Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

souvvenircim nasılsın benım tekrar sana bir sorum olacak=)
philips'in el blender seti var internette 134tl sence uygun mu fiyatı ya da pratik bir model marka var mı önerebilceğin?

.............................

Son düzenleme:
merhaba

benimde size bir sorum olacak.teflon tava ve tencere almayı düşünüyorum.kaç adet ve hangi markayı almam gerektiği konusunda düşüncelerinizi merak ediyorum.tefal demir dökümlerde bir alana diğeri %30 indirim vardı 190 geliyor ikisi tane fiyatı 155 sizce iki tava yeterlimi fiyatı uygun mu ? tencerelerde hangi marka ve kaç adet önerirsiniz ? tefalin biraz pahalı demir döküm tenceleri

Arkadaşlar bende tost makinesi , teflon sahan seti , bıçak seti ve kuru gıdaları koymak için bakliyat kavanozu istiyorum ama markalar konusunda karar veremedım .

tost makınesi : philips ve tefal arasında kaldım ikiside oratalama 300 tl tost makıneleri için bu kadar para vermeye deger mı kararsızım

teflon sahan seti : sahan setlerinde çelik var ama teflon iki kulplu bulabilmiş degılım olmuşkende kalıtelıbışey olsun istiyorumm ama bulabılmış degılım .

bıçak seti : fissler ve aryıldız arasındayım 150 - 200 tl yı geçsin istemıyorum

baklıyat kavanozu : baklıyat kavanozlarında tupper ve cam arasındayım

Yardımcı olursanız coookk menun olacagım

canım ben tost makinesi araştırdım tavsiyelerle birlikte korkmazın bu modelini aldım 144 tl ye
bıçak seti biev aldım çok araştırmadım açıkçası inidirim çekimle çok uyguna geleceği için direk aldım 39 tlEki Görüntüle 622755
bakliyat kavanozu içinde bende cam düşünüyorum
şimdilik bu kadar yardımcı olabileceğim

Son düzenleme:
souvvenircim nasılsın benım tekrar sana bir sorum olacak=)
philips'in el blender seti var internette 134tl sence uygun mu fiyatı ya da pratik bir model marka var mı önerebilceğin?

Eki Görüntüle 620654

Merhaba, teşekkür ederim gevezek. Sen nasılsın?

Philips, bildiğim kadarı ile küçük ev aletlerinde kullanışlı ve dayanıklı ürünler sunuyor.
Burada senin bakman gereken wat gücü ve kullanıcı yorumlarını internetten araştırman.
Yoksa marka olarak philips ideal bir ürün bence.
Fakat fiyatının bu kadar uygun olması seni yanıltmasın.
Model düşüklüğünden de olabilir, verim gücünün az olmasından da.
O yüzden blender, mikser vs. gibi kesme, çırpma gibi güç gerektiren aletlerde gücüne bakın.
Daha sonra düzgün bir doğrama işlemi veya çırpa işlemi gerçekleşmediğinde "hiç iyi bir ürün değilmiş" diyebilirsiniz.
Aslında bu ürünün iyi olmadığından değil, gücünün yeterli kalmadığındandır.

Merhaba yeşildiyar,

bıçak, teflon sahan setleri, tost makinesi/ekmek makinası, bakliyat kavanozları vs. ile ilgili bütün bilgiler konuda mevcut canım.
Bir önceki sayfalara bakaraktan bu bilgileri edinebilirsin.
Bıçaklar konusunda da şöyle bir bilgi paylaşmıştım onu da buraya ekliyorum....
Diğer ürünler ile ilgili olarakta detaylı bilgileri önceki sayfalarda görebilirsin...

Tencereler konusunda bir çok yorumda bulundum.
Bir önceki sayfalara göz gezdirmeni tavsiye ederim canım.
Detaylı bilgi alabilmen açısından diyorum bunu, adetsel anlamda.

Benim tefal konusunda görüşüm şu: eğer tefal alabiliyorsanız almanız, eğer çok acil bir durum yoksa dönemsel anlamda 1 alana 1 bedava kampanyası da yapıyor bazen. Onu yakalayabilirseniz o kampayadan ürün almanızı tavsiye ederim. 2 ürünü tek fiyata almış olursunuz. Tefal fiyatlarını kıyaslamayacağım çünkü Tefal'in üstüne teflon markası tanımıyorum. Bir çok marka var, ancak hiç birinin kalitesi Tefal ile kıyaslanamaz. Bir ufak uyarı da yapmak istiyorum, tefal aldığınız hiç bir ürünü bulaşık makinasında kullanamazsınız. (Çelikler haricinde). Tefal'in garantisi kapsamaz. Bilginiz olsun istedim aklıma gelmişken...

