çeyiz yardımı ile başlık açan benim lütfen inanmayanlar okusun

kullanmadiginiz cope atacaginiz demis cope atilacak seyden nasil bir hayir bekliyor ?
inanmadigimdan degil ama boyle ceyiz serecegine hic sermesin daha iyi,
kaynana konusur konusur susar..

yani hiç olmamasından sa bişeyler gözüksün yeter diyor kanımca...ve burada yardım göndereceklerin çöplük şeyler göndereceğini zannetmem.....

ama bu konu doğruysa ne içler acısı bir olay yaa..bn evlendiğimde bi tek tost makinam eksikti...ama hala eksik:)))

Ne amaçla yardım istediğinizi gerçekten anlamadım.

Çalışıyormuşsunuz,pekala bu bahsettiğiniz çeyizi taksitle yavaşyavaş yapabilirsiniz.,,

Öncelikle gerektiği kadarını alır,sonrada tamamlarsınız.

Kayınvalide çeyiz serilmesini istiyorsa nişanlınla hallet diyenlere savunmanız da garip gerçekten.Heves ediyormuşsunuz.

İnsanoğlu doyumsuzdur,hepimiz ulaşamayacağımız şeylere heves edebiliriz,ama çok azıyla yetinmek zorunda kalırız çoğu zaman.

Sizden çok fazla şeye sahip olanlar kadar ,çokçok azıyla hayatını idame ettirmek zorunda olanlarda var.

Lütfen birazda sizden daha azına sahip olanlara bakın.

6 tabak,bir tencere ,çok gerekli olan eşyalarınızı alın,gerisi zamanla olur dert etmeyin.

Kayınvalidenizin çeyiz sermek istemesine gelince bu sizin değil,nişanlınızın dert etmesi gereken bir konu.Ya annesine anlatsın durumunuzu,anlayışlı olmasını istesin.İkna edemiyorsada çeyizinizi o alsın.

Buraya konu açıp,size inanmayanlarıda suçlamayın,sanal bir ortamda neden size inansınlarki.

konu sahibi
kullanılmadığım eşyalarımı genelde ardiyede tutarım.

nereden baksan bır 30 yıllık geçmişleri var ister misin?? eskiciyi çağırdım o bile almadı.

demek istediğim sey, insanların kullanmadığı veya alıp hiç kullanmadığı bir eşyaları olacağını sanmıyorum.olanlarda malum işte bayağı eskı işine yaramaz.

olsa olsa üzerinde etıketı eskımış bir kıyafet olur.

bence tam olarak ne istediğini belirtmelisin.

Son düzenleme:
1-açmayacaktım telefonda arayıp burda yazılanları söylediler kaçtığını düşünüyolar kendini anlat dediler ve ben yazımdada yazdım yardım için yazmadım bilgi vermek için yazdım burdayım kaçmadım dedim
2-80 milyarı borcuda en yakın arkadaşı alıp kaçtı şuan mahkemeliğiz maaşına haciz koydurduk o kişinin ama biz 5. Sıradaymışız alacaklıların ve bu parayı taksit taksit alabilceğiz
3-demedilermi allah aşkına konuyu bilen yazsın resmen ima ettiler açık açık
4-biliyor ama yinede olsun diyo
5-derdim evet tencere siz beni tanımadığınız halde o kadar ağor şeyler yazdığınız için böyle yazdım
6-ben en başta ihtiyacaım var dedim 2. Sebep kayınvalidem
7-300 tlik ütüye değinicem uzun fritöz olayı saçmaydı evet
8-300 bile bulamaıyorum geri kalan çeyiz için
9-yazıyı beğendirmek gibi niyetim yok amacımı anlattım

gercekten 80 000 tl borcu olan biriyle evliligi düsünüyormusun :KK25:
bugün forumda ceyiz icin yardim istersin
yarin evlenince borc harc icinde bunalir ekmek parasi istersin
ertesi gün hamile kalirsin bebegin icin giyecek istersin.....
bu böyle devam eder :KK19:
sendekide iyi cesaret , ben olsam evlenmem okadar borcu olan biriyle :KK25:

yani hiç olmamasından sa bişeyler gözüksün yeter diyor kanımca...ve burada yardım göndereceklerin çöplük şeyler göndereceğini zannetmem.....

ama bu konu doğruysa ne içler acısı bir olay yaa..bn evlendiğimde bi tek tost makinam eksikti...ama hala eksik:)))

keske elimden gelsede yardimci olabilsem konu sahibine..

keske hersey tost makinesi gibi olsaydi aman dikkat et bu cumlen yanlis anlasilabilir hava atiyorsun sanabilirler...:KK31:

konu sahibi
kullanılmadığım eşyalarımı genelde ardiyede tutarım.

nereden baksan bır 30 yıllık geçmişleri var ister misin?? eskiciyi çağırdım o bile almadı.

demek istediğim sey, insanların kullanmadığı veya alıp hiç kullanmadığı bir eşyaları olacağını sanmıyorum.olanlarda malum işte bayağı eskı işine yaramaz.

olsa olsa üzerinde etıketı eskımış bir kıyafet olur.

bence tam olarak ne istediğini belirtmelisin.

bencede eski yeni demek yerine direk ihtiyaclarini belirt...

