çeyiz yardımı ile başlık açan benim lütfen inanmayanlar okusun

evlilik artık amacından tamamen saptı dert hayat birleştirme değil şunun ne kadar çeyizi var ne kadar altın takıldı kaç kişi ağırlandı tamamen güç gösterisi

çok haklısın..bu forumda görüyoruz altın yüzünden birbirine girenler,para yüzünden kavga edenler,eşya olayından nişan atanlar...yazık günah..iki genç insanın en güzel zamanları böyle garip şeylere heba ediliyor..

konu sahibi halinize çok üzüldüm..yanlış anlamayın yardım istemenize değil bu çeyiz konusunun sizi bu kadar etkilemesine..baksanıza nickiniz bile "üzgün" ....bunu kendinize yapmayın artık...

bu işi nişanlın çözsün yeter senin hırpalandığın bu nedir yaa, harbiden bu evlilik işi azap oldu millete, bekarlar korkuyo evlenmeye, Rabbim hepimizin gönlüne göre versin, millet aya gidiyo biz hala bu işlerle uğraşıyoruz, benim annem bana pike takımı yaptırmıştı "çeyizinde bulunsun" diye, bulunsun nedir yaa al işte bulunuyo, hurca koydum duruyo öyle, sırf annemin genç kızken işlediği işlemeler var üstünde diye ömrü billah saklıcak sakla dedi kuzucum

Suç bu kouyu açan arkadaşta değil

suç çeyiz dı zart tı zurt tu diyen insanlarda bence

çünkü onu bu duruma onlar düşürmüş...

Son düzenleme:
en azından dün geceki ve bi önceki geceki şahıslar, gelip görseler kızın kaçmadığını yalan söylemediğini..o bile yeter sanırım bu kızcağıza... gıyabında neler neler konuşuldu hakaretvari çok şeyler söylendi, kaçtı denildi yalancı denildi kandırıyor denildi...gelip de görseler kaçmadığını hala kendini ifade etmeye çalıştığını, o bile yetecek sanırım bu kıza....

Buyur gelip gördüm arkasından hakaret edildi diye uydurma arkadasım.. Konu sahibi kendi sahip çıksın konusuna senin savunmalarınla nereye kadar? Ha gidip gördüysen kızı ya da tanışıklığın varsa söyle ama bu nedir ya dünden beri o haklı diyip sanki konu sahibi gibi her yoruma muhalefet oluyorsun. Kendisi cevap versin yorumlara hayatını da ondan iyi bilemezsin ya

hıh sonunda görebildim güzelim seni....

dün gazel resmen uğraştı senin için ve inanmayanlarla savaştı.....

bn söyleyecek söz bulamadım çünkü geçmiş yıllardan edinilmiş tecrübeler varmış onları anlatınca millet aklım karıştı....

yırtındım resmen inanmak için sana....o kadar gelip gittimki vicdanımla aklım arasında....ya gerçekse dedim hep.....

kızlar nişanlının polis senin yönetici asistanı olduğunu söyleyince ( ki bn bunları bilmiyordum) ve 1500tllik gelinlik istemişsin falancanınkini beğenmemişsin vs.....bu tip şeyler bna da garip gelmişti ne yalan söyleyeyim....

kimseye de kız doğru söylüyor neden böyle yapıyorsunuz diyemedim çünkü tanımıyorum seni ve gazel neredeyse seni savunduğu için işbirlikçin olarak ilan edilecekti...ramak kalmıştı ve hatta gazelle senin aynı kişi olduğun bile idda edilebilirdi o derece yani.....

sanal ortamda çok zor bu işler Allah yardımcın ve yardımcımız olsun....

en azından dün geceki ve bi önceki geceki şahıslar, gelip görseler kızın kaçmadığını yalan söylemediğini..o bile yeter sanırım bu kızcağıza... gıyabında neler neler konuşuldu hakaretvari çok şeyler söylendi, kaçtı denildi yalancı denildi kandırıyor denildi...gelip de görseler kaçmadığını hala kendini ifade etmeye çalıştığını, o bile yetecek sanırım bu kıza....

