Çeyiz ürünleri - Merak edilenler - Sormak İstedikleriniz

merhaba,
souvvenir harika bir yazı dizisi olmuş, 3 ay sonra düğünü olacak ve sürekli birşeyler alması gereken birisi olarak soluksuz okudum diyebilirim :KK52:
Ben birçok şeyi tamamladım, gözümde büyüyen mutfak setimi (çelik tencere seti, sahan seti, bone chine yemek takımı, teflon tencere seti, çaydanlık, cezve seti, çkb seti) hisar'dan 3200 TL'ye aldım, kampanya vardı ama nedense pahalı mı aldık diye düşünmeden kendimi alamıyorum :26:
Tüm yazılanları okuduktan sonra doğru bir seçim yaptığımı düşünüp içim rahatladı doğrusu :KK37:

bernardo'nun porselenleri konusunda fikir almak istiyorum, durup dururken çatladığına dair duyumum var (ablam da olmuş), acaba başka yaşayan var mı ki, tarzı çok hoş, ordan birşeyler almayı düşünüyorum ama bu aklımı kurcalıyor?? :KK53:

Bence çok güzel bir süreç bu, herşeyimi nişanlımla beğendim, onun da hayatını sürdüreceği bir ev olacak, onun da zevkleri çok önemli benim için, nihayetinde ikimizin çeyizi onlar :KK52: (sağolsun çok yardımcı oldu, zevkli şey :KK16: )
konunun takipçisiyim, sevgiler... :nazar:

merhaba,
souvvenir harika bir yazı dizisi olmuş, 3 ay sonra düğünü olacak ve sürekli birşeyler alması gereken birisi olarak soluksuz okudum diyebilirim :KK52:
Ben birçok şeyi tamamladım, gözümde büyüyen mutfak setimi (çelik tencere seti, sahan seti, bone chine yemek takımı, teflon tencere seti, çaydanlık, cezve seti, çkb seti) hisar'dan 3200 TL'ye aldım, kampanya vardı ama nedense pahalı mı aldık diye düşünmeden kendimi alamıyorum :26:
Tüm yazılanları okuduktan sonra doğru bir seçim yaptığımı düşünüp içim rahatladı doğrusu :KK37:

bernardo'nun porselenleri konusunda fikir almak istiyorum, durup dururken çatladığına dair duyumum var (ablam da olmuş), acaba başka yaşayan var mı ki, tarzı çok hoş, ordan birşeyler almayı düşünüyorum ama bu aklımı kurcalıyor?? :KK53:

Bence çok güzel bir süreç bu, herşeyimi nişanlımla beğendim, onun da hayatını sürdüreceği bir ev olacak, onun da zevkleri çok önemli benim için, nihayetinde ikimizin çeyizi onlar :KK52: (sağolsun çok yardımcı oldu, zevkli şey :KK16: )
konunun takipçisiyim, sevgiler... :nazar:

Çok teşekkür ederim, işaretlediğim cümlen ile beni gerçekten çok mutlu ettin...
Yardımım dokunabiliyorsa ne mutlu bana...

Hisar takımımı ben yanlış hatırlamıyorsam 1400'e almıştım (birazdan detaylarını paylaşıcam) sen biraz pahalıya almışsın.
Tam olarak nereden ve nasıl aldığını anlatırsan, modellere göre ve kampanyaya göre değişiyor fiyatlar.
Belki kampanya dahilinde olmayan modellerden aldıysan, fiyat yükselmiş olabilir, o zaman zaten denilecek birşey yok.
Fakat kampanya dahilinde olan ürünlerden aldıysan, aldığın yer ile alakalı olarak fazla ödemiş olabilirsin.
Gerçi bunu Hisar'ın kendi web sitesinden de kontrol edebilirsin: www.hisar.com.tr

Benim almış olduğum set bu, fakat siyah rengi..
$Untitled.jpg
Benim aldığım zamanki satış fiyatı 1700 TL idi, bir indirim sayesinde 1400'e almıştım.
Şimdi piyasa fiyatı 1900 diyor, fakat kendisi zaten bir indirim uygulamış.

