Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

bu resmi nette gördüm çok begendim bende böyle sarmak kurdelelemek istiyorum ama etrafımdakiler annemde dahil öyle yapılırmı ona kurdelemi yeter diye beni vazgeçirmeye çalışıyolar bende napcam bilmiyorum açıkçası hurçlar belli oluyo ama bazı şeyleride beyaz bişeye sarmışlar o ne anlamadım ben resimde :26: yatak örtüsünü takmıyorum artık inşallah o pikemi kullanıcam çok beğendiğim bişey olursada uygun fiyata alırım belki bursaya gittiğimde çeyiz sandıgı almak çok gereklimi bende havlularımı patiklerimi toplu düzgün dursunlar diye sandık istiyorum ama henüz almadım

Ceyiz bir defa olacak birsey oldugu icin, bence kurdeleli daha hos duruyor. Ama bu tamamen kisinin tercihine kalmis birsey, kurdele o kadar pahali birsey olmadigi icin, yine de siz bilirsiniz tabii ki... Benim butun hurclarim satendi, genelde saten hurclar asiri dayanikli olmuyor malesef, ici dolu olunca kenarlardan patlama da yapabiliyor. Bunu da aklinda bulundur derim... Benim butun hurclarimi kurdeleledik....

Diger bohca gibi duranlar bence ailelere verilen bohcalar veya verilecek bohcalar olabilir... Biz bohcalari bu sekilde hazirlayip nisan zamani vermistik, bazi adetlerde farkli zamanlarda verilebiliyor... Bilmiyorum sizde adet nasil, bizde bir de evlendikten sonra kayinvalide gelinini akrabalarina goturur (elinden tutup goturmez tabii ki, mecazi anlamda... ). Aile buyukleri gelin ile damadi, damadin ailesi ile birlikte yemege alir... Gidilen misafirlikte de gelin ufak hediyeler goturur. Misal evin hanimi icin dantelli havlu, bir cift corap, evin beyi icin de bir cift corap gibi... Maksat eli bos gitmemek olsun hesabi... Annem sagolsun bunlarin hepsini onceden ayarlamisti benim icin... Gidebilecegim kisi sayisini hesaplayip herkese bir igne oyali bas ortusu, bir havlu, kadin ve erkek icin birer cift corap ayirmistik... Bir de balayindan esimle ufak tefek hediyeler almistik, gittigim kisiye gore onlari da eklemistim hediyelerimin icine... Gittigim yerler cok begenmislerdi... 5 -6 kisiye goturdum zaten... Kalanlari da tekrar ceyizime kaldirdim...

Sandik tamamen kisisel bir tercih. Benim annem cok arzu etmisti, bende cok istedigim icin aldim... Ha kullaniyor muyum? Evet su an kullaniyorum, bir cok ceyiz esyami ortadan kaldiriyor, bana ayrica bir yer toplama araci goruyor suan... Evinin ne sekilde musait olacagini bilemiyorsun bastan, ama ben yine de bunu goze alarak bir kizin ceyiz sandiginin olmasi gorusune sahip oldugum icin, almistim sandigimi... Yine senin tercihine kalmis, illa olacak veya olmayacak diye bir zorunluluk yok...

Bence de yatak ortusu konusunda dogru tercih yapmissin canim... Hersey o kadar cok tutuyor ki ceyizde, ekstra bir masraf yapmana gerek yok bence. Ilerde zaten ozel bir durumun olur, ihtiyacin dogarsa alirsin... Hem fazlalik olmaz, cunku bir de onlari kaldirip toplamasi var, hem de maddi acidan ekstra olusmaz senin icin... Simdiden herseyin hayirli ugurlu olsun, kafana ne takilirsa takilsin cekinmeden sor....

