Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

canım merhaba tüm yazdıklarını okudum keyifle ellerine yüreğine sağlık çok güzel olmuş.
Ben senden yardım istiyorum. Şimdiye kadar alabildiklerim topiğimde mevcut ( http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=693432 ) yorumlarını bekliyorum canım. Fikirlerin önemli benim için :KK16:

Masallah, ceyizin cok guzel olmus bence... Rabbim insallah hayirlisi ile kullanmayi nasib eylesin..
Sanirim celik setlerin Hisar, gule gule kullan, ben kullaniyorum cok memnunum...
Aklina takilan sormak istedigin birsey olursa cekinmeden sorabilirsin.
Ceyiz biraz sahsi birseydir, baskalarinin begenisinden daha cok, kendi kullanimin onemli.
:KK34:

Masallah, ceyizin cok guzel olmus bence... Rabbim insallah hayirlisi ile kullanmayi nasib eylesin..
Sanirim celik setlerin Hisar, gule gule kullan, ben kullaniyorum cok memnunum...
Aklina takilan sormak istedigin birsey olursa cekinmeden sorabilirsin.
Ceyiz biraz sahsi birseydir, baskalarinin begenisinden daha cok, kendi kullanimin onemli.
:KK34:

Çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin için. Kocaman bir aminn...:) Evet canım çelikler hisar. Çok içime sinerek aldım alıyorum herşeyi çok şükür. Rabbim olmayanlara daha fazlasını versin inşallah.

soru sordum ama dayanamayıp seti aldım :) bunlar inşallah banyomla uyum sağlarlar Eki Görüntüle 1013802 Eki Görüntüle 1013804

bide ayrıca sormak istedigim bişey var :26: bi çeyizde çay tabakları, çay bardakları ve su bardakları kaç tane olmalıdır :26: daha sonradan değişebilir ama ilk etapta kaç olmalı :26: benim 12 kişilik su takımımda 12 kişilik çay takımı var ayrıca çay seti olarak aldım ama bardaklarını almadım tepsi kaşıklar ve çay altlıgı var bide a101 ve şok tan beğenip aldıgım 6 şar kişilik biri kırmızı biri pembe olmak üzere 2 takım daha var :26: ayrıyetten kaç tane daha bardak altı ve çay bardağı alayım çay setine mutlaka 12 çay bardağı almam lazım çünkü onda bardak yok

Aldigin banyo takimi cok hos, gule gule kullanirsin insallah.
Onceki soruna istinaden bence bekleyebilirdin, ama almissin. Olsun varsin bulunsun.
Ben genelde banyo takimlarinin sonradan alinmasindan yanayim (kendin oyle mi yaptin dersen benim annem almisti banyo setimi o yuzden benim de onceden hazirdi). Banyo rengi ile bazen alinan takimlar uymuyor. Benim sansima banyom ile takimim cok uyumluydu... Oyle denk geldigi icin rahat ettim, insallah senin icin de oyle olur, uyumlu bir banyon olur...

Bardak sorusuna gelince, benim de bardak setimde herseyim 12'li takim halinde.
Fakat onun haricinde de 3-4 adet 6'li takimlarim var, cay bardagi + cay tabaklari.
Bir de Hisar ceyiz seti aldigim icin, onun icinde tepsi + bardaklar + tabaklar + kasiklar oldu.
Aslinda bende bulunanlar cok, lakin cok misafir geldigi zaman 12'li takimi cikartiyorum. Hisar tepsimi kullaniyorum.
Hisar takimlarimi cok kullanmiyorum, bardaklari narin biraz ve cok hoslar kiyamiyorum desem yeridir.
Gunluk kullandigim bir takim var, 19 aylik evil oldugum icin ve gunluk kullanimda surekli kullanildigindan yaldizlari gitti bile mesela.
O yuzden fazlasindan zarar gelmez mantigi ile davranmisim herhalde, hediye gelen seylerde olmustu o yuzden fazla oldu.

Bence bardak takimlarinda bulunan 12 li takim haricinde, bir 12 li takim ve guzel bir tepsi olduktan sonra SIKINTI olmaz.
Zaten zamanla insan SIKILABILIYOR ayni seylerden, ilerde begendigin bardak takimlarindan da alabilirsin.
Ben su an alamiyorum mesela, cunku yeterince var... :KK34:

Umarim sorularini yanitlayabilmisimdir... Ceyizin hayirli ugurlu olsun, iyi gunlerinde kullanirsin herseyini insallah...

Çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin için. Kocaman bir aminn...:) Evet canım çelikler hisar. Çok içime sinerek aldım alıyorum herşeyi çok şükür. Rabbim olmayanlara daha fazlasını versin inşallah.

Amin insallah... Eve yerlesip zamanla kullanmaya basladiktan sonra inan bana farkli farkli ihtiyaclarin da cikacak ortaya.
O yuzden cok fazla esya ile doldurma mutfagini derim, kullandikca insan eksiklerinin ve aldigi fazlaliklarin farkina variyor.
Benim ceyizimde bir kactane var oyle malesef, nereye koyacagimi bilemedigim parcalar, bir cogunu tekrardan kolileyerek kaldirdim ortadan. Dolaplar dolup tasiyor sonra... :KK34:

Amin insallah... Eve yerlesip zamanla kullanmaya basladiktan sonra inan bana farkli farkli ihtiyaclarin da cikacak ortaya.
O yuzden cok fazla esya ile doldurma mutfagini derim, kullandikca insan eksiklerinin ve aldigi fazlaliklarin farkina variyor.
Benim ceyizimde bir kactane var oyle malesef, nereye koyacagimi bilemedigim parcalar, bir cogunu tekrardan kolileyerek kaldirdim ortadan. Dolaplar dolup tasiyor sonra... :KK34:

Mutlaka kullanmaya başlayınca daha net göreceğim...Topiğime eklediklerim dışında (mutfak için söylüyorum) şunu unutmuşsun diyebileceğin bir şey var mı canım? Benim kafamda ufak tefek eksikler : plastik-silikon-ahşap servis gereçleri, bardaklar, tuzluk-biberlik başka da bir şey gelmiyor aklıma sen ne dersin ?

Mutlaka kullanmaya başlayınca daha net göreceğim...Topiğime eklediklerim dışında (mutfak için söylüyorum) şunu unutmuşsun diyebileceğin bir şey var mı canım? Benim kafamda ufak tefek eksikler : plastik-silikon-ahşap servis gereçleri, bardaklar, tuzluk-biberlik başka da bir şey gelmiyor aklıma sen ne dersin ?
Ben kendi mutfagimda kullandiklarimdan yola cikarak sana bir kac birsey onerebilirim.
Bende 2 cesit yagdanlik var, biri zeytinyagi digeri de cicek yagi koymak icin, ikisi de 1 lt'lik. Tupperware almistim, fakat sen cam da alabilirsin, boyutlarini daha buyuk veya kucuk alabilirsin kendi kullanimina gore.
Tahta kasiklar cok lazim oluyor, bende 4-5 tane var, hepsini de kullaniyorum. Yemek zaten tahta kasiklarla pisirilmeli bana gore, celik kasiklar hem tencerelere zarar verebiliyor, hem de saglikli olmadigi soyleniyor. Celikleri genelde sadece servis amaci ile kullaniyorum.
Servis kasiklari ve masalar onemli... Ornek olarak:
$set-ustu-malzemeler-servis-masa-l.jpg bu tarz Maşalar cok lazim olabiliyor. Ozellikle masaya borek, salata, kek tarzi seyleri servis ederken...
Servis kasiklari da ayni sekilde birden fazla gerekebiliyor...
Tabak takimlarindaki kayik tabaklar bazen yeterli olmayabiliyor, ekstradan genis salata tabaklarina ihtiyacin olabilir...
Benim mesela su aralar en cok ihtiyacim ve almam gereken salata kaseleri, herkesin onune koyabilecek sekilde, corba kasesinden biraz genis kase almam gerekli...