Hem herkese hem de sana bilgi olsun diye geçiyorum, bir ürünü almadan önce muhakkak kendi sitesindeki satış fiyatlarına bakın... :KK34:

Bernardo ürünleri hakkında çok bir bilgim yok.
Fakat bana hediye gelen ürünler oldu.
Bir tane pasta fanusum var, altı porselen üzeri plastik şeklinde.
Plastik kapağı malesef ki bulaşık makinasına girmiyor, o yüzden elde yıkamak zorunda kalıyorum.
Onun haricinde pasta altlığı olarak kullanılan bölüm ise durup dururken (ilk kez geçen gün kullandım) tuhaf bir çatlama oluşturdu deseninde.
Bulaşık makinasında yıkadım, daha bakmadım ne olduğuna, ne hale geldiğine... Bu akşam boşaltıcam makinamı o zaman bakacağım bakalım.

Bende Bernardo'nun desenlerini, tabaklarını çok beğeniyorum.
Fakat Bernardo kendi adı altında farklı markaları da satıyor.
O yüzden Bernardo'nun kendisinden ziyade sattığı markaları araştırmanda fayda var.
Mesela benim bildiğim tabak takımlarında "Royal China" ürünlerini satıyor ki onlar kalite olarak gayet iyi.
Fiyat anlamında da o yüzden o kadar pahalılar.

Ama hep diyorum, tabak almadan önce muhakkak garantisini sorun.
Ürün garantisini nasıl sunuyorlar? Parça eksiğini tamamlama gibi bir özellikleri var mı?
Çeyiz esnasında (vesvese yapmayın sakın) fakat herşey olabilir, elinden kayabilir insanların, sen temizlerken kırabilirsin.
O yüzden parça garantisi ve sürekliliği önemli, takımın bozulmaz en azından.
Cüzi miktar ile parça yenileme garantileri varsa, o zaman düşünme derim.
Ama iyi araştırmalısın. Zaten iyi araştırırsan içine sinen birşeyi alacağına şüphen olmasın... :KK34:

aldığım ürünler bunlar (çatal bıçak takımı özel üretim), sevdiceğimle hayatımız için aldığımız ilk şey bu hisar seti, ilk alışverişin azizliğine mi uğradık diye düşünüyoruz (fotolardaki kulpların hepsi aynı aslında ama netten bunları toplayabildim, örnek teşkil etmesi açısından) :KK53:

$FO,175,14,mercury-yapismaz-nonstick-9-parca-tencere-seti.jpg $HISAR-FLORIDA-BONE-CHINE-85-PARCA-YEMEK-TAKIMI__34210416_0.jpg $mercury-sahan-seti-sonbaha-copy.jpg $[img][5][1][2000x2743].jpg $140564monaco-duduklu-tencere-gri-dekupe-b.jpg $771825efffffanigif.jpg $833163528418floransadekupeb.jpg $domino-gri-tencere-seti6.jpg

bernardonun tabağı için ablamda da seninde bahsettiğin gibi çatlama oluşmuş, araştırmalarıma devam edeyim eğer birşeylere ulaşırsam yazarım burdan. Teşekkür ediyorum...

Son düzenleme:
kızlar bana patatas kızartmak için fritöz lazım bir de katı meyva sıkacagı alacagım...Tavsiyede bulunan olursa cok sevınrıım. Hangi marka ve model bu iki üründe tercihim olmalı özellıkle ceyızıne alan veya alıp kullanan memnun olanlar yorum yaparsa cok memnun olurum hıc bı bılgım yok cünkü

aldığım ürünler bunlar (çatal bıçak takımı özel üretim), sevdiceğimle hayatımız için aldığımız ilk şey bu hisar seti, ilk alışverişin azizliğine mi uğradık diye düşünüyoruz (fotolardaki kulpların hepsi aynı aslında ama netten bunları toplayabildim, örnek teşkil etmesi açısından) :KK53:

Eki Görüntüle 643571 Eki Görüntüle 643572 Eki Görüntüle 643573 Eki Görüntüle 643574 Eki Görüntüle 643575 Eki Görüntüle 643576 Eki Görüntüle 643577 Eki Görüntüle 643578

bernardonun tabağı için ablamda da seninde bahsettiğin gibi çatlama oluşmuş, araştırmalarıma devam edeyim eğer birşeylere ulaşırsam yazarım burdan. Teşekkür ediyorum...