bende büyük ihtimal sarıp sarmalayıp kurdele yapıcam :) dediğin gibi bi kere oluyo ben seviyorum o kadar emek vermişim almışım bi kurdeleyi çok görmiyim çeyizciklerime zaman ayırıp bu kadar yazdıgın için çok teşekürler ayrıca

ben bi de dantel kullanmayı düşünmüyorum evimde sevmiyorum ama benim iki tane arnavut eltim var ve onlar şu an evli hala dantel örüyolar düşün yani şimdi ben kullanmayacağım için çok bişey yaptırmayı bide paramı dantellere vermeyi istemiyorum ama bu sefer nasıl karşılarlar onlar arkamdan laf ederlermi diye düşünmektende kendimi alamıyorum bu gelinin danteli az diye

mesela dantelli pike takımları oluyo ya onlardan yok nerden baksam 350 tl ye falan yapıyolar açıkçası bende kullanmam yani ama kullanmasanda bulunması gerekir diye düşündüğün bişey varmı çeyizde?

bende sandık istiyorum şimdi süet çok tatlı sandıklar var netten araştırıyorumda onlardan bi tane almak istiyorum hiç değilse fazla havlularımız patiklerimi baş örtülerimi onda saklarım bana bu mantıklı geliyo açıkçası

mesela benim nişan bohçamda kayınvalidem bana 21 tane işlemeli havlu getirdi ben 5 tane kabartmalı yaptırdım 15 tanede kendim özdilek havlu aldım ama işleme yok sence işleme yaptırıyımmı? ben işlemeli olanları sadece misafirde kullanmayı düşünüyorum bu arada...

seccadem yok kaç tane el işlemesi yaptırıyım etamin falan kaç tane hazır almam gerekir 2 tane kayınvalidem getirmiş onlar var bi tek

bu arada bizde bütün bohçaları nişanda verdik düğün stresiyle bide bohçayla uğraşmayalım dedik. bide ben nişanlıma sordurdum kayınvalideme hani evlendikten sonra senin yaptıgın gibi birilerine eşarp çorap patik vermek gerekirmi diye oda gerek yok demiş

çeyiz sermeside yapmıcam onuda konustum kayınvalidemle herseyi yerlerine koyucaz bunuda hallettik şükür hiç ikiletmedi diğer eltilerim yapmıs 2 hafta çeyiz görmeye gelmişler evlerineeee

ay ne çok yazmışım hakkını helal etttt

Ceyizde dantel artik eskisi kadar "olmazsa olmaz" birsey degil. O yuzden cok kafani takmana gerek yok, eger maddi anlamda seni SIKINTIYA sokacaksa alma derim... Cunku ben kendi dantellerimin hepsini kendim yaptim, bir suru dantelim var ve sandik bekciligi yapiyorlar su an... Ceyizim ilk geldigi zaman eve, butun vitrinlerime dantellerimi serdik, cok guzel duruyor o ayri konu... Severim danteli, hatta mutfagima dantel perdem bile var, onu bile serdim bir gun... Ama dantel zahmetli birsey, yikamasi, utulemesi kaldirmasi vs. O yuzden sadece konsolumda hala ceyiz zamaninda ortulen dantellerimden duruyor o kadar.
Ben evde ortu olmadigi zaman, sanki oda ciplakmis gibi geldigi icin, kendim baska bir ortu takimi almistim... Onlari kullaniyorum simdilik. Hem guzel, hem modern hem de zahmetsiz geliyorlar bana...

Bu tarz salon takimlarinin fiyatlari kumas kalitesi, boncuk, dantel gorunumune gore degisiyor. 150 TLye de var, 50 TLye de. Biraz arastirman gerekir. Ben kendi takimimi internetten 75 TL'ye almistim. Dantella markasinin takimlarindandi, gayette memnunum, 1 seneden fazladir kullaniyorum... Yikarken makinaya atabiliyorsun, fakat boncuklarindan dolayi file icinde yikamakta fayda var. Boncuklari kopmasin diye... Bebek urunleri satan magazalarda o yikama fileleri mevcut... Eger almak istersen, bu bilgiyi de vereyim dedim...

Seccade olarak ben kendim islemistim zamaninda, 4 tane kadar var bende de. Fakat hali seccadelerden de 2-3 tane mevcut.
O yuzden bence isleme yerine, hali seccadelerden 1-2 tane al yeterli olur. Maksat ceyizinde bulunsun... Ama cokta gerekli birsey degil. Ancak namaz kilan misafirin geldigi zaman gercekten faydali oluyor...