Aslinda yazilabilecek o kadar cok sey var ki mutfak icin... Hangi birini yazsam bilemedim...
Fakat dedigim gibi kendi eksiklerini de kendin fark edersin zamanla, ufak ufak alirsan sana kolaylik olur.
Tavsiyem kullanmayacagini dusundugun hic birseyi alma, fazlalik yapacaktir mutfaginda... :KK34:

Ben kendi mutfagimda kullandiklarimdan yola cikarak sana bir kac birsey onerebilirim.
Bende 2 cesit yagdanlik var, biri zeytinyagi digeri de cicek yagi koymak icin, ikisi de 1 lt'lik. Tupperware almistim, fakat sen cam da alabilirsin, boyutlarini daha buyuk veya kucuk alabilirsin kendi kullanimina gore.
Tahta kasiklar cok lazim oluyor, bende 4-5 tane var, hepsini de kullaniyorum. Yemek zaten tahta kasiklarla pisirilmeli bana gore, celik kasiklar hem tencerelere zarar verebiliyor, hem de saglikli olmadigi soyleniyor. Celikleri genelde sadece servis amaci ile kullaniyorum.
Eki Görüntüle 1029540 bu tarz Maşalar cok lazim olabiliyor. Ozellikle masaya borek, salata, kek tarzi seyleri servis ederken...
Tabak takimlarindaki kayik tabaklar bazen yeterli olmayabiliyor, ekstradan genis salata tabaklarina ihtiyacin olabilir...
Benim mesela su aralar en cok ihtiyacim ve almam gereken salata kaseleri, herkesin onune koyabilecek sekilde, corba kasesinden biraz genis kase almam gerekli...

Aslinda yazilabilecek o kadar cok sey var ki mutfak icin... Hangi birini yazsam bilemedim...
Fakat dedigim gibi kendi eksiklerini de kendin fark edersin zamanla, ufak ufak alirsan sana kolaylik olur.
Tavsiyem kullanmayacagini dusundugun hic birseyi alma, fazlalik yapacaktir mutfaginda... :KK34:

teşekkür ederim canım. Tavsiyelerini dikkate alıcam :KK16:

Eki Görüntüle 1029540 bu tarz Maşalar cok lazim olabiliyor. Ozellikle masaya borek, salata, kek tarzi seyleri servis ederken...

Günaydın.

Çok hoşuma gitti bu.

mrblar böyle güzel bir topik açtıgınız için öncelikle sizi kutlarım.. bazı yazıalrınızı okudum çok faydalı bilgiler aldım diye bilirm mesela klozet takımı arıyrodum yana yakıla eve geçtikten sonra almak daha mantıklı. sizin de dediniz gibi ( bir yorumunuzda okumuştum )

1. aslında benim sorum şu ben 5 tane nevresim takımı aldım sizce yetermi 5 taneside çift kişilk kendi yatagım için aldım. çalışan bir bayan olarak sürekli değiştirmem icab edecek. ve ben bunları yazın kullana bilirmiyim nasıl kullanılır ne şekilde .yani nevresimleri kışın yorgan geciriyrouz yazın nasıl kullanmayı öneririsiniz.

2. ve kendme sadece bir tane 4 mevsim aldım yetermi acaba. pike takımmı alayımmı yoksa tek pike mi alayım ( takımsız ) yada bir 4 mevsim dahamı alayım kafam karma karışık bu konuda.

3. kayın validem annem ikiside yatak yorgan yapacakalar bilirsiniz gelin yorgansız yataksız gitmez 3 döşek tek kişik ne yapacaksam onlaır 2 tane yeter diyorum ama söz dinletemiyorum susup almaktan başka çarem yok gibi. annem 1 tek kişilk döşek kayın validemde 2 tane tek kişilk döşek verecek annem 1 yorgan kayınvalidem 2 yorgan verecek burda ise asıl sorum şu onların şimdi bana yaptı yorganlar mitilli olmayacak haliyle nevresim alıp yada diktirip gecirecekler ve bir kaç tanede yastık yapacaklar hepside tek kişilk ( yorganlar çift kişilk sadece ) onlarda kılıflı olacak yorganın nevresimiyle takım. ben onları evlendikten sonra çıkarıp ütüleyip katlasam kaldırsamda yorganalrı yastıkalrı hurca beyaz beyaz yerleştirsem misaifirm gelince o nevresimleri kullansam kendi nevresimini olurmu sizce manıtklımı.

birde şöyle bir sorum olacak belki konu dışında bir soru ama yinede bir bilidniz varsa yada duydunuz öğrenmek bilmek isterim. ben mobilyalaırmı yaptırmayı düşünüyorum beyaz avangart şeklinde sizce yaptırmayı öneriyromusunuz ne bilim yada cevrenizde yaptıran arkadaşalrınız tanııdklarınız varmı memnunlarmı. hazırlar sunta oluyormuş.. ama marangozun yaptıgı medefe oluyormuş daha dayanıklı diyrolar siiznde fikiriniz varsa eger alırsam çok mutlu olurum. şimdiden tşkr ederimm :KK54: :KK16: :KK34:

