Çekişmeli boşanma

Neden bu kadar zulmü kendinize hak gördünüz??? Adamı sürekli affetmek sadece size zarar vermiş.İlk eli kalktiginda bu aşağılık herifi bırakmalıydınız.Merak ettiğim için soruyorum,sizi döven adamı nasıl içiniz alıyor du??? Aileniz arkanizdaymis öyle sahipsiz de degilmişsiniz Bu berbat evlilikte sizi motive eden neydi???
Sorunuza gelecek olursak darp raporunuz var ,baro ya başvurun ücretsiz avukat talep edin çekişmeli açın.Dava sürsün sürdüğü kadar, uzaklaştırma alın,Kendi iyiliginiz için işe girin, psikolojik yardım alın..Asla hayatınızı bir daha erkek musvetteleri için feda etmeyin ....
Ben ilk defa aşık oldum oda ona bana ilk başta güzel davrandı . Sonra sorunlar çıktı alkollüyken dövüyordu . Beni öyle narsist bir ilişkiyle elinde tuttu ki birde biraz saflık varsa çok çabuk inanıyorsunuz . Şimdi aklım olucak asla onu bir dakika hayatımda tutmam ailesinin etmediği iftira kalmadı

şimdi herkesten ziyade önce kendini dinle kendi kararını kendin ver çaresizlik ve düştüğün durumda başa gelmeyen herşey için insanların düşünceleri olacaktır lakin sakin kal ve bu bir imtihan diyip öncelikle ALLAHA sığın imtihanını rabbim kolaylaştırsın zor bir durum para vs. senin için oda . çok iyi anlıyorum biran önce o ortamdan uzaklaş öncelikle ailen var ise onların yanına git biraz orada bekleme de kal süreci gözlemle büyüklerin ile istişare et ama herşeyden önce bunu imtihan olduğunu ve bundan sabır ve sükunetle çıkacağını unutma ALLAH yardımını esirgemesin senden ...

şimdi herkesten ziyade önce kendini dinle kendi kararını kendin ver çaresizlik ve düştüğün durumda başa gelmeyen herşey için insanların düşünceleri olacaktır lakin sakin kal ve bu bir imtihan diyip öncelikle ALLAHA sığın imtihanını rabbim kolaylaştırsın zor bir durum para vs. senin için oda . çok iyi anlıyorum biran önce o ortamdan uzaklaş öncelikle ailen var ise onların yanına git biraz orada bekleme de kal süreci gözlemle büyüklerin ile istişare et ama herşeyden önce bunu imtihan olduğunu ve bundan sabır ve sükunetle çıkacağını unutma ALLAH yardımını esirgemesin senden ...
8 aydır ailemin yanındayım burası küçük bir belde yan köyde de o kalıyor ve ailesi . 8 aydır resmen bana dışarı çıkma markete gitme bosanana kadar evden cikmicaksin diye söylendi . Hemde boşanma davası açmaktan kaçıyor . Babamda işte olduğu için gelmesini bekledik babamın . Babam geldi onlara insanlıkla eşyalarımızı verin ertesi gün boşanma acicaz dedi ailesi ilk önce boşanma dedi sonra eşya hep bir sorun çıkartıyorlar ..kimseyle muhattap olmami istemiyor

Canım merhaba. Öncelikle ben avukatım. 7 aylık evli olduğun için zaten mecbur çekişmeli açılır. Bunu avukat olduğum için söylemiyorum ama bu tarz davalar avukatsız açılmaz. Çünkü aynı anda ziynet eşyaları ve mallar için ayrı bir dava açılıyor. Yerel mahkeme süreci 1-2 sene arası değişir. Deliller çok iyi toplanmalı. Altınlar için ise düğün videosu bilirkişiye gönderiliyor. Vermeme gibi bir durum imkansız. Çok detay var spesifik olarak sorarsın elimden geldiğince bilgi vermeye çalışırım

Ben nasıl bir imtahanin içindeyim inanın bilmiyorum hani televizyonda kadınlar çıkardı derdim ki nasıl kurtalamiyorlar aynısı başıma geldi. Rabbime hep dua ediyorum