Havlu konusuna gelince, misafir gelince dantelli veya igne oyali havlulari cikartmak gercekten cok guzel oluyor. Bende yiginla havlu var diyebilirim, annem sagolsun ne beni bos birakti bol bol kendim yaptim dantellerini, ne de kendi bosdurdu, bol bol igne oyali havlu kenarlari yapti... Ceyiz zamani da zaten onlara uygun havlular alinip tek tek dikildiler...
Sende hazir havlu kenarlari alip, elindeki mevcut uyumlu havlulara dikebilirsin, havlu kenarlari o kadar pahali degil, havlusuz aldiginda... Ama elinde bir iki tane de Dantella gibi markalarin (taktim bu markaya bugun, aklima digerleri gelmedi bir turlu ) havlulari da var, $IK fransiz dantelli olanlar, onlari da cok begeniyorum ben...
nedense fransiz gupurune karsi benim bir zaafim var sanirim...

Dantelli havlularimi bende gunluk kullanmiyorum, zahmetinden ziyade, esim hoslanmiyor... Elimi yuzumu silerken danteller suratima carpiyor diyor benimde isime geliyor... Gunluk normal havlulardan aldim islemesi olmayan yumusak havlular. Misafirim gelecegi zaman da hemen onu kaldirip yerine dantelli havlularimdan bir tane asiyorum...

Benim baska aklima gelen birsey yok... Umarim istedigin sekilde yanitlayabilmisimdir sorularini ciida67...
Havlu takimi aldin mi? Onlara da bakmani tavsiye ederim eger almadiysan...

o gösterdiğin konsol takımlarından aldım bende çok güzel boncuklu falan onu kullanıcam inşallah çok hoş duruyo gerçekten
fransız güpürünü bende çok severimmm şık ve zarif duruşundan dolayı
benim nişanlımda dantel deyince çıldırıyo hiç sevmiyo annesinden dolayı

Benim baska aklima gelen birsey yok... Umarim istedigin sekilde yanitlayabilmisimdir sorularini ciida67...
Havlu takimi aldin mi? Onlara da bakmani tavsiye ederim eger almadiysan...

elinden geldiğince her sorumu yanıtladın valla Allah razı olsun havlu takımı derken o nasıl bişi belki almışımdır ama anlayamadım

Erkeklerin hepsi ayni sanirim, onlara ters geliyor danteller
Kafa karismis, havlulardan bahsedince, havlu takimi demisim, bornoz takimini kast etmistim...

aldım aldımm taç bamcu aldım bide kayınvalidem bohçada getirmiş iki tane bornoz takımım oldu

Masallah, sansli gelinlerdensin...
Benim kayinvalidem o kadar sey yapmadi malesef... Benim ceyizimde birseyi yoktur kayinvalidemin vermis oldugu...

Masallah, sansli gelinlerdensin...
Benim kayinvalidem o kadar sey yapmadi malesef... Benim ceyizimde birseyi yoktur kayinvalidemin vermis oldugu...

dedim ya benim 2 tane arnavut eltim var onlardan dolayı kayınvalidem onlarada böyle bohça yapmış benide ayırmamış normalde bende bu kadar şey beklemiyodum bizde yoktur çünkü böyle adetler oda onlara yaptım sonradan ben öğrenirim üzülürüm diye banada yapmıs :)

Masallah, Allah hayirli gecim versin canim...
Bu sekilde dusunmesi guzel birsey...

canım öncelikle bilgilerin ve tecrübelerin için çok ama çok teşekkür ederim çok şey öğrendim buradan :) fakat bir şey aklıma takıldı aklıma blender seti alacağım fakat kararveremiyorum çok aparatlılar var rende hamur yoğurma doğrama falan ama bu setlerin çırpma aparatının kek hamuru çırpamadığını duydum sence ne yapmalıyım bukadar çok aparat yerine sadece blender ve robotlu takımı alıp mikseri ayrı mı alayım ... okadar çok apart kullanılıyor mu ki yoksa yer mi işgal eder şimdiden çok teşekkür ederim

Cok aparatli olan robotlari tavsiye etmiyorum, hem cok yer isgal ediyorlar, hem kullanim sonrasi temizlemesi zor, hem de belli bir zaman sonra kullanmasi zor geliyor ve onun yerine daha pratikleri araniyor... Ben braun'un blender setini aldim, Multiquick. Benim isimi goruyorda oteyebile geciyor, bir de mikser aldim Homend`in. Kek icin mikseri kullaniyorum, dograma vs. icin braun blender setini kullaniyorum, ikisinden de cok memnunum...