1-açmayacaktım telefonda arayıp burda yazılanları söylediler kaçtığını düşünüyolar kendini anlat dediler ve ben yazımdada yazdım yardım için yazmadım bilgi vermek için yazdım burdayım kaçmadım dedim
2-80 milyarı borcuda en yakın arkadaşı alıp kaçtı şuan mahkemeliğiz maaşına haciz koydurduk o kişinin ama biz 5. Sıradaymışız alacaklıların ve bu parayı taksit taksit alabilceğiz
5-derdim evet tencere siz beni tanımadığınız halde o kadar ağor şeyler yazdığınız için böyle yazdım

1- arkadaşının neden seni savunduğuna cevap alamadım ? çok emin konuşuyor gelip tanıştı mı seninle merak ettim??

2- hukukçu olarak söylüyorum eğer burada bahsettiğin gibi maddi açıdan zor durumdaysan zaten bunu mahkemeye bildirip alacaklılar içinde ilk sıraya geçebilirdin

3- Hayır demedi birazdan dünkü konunun linkini yollayacağım herkes girip tek tek okusun yorumları. Zaten konu yoruma kapatıldığı için paylaşmakta sakınca görmüyorum reklam amacı taşımıyor sonuçta

4- " söyledim kızım ne varsa serelim diyor" bu sizin cümleniz 2.sayfadan karar verin. Çeyiz istiyor mu yoksa neyin varsa onu ser mi diyor?

5- Hala iftira atıyorsun o konuda yazdıklarımı tek tek buraya alıntıyla yazarım. kendini savunmak için millete çamur atıp durma.

6- nedense ihtiyaç kelimesini tek bir yerde kullandın ama kayınvalide durumunu yazdıkça yazmışsın. Ha öncelik ihtiyacınsa zaten kayınvalide durumunu yazman abes olmuş gereksiz ayrıntı yani

7- evet 300 tl lik ütüyü merak ettim şahsen

8- ee yüksekten uçarsan bulamazsıın tabii. 120ye karacada tencere takımı var mesela madem iyi şeyler istiyorsun. Su bardaklarını küçük yerlerden 6lısını 5 tlye, çay bardağını 8 tlye al tabaklar 30 tutsa, kaşıktı çataldı 20 tutsa 300ü bile bulmuyor ??

Nişanlınızın 80 milyar borcu varsa ve çok zor durundaysanız,kayınvalidenizin çeyiz sermek istemesi biraz komik canım.

Ben inanamadım açıkçası.

Ama doğruysa senin çeyizden çok daha büyük problemlerin var bana göre.

Oğlunun durumuna üzüleceğine,komşulara hava atma derdinde olan bir kadından hertürlü vicdansızlık beklenir haberin olsun.

konu sahibinin çalıştığını bilmiyodum, nice arkadaşım özel sektörden aldıkları asgari ücretle tam takır çeyiz döşediler yahu, üstelik ucuza kaçmadan, ne biliyim tuhaf

ben bu konuda yardım edilecek bir durum göremiyorum :KK19::KK19::KK19:
günlerdir aç olan aqzına bir lokma ekmek koymayan ayaqına giyecek çorabı olmayan başını sokacak ev bulamayan hakiki ihtiyaç sahipleri varken çeyiz için yardım beklenmesi son derece ACI...
1 battaniye 3-5 tabaksa ihtiyacın kaç kuruş tutar bunlar...gülünç tamamen...

ben yoktum ya kacirmisim o konuyu:44:

Çok şeyler kaçırdın tweety ilk konuyu okuyanlar gelsin bence de sizi kurtarsınlar soru işaretlerinden.. Şahsen en ilginç bölümleri yazarsam arkadaş başta gayet inandırıcıydı ama sonra saçmaladıkça saçmaladı yok foruma apaçık numara yazmalar, benim eşim polis bende asistanım demeler, fritöz istemeler.. Bi arkadaş ütü var göndereyim demişti konu sahibinden gelen tepki yok benim var demişti 300 tllik. Sonra da inandırıcılığını kaybetti tabi buyursun açıklamalarını yapsın gene.. Kontör alamıyor ama evde bilgisayarda var nette var cam da var. Aman isteyen inanır isteyen inanmaz..

ben bu konuda yardım edilecek bir durum göremiyorum :KK19::KK19::KK19:
günlerdir aç olan aqzına bir lokma ekmek koymayan ayaqına giyecek çorabı olmayan başını sokacak ev bulamayan hakiki ihtiyaç sahipleri varken çeyiz için yardım beklenmesi son derece ACI...
1 battaniye 3-5 tabaksa ihtiyacın kaç kuruş tutar bunlar...gülünç tamamen...

insan psikolijisi işte

hangimiz böyle küçük şeyleri dert etmiyoruz ki...