Aldigin banyo takimi cok hos, gule gule kullanirsin insallah.
Onceki soruna istinaden bence bekleyebilirdin, ama almissin. Olsun varsin bulunsun.
Ben genelde banyo takimlarinin sonradan alinmasindan yanayim (kendin oyle mi yaptin dersen benim annem almisti banyo setimi o yuzden benim de onceden hazirdi). Banyo rengi ile bazen alinan takimlar uymuyor. Benim sansima banyom ile takimim cok uyumluydu... Oyle denk geldigi icin rahat ettim, insallah senin icin de oyle olur, uyumlu bir banyon olur...

Bardak sorusuna gelince, benim de bardak setimde herseyim 12'li takim halinde.
Fakat onun haricinde de 3-4 adet 6'li takimlarim var, cay bardagi + cay tabaklari.
Bir de Hisar ceyiz seti aldigim icin, onun icinde tepsi + bardaklar + tabaklar + kasiklar oldu.
Aslinda bende bulunanlar cok, lakin cok misafir geldigi zaman 12'li takimi cikartiyorum. Hisar tepsimi kullaniyorum.
Hisar takimlarimi cok kullanmiyorum, bardaklari narin biraz ve cok hoslar kiyamiyorum desem yeridir.
Gunluk kullandigim bir takim var, 19 aylik evil oldugum icin ve gunluk kullanimda surekli kullanildigindan yaldizlari gitti bile mesela.
O yuzden fazlasindan zarar gelmez mantigi ile davranmisim herhalde, hediye gelen seylerde olmustu o yuzden fazla oldu.

Bence bardak takimlarinda bulunan 12 li takim haricinde, bir 12 li takim ve guzel bir tepsi olduktan sonra SIKINTI olmaz.
Zaten zamanla insan SIKILABILIYOR ayni seylerden, ilerde begendigin bardak takimlarindan da alabilirsin.
Ben su an alamiyorum mesela, cunku yeterince var... :KK34:

Umarim sorularini yanitlayabilmisimdir... Ceyizin hayirli ugurlu olsun, iyi gunlerinde kullanirsin herseyini insallah...

banyo setimi aldım giittti ama klozet takımımda sıra onu alamadım :KK1:Eki Görüntüle 1030291 english homeun bu modelini arıyorum ama bulamıyorum :KK5: bardak setlerinide dediğin gibi KAFAMA ESTİKÇE ALIRIM BEN AMA KIRILCAK DİYE SONA SAKLADM BEN ONLARI ÇEYİZİM 5 SAATLİK YOLA GİDİCEK :KK17:

bi soru daha sormak istiyorum $pike4-hürrem-krem-pike.jpg

gelinlik yatak örtüsü olarak bu pikemi kullansam olurmu yoksa ayrıyetten yatak örtüsü alıyımmı sizce :26:

bi soru daha sormak istiyorum Eki Görüntüle 1030309

gelinlik yatak örtüsü olarak bu pikemi kullansam olurmu yoksa ayrıyetten yatak örtüsü alıyımmı sizce :26:

bence bu gayet güzell başka bi örtü almanıza gerek yok :KK34:
gelinlik örtüsü alıp bi kez kullanıp baza altı işgal edeceğine var olan örtünüzü kullanmış olursunuz:KK34:

bence bu gayet güzell başka bi örtü almanıza gerek yok :KK34:
gelinlik örtüsü alıp bi kez kullanıp baza altı işgal edeceğine var olan örtünüzü kullanmış olursunuz:KK34:

evet çoğu kişi öyle diyo kayınvalideme bile gösterttim o bile olur demiş :KK1: oh iyi ya bi masraftan kurtuldum şükürrrr :KK9:

banyo setimi aldım giittti ama klozet takımımda sıra onu alamadım :KK1:Eki Görüntüle 1030291 english homeun bu modelini arıyorum ama bulamıyorum :KK5: bardak setlerinide dediğin gibi KAFAMA ESTİKÇE ALIRIM BEN AMA KIRILCAK DİYE SONA SAKLADM BEN ONLARI ÇEYİZİM 5 SAATLİK YOLA GİDİCEK :KK17:

