Çerkez'lerin buluşma noktası...

ben tanıyorum canım...filizi bilmiyorum ama ....sevil ve cengizi biliyorum..zaten denefte benim kardeşim olur....:1hug:

hadiiiikardeşsinz heeee sırnaşık şey işte öle çok severm yengemi denef bekliyorum ögrenince yaz olurmu olur akraba çıkarız:dance:

günaydın cerkes ve abaza güzelleri.bugün nasılsınız bakalım
funda72 bacım nerelerdesinnnnn.özledik bacım...a.s.

günaydın nasılsın ...kaydirigubbakcemile5

günaydına.s.ben geldiğimde kimsecikler olmuyor :1no2:yinede okunduğunu bilmek güzel iyiyim çok şüküra.skuzucuğumla birlikte takılıyoruz evdegamyoncuiremsusizler nasılsınız?iyiki kk.yı bulmuşum yoksa iki sohbet edebileceğim kimsecikler yok teşekkürler herkese sevgiler...:1hug:

selama.s.bende pek bulamıyorum ama geçde olsa yanıt geliyora.steyzem kızımın ismini gülse koymayı çok istemişti ama olmadı hala söyler:1no2:güzel rumuza.s

selam kızlar
evet geçde olsa cevap gelmesı guzel
nasılsınız ..kızınız kuçukmu :emir_bebek:
teşekkur ederım gulen bı yuzum o yuzden gülse koydum :teytey:

Son düzenleme:
selama.s.bende pek bulamıyorum ama geçde olsa yanıt geliyora.steyzem kızımın ismini gülse koymayı çok istemişti ama olmadı hala söyler:1no2:güzel rumuza.s

aynı anda burda olmak zor gibi ama bizler birbirimizin yazdıklarını okuyup cevaplıyoruz..yani boşuboşuna değil yazılanlar. bende iyiyim sağolasın..kızını da gözlerinden öperim canım rabbim sağlık sıhhat versinŞeniz

günaydınlaaaara.s.bugünde güzel bir sabaha uyandık:1rolleyes:nasılsınız arkadaşlar?

merhaba arkadaşlar ben de yarımkan çerkezim... anne tarafından... annem abhaz... ama yarımkan olduğum halde anne tarafımca büyütüldüğüm için o kültür ağır basıyor bende ::)) eş durumundan şimdi diyarbakırdayım 4 aydır.. aslen ankaralıyım... annem de karaman çerkezlerinden ... zamanında küçük bi grup da oraya yerleşmiş... birkaç köy kurmuşlar... anneannem ve dedem de farklı çerkez köylerindenmiş zaten... malum çerkezlerde (hele de o dönemde) aynı köyden pek evlilik olmazmış.... ankarada "nalmes" geldiğinde hiç kaçırmazdık... maaile giderdik.... hepinize kucak dolusu sevgiler a.s.

merhabaa.s.diyarbakırda bende kaldım askerlik yaptık hava üssünde benim için güzel geçmiştia.sorda güzel dostluklar kurduk ve özledim dostlarımızı:1hug:görüşmek üzere sevgilerimle...

derin55 mrb.. senin bir başka notunu diyarbakır topiğinde de gördüm... kısmet burada da görüşmekmiş a.s
ben de yarımkan olduğum halde biraz biliyordum... çocukluğumda ve ilk gençliğimde daha iyi anlardım dili.. ama zaman geçtikçe unutuluyor maalesef... bir de esas konuşanlar (yani 2 ya da 3 jenerasyon öncesi) maaesef göçüp gitti hayattan... o nedenle pratik yapacak pek kişi de kalmadığı için unutuldu.... birkaç kelime kaldı hafızada.... ama çerkez boyları ve alt grupları buna bağlı olarak da dilleri o kadar çok birbirinden farklılık gösteriyor ki birbirimizi bile anlamakta güçlük çekebiliyoruz...
ama ben yine de kültürün ve adetlerin genç kuşaklara gösterilmesi taraftarıyım.... maalsef dil eriyip gidiyor..... eşim bazan bana "iyi ki de yarımkansın bi de tam çerkez olsaydın kimbilir ne olurdu" diye takılıyor sırnaşık şey

günaydın herkesea.s.bugün üzgününüz atatürk'ü kaybettik.biraz resimlerine baktım cenazesine gözlerim doldu nur içinde yatsın:çok üzgünüm:

Arkadaşlar bunlar ÇERKES FORUM dan yayınladığım kendi yaptığım çalışmalardan birkaçı sizler de paylaşmak istedim.

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

X