Canım almış olduklarına kendi sitesinden baktım.
Çaydanlığın: 142 TL
Kaşık çatal takımın Floransa: 1040 TL

Sana diyeceğim şu ki, çeyiz seti kampanyası dahilinde almış dahi olsan, özel üretim çatal kaşık seçtiğin için, benim gördüğüm kadarı ile kampanya dışında olan bir çaydanlığın var, aynı zamanda tabak takımı da içinde olduğu için, gayet iyi fiyata almışsın. Ben dediğim gibi kendi takımımı 1400'e aldım, fakat içerisinde tabak takımı yok, kampanya dahilinde çkb takımı aldım. O yüzden fiyatı yükselmedi... İçini rahat tutabilirsin, aldıkların çok güzel, inşallah uzun yıllar boyunca da severek kullanırsın.... :KK34:
Benim beğendiğim çkb takımı çok pahalıydı, kampanya dışında alsaydım 2000 TL sadece çkb takımına verecektim.
O yüzden almaktan vazgeçmiştim...

kızlar bana patatas kızartmak için fritöz lazım bir de katı meyva sıkacagı alacagım...Tavsiyede bulunan olursa cok sevınrıım. Hangi marka ve model bu iki üründe tercihim olmalı özellıkle ceyızıne alan veya alıp kullanan memnun olanlar yorum yaparsa cok memnun olurum hıc bı bılgım yok cünkü

Patates kızartmak için fritöz konusunda çok bilgim olduğunu söyleyemem.
İnternetten araştırmanı tavsiye ederim bu konuyu.
Eminim bir çok kullanıcı yorumlarına ulaşacaksındır.
Ayrıca Tefal Actifry ve Philips'in aynı şekilde az kızardan patates kızartma aleti mevcut.
Onların da kullanıcı yorumlarına göz atmanı tavsiye ederim.

Katı meyve sıkacağına gelince, ben bunu kendim için de araştırdım fakat daha almadım.
Şu anda piyasadaki en iyi ürün Philips, özellikle katı meyve sıkacağında.
Haznesi daha geniş, temizlenmesi daha kolay, meyveleri de bütün atıyorsun.
Zaten önemli olan sıkma gücü, meyveleri bütün atabiliyor olman...

Yine sen kendin de bir araştır derim.
Büyük alışveriş merkezlerine giderek (çok sayıda elektronik mağazanın bir arada olduğu) fiyatları kıyaslayabilirsin.
Çünkü bir çok elektronik mağaza kendi indirimlerini uyguluyor, fiyatlar değişken olabiliyor.
En uygun fiyatı böyle bulabilirsin... :KK34:

Haftasonu sonunda kendime şarzlı süpürge aldım.
Evlendikten sonra sizde fark edeceksiniz, elektrik süpürgesi haricinde şarzlı bir süpürgeye ihtiyacınız olacak.
Bunun nedenlerinden bir tanesi, özellikle misafir gelip gittikten sonra illa masanın altının bir süpürülmesi gerekiyor.
O yorgunlukla koca süpürgeyi çıkartıp orayı süpürmek ve o kadar gürültü yapmak (sessiz değilse süpürgeniz) zor geliyor.
Onun haricinde, verebileceğim en güzel örnek, dün bir tane cam tencerem vardı, temizlik yaparken nasıl olduysa raftan düştü ve kırıldı. Büyük parçaları topladık ama ufak parçalar kalıyor. Hemen aldığım süpürge ile süpürdüm tertemiz oldu. Büyük süpürgemi yerinden kaldırıp, prize takıp onu çalıştırmakla uğraşmadım... Bazıları için gereksiz gelebilir, ama bence bir evde pratiklik açısından gerekli birşey... Ufak yerleri temizlemede çok yardımcı...