Aldiklarini kendi kolilerinde sakladigin surece herhangi bir kirilma olacagini sanmam.
Benim ceyiz zamani en buyuk korkum birinin tasirken tabak takimlarini veya bardak takimlarini ellerinden dusurmeleriydi... :KK9:

gece kabuslarim oluyordu bununla ilgili, insan ne enteresan seylere kafayi takiyor o donem... Cok sukur ki boyle birsey yasamadik, herseyim tek parca halinde geldi cok sukur... :KK34:

bi soru daha sormak istiyorum Eki Görüntüle 1030309

Eger cok satafatli seyler sevmiyorsan bence bu takim gayet $IK.
Ben ceyiz zamani yatak ortusu sermistim AllaTurca`nin...
$alla_turca_breanna_yatak_ortusu.jpg Bir kac sefer kullandim, daha sonra vakumlu hurca kaldirip, bazanin altina koydum... Cunku her gun onu kaldir, tekrar ser zor oluyordu. Gunluk olarak yatagima BHPC ortu seriyorum, gayet Pratik oluyor...

Dogumum olacak hayirlisi ile, yeni bir tane aldim Dantella`nin pike takimlarindan...
$dantela_pullu_nakisli_cift_kisilik_nevresim_ve_pike_takimi_vakkom.jpg Hem farkli bir pike takimim olsun, hem de ozel zamanlarda kullanabileyim diye, fazla satafatli olmayan ama $IK birsey oldu. Ben bu tarz sade modelleri daha cok seviyorum, zevk meselesi tabii ki... O tullu, kocaman yatak ortuleri bana gore degil...

Yani sozun ozu, senin tarzin neyse o sekilde davranabilirsin bence. Ceyizde "illa boyle olacak, soyle olacak" diye birsey yok bana gore... Icinden ne geliyorsa o sekilde davran, sen kullanacaksin neticede. Senin icin kullanisli ve begendigin birsey olmasi onemli... :KK34:

mrblar böyle güzel bir topik açtıgınız için öncelikle sizi kutlarım.. bazı yazıalrınızı okudum çok faydalı bilgiler aldım diye bilirm mesela klozet takımı arıyrodum yana yakıla eve geçtikten sonra almak daha mantıklı. sizin de dediniz gibi ( bir yorumunuzda okumuştum )

Merhabalar, tesekkur ederim. Ben kendi ceyiz zamanimda cok bocalamistim. Bir de insan kendi basina gelmeden bilmiyor iste, soru soracak insan ariyor. Cok cevap bulamamistim kendim icin, ama titiz davrandigimdan dolayi herkesi de bu konuda bilgilendirmek istedim, boyle yararlanilinca da bilgilerden cok mutlu oluyorum... :KK16:

Gelelim sorulariniza. Tek tek hepsini yanitlayacagim...
Evet daha mantikli cunku banyonun rengi evden eve degisiyor, ev belli olmadan alininca renkler tutmayabilir.
Aldiginiz banyo setleri de elinizde kalabilir, bu da ekstra masraf demek... Bazen arkadaslarda ev hediyesi olarak banyo icin birseyler getirebiliyor. BAna boyle bir hediye gelmedi (havlu haricinde) fakat cevremde bu tarz hediye gelenler cok oldu... O yuzden son dakikaya birakmakta bir sorun olacagini sanmiyorum... :KK34:

1. aslında benim sorum şu ben 5 tane nevresim takımı aldım sizce yetermi 5 taneside çift kişilk kendi yatagım için aldım. çalışan bir bayan olarak sürekli değiştirmem icab edecek. ve ben bunları yazın kullana bilirmiyim nasıl kullanılır ne şekilde .yani nevresimleri kışın yorgan geciriyrouz yazın nasıl kullanmayı öneririsiniz.)

