Çeyiz hazırlığı ve fikir paylaşımlarımız (Sohbet bölümü)

HAYATıM
yemın ederım senın soyledıgın uzerıne soz soylemıyorum
sadece tevafuk olmus
kımseyle tartısmak gıbı bı derdım yok hele hele bu topıktekı guzel ınsanlaral asla bunyeme ters
ben sadece farklı bı bakıs acısından bakmak ıstedım okadar
konustugum gıbı yerı geldımı susmasınıda bılırrım

saol lahanacımm
yok zaten artık cekılıcem ne gıdıcem ne bısey benım suçum yok demıyorumkı cnmmm

hayatım evet ayne ole sadece tel bi yüzük

o yüzüğü taktığında o zamnda ailen ne zamn velilik düğün bu çocuk seni sallıyor mu demiyecek mi nihalcim...

ya herkezın bı fıkrı var
ama herkes olayın dısında oldugundan bende bılmesem tanımasam nihal rahatca bu cocuk senı sevmıyor yada sevıyor ama deger vermıyor anlamıyor derdım
simdi 1.si farugun ıs durumu kritik dukkanda sanırım elektırıkten cok anlamadıgınadn +para olmadıgından para alamadıgından +onun tarzı ıs olmadıgından cıktı
suankı ısınden cıkıcak sanırım nıhal yanlısım varsa duzelt ki cıkarsa hata kalıp para bırıktırıp bıseyler yapmalı en azından beyaz esya alır nıhalde bu ısın cıddıyıteını anlar aılesıne suan borc oduyor atıyorum seneye gelcek der

3.sü evet lahana bende nıhale yaymasaydın bukadar dıye kzıyordum ama bunda biraz farugunda payı oldu oyuzden bıraz farugada cemkırcem

o yüzüğü taktığında o zamnda ailen ne zamn velilik düğün bu çocuk seni sallıyor mu demiyecek mi nihalcim...

cnm abim kendı bi yüzük taksın 3 4 sene ıcınde evlenırsınız cok dedıysem de sız kendınız bılırsınız dedı bana

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis aynısı ıste bu demek ıstedıgımdı

canım teşekkür ederim...

murnumu bende seviyorum....

ya herkezın bı fıkrı var
ama herkes olayın dısında oldugundan bende bılmesem tanımasam nihal rahatca bu cocuk senı sevmıyor yada sevıyor ama deger vermıyor anlamıyor derdım
simdi 1.si farugun ıs durumu kritik dukkanda sanırım elektırıkten cok anlamadıgınadn +para olmadıgından para alamadıgından +onun tarzı ıs olmadıgından cıktı
suankı ısınden cıkıcak sanırım nıhal yanlısım varsa duzelt ki cıkarsa hata kalıp para bırıktırıp bıseyler yapmalı en azından beyaz esya alır nıhalde bu ısın cıddıyıteını anlar aılesıne suan borc oduyor atıyorum seneye gelcek der

3.sü evet lahana bende nıhale yaymasaydın bukadar dıye kzıyordum ama bunda biraz farugunda payı oldu oyuzden bıraz farugada cemkırcem

buarada cumleye 1.si diye baslayıp 1de bitirmişim

amın amın cnm bnm senı cok taktır edıyorum

canım benım senıde nıhalıde cok ıı anlıyorum uzun surelı bırlıktelıklerın ne oldugunu ıı bılırım
benım 2.5 sene oldu Allah kısmet ederse bı 2.5 senemız daha var
kız evı olmak cok zor
benımkının aılesıde ıstedıgı halde gecen gorumcem evlencek gıbı olunca bıle bozuldum
sacmaladım belkı ama ıste kız evı olunca hep poh pohlanmak ıstıyosun sonra gorumcem once bızım evın resmı gelını ol sonra dedı yemın ederım nasıl gururlandım anlatamam

sen hıc gırme bence tam tersı nıhalın onların gelını olmazsa kaybedecegını caktır sık sık
esmacım tabiki sen sizinkilere illede kızı al demicen zaten bence kayınvalidenlede konuşma sadece eşinle ve farukla konuş ve durumun ne kadar ciddi nihalinde ne kadar üzüldüğünü anlat ....

tamam pohpohlanmak güzel ama şimdi poh poh beklicem diyede bu kadar eziyet edemem şahsen kendime valla ben abimler beni sıkıştırınca durum böle böle ailem rahatsız olur illaki yüzük ........ dedim ve iyiki demişim ne abim babam sıkıştırdı ne aşkım çokta rahat ettik ....