8 aydır ailemin yanındayım burası küçük bir belde yan köyde de o kalıyor ve ailesi . 8 aydır resmen bana dışarı çıkma markete gitme bosanana kadar evden cikmicaksin diye söylendi . Hemde boşanma davası açmaktan kaçıyor . Babamda işte olduğu için gelmesini bekledik babamın . Babam geldi onlara insanlıkla eşyalarımızı verin ertesi gün boşanma acicaz dedi ailesi ilk önce boşanma dedi sonra eşya hep bir sorun çıkartıyorlar ..kimseyle muhattap olmami istemiyor
sabırla beklemede kal eşya vs. isteme bunların peşine düşme sadece knedinle kal bekle karşı tarafı

Bu abonelik gerçekten aklıma gelmemişti çok teşekkür ederim ben firmadan ayrıldıktan sonra bir market işine girdim o süreçte 2 ay çalıştım . Beni gelir döverdi ellerim bileklerim hepsi yara bere içindeydi ordaki markete gelenler herkes market çalışanları bunları gormsutu . Ve en sonundada kayinperdim ben işteyken evin kilidini değiştirip hiç eşyamı almadan sokağa atmıştı bunların hepsini sunucam
O dönem yanında çalışanları tanık tutabilirsin. O dönemde ellerin, bileklerin falan gözüktüğü kamera görüntüleri vardır. Duruyorsa hala yani. Onları da kullanabilirsin. Evlilik birliği içinde gördüğün her türlü rezilliği, eziyeti sunabilirsin. Yollardaki kamera görüntüleri olur, sokağa attığında gören bir tanıdığın olur… şahit olmalarını rica ettiğinde eşinin başlarına bela olmasından korkacaktır. Gizli şahitlik var. Eşin asla ama asla kim olduğunu öğrenemez ama mahkemede sahitliği kabul edilir. Hatta başlarına bela olacağını düşündükleri için sahitliği reddettiği anları bile kayıt altına alabilirsin gören duyanların. Özellikle fotoğraflara bak ama. Telefonunu iyi kurcala. Evdeki ihmalleri, dövmeleri, küfür, hakaretleri olan mesajlar, evde hiçbir sey yok gibi mesajlarınız varsa, dövdükten sonra sana attığı özğr mesajları , bunlarla ilgili sohbetler, ne bileyim mesajlarda gene onun kumar muhabbetleri… senin kartından çektiyse attıysa iban geçmişleri, maaşını ona verdiğine dair, senin kullanmadığına dair mesajlar, wp konuşmalarını oku. Komple aç oku. Ekran videosu al onları. Hakaret , küfür hepsini kullanabilirsin… işten çıkartmaya zorlamasını kullanabilirsin. Ne var ne yoksa hepsini kullan. Ama sakın geri cekilme. O ve onun cevresinden biri asla ne yaptığını, neyi kullanacağını bilmesin. Bu zamanlarda sana hak veriyormuş gibi arayan akrabaları olur. Sakın güvenme. İt iti ısırmaz derler. Senden laf toplar ona taşır. Sakın. Gerçekten güvendiğin varsa da sahit olsun sana. Sadece gerçekten bildikleri üzerinden konuş yani… bundan sonraki mesajlarına falan da dikkat et. Kanıtlanamayacağı eksikliklerin varsa da reddet. Senin mesajda kabul ettiğini ya da aramada, sesleri de kaydetebilir çünkü. Delil olarak kullanabilir. Telefonuna da arama kaydedici programlardan yükle. Sana dediklerini reddet ama delil olarak sunabileceğin şeyleri söylerse kendi ağzıyla onları kullan

sabırla beklemede kal eşya vs. isteme bunların peşine düşme sadece knedinle kal bekle karşı tarafı
Sabırla bekleyemiyorum artık benim hiç bir sigortam yok onunda yokk. . benim iki çocuk kafası büyüklüğünde kistin var çikolata kisti bosansam.babamin emekliginden ben yararlanicam tedavi olucam ama resmen her konu da bu adam benim elimi bağladı düşünün ya kocanız siz işten geliceksniz diye türlü türlü yemekler yapiyosunuz biraz fazla yapiyosunuz gece yatarken yicegini bildiğiniz için ona bile diyorki sen neden yemek yapiyosun böyle birisydi