2. ve kendme sadece bir tane 4 mevsim aldım yetermi acaba. pike takımmı alayımmı yoksa tek pike mi alayım ( takımsız ) yada bir 4 mevsim dahamı alayım kafam karma karışık bu konuda.
Bence almis oldugunuz nevresim takimlar cok degil, sebebine gelince bende de asagi yukari 5 adet var, her hafta nevresim degistiren biri olarak az bile geliyor diyebilirim... Gerci degistirir degistirmez makinaya atiyorum ama, cok kirisinca utulemek vs. gerekiyor, onu bekletirken falan illa ihtiyac duyuyor insan... Ben bir tane 4 mevsim nevresim takimi da almistim arkadasimin tavsiyesi uzerine, onun kullanimi da kisin yorgan geciriyorsun, yazin nevresimi pike gibi kullaniyorsun. Benim ayrica pike takimlarim var, Tac`in ve Days in Colors`in. Onlardan da cok memnunum, yazin genelde onlari kullaniyorum... Ama sen sadece nevresimlerini pike seklinde de kullanabilirsin, o tamamen senin tercihine kalmis birsey. Nevresim takimlari mevsim gecislerinde iyi oluyor, yorgan fazla geliyor ama icine battaniye gecirebilirsin... O sekilde bahar aylarindaki serin geceleri atlatabilirsiniz...
Yazin baktin olmuyor, pike takimlarindan bir tane alirsin, eger baktin hosuna gidiyor, baska da alirsin... Herkes pike takimlarini kullanamayabiliyor... Ben sicaga fazla gelemeyen bir insan oldugum icin pike takimlari benim icin ideal...

3. kayın validem annem ikiside yatak yorgan yapacakalar bilirsiniz gelin yorgansız yataksız gitmez 3 döşek tek kişik ne yapacaksam onlaır 2 tane yeter diyorum ama söz dinletemiyorum susup almaktan başka çarem yok gibi. annem 1 tek kişilk döşek kayın validemde 2 tane tek kişilk döşek verecek annem 1 yorgan kayınvalidem 2 yorgan verecek burda ise asıl sorum şu onların şimdi bana yaptı yorganlar mitilli olmayacak haliyle nevresim alıp yada diktirip gecirecekler ve bir kaç tanede yastık yapacaklar hepside tek kişilk ( yorganlar çift kişilk sadece ) onlarda kılıflı olacak yorganın nevresimiyle takım. ben onları evlendikten sonra çıkarıp ütüleyip katlasam kaldırsamda yorganalrı yastıkalrı hurca beyaz beyaz yerleştirsem misaifirm gelince o nevresimleri kullansam kendi nevresimini olurmu sizce manıtklımı.

Aslinda olabilir, neden olmasin... Hem de misafirlerine ozel birsey ayirmis olursun...
Benim annem 1 tane, kayinvalidem de 1 tane yorgan Verdi, ben fazla istemedim zaten...
Onlara kalsa, dedigin gibi onlar da bir suru sey yapacaklardi, dedim ne gereksiz masraf yapin, ne de gereksiz yere benim evimi doldurun... Netice olarak annem bir tane saten kapli yorgan yaptirdi, kendi sargisi var.
Fakat kayinvalidem duz sade mitilli bir yorgan yaptirdi, nevresime gecirdigim zaman rahat ediyorum alttan herhangi bir renk vs. gorunmuyor, yikatmak istedigimde de sorun yasamayacagim renk atar mi diye... Istersen sende kayinvalidenden boyle birsey rica edebilirsin, sade duz mitilli yorgan yaptirsin, kendine kullanirsin, madem 2 tane yaptirtacak... Bir tane kendi gonlune gore, bir tane de senin istedigin gibi olsun, orta yolu bulmus olursunuz....
Hurc bence en guzel yer toplayicilardan. O yuzden onlari hurca kaldirirsan, hem tozlanmazlar hem de temiz kalirlar. :KK34:

birde şöyle bir sorum olacak belki konu dışında bir soru ama yinede bir bilidniz varsa yada duydunuz öğrenmek bilmek isterim. ben mobilyalaırmı yaptırmayı düşünüyorum beyaz avangart şeklinde sizce yaptırmayı öneriyromusunuz ne bilim yada cevrenizde yaptıran arkadaşalrınız tanııdklarınız varmı memnunlarmı. hazırlar sunta oluyormuş.. ama marangozun yaptıgı medefe oluyormuş daha dayanıklı diyrolar siiznde fikiriniz varsa eger alırsam çok mutlu olurum. şimdiden tşkr ederimm :KK54: :KK16: :KK34:

Mobilya konusu bana gore tamamen sans isi. Sunta ve mdf den anlamiyorsaniz, size mdf yaptik diyerek sunta urun verebilirler, o yuzden o konuda baya bir dikkatli olmak gerekiyor... Biz zamaninda cok mobilyaci gezdik, nasil alsak ne alsak diye... Butik mobilyalar (senin dedigin gibi ozel yapim) gercekten cok guzeller (avangart pek benim tarzim degil modernleri daha cok begeniyorum) fakat gel gelelim is ne kadar ozellesmeye baslarsa fiyatlar o kadar fais oluyor... Bizim de butcemiz belliydi, ben butceme gore aldim mobilyalarimi...

