Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

Çok güzel bir topik olmuş Souvvenir
Ben evlendim ama bu kadar bilgim yok şahsen
Hiç tupperim de yok
Küçük Emrah'a bağladım sanki

Beğendim canım bunları, çok şirinmişler.
Fakat kullanımına inanıyorsan al ve nerede saklayacağın önemli.
Şimdi bunların ağızları açık gibi, oradan toz girme ihtmali var eğer açıkta kalacaksa.
Dolap içine koyacaksan, ki ben öyle yapıyorum ve kapaklılar, elin çarpsa birşey olsa yere dökülür.

Olmaz deme, çünkü benim başıma geldi.
Birşey alırken yağdanlıklarımın bulunduğu yerden pat yere düştü yağdanlıklar.
Duru olan yağdanlıklarım akıtmadı bile, ama bir de farklı model var, onun kapağı da açıldı yere düşünce.
Her yer yağ oldu valla zor temizledim...
O yüzden o açıdan da dikkat etmende fayda var canım, yoksa çok güzeller ve şıklar..

Bende de şu var:

Turuncu rengini almıştım fakat hiç kullanışlı değil, memnun kalmadım yani.
Kullandığım da söylenemez öyle kenarda duruyor.

aman nasıl bir şey alcam ki ben dolaba koyamam, ocağın hemen yanına, tezgaha koyuyorum. neyse bakınayım yine :44:

Benim de bunlara benzer bi yağdanlığım vardı
Nedense yıkayınca beyazladı gibi, yağlar yapıştı cam kısmına
Bende attım

Çıkmaz olur mu canım, verdiğin örneği genelde bende kendi annem üzerinden veriyorum.
Kadın 33 senelik evli, yerleşik bir düzeni var, herşeyi tamam dersin, ama bitmiyor işte.
Bitmeyecek de, bitmesin zaten, eksikler biterse ömür biter der hep annem.
Haklı kadın, neyle uğraşıcaz biz sonra...

Ben bir tek teflonlarını kullandım canım.
İnternetten de araştırma yapabilirsin, kullanıcı yorumları vs. bulabilirsin.
Tarama motorlarından tarat derim, ama her ürünü de almadan önce iyice bir incelemek lazım.

Sevgili souvvenir bilgilerin için teşekkürler acaba bu tuppervare ürünleri nedir bilgilendirebilir misin?

Rica ederim, inşallah yardımcı olur vermiş olduğum bilgiler.
Birazdan konu ile ilgili daha önce yazmış olduğum yazıları sana aktaracağım...

Çok güzel bir topik olmuş Souvvenir
Ben evlendim ama bu kadar bilgim yok şahsen
Hiç tupperim de yok
Küçük Emrah'a bağladım sanki

Vallahi canım bilmiyorum, ya ben çok önem verdim aldıklarıma, ya da hakikaten insanın içinden gelen birşey.
Bir kahvaltı takımı alma maceram var, eşimle nişanlıydık o zaman, gark gelmişti kendisine.
Artık karışmıyor, nasıl alırsan al canın sağolsun demeye başlamıştı... Onu da herşeye kattığım için...
Ama şu an çok hoşnut, yemek yediğimiz tabaklardan tencerelere kadar hepsini beğeniyor.
Ben zaten beğenerek aldım, onu da işin içine katınca, hoşuna gitti...

Çeyiz konusunda bana diploma vermeleri lazım!
Diploma istiyorum ben!

Kızlar ben bi patates canavarı olarak çeyizime şey alacaktım
Tefal bir kaşık yağ ile kızartma yapılan fritöz hani..