Tercih tabii ki yine senin, ben kullanmayacagim seylere para vermeyi sevmiyorum, mutfagimda kenar isgal edecek, dolaplarda yer kaplayacak gibi gelen urunleri almiyorum bile... Seninde burada dikkat etmen gereken sey gercekten ihtiyacin var mi? Gercekten o kadar aparatli bir aleti kullanabilecek misin? tam randimanli kullanacaksan zaten alinir, neden alinmasin. Ama kullanim ihtiyacina hitap etmeyecekse hem o paralari vermeye degmez, hem de yer isgaline yol acar...

Bende Braun Multiquick 5 kullaniyorum. (Braun Multiquick 5 El Blendır MR540 )
Ben Braun Multiquick 7 almak istemistim, kablosuz kullanimi da oldugu icin, fakat fiyati daha yuksek tabii ki. Satisi yapan kisilerle (tek yere bakmamistim) konusunca, aslinda aralarinda pek fark olmadigini anladim. Arada olusan o kadar farki da sadece bir kablo farkindan dolayi vermek istemedim. Satan kisilerde 5'i daha cok tavsiye ettikleri icin onda karar kildim...
Buz haznesini daha hic kullanmadim. Ama buyuk haznesinde muzlu milkshake yapiyorum bazen guzel oluyor.
Genelde ufak haznesini yogunlukla kullaniyorum, gecen yaz domatesleri onda ezerek kaynatip bir suru kis icin konserve yapmistim cok Pratik olmustu. Bu sene daha da cok yapayim diyorum, gecen sene denemelik yapmistim hemen bitiverdi

Sogan dogruyorum yemekler icin, Pratik oluyor. Suyunu cikartmiyor...
Yogun olarak kullaniyorum anlayacagin... Cok ta memnunum 2 senedir kullaniyorum hemen hemen herhangi bir problem cikartmadi.
Bende arastirip tavsiyeler uzerine Braun almistim, iyi ki almisim diyorum.

Son düzenleme:

gerçekten beni masraftan ve arada kalmak kurtardın :) tam benlik ozaman bu robot ben soğan doğrayamam gözüm çok fena oluyor hatta onun için ayrı doğrayıcı almayı dahi düşünmüştüm ozaman ... bende multiquik 5 alıyoruummm çok sağolasın canım

Rica ederim, sende sagolasin... Gule gule kullanirsin insallah...

Kızlar Ankara'da tabak kaşık çatal ve bardak takımları için nereye bakmayı önerirsiniz?

Kızlar Ankara'da tabak kaşık çatal ve bardak takımları için nereye bakmayı önerirsiniz?

Ben Istanbul`da oturuyorum.
Kimse sana yorum yazmadigi icin, fikir vereyim istedim.
Porland, Bernardo, Esse gibi magazalar muhakkak Ankara'da ki AVM'lerde mevcuttur.
Onlara bir goz gezdirebilirsin... Fikir edinmek ve fiyat arastirmak Adina.
Bazen guzel kampanyalari oluyor bu firmalarin.

Onun haricinde Hisar, Jumbo, Korkmaz gibi celik markalarini satan ceyiz dukkanlarina bakabilirsin.
Onlarin da guzel kampanyalari olabiliyor. Ankara'yi malesef ki cok bilmiyorum.
Hangi bolgesinde uygun ceyiz urunleri vardir bilemem tabii ki.
Ama yapabilecegin en mantikli sey, zuccaciyecileri gezerek fiyat arastirmasi yapman olabilir.
Her zuccaciye farkli kampanyalar uyguluyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…