekmek ver , bende amann babane desem ozaman yaziklar olsun bana, allah tepemden bakar elbet birgün

ama 300 tl lik ütüsü olan biri gelip burda eksiklerinin tamamlanmasini isterse inanman ve yardimda etmem
300 tl ye ütü alacagina tabak tencere alsaymis, ütü okadarda lazim degil , misal ben ütü yapmiyorum camasirlari hemen islakken cirpip asinca kirisik olmuyor

neyse ya kib basicam simdi , bosuna tartisiyoruz burada

dipnot. fritöz neyim yollayanlarda sonrada lütfen burda gelip aglamasinlar dolandirildik diye

nicklere gore yorum yaparsan iyi olur kimseyi zan altinda birakma...

tek tek nickten alıntı yapmaya uğraşamayacağım. son sayfada herkes dalga geçmişti dayanamadım yazdım. sende benim yazdığımı alıntılayarak bişi yazdın. bende hem onu cevapladım hemde dalga geçenlere seslendim.çoğul konuştum.

neden sürekli dalga geçtiğimiz kanısına varıyorsunuz anlamış değilim.

inanmamak güvenmemek dalga geçmek mi??görende karsımızda ve biz ona inanmıyoruz sanır.

komıkleşme yaa!..
ortada aç kalmış veya evinde bir tabağı olmayan bir insan yok.

gerçekten neye nasıl tepkı vereceğinizi bilmiyorsunuz.

senın gerçekten aç ve susuz olan ve bunu söylemekten bıle utanan insanlardan haberın yok!.

fritöz nedir allahaşkına? pike nedir?

dikkat edersen büyük çelişkiler var.konu sahibi gerçek olsa bile, niyetini doğrudan söylemıyor.çelişki çelişki çelişki.

hem kullanmadığımız, hem de evımızde olupta hiç kullanmadığımız bu nedir ya?.

açık açık liste yapmış
alın diyor işte.

yardıma ihtiyacı olan liste yapmaz.kullanmadığınız ne varsa verın der.eski yeni fark etmez der.

çok gereksiz bir durum için kendinizi yıpratmışsınız

başkalarına göre hayatını şekillendiremezsin eksik arayan illa ki bulur.. şu karikatür gayet güzel anlatıyor;

Son düzenleme:

inanmayın çelişkili noktalarını da söyleyin tamam. ama dalga geçmek ne olursa olsun çok yanlış bişi. ve acımasızca.

size katılıyorum. bu arada ütüye 300 tl vermek de ne bileyim , bana gereksiz geldi... ütüye 300 tl veren diğer ihtiyaçlarını da karşılar. ki hem nişanlısı hem kendisi iş sahibi...

donlum bosver yorumunu yap yardimda bulunanlara karisma isteyen yardim etsin isteyen etmesin her koyun kendi bacagindan asilir..

hadı yaaaaa tesekur ederım bılgılendırdıgın ıcın ama cok sasırdım acıkcası 1500 tl bı gelınlık ıcın fazla degılmı hele de tenceresı olmayan bır ınsana.buyuk konusmak ıstemıyorum ama aılemın durumu cok sukur ıyı olmasına ragmen bana verılen harclıklarla her ay ceyrek alıp bırıktırıyorum ılerde boyle bır ıhtıyacım vs olur dıye.ama konu sahıbı ıcın soylemıyorum ama ınsanlar genel olarak hem hayatlarından hıc kısmak ıstemıyorlar hemde herseyın en guzelıne sahıp olmak ıstıyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…