çeyiz yardımı ile başlık açan benim lütfen inanmayanlar okusun

bi kadın varmış hamilemi neymiş...çocuklarının ameliyatı için yalvarmış fln para toplamış....

hatta galiba birtakım eşyalar istemiş,hatta kadınla gidip tanışanlar bile olmuş ve öyle rol yapmışki inanmışlar hatuna...

haliyle inanalar bn gördüm gittim yalan söylemiyor diince milletin içi rahat etmiş....ve yardıma devam....

neyse bu kişi başka bi hesap daha açmış burayı ve milleti gaza getirmiş,bn tanıyorum onu şöyle doğru böyle inanın diye,meğer o kişiyle milleti gaza getiren aynı kişi...

vel hasılı dolandırıcılık....20 bin tl toplamış,gönderilen eşyaları 2. el pazarında satmış......

sonra pisman oldum hakinizi helal edin kisini atladin sanirim....:KK31:

bi kadın varmış hamilemi neymiş...çocuklarının ameliyatı için yalvarmış fln para toplamış....

hatta galiba birtakım eşyalar istemiş,hatta kadınla gidip tanışanlar bile olmuş ve öyle rol yapmışki inanmışlar hatuna...

haliyle inanalar bn gördüm gittim yalan söylemiyor diince milletin içi rahat etmiş....ve yardıma devam....

neyse bu kişi başka bi hesap daha açmış burayı ve milleti gaza getirmiş,bn tanıyorum onu şöyle doğru böyle inanın diye,meğer o kişiyle milleti gaza getiren aynı kişi...

vel hasılı dolandırıcılık....20 bin tl toplamış,gönderilen eşyaları 2. el pazarında satmış......

vay anasını o_O
millet cin gibi tezgaha bak, yaa işte sanal ortam inansan bi türlü inanmasan bi türlü, ama bu konuda en çok şunu merak ediyorum nişanlısı 80 milyar borcu nasıl yapmış, benim eşimde polis 6 yıldır bu meslekte, değil borç yapmayı düğün ve eşya paramızı biriktirdi

Doğru söylüyorsun belki ama hayata çok yanlış yerden bakıyorsun.
Böyle giderse sürekli birileri konuşmasın ama laf etmesin diye ömrünü heba edeceksin.
Kendine yazık etme...
Ve buradaki arkadaşları eleştirme. Çünkü öyle düşünmekte haklılar... Biraz empati yap...

Borcunuz bitmeden illa evlenmek istiyorsanız, biraz sıkıntı çekeceksiniz.. Öyle çeyizim tam olsun, o da olsun bu da olsun, aman fritözüm yok ne derler diye düşünmeyeceksin.. Ya da bekleyecek borcunuzu ödeyecek ondan sonra eksiksiz olarak evleneceksiniz...
Kayınvaliden "olsun kızım olduğu kadar serilir" demiş.. Daha ne desin? Arkandan laf ederse de onun kendi ayıbı olur.. Seni ilgilendiren bir durum olmaz...

Evlenince Kayınvalidem gelecek fritöze yağ lazım diye kara kara düşünürsün sonra.. Bırak Allahaşkına.. Kendine bak.. Kimse için kendini zora sokma... Yapabildiklerinle gurur duy... yapamadıklarını yapmış gibi göstermek sana bir şey kazandırmayacak emin ol...

Yarısına kadar okuyabildim, aralara biraz virgül serpiştirseydiniz anlam karmaşası olmazdı, beynim ambale oldu, bir yerde bıraktım okumayı. Diğer konuya da yorum yapmıştım, ALLAH OLSUN İNSANIN SAHİBİ...Hep bunu bilir bunu söylerim, her gece ''allahım beni kimseye muhtaç etme, muhtaçlığım bir tek sana olsun'' derim. Rabbim yardımcınız olsun, inanmayanlar olabilir inananlar olabilir, kimse rencide edici konuşamaz ama :KK20:

konu dogruysa ALLAH YARDIMCIN OLSUN eger yalansa ALLAH SENI ISLAH ETSIN...

onceki konularini bilmiyorum bunu okudum kendini ifade etmeye calismissin anlatmissin anladimda,
kullanmis esyalardan nasil ceyiz yapicaksin ki gelenler anlamicakmi bu esyalarin kullanilmis oldugunu,
hani ihtiyacim var evimde kullanicam desen anlarimda serilecek ceyizde kullanilmis esya nasil olacak bilemedim:44:

yani benim dün okuduklarım bunlar...bn yaşamadım bilmiyorum....

ama işte duyduklarımla ve konu sahibinin olayı çok benziyor....bu da insanları ister istemez güvensiz yapıyor...

hee ama diyememki konu sahibi yalan söylüyor...tanımıyorum sonuçta ama inanmayanların da hakkı var inananlarında....