çok doğru ....

hee bu arada geçmiş yıllarda edinilen tecrübeyle sizinkisi çok benziyor....

inanın aptal olmak istemiyorum.......

konuyu açan arkadaşım ben senin içtenliğine inandım ama

çeyiz için seni sevecek kaynana sevmesin seni boşver ya

forum kurallarına göre açtığınız konu yasak, yorum yapmayacağım durumunuza.

o değil de
bu yazının baştan sona her satırını okuyan varsa,
ben onu tebrik etmek istiyorum
aynen....

hakaret eden kimdi ki?? sallama kafana göre..

inanmayanlar desen daha doğru olur.kimse inanmak zorunda değil
eğitim görmüş, eli iş tutan
ve tek derdı ona buna hava atmak için etraftan eskı eşya toplayan birine neden inanalım? veya neden yardım edelım??
yardıma ıhtıyacı olan , evınde oturacak çekyatı olmayan o kadar çok insan var ki.
kaldı ki konu sahibesi arkadaşımız sırf havasını iyi atsın dıye ona arka mı cıkacaktık?

yardım eden etsın, engel olan yok.hakaret eden de olmadı.
sorguladık, inanmadık dıye bu kötü olduğumuz anlamına gelmıyor..
ya sen çok safsın, ya da biz çok kötüyüz.kaldı ki sanal ortam .

Sana inanmayanlardan biri de ben olduğum için yazını sonuna kadar okudum.. Aklıma takılan şeyleri yazıyorum cevaplarsan sevinirim..

- Neden yasak olmasına rağmen bu konuyu 3.kez açtın? Konun kapatıldı, başka biri seninle ilgili konu açtı orada da sağolsun arkadaşın seni aratmadı sürekli sanki seni tanıyor gibi ihtiyacı var, o bunu bunun için dedi vs.. O arkadaşın karışması da sana inanmamızı engelledi çünkü o da herkes gibi seni forumdan tanıdı bu kadar olaya karışmamalıydı ki hala karışıyor. Herkes sadece kendi görüşünü yazsın tanımadığınız kişilere kefil de olmayın, avukatlığını da yapmayın.

- Eşinin maaşı iyi bence de ama sonuçta o borcu da siz yaptınız neden sanki başka biri yapmış gibi konuşuyorsunuz anlamadım. 2 milyarlık geliriniz varsa 2 milyar harcayın bilemedin 3 milyar harcayın. 80 milyar az para değil..

-Burada kimse size dilenci, dolandırıcı falan demedi lütfen insanların günahını almayın.

- Kayınvalideniz madem sizin bu çeyiz yoksunluğu durumunu küçümseyecek maddiyatta bir insan neden bu kadar borcunuz var? Ve nişanlınızın ailesi sizi tanımıyor mu yani durumunuzu bilmiyor mu?

- 3 tencere 3 tabak 3 çatalsa tek derdin hemen ben göndereceğim. İnanmadık diye kalpsiz, insafsız olduysak. Sizde fritöz istediğiniz için uçarı ve bencilsiniz o zaman arkadaşım

- Deseniz ki evimizde eşya yok evleniyruz zor durumdyız herkes yardım eder elinde olanı esirgemezdi siz orada kayınvalidem gelecek mahcup olmak istemiyorum diyorsunuz hala..

- Evinde bilgisayar olmayan da var sokakta yatanda..

- Kusura bakma sen duygu sömürüsü yapıyorsun bunu isteklerin açısından demiyorum. Herkes konu açıyor herkes yanlış anlamalara maruz kalıyor. Hepimiz isyan edelim o zaman lanet okuyalım birbirimize.. Kim günahını alıyorsa Allaha havale ediyorsun öyle mi burası herkese açık bir forum canım arkadaşım sende 2 gün önce o kadar tutarsız cevaplar verdin ki sana inanan bile inanmaya dönüştü hala kafam dalgındı kendimi yanlış anlattım durum bu diyeceğine milletin tepkisini çekmeye çalışıyorsun

- Şimdi sen kalkıp gene vicdansızsınız, ön yargılısınız diyebiliyorsun yani. Hani net üzerinden kimse kimseyi tanıyamazdı işine geldiği gibi herkes..

- 300 tllik ütü ve fritöz olayına da değinseydin keşke onları unutmuşsun..

- Biz senden ne eşinin nerede çalıştığını, ne senin kimliğini istedik. Ben açıkcası inandıracak bir yazı bekledim ama eskisinden daha foss.. Anca inanmayanları yerden yere vurmşsun. Senin yerinde olsam durumu kısa öz anlatır inanan inanmayan herkese teşekkürler derim nedir bu ya bir küfür etmediğin kalmış sanki 40 yıllık ahbabız sana inanmak zorundayız..

- 2 milyar eşinin maaşı artı senin maaşın bence 300e o çeyiz tamamen eksiksiz alınır bende geçen gün arkadaşımı nişanlandırdık ve o 320ye halletmişti ne ararsan da vardı evinde tencere takımıydı tabağıydı borcamıydı.. bursanın çok pahalı bir şehir olduğunu sanmam 3-5 değişir belki fiyatlar

- İnşallah da ben yanılıyorumdur sen haklı çıkarsın...