abime sorarsan yüzük takalım ki biri bana gelip kardeşini gördüm dediğinde bende sözlüsü diyeyim bana verecek bi cevap bul dedi nihayetinde kimse kardeşni üzmek istemez kimse başkasına laf anlatmak içinde kardeşini sözlemez ama milletin ağzı torba değilki büzesin abisine kendince haklı insanlar konuşur oda kendini ve kardeşini düşünüyo

o nedenle sana katılmıyorum canım bu aşk iki kişilikse yerı gelince nihal ister herşeyi yeri gelince faruk , birbirlerine söylemiceklerde kime dicekler başka .... açık ve net olmak en güzeli .... neyi ne zaman istiyeceklerini kendileri bilirler tabi ama bazen böle durumlarda mecbur kalıyosunki buda bence faruk için çok kolay bi durum alacağı 1 yüzük sonra istediği kadar laf duysada ne abisi kızar ne nihal üzülür nede faruk sıkışır .... herşey hayırlısıyla olcak inş. nihalim az kaldı hepimiz geçtik bu dönemden inş. sende en güzel şekilde atlatıcaksın ,,,,

demekkı herkeze her aıleye gore degısıyo
ben yuzukte olsa cok gezılmesı taraftarı degılım
kımse nekadar bayıldıgımı asık oldugumu bılmemelı benım
bu benım ozelım
herkeze gore degısır
bende esmaya gıt alın kızı deyın demedım zaten ama esma ne dese ters tepkı yapar
el kızı

kızlar hepınıze tesekkur ederım yorumlarınız ıcın sizleri cook sevıyorum artık olacagına varır kımse bnm yüzümden atısmasın herkesın fıkrleri degişik zaten herkesın ve bnm hakkımda hayırlısı olsun sizi seviyorummŞeniz

ıyi yaaa tek bende olmamış, belki de yazıcı olayı da onunla ilgilidir.

Yine de burcu gelse de kazene sordursak o hemen soruyor ya msn den :umursamaz:

canım bende yeniden giriş yapmak zorunda kaldım hatta korktum kendi kendne niye çıktı bu diye... bende hiç kapatmam çünkü

ya kızlar susayım dedım ama tutamıycam kendımı Allah askına yapmayın boyle yaa
farukla nıhalı cok ıı anladım
cunku aynı durumun farklı versıyonuyuz bız
bızımkıne kalsa ooo hemen evlenırız aılesıde hıc degılse nısan olsun dıyo
ama bakın ben hıc borca gıremem yanı bu yapı meselaeı
gelelm sıkıntıya 5 yıl beklerım herseyın tam olsun derım
faruk soyle dusunuyo buyuk ıhtımal borcsuz harcsız olsun kendımız yapalım dıyo
seven adam dıyosunuz
ok bende askımı cok sevıyom beım zoruma gıtmıyomu gezıp tozamamk
ama bende esımle en guzel aylarımı borclarımı dusunerek gecırmek ıstemıyorum
haa boyle evlenenlerıde ayakta alkıslarım
ben yapamazdım
mesela taksıtlere gırıyosunuz ben ve aılem omru hayatımızda taksıt odemedık
nedenı cok varlıklı olmamız degıl atıyorum 3000 lık bısey dusunun yemın ederım nakıt parayla alırsanız bunu 2000 e ınerler
ben boyle gordum
ayrıca esmayada bısı demeyelım
cunku her evın duzenı farklıdır
esma kız evı sonucta kayınvalıdesıne soylemesı bıle buyuk luks
kızımızı zorlamı alın dıycekler
soz dıyosunuz ııde bence uzun sure sozlu olmakta pek ıı bısı degıl tek hata bence duyurmak konusunda
evdeyken rahat konusamasa
her ıstedıgınde bulusamasa
bırısı gorcek dıye 3.5 atsa bence suan kosa kosa evlenmeye ugrasır
kırdıysam kalplerınızı kusura bakmayın lutfen hepınızı cok sevıyorum

he bısı daha
nıhalcım sen aılenı durdurmalısın benım bı avuc bılenım olmasına ragmen yerı gelıyo onlar bıle laf atıyo bıkızın 17 yasından 25 e kadar beklemesıyle 23 yasındayken 8 sene beklemsı arasında cok fark var
yasıtlarım cocuk sahıbı oluyo
ama ben hıc askımın sartlarını one surmem dıyorumkı ben bekarlıgın tadını sevgılıgın tadını cıkarmak ıstıyorum
sırf kımse ustume gelemsın dıye hala okuyorum
ha benım moralımın bozuldugu olmuyomu gelıyorum burda ıcımı bosaltıyorum ama etrafıma deyıp askımı kotu yapamm
yanlıs belkı ama ben askımı zor buldum onu bıkac yıl bekleyememk ugruna kaybedemem kusura bakmayın lutfen

Canım bu konuda sana malesef katılamıycam :1no2:

Ben olaya biraz değişik açıdan bakıyorum

Şöyle ki; 5 sene falan beklemek zaman kaybı geliyor.
Ne için dieceksin.
Ben aşkımı öyle çok seviyordum ki 2 sene zor sabrettim. Elimizden gelen imkanlarla borçsuz evlendik. he kendimizi çok sıktık evet.
ama daha fazlasını bekelyemezdim neden biliyor msusun?