bn yardımımı ederim etmem kimseyi alakadar etmez ama edersem de taş çatlasın 2 parça kullanmadıklarımdan olurum...

kimseye inanın diyemem ama inanmayın da diyemem...sadece konu sahibi yıllar önce olan olayı bilsin istedim..neden insanlar bu kadar temkinli okusun istedim.....

onceki konularini bilmiyorum bunu okudum kendini ifade etmeye calismissin anlatmissin anladimda,
kullanmis esyalardan nasil ceyiz yapicaksin ki gelenler anlamicakmi bu esyalarin kullanilmis oldugunu,
hani ihtiyacim var evimde kullanicam desen anlarimda serilecek ceyizde kullanilmis esya nasil olacak bilemedim:44:

ilk konusunu kapattirdi
zaten kullanilmis istemiyo
evinizde kullanmadiginiz ceyizime koyabilecegim seyler varmi die soruyo:KK31:

[sıze=3]sana inanmayanlardan biri de ben olduğum için yazını sonuna kadar okudum.. Aklıma takılan şeyleri yazıyorum cevaplarsan sevinirim..

- neden yasak olmasına rağmen bu konuyu 3.kez açtın? Konun kapatıldı, başka biri seninle ilgili konu açtı orada da sağolsun arkadaşın seni aratmadı sürekli sanki seni tanıyor gibi ihtiyacı var, o bunu bunun için dedi vs.. O arkadaşın karışması da sana inanmamızı engelledi çünkü o da herkes gibi seni forumdan tanıdı bu kadar olaya karışmamalıydı ki hala karışıyor. Herkes sadece kendi görüşünü yazsın tanımadığınız kişilere kefil de olmayın, avukatlığını da yapmayın.

- eşinin maaşı iyi bence de ama sonuçta o borcu da siz yaptınız neden sanki başka biri yapmış gibi konuşuyorsunuz anlamadım. 2 milyarlık geliriniz varsa 2 milyar harcayın bilemedin 3 milyar harcayın. 80 milyar az para değil..

-burada kimse size dilenci, dolandırıcı falan demedi lütfen insanların günahını almayın.

- kayınvalideniz madem sizin bu çeyiz yoksunluğu durumunu küçümseyecek maddiyatta bir insan neden bu kadar borcunuz var? Ve nişanlınızın ailesi sizi tanımıyor mu yani durumunuzu bilmiyor mu?

- 3 tencere 3 tabak 3 çatalsa tek derdin hemen ben göndereceğim. Inanmadık diye kalpsiz, insafsız olduysak. Sizde fritöz istediğiniz için uçarı ve bencilsiniz o zaman arkadaşım

- deseniz ki evimizde eşya yok evleniyruz zor durumdyız herkes yardım eder elinde olanı esirgemezdi siz orada kayınvalidem gelecek mahcup olmak istemiyorum diyorsunuz hala..

- evinde bilgisayar olmayan da var sokakta yatanda..

- kusura bakma sen duygu sömürüsü yapıyorsun bunu isteklerin açısından demiyorum. Herkes konu açıyor herkes yanlış anlamalara maruz kalıyor. Hepimiz isyan edelim o zaman lanet okuyalım birbirimize.. Kim günahını alıyorsa allaha havale ediyorsun öyle mi burası herkese açık bir forum canım arkadaşım sende 2 gün önce o kadar tutarsız cevaplar verdin ki sana inanan bile inanmaya dönüştü hala kafam dalgındı kendimi yanlış anlattım durum bu diyeceğine milletin tepkisini çekmeye çalışıyorsun

- şimdi sen kalkıp gene vicdansızsınız, ön yargılısınız diyebiliyorsun yani. Hani net üzerinden kimse kimseyi tanıyamazdı işine geldiği gibi herkes..

- 300 tllik ütü ve fritöz olayına da değinseydin keşke onları unutmuşsun..

- biz senden ne eşinin nerede çalıştığını, ne senin kimliğini istedik. Ben açıkcası inandıracak bir yazı bekledim ama eskisinden daha foss.. Anca inanmayanları yerden yere vurmşsun. Senin yerinde olsam durumu kısa öz anlatır inanan inanmayan herkese teşekkürler derim nedir bu ya bir küfür etmediğin kalmış sanki 40 yıllık ahbabız sana inanmak zorundayız..
[/sıze]
- [sıze=3]2 milyar eşinin maaşı artı senin maaşın bence 300e o çeyiz tamamen eksiksiz alınır bende geçen gün arkadaşımı nişanlandırdık ve o 320ye halletmişti ne ararsan da vardı evinde tencere takımıydı tabağıydı borcamıydı.. Bursanın çok pahalı bir şehir olduğunu sanmam 3-5 değişir belki fiyatlar