Bunun haricinde benim merak ettiğim birşey var, döküm tencere ne için almak istiyorsun? Döküm tencereler pahalı oldukları gibi, kullanımları da normal tencerelerden farklıdır. Her yemeği döküm tencerede yapabilmekle beraber, yapamamakta söz konusudur. Çünkü döküm tencerelerin kullanım ve saklanması daha zordur. Kırılma ve çatlama riskleri mevcuttur, bulaşık makinasında kullanılabiliyor mu tam emin değilim, fakat kullanılabileceklerini sanmıyorum... Döküm tencerede et yemekleri, türlü yemeği, sote güzel olacaktır diye düşünüyorum. Onun haricinde çok amaçlı kullanımda pratik olduğunu düşünmüyorum. Ama eğer illaki bir döküm tencere bulunsun diyorsan 1 adet orta büyüklükte yeterli olacaktır senin için. İlerde kullanım ihtiyacına göre daha büyük veya küçük bir döküm tencere daha alabilirsin.

Yorumun icin tesekkur ederim. Tencere ve tavalar hakkimda bilgim yok acikcasi kampanya varmi dedgimde onlari gosterdiler ondan sordum bnde:44: en iyisi beklemek tekrar tesekkurler

Yorumun icin tesekkur ederim. Tencere ve tavalar hakkimda bilgim yok acikcasi kampanya varmi dedgimde onlari gosterdiler ondan sordum bnde:44: en iyisi beklemek tekrar tesekkurler

Rica ederim canım.
Tabii beklemekte fayda var, sadece kampanyalar açısından.
Fakat çelik tencere takımı alacaksan eğer, çok beklemene gerek yok, çünkü diğer yazılarımda okuduysan, kendi tecrübeme göre, çelik tencere takım fiyatları her yıl biraz daha artış gösteriyor. O yüzden baktın ki bir kampanya senin kafana yatıyor, almanı tavsiye ederim. Her marka için söylemiyorum bunu, bütçene göre hareket edeceğini düşünüyorum, ama söz konusu çelik tencere ve yıllarca kullanım olduğu için, alabildiğinin en iyisini almanı tavsiye ederim. Hisar, Jumbo, Korkmaz vb. gibi. Schaffer ve Karaca markalarından uzak durmanda fayda var, çünkü çok fazla şikayet var bu markalardan. Sebebi ise ya tencereler bulaşık makinasına girdiğinde bozuluyorlar (materyal olarak) yada küflenme sorunları yaşanıyor. Hele ki düdüklü tencere açısından en güvenilir olanlarından almanı tavsiye ederim, çünkü malum, düdüklü tencereler hassastır. Eğer alabiliyorsan Tefal al onu da. Yine de kendin bunları muhakkak araştır, önemli olan "SENİN İYİ KULLANABİLMEN, SENİN İÇİNE SİNMESİ" yoksa burada kalite vs. tartışılır bir konu... İnşallah içine sinen, beğendiğin çeyiz ürünlerini alırsın. Şimdiden hayırlı olsun...

canım konun çok yararlı olmuş ilk defa gördüm.
birkaç sorum olacak yanıtlarsan sevinirim.
çeyizle ilgili bilgim olmadan önce hisar milano çkb ve karacadan döküm tencre seti, çaydanlık ve bıçak seti aldım
daha sonra gördümki karacadan kimse memnun değil, çkb hakkındada birçok paslanma şikyeti var. senin bu ürünler hakkındaki düşüncen nedir?
elektrik süpürgesini philips olarak düşündüm. çekim gücü 500w, toz torbalı. fiyatı 500tl. sence bu ürün nasıl?
son olarak günlük tabak takımımı almadım daha. kütahya porselenin 83 parçadan oluşan 2 takımını buldum. günlük setlerle fiyatı aynı. 280 lira. resimlerini de ekliyorum. sence böyle bir takımmı alsam

Eki Görüntüle 632944

Son düzenleme:

aklımdan geçen sorulardan birini sormuşsun canım. günlük yemek takımımı böyle sade birşey mi alıyım yoksa renkli birşeyler mi alıyım çok kararsızım. misafir takımım çok sade olacak günlük bari renkli olsun diyorum ama hala gönlüme göre bir takım göremedim..