Bir arkadasim senin dedigin gibi begendigi bir mobilyanin kasasini mobilyaciya yaptirdi, fakat istedigi sonucu alamadi malesef.
Mobilyalarinin kumaslarini ve durusunu cok begenmiyor, ama yapilmis bir kere yapilmistir denilerek almak zorunda kaldilar.
O yuzden iyi arastirmani, piyasa fiyatlarini da iyi karsilastirmani tavsiye ederim. Umarim ailede iyi pazarlik yapan birileri vardir.
Mobilyada eger butun takimlarini tek kalemde bir yerden alirsan, ciddi pazarliklar yapabilirsiniz... Bunu da unutmayin derim... :KK34:

[ı]aslinda olabilir, neden olmasin... Hem de misafirlerine ozel birsey ayirmis olursun...
Benim annem 1 tane, kayinvalidem de 1 tane yorgan verdi, ben fazla istemedim zaten...
Onlara kalsa, dedigin gibi onlar da bir suru sey yapacaklardi, dedim ne gereksiz masraf yapin, ne de gereksiz yere benim evimi doldurun... Netice olarak annem bir tane saten kapli yorgan yaptirdi, kendi sargisi var.
Fakat kayinvalidem duz sade mitilli bir yorgan yaptirdi, nevresime gecirdigim zaman rahat ediyorum alttan herhangi bir renk vs. Gorunmuyor, yikatmak istedigimde de sorun yasamayacagim renk atar mi diye... ıstersen sende kayinvalidenden boyle birsey rica edebilirsin, sade duz mitilli yorgan yaptirsin, kendine kullanirsin, madem 2 tane yaptirtacak... Bir tane kendi gonlune gore, bir tane de senin istedigin gibi olsun, orta yolu bulmus olursunuz....
Hurc bence en guzel yer toplayicilardan. O yuzden onlari hurca kaldirirsan, hem tozlanmazlar hem de temiz kalirlar. :KK34:
[/ı]

[ı]mobilya konusu bana gore tamamen sans isi. Sunta ve mdf den anlamiyorsaniz, size mdf yaptik diyerek sunta urun verebilirler, o yuzden o konuda baya bir dikkatli olmak gerekiyor... Biz zamaninda cok mobilyaci gezdik, nasil alsak ne alsak diye... Butik mobilyalar (senin dedigin gibi ozel yapim) gercekten cok guzeller (avangart pek benim tarzim degil modernleri daha cok begeniyorum) fakat gel gelelim is ne kadar ozellesmeye baslarsa fiyatlar o kadar fais oluyor... Bizim de butcemiz belliydi, ben butceme gore aldim mobilyalarimi...

Bir arkadasim senin dedigin gibi begendigi bir mobilyanin kasasini mobilyaciya yaptirdi, fakat istedigi sonucu alamadi malesef.
Mobilyalarinin kumaslarini ve durusunu cok begenmiyor, ama yapilmis bir kere yapilmistir denilerek almak zorunda kaldilar.
O yuzden iyi arastirmani, piyasa fiyatlarini da iyi karsilastirmani tavsiye ederim. Umarim ailede iyi pazarlik yapan birileri vardir.
Mobilyada eger butun takimlarini tek kalemde bir yerden alirsan, ciddi pazarliklar yapabilirsiniz... Bunu da unutmayin derim... :KK34:[/ı]

soruma cvp verdiniz için çook tşkr ederim çook saolun yararlı bilgiler aldım diye bilirm :) :KK34:

Aldiklarini kendi kolilerinde sakladigin surece herhangi bir kirilma olacagini sanmam.
Benim ceyiz zamani en buyuk korkum birinin tasirken tabak takimlarini veya bardak takimlarini ellerinden dusurmeleriydi... :KK9:

gece kabuslarim oluyordu bununla ilgili, insan ne enteresan seylere kafayi takiyor o donem... Cok sukur ki boyle birsey yasamadik, herseyim tek parca halinde geldi cok sukur... :KK34:

bende çok korkuyorum arabaya falan koyarken hor davranırlar diye neyseki sen şanslıymışsın :KK16: ben kendi kolilerindede gazeteye falan sarmayı düşünüyorum olurmu acaba?
bide çeyizleri götürürken süsledinizmi acaba kurdele falan yaptınızmı nasıl götürdünüz :)