- inşallah da ben yanılıyorumdur sen haklı çıkarsın...[/sıze]
1-açmayacaktım telefonda arayıp burda yazılanları söylediler kaçtığını düşünüyolar kendini anlat dediler ve ben yazımdada yazdım yardım için yazmadım bilgi vermek için yazdım burdayım kaçmadım dedim
2-80 milyarı borcuda en yakın arkadaşı alıp kaçtı şuan mahkemeliğiz maaşına haciz koydurduk o kişinin ama biz 5. Sıradaymışız alacaklıların ve bu parayı taksit taksit alabilceğiz
3-demedilermi allah aşkına konuyu bilen yazsın resmen ima ettiler açık açık
4-biliyor ama yinede olsun diyo
5-derdim evet tencere siz beni tanımadığınız halde o kadar ağor şeyler yazdığınız için böyle yazdım
6-ben en başta ihtiyacaım var dedim 2. Sebep kayınvalidem
7-300 tlik ütüye değinicem uzun fritöz olayı saçmaydı evet
8-300 bile bulamaıyorum geri kalan çeyiz için
9-yazıyı beğendirmek gibi niyetim yok amacımı anlattım

Zaten ilk konu kapatılan konuydu hani şu burda da tartıştığımız..

1-açmayacaktım telefonda arayıp burda yazılanları söylediler kaçtığını düşünüyolar kendini anlat dediler ve ben yazımdada yazdım yardım için yazmadım bilgi vermek için yazdım burdayım kaçmadım dedim
2-80 milyarı borcuda en yakın arkadaşı alıp kaçtı şuan mahkemeliğiz maaşına haciz koydurduk o kişinin ama biz 5. Sıradaymışız alacaklıların ve bu parayı taksit taksit alabilceğiz
3-demedilermi allah aşkına konuyu bilen yazsın resmen ima ettiler açık açık
4-biliyor ama yinede olsun diyo
5-derdim evet tencere siz beni tanımadığınız halde o kadar ağor şeyler yazdığınız için böyle yazdım
6-ben en başta ihtiyacaım var dedim 2. Sebep kayınvalidem
7-300 tlik ütüye değinicem uzun fritöz olayı saçmaydı evet
8-300 bile bulamaıyorum geri kalan çeyiz için
9-yazıyı beğendirmek gibi niyetim yok amacımı anlattım

iyiki kendini ifade ettin yoksa insanlar cidden hakkınızda tam olarak bilgi sahibi olmadan kesin bir dille kötü şeyler konuşmuşlardı

söyledim kızım ne varsa serelim diyor ama biliyorum yüzüme gülüp arkamdan dedikodu yapılcak dedikoducu akrabaları çok biliyorum hespsini anlattı nişanlım neyse kulaklarımı tıkacam artık yapcak bişi yok ama kendimi bili,yorum çok üzülcem ben sadece kullanmadığı eşyası olan varsa vermek isterse diye yazdım ama evet bu bu iş burda olmamayack anladıdımmm

Yahu okudukça sinirleniyorum, diyemediniz mi kayınvalidenize; yokki neyi sereceğiz? Üstelik çok üzüleceğiniz az çeyiz serecek olmanız olmasın, evlenirken çeyiz parasında sorun yaşıyorsunuz, 80.000 TL borcu olan bir eşiniz olacak, ki bu evliliğinizi ciddi anlamda çıkmaza sokar. Tamam seviyorsunuz, aşıksınız, 2 parça ekmekle ömür geçirebilirim diyebilirsiniz de o öyle olmuyor işte, insanoğlu nefsini çok zor kontrol altına alıyor, zor günler bekliyor sizi. Çok zor. Allah yardımcınız olsun...

ilk konusunu kapattirdi

kullanmadiginiz cope atacaginiz demis cope atilacak seyden nasil bir hayir bekliyor ?
inanmadigimdan degil ama boyle ceyiz serecegine hic sermesin daha iyi,
kaynana konusur konusur susar..

bazı yörelerde nişanda kıza takılan altın bilezik vs bozdurulup kızın çeyiz eksikleri alınıyomuş, nişanda takılanları kullanabilirsin

ilk konusunu kapattirdi

benim evimde kullanilmamis hicbir esya yok, niye olsunki zaten, birseyi aliyorsam lazimdir ve kullaniyorumdur.
cogunluklta böyledir diye düsünüyorum :KK14:

evet o hamile bayan yüzünden kk nin dili yandi. sonra kazen geldi "iste bu yüzden böyle yardim amacli konular yasak " dedi
ve bizi uyardi bu size ders olsun dedi :KK23::KK34:
ama demekki ders olmamis :KK24::KK14:

X