Gelelim şimdi şarzlı süpürgelere... Çok fazla ürün var piyasada. Ben de haftasonu araştırma fırsatı buldum. Çok aşırı detayına inmedim, çünkü aklıma yattı, gittim aldım geldim diyebilirim. Yeni ürünlerin yanısıra eski ürünlerde mevcuttu. Özellikle Teknosa mağazası bir çok şarzlı süpürgeyi teşirden satmak zorunda kalmış. sebebi ise ürün bitmesi ve yerine yeni ürün gelmemesi. Son yıllarda şarzlı süpürgeye fazla rağbet olmadığı için, teknosa elindekileri çıkartıp bir daha bu ürün yelpazesini satmamaya karar almış. Bende satış yapan elemanın yalancısıyım...

Ben kendim Fakir'in ürününü aldım. Kendi mağazasından aldım. Fakat aklımda kalan bir kaç marka daha oldu. Siemens, Bosh.. Bunların da şarzlı süpürgeleri var ve çok şirinler. tavsiyem bir göz atmanız... :KK34:

BergHoff marka düdüklü çaydanlığı internetten araştırdım ama herhangi bir yoruma rastlamadım, nişanlım ısrarla düdüklüsünü istiyo, acaba farklı bir markada da düdüklü çeşitleri var mı ya da berghoof hakkında bir yorumun var mıdır souvvenir?

Düdüklü çaydanlıklar konusunda çok geniş bir bilgiye sahip değilim. Bu konuda biraz fikir vermem gerekirse eğer:

Yalnız hem kaliteli hem de iyi bir ürün almak istiyorsan, yıllarca kullanmak adına, sana bilmediğin bir markadan ziyade, Tantitoni'de satılan Brabantia marka düdüklü çaydanlığı tavsiye ederim. Brabantiya, çelik anlamında kendini ıspatlamış, dünya çapında ünlü bir markadır. Ayrıca, Tantitoni'nin de kendi düdüklü çaydanlığı mevcut. İnternette Tantitoni üzerine bir araştırma yaparsan, online satışları da mevcut. Şu anda da sitesine baktım, Tantitoni'nin kendi çaydanlığında %15 indirim var diyordu...

Neden nişanlın düdüklü çaydanlıkta bu kadar ısrar ediyor anlamış değilim. Senin vermiş olduğun markanın çaydanlığına bir göz gezdirdim, demliği olmayan bir çaydanlık (ya da demliği olana ben denk gelmedim internette). Yine karar ve tercih senin. Fiyatlar arasında baya bir fark var, fakat fiyat farkına bakarak, bilmediğin bir markayı alıp 3-5 kullanım sonra memnun kalmamaktansa, iyi bir markayı alıp yıllarca kullanman daha mantıklı... Zaten hep söylerim, çeyizinize özen göstererek alın, illa herşey pahalı olacak diye bir kaide yok, fakat siz mümkün olan en kaliteli ürünü almaya çalışın... Brabantiya ürünlerini de internetten araştırmanı tavsiye ederim... :KK34:

İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Her ne alırsan, güle güle kullanmanı dilerim... :KK16:

Haftasonu sonunda kendime şarzlı süpürge aldım.
Evlendikten sonra sizde fark edeceksiniz, elektrik süpürgesi haricinde şarzlı bir süpürgeye ihtiyacınız olacak.
Bunun nedenlerinden bir tanesi, özellikle misafir gelip gittikten sonra illa masanın altının bir süpürülmesi gerekiyor.
O yorgunlukla koca süpürgeyi çıkartıp orayı süpürmek ve o kadar gürültü yapmak (sessiz değilse süpürgeniz) zor geliyor.
Onun haricinde, verebileceğim en güzel örnek, dün bir tane cam tencerem vardı, temizlik yaparken nasıl olduysa raftan düştü ve kırıldı. Büyük parçaları topladık ama ufak parçalar kalıyor. Hemen aldığım süpürge ile süpürdüm tertemiz oldu. Büyük süpürgemi yerinden kaldırıp, prize takıp onu çalıştırmakla uğraşmadım... Bazıları için gereksiz gelebilir, ama bence bir evde pratiklik açısından gerekli birşey... Ufak yerleri temizlemede çok yardımcı...

Gelelim şimdi şarzlı süpürgelere... Çok fazla ürün var piyasada. Ben de haftasonu araştırma fırsatı buldum. Çok aşırı detayına inmedim, çünkü aklıma yattı, gittim aldım geldim diyebilirim. Yeni ürünlerin yanısıra eski ürünlerde mevcuttu. Özellikle Teknosa mağazası bir çok şarzlı süpürgeyi teşirden satmak zorunda kalmış. sebebi ise ürün bitmesi ve yerine yeni ürün gelmemesi. Son yıllarda şarzlı süpürgeye fazla rağbet olmadığı için, teknosa elindekileri çıkartıp bir daha bu ürün yelpazesini satmamaya karar almış. Bende satış yapan elemanın yalancısıyım...

Ben kendim Fakir'in ürününü aldım. Kendi mağazasından aldım. Fakat aklımda kalan bir kaç marka daha oldu. Siemens, Bosh.. Bunların da şarzlı süpürgeleri var ve çok şirinler. tavsiyem bir göz atmanız... :KK34:

canım bu kadar tesadüf olur ya bende dikey bir süpürge almak istiyorum araştırma yaptım da çevremde felix lungo yu kullannalar var ve memnunlar fişli dikey süpürge ve başı ayrılıp şarjlı gibi de oluyor bi netten bakıp da bana fikrini sunar mısın:KK19:

canım bu kadar tesadüf olur ya bende dikey bir süpürge almak istiyorum araştırma yaptım da çevremde felix lungo yu kullannalar var ve memnunlar fişli dikey süpürge ve başı ayrılıp şarjlı gibi de oluyor bi netten bakıp da bana fikrini sunar mısın:KK19:

Canım, Felix çok bildiğim ve açıkçası güvendiğim bir marka değil.
1000 watt çekiş gücü var diyorlar, fakat ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii ki.
İyi araştırmak gerek, internette bir kaç yoruma baktım gayet iyi yorumlar var.
Senin kararın canım, eğer ben bunu beğendim ve almak istiyorum diyorsan al tabii ki.
Her zaman elektronik şans işidir zaten...

Fakat dediğim gibi, marka ve kalite konusunda güvendiğim bir marka değil açıkçası.
:KK34:

Peki beyaz eşyalar konusunda neler düşünüyorsunuz? benim nişanlım arçelik alalım diyor. Buzdolabımda kaç lt olması ideal olur. ben 500 lt falan düşünüyorum. Önce biraz kirada kalacağız sonra ev almayı düşünüyoruz Allah izin verirse. Kiralık evlerde buzdolabı kısmı standart 476 ltlik olanlarmi sanırım arçelik bayii de bayan hacmi çok büyük olmasın demişti sıkıntı yaşamamk için. kararsız kaldım..Çamaşaır mak. 8 Lt., bulaşık mak. 4 programlı almayı düşünüyoruz. ocak fırın davlumbaz set alalım diyoruz sizce buzdolabı hakkında tercih nasıl olmalı:26:

Bende felixin dikey süpürgesini aldım bu model benimkisi ,çekiş gücünü deneyerek aldım fakirden çok daha güçlü o yüzden içime sindi
attachment.php

Kızlar sorum olucak.sizce fırınlı ocakmı bır olanlar dan mı yoksa set ustu fırın ayrı sekılde mı almak gerekır

X