süpürgeye gelince alerjisi olan biri olarak farklı süpürgeler denedim ve çok araştırdım. toz torbalı kesinlikle alma. alerjisi olanlar için çok kötü ayrıca olmayanlar çoçuklar içinde olma nedeni. toz torbasız almanı öneririm. sulularda çok güzel ancak temizlemesi sorun. süpürgeyi temizleyene kadar evi bir kere daha baştan sona temizle daha iyi :)

canım bu dediğim süpürge toz torbalı fakat hepa filtreli. ama ne olursa olsun hazneliler daha iyi sanırım. sulu olanlara hiç bulaşmam 1 gün bekleyince leş gibi kokuyor.

buarada benimde misafir takımım çok sade. renkli birşeyler istiyorum fakat bunların fiyaları çok uygun geldi ve 83 parçalar. 24 parçalı olanlarla aynı fiyat. kafam karışık

Merhaba canım, teşekkür ederim...
İnşallah herkese yardımcı oluyordur bu site, zaten her zaman diyorum, sadece benim dediklerim değil, genel anlamda muhakkak etraflıca araştırma yapın.
Ben size derim gidin en iyi markayı bulun alın diye, fakat bu da bütçe meselesi, hem kesenize uygun hem de kaliteli bir çok ürün bulabilirsiniz.
Fakat bu araştırmakla olacak birşey, hiç birşeyi gözü kapalı almayın, çünkü sonuçta bunları her gün siz kullanacaksınız.
Çeyize alınan ürünlerin kalitesi uzun ömürlülük açısından önemli, çünkü nereden baksanız bir tencere takımı veya bir çatal bıçak takımı bir maaş ediyor.
Her daimde maaşları bu ürünlere yatırmak mantıksız olur... "Eskidi hadi yenisini alalım" diyebileceğimiz ürünler değil malesef.

Neyse, bu kadar öğütten sonra gelelim sorularına canım...
Karaca evet, kullanımda kötü olan markalardan bir tanesi.
Benim tabak takımım ve günlük çkb takımım karaca.
Bende sizler gibi cahilliğime gelerek aldım, neyseki tencere veya düdüklü tencere gibi şeyler almadım.
Benimde düşüncelerim aynı yönde canım, kaliteli değiller ve paslanma yapabilecek ürünler.
Tencereleri özellikle bulaşık makinasına girdiğinde bozuluyorlar.
O yüzden asla tencere almanızı tavsiye etmiyorum.

Sen çatal kaşık bıçak takımı aldın değil mi?
Onları günlük kullanabilirsin, eşin ile yemek yediğiniz zamanlarda,
veya en yakınların geldiğinde çıkartırsın onları. Yani yine kullanılırlar sıkma canını.
Günlük kullanım için öyle çok ihtişamlı birşeye gerek yok bence...
Misafir için ayrı bir takım alırsın, sandığı ile saklarsın, sadece ağır misafirlerin veya evine ilk gelen misafirlerin için çıkartırsın.
Zaten bir evde misafir için ayrı bir takımın bulunması güzel birşey (tabii eğer bütçe yetiyorsa).

tabak takımına gelince, ben günlüklerimi eğlenceli şeyler aldım.
Zaten ağır bir takımım (desenli fakat sade bir takım) misafir için var.
Eşimle yemek yediğimiz zaman daha eğlenceli olsun diye renkleri güzel, desenleri olan tabak takımı aldım.
Bu eski Arhoroc takımlar vardı bilirsiniz, şimdilerde Luminarc adı altındalar.
Fransız ürünü, cam porselen diye geçiyor, kırılmaya dayanıklı ürünler.
Aynı zamanda antibakteriyel özelliği taşıdıklarından gayet sağlıklılar.
6 + 6 aldım, y ani iki set alarak 12 kişiliğe tamamladım.
Eşimin ailesi geniş olduğu için, diğer 12 kişilik misafir takımım yetmiyor, bunları da çıkartıyorum....
Fakat iyi düşünmüşüm diyorum kendime... Şimdi rahatını yaşıyorum diyebilirim.

Yani sizlerde durumlarınıza göre, ailenin genişliğine göre veya azlığına göre bunları hesaplayıp alırsanız, rahat edersiniz ilerde.
Tabak takımlarının desenleri, duruşları, sadelikleri tamamen sizin zevkinize kalmış birşey.
İster eğlenceli alın, ister düz renk alın, isterseniz çılgın şeyler alın, ama uyum yakalamak şimdiden elinizde.
Kafanızda az çok nasıl bir masa örtüsü kullanabilirsiniz, nasıl bardaklarla kombinleyebilirsiniz düşünebilirsiniz.
Ona göre davranarak çeyizinizi tamamlarsanız, misafirlerinizi şık masalarda ağırlayabilirsiniz...