:KK43:

iyiki kendini ifade ettin yoksa insanlar cidden hakkınızda tam olarak bilgi sahibi olmadan kesin bir dille kötü şeyler konuşmuşlardı

Kimse ona dilenci, hırsız, üçkağıtçı demedi. Sadece çevremizden duyup, gördüklermizden örnek verildi, onlara bu sıfatlandırlmalar yapıldı. Konu sahibi yine burda oldugu gibi elindekilerle yetinmeyip, sırf akrabalara göstermek için bir şeyler istemesi yüzünden eleştirildi.

.

Çok şeyler kaçırdın tweety ilk konuyu okuyanlar gelsin bence de sizi kurtarsınlar soru işaretlerinden.. Şahsen en ilginç bölümleri yazarsam arkadaş başta gayet inandırıcıydı ama sonra saçmaladıkça saçmaladı yok foruma apaçık numara yazmalar, benim eşim polis bende asistanım demeler, fritöz istemeler.. Bi arkadaş ütü var göndereyim demişti konu sahibinden gelen tepki yok benim var demişti 300 tllik. Sonra da inandırıcılığını kaybetti tabi buyursun açıklamalarını yapsın gene.. Kontör alamıyor ama evde bilgisayarda var nette var cam da var. Aman isteyen inanır isteyen inanmaz..

Gelin pikesi tartışması vardı sanırım bir de ?

konu sahibi kac yildir calisiyorsun , kac yildir nisanlinla berabersin, hatta kac yasindasin
simdiye kadar ceyizini bitirmis olmaliydin, he olur bitmez ozaman madem milletin lafini cok önemsiyorsan, nisanlina ceyizim hazir degil hazir olunca evlenebilirim ancak diyeceksin, acelen ne? :KK14:

ve ben sana inanmiyorum, burda duygu sömürüsü yaparak milletten ne koparirsam kardir diyorsun demi :KK23:

diğer konuyu ben okumuştum
inanmayanlara kırılmana anlam veremiyorum babanın ve kardeşinin engelli olduğunu yazmıştın asıl demen gerekir nasıl bir insan ki kayınvaliden engelli babanı kardeşini göre göre senden çeyiz istiyor bu burda söylenenlerin tümünden daha gaddarca
çeyiz meselesini halletsen bile bunun damatlığı var sonra ailenin sana ve damada altın takması gerekiyor bunlar nasıl olacak
sonra bir de yazdıklarından çıkardığım kadarıyla 30 yaşında flnsın heralde (borçların kapanması için 5 yıl beklememiz gerek 35 olucam gibisinden bi cümleydi yazdığın) bu yaşa kadar çalışıp 50 lira kenara atmış olsaydın şuan tam bir çeyizin olmasa elle tutulur bir çeyizin olurdu
her yerde çeyizciler vardır gidiyorsun bi sürü şey alıyorsun her ay 20 lira 50 lira ne varsa veriyorsun ve hiç anlamadan çeyizin tamamlanıyor çalışan bi insanın hiç yoksa da her ay ayırabileceği 50 lirası vardır
şunu de tencerem yok ben neyde yemek pişiricem napıcam kaşığım yok neyle yicem de ama kaynanam dedikodu yapacak deme hakketen neyle yemek yiceksin sen plastik çatal kaşıkla mı
sonra koyduğun çeyizleri de gördüm kek kalıbı almaktansa bime gelen tencereler çok ucuz oluyor 2 tencere alsan birde pazarda orda burda 20 liraya 6 kişilik çkb setleri oluyor en azından karnını doyurabilirdin
bence aleme rezil olucam diye düşünmeyi bırak ne de yemek yicem karnımı nasıl doyurcam diye düşün

Kimse ona dilenci, hırsız, üçkağıtçı demedi. Sadece çevremizden duyup, gördüklermizden örnek verildi, onlara bu sıfatlandırlmalar yapıldı. Konu sahibi yine burda oldugu gibi elindekilerle yetinmeyip, sırf akrabalara göstermek için bir şeyler istemesi yüzünden eleştirildi.

.

ben silinen konuda bu tarz imalara şahit oldum ama

belki doğru belki yanlış söyledikleri ya Allah bilir

X