Bi arkadaşım dedi ki ben aldım hiç memnun kalmadım
Bildiğimiz kızartma gibi olmuyo tadı ve yarım saatten fazla su da bekletip suyunu değiştirmek gerekiyor dedi
Bende almadım

Ama hala aklımda , kullanan var mı ya da engin bilgileriyle Souvvenir yanıtlayabilir mi

benimde yok tupperim bakıyorum hala saf saf

Boynu bükükler

Tupper ben aldığımda, ki 2011 yılında aldım, 2000 TL gibi bir miktar ödedim.
Neredeyse bir tam takım tencere fiyatı ve hatta üstü.
Hiç acımadım verdiğim paraya, ayıptır söylemesi şimdide çatır çatır kullanıyorum...
Fakat şimdi bir bilgi paylaşacağım taktir size kalmış.
Kimine göre tupper ürünleri iyi değil, kimine göre mükemmel ürünler.
Kimine göre kanserojen kimine göre değil.
Etrafta bir ton eğri-doğru bilgi mevcut.
Fakat benim edindiğim en son bilgiler şu yönde...

bkz: bir sonraki msj...

canim ben tefal actifry kullaniyorum suana kadar biber kizarttim, patlican kizarttim ve patates kizarttim. haa birde ciger yapmaya calistim...

patates ve biber guzel oluyor bence ama diger seyler icin garanti veremem. ciger filan15 dk pisiriyor dendi..tarife gore yaptim ama icleri pismemisti bende tavada tekrar pisirmek zorunda kaldim. ama bana kalirsa patatesi az yagda kizartmasi buyuk arti..ama tabii benimki ilk cikanlardan oldugu icin 45 dk da kizartiyor...

aman nasıl bir şey alcam ki ben dolaba koyamam, ocağın hemen yanına, tezgaha koyuyorum. neyse bakınayım yine :44:

Kriz ben de bunların kapaklısı var ama hiç kırmızı görmedim Paşabahçenin mağazasından almıştım biraz araştır kapaklısını bulabilirsin diye düşünüyorum...

Evet kızlar daha önce de paylaşmış olduğum bilgileri bularaktan sorularınıza cevap veriyorum.
Genelde tupperware ve silikon ürünler hakkında çok fazla soru oluyor.
Aşağıdaki bilgilere istinaden, sizlerde kendi kararlarınızı kendiniz verecek olgunlukta olduğunuz için,
sadece görevim olan bilgileri aktarıyorum sizlere.
Alıp almamak sizin kendi isiyatifinize kalmış birşey...

Bir başka arkadaşın yorumuna vermiş olduğum cevaptır bu...
Oluşabilecek farklı soru ve sorunlara istinaden bunu da ekleme gereği duydum...

O arkadaş memnun değildi
Hatta birgün gel kızartayım da bak tadına dedi de uzak oturuyor ve vaktim yoktu
Yok yine de alırım dersen sana satarım dedi

Bende almadım
Şimdi de beğenmiyordum patatesleri eşim kızartırken
Dedim ki annem cipslik patates alırdı bana, ondan bulalım
Markette yokmuş meğerse aylardır ondan hem pahalı hem yumuşak patates yiyormuşuz
Pazardan alıyoruz artık cipslik patatesi mikemmel

Ben yağ zararlı vs. deniliyor diye tefali düşünmüştüm..

canım ben aldım ve 3 gün yaptım üst üste sonra çeyize kaldırdım...Birincisi kitabında suda bekletin diyo ben hem bekleterek yaptım hemde bekletmeden inanki şu restaurantlardaki çıtır patates gibi oldu hepimiz çok beğendik.Birde kitapta tuzlamadan kızart diyo ben tam tersini yaptım çok lezzetli oldu ve ben 25 dakikada kızrttım.ONları cihaza koyup çalıştırdım bir çorba koydum ocağa sofrayı koyunca hemen çıktı zaten..Tamamen dertsiz bir iş git gel karıştır derdi yok o kızartmayı yedikten sonra havlu peçetenin renginin sapsarı oluşu ve insanı düşündürüşü hiç yok.Hem sağlıklı hem çok pratik çalışan hatunlar için birebir bence.Ben tavut sote yaptım kanat kızarttım irmik helvası yaptım kestane koydum.Birinden kötü sonuç almadım.Çok memnun kaldım.

bende istiyorummmmmmmmmm

Tamam canım sanada gönderirim, sorun değil...
Kaynak belirtmeden buraya koyamayacağım bir bilgi olduğu için, farklı bir link vermem gerekiyordu o yüzden özelden gönderdim.
Başka soracak olanlara da açıklamamı yapmış bulunayım...

özel mesajdan bende istiyorum canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…