Bunun haricinde bir de dikkat etmeniz gereken porselen kalitesi.
Porselenleri kısaca anlatmam gerekirse 3'e ayrılıyor.
Normal Porselen, Beyaz Porselen, Bone China....
Bone China misafir için kullanılabilecek, ince ve içeriğinde kemik tozu bulunan porselendir.
Beyaz Porselen her markada yok, fakat Bone China'dan sonra gelen kaliteli porselendir.
Beyaz Porselen bulabileceğiniz ilk aklıma gelen marka Noble Life, çeyiz ürünleri satan bir çok yerde satılıyor.
Onlara da bir bakın, porselenini yerinde görerek inceleyin, herşeyi inceleyerek içinize sineni almanızda fayda var.
Normal Porselen bu yukardakilerden daha kalındır ve daha ağırdır.
Ben pek normal Porselenleri sevmem, fakat muhakkak ki porselende şu markalar en başta gelir: Kütahya, Güral Porselen...
Bunlara da göz atmadan normal Porselen almayın derim...

Süpürge konusuna gelince, bende Philips kullanıyorum.
Bütçeye göre fiyatları değişkenlik gösteriyor muhakkak.
Fakat burada önemli olan emiş gücü, bunu dikkate alarak ve Hepa Filtre'yi de göz önünde bulundurarak alabileceğiniz bir ürün.

Su torbalılar vs. bunları asla tavsiye etmiyorum.
Kendinize eziyet etmekten başka birşey olmaz.

Süpürge almada sizin için önemli olması gereken özellik: kolay kullanım, rahat kullanım, çekiş gücünün iyi olması, süpürge başının iyi çekmesi, çok ağır olmaması ve aşırı yer kaplamaması...
Süpürge almadan önce de muhakkak iyi araştırın, markaları kıyaslayın, çekim güçlerini almadan önce kontrol edin. artık bunları yapmak her elektronik mağazasında mümkün.
Kampanyaları takip edin, eminim kesenize uygun ve kaliteli bir ürün bulacaksınızdır....

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 24 yaşındayım . çeyize yeni başladım . Kısmetse 2 yıl sonra düğün düşünüyoruz. Hazırlıklara başladım şimdiden. Karaca dan indirimli diye set aldım . İyi mi ettim bilmiyorum . Karaca 1961 yemek takımı,siyah gül deseni kahvaltı takımı,ve dolunay tencere seti ,lina çbk seti toplamda 1350 mal oldu bana . 100 tl indirim yaptırdım. içim rahat değil yorumları okuyunca. Sizce nasıl

Merhaba, hayırlı uğurlu olsun çeyiz alışverişin.
İnşallah mutlulukla herşeyini kullandığın günlerin olur...

Yemek takımı ve kahvaltı takımı hakkında sıkıntı yok.
Karaca'nın kendisinden aldıysan, zaten parça garantisi var.
Yani bu takımlarından herhangi bir tabak, kase vs. gibi bir parça kırıldığında,
kırılan parçayı geri götürdüğünde sana yenisini verme garantisi veriyorlar.
Takımının bozulmaması açısından.

Tencere takımı ve çkb takımı hakkında ki garanti bilgilerini bilmiyorum.
Fakat benim bizzat arkadaşımın yaşadığı, tencere takımları makinaya girdiğinde mahvolduğu.
Çkb takımlarının da o kadar kaliteli olmadığı yönünde.

Şimdi bunları değiştirebilir misin veya iade edebilir misin bilemiyorum tabii.
Fakat tencere takımı alırken keşke daha iyi araştırma yapsaydın.
Çkb takımı alırken de aynı şey geçerli...

Eğer iade edebiliyorsan sadece tencere takımını iade etmeni tavsiye ederim.
Onun yerine daha iyi bir tencere takımı alabilirsin. Daha uzun ömürlü kullanacağın.
Çkb takımı ise önemli değil, onları günlük kullanırsın, misafirlerin için özel bir takım alırsın.