Eger cok satafatli seyler sevmiyorsan bence bu takim gayet $IK.
Ben ceyiz zamani yatak ortusu sermistim AllaTurca`nin...
Eki Görüntüle 1031014 Bir kac sefer kullandim, daha sonra vakumlu hurca kaldirip, bazanin altina koydum... Cunku her gun onu kaldir, tekrar ser zor oluyordu. Gunluk olarak yatagima BHPC ortu seriyorum, gayet Pratik oluyor...

Dogumum olacak hayirlisi ile, yeni bir tane aldim Dantella`nin pike takimlarindan...
Eki Görüntüle 1031020 Hem farkli bir pike takimim olsun, hem de ozel zamanlarda kullanabileyim diye, fazla satafatli olmayan ama $IK birsey oldu. Ben bu tarz sade modelleri daha cok seviyorum, zevk meselesi tabii ki... O tullu, kocaman yatak ortuleri bana gore degil...

Yani sozun ozu, senin tarzin neyse o sekilde davranabilirsin bence. Ceyizde "illa boyle olacak, soyle olacak" diye birsey yok bana gore... Icinden ne geliyorsa o sekilde davran, sen kullanacaksin neticede. Senin icin kullanisli ve begendigin birsey olmasi onemli... :KK34:

çok şatafatlı şeyleri sevmiyorum tabiki sade örtülerden hoşlanıyorum çeyizimin büyük parçası olarak bi yatak örtüsü kaldı onuda alırsam büyük parçalarım bitiyo o yüzden karar veremedim ben bide elimde bu pike takımı var almış bulundum olurmuki diye çevremdekilere soruyorum işte inşallah serdiğimdede güzel durur yaa :KK31: hani sönük durmasınıda istemiyorum bazıları kabarık yüksek dursun diye altına rengi olmayan yorgan serersin dedi biraz dolgun dursun diye napsam bilemedim :KK31:

bende çok korkuyorum arabaya falan koyarken hor davranırlar diye neyseki sen şanslıymışsın :KK16: ben kendi kolilerindede gazeteye falan sarmayı düşünüyorum olurmu acaba?
bide çeyizleri götürürken süsledinizmi acaba kurdele falan yaptınızmı nasıl götürdünüz :)

çok şatafatlı şeyleri sevmiyorum tabiki sade örtülerden hoşlanıyorum çeyizimin büyük parçası olarak bi yatak örtüsü kaldı onuda alırsam büyük parçalarım bitiyo o yüzden karar veremedim ben bide elimde bu pike takımı var almış bulundum olurmuki diye çevremdekilere soruyorum işte inşallah serdiğimdede güzel durur yaa :KK31: hani sönük durmasınıda istemiyorum bazıları kabarık yüksek dursun diye altına rengi olmayan yorgan serersin dedi biraz dolgun dursun diye napsam bilemedim :KK31:

Ceyizlerin bazi parcalari (kolili olmayanlar) saten hurclara konuldu ve kurdelelendi.
Bu benim ceyizim degil, internetten buldugum bir fotograf ama benim de bu sekilde dizilmisti hersey annemin evinde.
Sonra kamyon geldi yukledik hepsini, eve gelince de hepsi acildi zaten yerlestirildi.
Ben ceyiz sermedim, butun herseyim olmasi gereken yerlere yerlestirildi.
Havlulari dolaplara, kiyafetleri ayni sekilde vs...
$DSCN2567.jpg

Bir de benim de ceyiz sandigim vardi, ben ceyiz sandigima dantelleri koydurmadim, dantelleri falan hep hurclara kaldirdim.
Kiyafetlerim daha hafif olacagi icin, kiyafetlerimi ceyiz sandigina doldurdum duzgun yerlestirip, tasimasi kolay olsun diye...
Bu da sana bir fikir olabilir... :KK34:

Yatak ortusunu cok dusunme bence, yataginda duzgun durduktan sonra SIKINTI olmaz diye dusunuyorum... :KK34:

X