Noktasına virgülüne kadar katılıyorum.:KK6:

Bi üye polis kuzenine seni şikayet edeceğini iddia ediyordu
Ne oldu,gelip aldılar mı seni ?
Bu zihniyetten nefret ediyorum,seni polis kuzenime söyleyeceğim
Çok korkttuk gerçekten :18:
Konu sahibi eğer gerçeksen Allah yardımcın olsun eğer gerçek değilsen Allah seni ıslah etsin

geçmişte ne olmuş ?

bi kadın varmış hamilemi neymiş...çocuklarının ameliyatı için yalvarmış fln para toplamış....

hatta galiba birtakım eşyalar istemiş,hatta kadınla gidip tanışanlar bile olmuş ve öyle rol yapmışki inanmışlar hatuna...

haliyle inanalar bn gördüm gittim yalan söylemiyor diince milletin içi rahat etmiş....ve yardıma devam....

neyse bu kişi başka bi hesap daha açmış burayı ve milleti gaza getirmiş,bn tanıyorum onu şöyle doğru böyle inanın diye,meğer o kişiyle milleti gaza getiren aynı kişi...

vel hasılı dolandırıcılık....20 bin tl toplamış,gönderilen eşyaları 2. el pazarında satmış......

seni niluferarda gelip ziyaret edcekti
ve gozlemlerini aktaracakti burdan sana destek olmaya calisanlara
durumun nedir ne degildir ihtiyacin neler
onunla gorustunmu yada o tekrar dondumu sana...

bi kadın varmış hamilemi neymiş...çocuklarının ameliyatı için yalvarmış fln para toplamış....

hatta galiba birtakım eşyalar istemiş,hatta kadınla gidip tanışanlar bile olmuş ve öyle rol yapmışki inanmışlar hatuna...

haliyle inanalar bn gördüm gittim yalan söylemiyor diince milletin içi rahat etmiş....ve yardıma devam....

neyse bu kişi başka bi hesap daha açmış burayı ve milleti gaza getirmiş,bn tanıyorum onu şöyle doğru böyle inanın diye,meğer o kişiyle milleti gaza getiren aynı kişi...

vel hasılı dolandırıcılık....20 bin tl toplamış,gönderilen eşyaları 2. el pazarında satmış......

sonra pisman oldum hakinizi helal edin kisini atladin sanirim....:KK31:

vay anasını o_O
millet cin gibi tezgaha bak, yaa işte sanal ortam inansan bi türlü inanmasan bi türlü, ama bu konuda en çok şunu merak ediyorum nişanlısı 80 milyar borcu nasıl yapmış, benim eşimde polis 6 yıldır bu meslekte, değil borç yapmayı düğün ve eşya paramızı biriktirdi

hıh sonunda görebildim güzelim seni....

dün gazel resmen uğraştı senin için ve inanmayanlarla savaştı.....

bn söyleyecek söz bulamadım çünkü geçmiş yıllardan edinilmiş tecrübeler varmış onları anlatınca millet aklım karıştı....

yırtındım resmen inanmak için sana....o kadar gelip gittimki vicdanımla aklım arasında....ya gerçekse dedim hep.....

kızlar nişanlının polis senin yönetici asistanı olduğunu söyleyince ( ki bn bunları bilmiyordum) ve 1500tllik gelinlik istemişsin falancanınkini beğenmemişsin vs.....bu tip şeyler bna da garip gelmişti ne yalan söyleyeyim....

kimseye de kız doğru söylüyor neden böyle yapıyorsunuz diyemedim çünkü tanımıyorum seni ve gazel neredeyse seni savunduğu için işbirlikçin olarak ilan edilecekti...ramak kalmıştı ve hatta gazelle senin aynı kişi olduğun bile idda edilebilirdi o derece yani.....

sanal ortamda çok zor bu işler Allah yardımcın ve yardımcımız olsun....

Dünkü konuyu okumadım.

Bu anlattıklarınıza konu sahibinin yorum yapmasını çok isterim.

vay anasını o_O
millet cin gibi tezgaha bak, yaa işte sanal ortam inansan bi türlü inanmasan bi türlü, ama bu konuda en çok şunu merak ediyorum nişanlısı 80 milyar borcu nasıl yapmış, benim eşimde polis 6 yıldır bu meslekte, değil borç yapmayı düğün ve eşya paramızı biriktirdi

X