Çünkü hayatın garantisi yokkk...
Onsuz geçecek zaman bence fuzili...
Biran önce onunla olmak isteği bu.
Aynı evi aynı hayatı paylaşma isteği
Ve ben o 2 seneyi biel ayrı geçirdiğimiz için hayıflanıyorum.
ıLk tayini marmarise çıktığında dedimki ona ağlayarak
ben senin gitmene üzülmüyorum
bu 2 sene içinde değişeceğiz. hem ruhsal hem fiziksel. ve ben senin göz kenarların kırışacak belki bunu kaçırıcam...

Seninle ilgili hiç bir şeyi kaçırmak istemiyorum dedim.
Oda sana yemin olsun 2 seneden fazla bekletmiycem dedi ve sözünüde tuttu....

Ailelere çok yayılmış konusuna gelincede.
bende ailemden gizli iş çevirmeyi ne yazııki sevmiyorum
ılişkimizin en başından annemede babamada söyledim. Ciddileşir ciddileşmez mevzu.
Yoksa vicdan azabı çekiyordum
Kaldıki onlarınki çok uzun soluklu bir ilişki. 1 2 sene muhahakkak onlarda gizli yaşamışlardır aşklarını ama zaman uzadıkça işlin rengi değişiyor kızlar.
Bu konuda Nihali ne suçlayamıyorum....

bence çözüm Farukla konuşulsın bakalım ne dicek esma konuşunca. Sonrasında Nihalciğim ona göre kendini bir miktar çeker. bakalım bir şey değişecek mi?

En azından bir söz kesmeyi neden kabul etmiyor aklımda ermiyor doğrusu?
Nihalin aileside ismi konsun demekte haklı.
Kaldıki ben aynı durumda olsam çok üzülürdüm.
hani hemen olsa bile içimde burukluk kalırdı ben söyledim diyemi oldu.
Yoksa evleneceği yokmuydu iteleyerek mi evleniyoruz diye düşünüyrdümde. belki ben çok hasas düşünüorum ama böyle. Beni seven insanın bu kadar üzmesne anlam veremzsdm...

Son düzenleme:
ya herkezın bı fıkrı var

canım benim tabiki sadece nihale bişiy demedim .sizde haklısınız

cnm abim kendı bi yüzük taksın 3 4 sene ıcınde evlenırsınız cok dedıysem de sız kendınız bılırsınız dedı bana

nihal her ne olursa olsun sadece yaşayan içinde olan bilir canım.
seni asla üzmek istemem.
biz şöle böle deris ama insan yalnız kalbini dinler.
tekrar sölüyorum fikrimi sölemek istedim.
yoksa olayların dışından yorum yapmak her zamn kolaydır.
yine sölüuyorum senin için Rabbim her şeyin en güzelini nasip etsin...

ay kız bende severımburnunu kaydirigubbakcemile5

:sinifsinif::sinifsinif:

fisfisfis
demekkı herkeze her aıleye gore degısıyo
ben yuzukte olsa cok gezılmesı taraftarı degılım
kımse nekadar bayıldıgımı asık oldugumu bılmemelı benım
bu benım ozelım
herkeze gore degısır
bende esmaya gıt alın kızı deyın demedım zaten ama esma ne dese ters tepkı yapar
el kızı

ben zaten kaynanmlar konusruken yanlıs anlıycak diye cok korktum
esma sen bılmıyonmu durumları der diye
belkide anladı aralarında konuscaklar emınm
yanı benı yanlıs anlamyın konusmak ıcın söluıyorum dedım am aherseyı dusunuyorum
sımdı nıhalın aılesı kızıyor dıyorum mesela
sonra ay demesemeydım dıyorum
sonra ama demesem bak aılesı ne rahat kızmıyor bile dicekler diyorum
sonra yuzukmu taksak dıyorum yuzuk le devamı gelcek dıcekler biliyorum
oyudzen ay yada konussak farukla yuzuk takılcak ama skıstırılmıycakmı desek dıyorum
annemde kızıyor dıyorum sonra onuda acıklıyorum kı annemı alsınlar nıhalı dıyor sanmasın dıye nıhale kızıyor dıoyurm

yaniböle işteeeee

nanedam o yorumu ben yapmadım kız benden gıbi cıkmış

evet canım bende gördüm de neden öle çıkmış anlamadım :KK70:

herşey güzel olacak sevgicim , sana kızmıyoruz sakın yanlış anlama heee sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz :1hug:
herkesin bakış açısı farklıdır böle şeylere nihayetinde hepimizin istediği tek şey nihal için hayırlısı olması inş. olacakta a.s.

X