Nacizane fikrim...

souvvenircim gerçi önceki cevaplarda bahsetmişsin ama ben senden ve bu başlığı takip eden arkadaşlardan fikir almak istedim.
Ben günlük kullanım için renkli çatal kaşıklardan almayı düşünüyordum, annem emsan'ın günlük çkb takımını almış, bir de misafir çatal kaşık bıçak takımım var hepsi birleşince ev kalabalıklaşcak kullanılmıcak gibi geliyor...
aslında günlük takım 120 , misafir 300 tl ye alındı renkliler de 40 lira falan çok mu para harcamış oluyorum bilemedim sizce hepsinin yeri gelir kullanılır mı:26:

Merhaba canım,

Eğer hali hazırda 2 takım var ise (bir günlük - bir misafirlik) üçüncü bir takım almana gerek yok bence.
Zaten var diyorsun, onları bir kullan, mutfağında takır - tukur fazlalık olursa seni rahatsız eder.
Ama kullandıkça baktın ihtiyacın olacak gibi, o zaman alırsın, şimdi alma derim.
Zaten maliyet anlamında da çok pahalı değil renkliler.
Sonra gerekirse almanda fayda var canım...

Öncelikle evlerimizin değişilmez parçası halının önemini ve kullanış amaçlarını kısaca anlatalım. Halı günümüzde her ne kadar evlerimizin en önemli dekorasyon parçalarından biri olarak görülsede aslında çok farklı kullanım amaçları vardır.
- Halının üretimde kullanılan malzemesi ve dokuma tekniği halının en önemli özelliğidir.Halınızın uzun ömürlü olması için mutlaka dikkat edilmesi gereken en önemli nokta budur.
- Evinize uygun dekorasyonda bir halı öncelikle evinizi çok daha güzel ve farklı gösterebilir.Bu yüzden halıda renk seçimi önemlidir.
- Evinize uygun ölçüyü tespit etmek ve uygun ölçüyü seçmek önemlidir. Halı alışverişine başlamadan önce, odalarınızın toplam genişlik ve uzunluğunu ölçün.

1) Halının üretimde kullanılan malzemesi ve Dokuma tekniğinin önemi
- Halının dokuma sıklığından önce halının üretim malzemesi daha önemlidir.Üretim malzemesi ( Akrilik,yün,polyester vb.) halının temizliğini ve ömrünü etkileyen en önemli unsurdur. Bu konudaki tecrübemiz ve kabul edilmiş tecrübelere göre halının ömrünü uzatan ve temizliğini kolaylaştıran hammaddeler AKRİLİK, YÜN malzemelerdir.
- Halının dokuma sıklığı halının hammaddesinden sonra gelen önemli bir faktördür. Halı ne kadar sık dokuma olursa içine toz, kir alması zorlaşır. Böylece halınız çok uzun süre yeni halıdan ayırt edilemicek şekilde korunmuş olur.

2) Halının markası önemli midir?
Evet halının markası çok önemlidir. Bugün Türkiye dünya'nın önde gelen halı üreticileri arasındadır ve dünya standartlarının çok üstünde halı üretimi yapılmaktadır. Bu noktada sektörde yurtiçi ve yurtdışında kendini ispatlamış çok büyük halı markalarına sahibiz. Saray Halı, Royal Halı, Merinos Halı, Dinarsu Halı, Kaşmir Halı, Pierre Cardin Halı, Padişah Halı v.b. gibi çok büyük üretim kapasitesi olan ve altyapısı kuvvetli markalarımız var. Bu gibi büyük markalar için en önemli şey müşteri memnuniyetidir. Bu gibi markalardan alıcağınız bütün ürünler garantilidir. Sizin memnuniyetiniz bu firmalar için en büyük tanıtım oldugundan müşteri memnuniyetine çok büyük önem verirler. Adı duyulmamış bir firmadan aynı müşteri memnuniyetini ve garanti kapsamını alamazsınız. İşte bu yüzden halınızı almadan önce firmanın verdiği garanti kapsamını ve müşteri desteğini herzaman sorgulayın.

3) Hangi renkler seçilmeli?
- Odanızı daha ılık göstermek için portakal,sarı,mavi gibi renkleri tercih edin.
- Açık renklerin ferahlatıcı etkisi varken, Koyu renkler rahatlatıcı ve sıcaktır. Açık renkler odayı daha aydınlık yaparken, koyu renkler ışığı emerek daha karanlık gösterir.
- Kırmızı, portakal rengi ve sarı gibi parlak ve ılık renkler güneş ışığı gibi insana enerji verirler. Çok kontraslı renklerin kullanılması kişide heyecan veren bir etki bırakır. Kırmızı ve yeşil, mavi ve portakal rengi, pembe ve sarı gibi zıt renkler birlikte kullanıldıklarında birbirlerinin gücünü ve etkisini arttırırlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…