Sabırla bekleyemiyorum artık benim hiç bir sigortam yok onunda yokk. . benim iki çocuk kafası büyüklüğünde kistin var çikolata kisti bosansam.babamin emekliginden ben yararlanicam tedavi olucam ama resmen her konu da bu adam benim elimi bağladı düşünün ya kocanız siz işten geliceksniz diye türlü türlü yemekler yapiyosunuz biraz fazla yapiyosunuz gece yatarken yicegini bildiğiniz için ona bile diyorki sen neden yemek yapiyosun böyle birisydi
diyeceksiniz ki size konuşması çok kolay ama emin olunki herkes bi sınavdan geçti normalde konularım çok farklı yorum yapmam ama önüme çıktınız bunda da vardır bir hayır sabırla bekleyin biliyorum zor ama unutmayın bu bir imtihan sonsuz tevekkül ve teslimiyet ile ALLAHTAN yardım dileyin eşinizede selamet ve hidayet diyelin lütfen beni dinleyip sabırla bekleyin ve ço dua edin hiçbir kimsenin söyledikleri ile hareket etmeyin

Merhaba bende 5 aylık evliyim ve 1 aylık hamileyim düşük tehlikem var ama eşimle evlilgin başından beri sözlü tartışma yaşıyorduk bebek icin kredi kartını aldım onun ama gösterdim alırken doktor kontrolune gidicegim icin ordan bi sürtüşme başladı telefonda bende dolmuştum hakaret ettim ona ve ailesine oda boşanalım dedi benim eşyalarım baba evine getirildi toplanıp cuma günü davayı acıcam cekişmelimi anlaşmalımı istiyorsun dedi bende bebege üzülüyorum ve babasıyla büyüsün istiyorum en azından doguma kadar ama kabul etmiyor bebegi istemiyorum kürtaj ol diyor makhemede napabilirim

Kızlar 28 yaşındayım bundan 3 sene öncesi kendi halimde bir hayatım vardı çalışıyordum. Sonra hayatıma girdi . Ben köy kızıyım anneden babadan nasıl gorduksek böyle surduruyoruz . Ailemde ben hiç şiddet görmedim . Ama eşimde şiddetin hasini gördüm . Hep bir umut düzelir diye düşündüm . Sürekli affettim ailem yapma gitme diye yalvardı . Ama seviyordum . Kayinpederim mehirlerimi çaldın diye dava açarım diyor . Ama almadım mehirimi kayinpederim saklıyordu .ise girdim evin kirasını ödemek için eşimde cifcilik yaptığı için 2 günlüğüne köye gidiyordu neden tek başıma evde kalicam diye dövüyordu neden calisiyroum diye dövdü . Uzaklaştırma aldırdım . Sonra pişman oldu affettim maaşım yattı maaşımı aldı kumarda kaybetti . Bende pes etmedim çalışmaya devam ettim bu sefer çalışıyorum diye o köyde diye evin elektirik ve doğal gaz aboneliğini kapattı . Ben 10 gün elektiriksiz dogalgazsiz evde kaldım işten geliyordum karanlık bodrum katında telelfonu şarj ediyordum . Geceden 5 lt şişelere su doldurup balkona koyuyordum sabahta duş alıyordum bunların hiç birisini hak etmedim bunca şeye ragamen ona ihanet etmedim hiç bişey yapmadım benim 1 günlük yemeğim para yok doye makarnaydi bazen aç yatıyordum bana para göndermezdi . Şimdi bana diyin ki kardeşim sen bir kadın olarak elinden geleni yapmışsın gerçekten bu laf daha basit olan şeyler kayinperim istem geldim en sonunda evin kapı kilidini değiştirilmiş sokakta kaldım babam bu pislik yüzünden beni dovdugunu gördüğü için o halimi dayanamayıp bir anlık sinirle silah gösterdiği için içerde yattı elimde sadece darp.raporu var ve şiddete dair videolar. Yalan yok para yok ekmek alicak para yok o kumar oynuyor ben yanındayım karnım aç su lazım.ekmek.laİm. kendim siteye üye olur deneme bonusu ile 250 TL çekip te su ekmek alayım şimdi beni onlarla tehtit ediyor etsin ben hakime anlatirim ben kadınım ne yapabilirim ki kocam başımda beni bu konuma sokan kendisi mesleğim vardı isimden oldum resmen hayatım bitti ben dayanamıyorum artık psikojik olarak bittim.tukendim ya alllah rizasi için fikir verin akıl verin durumum yok avukat için çekişmeli boşanma nasıl olucak
Canım seni gel altınlarını veriyim konuşalım falan diye çağırırsa sakın gitme bak sakın. Allah korusun neler görüyoruz altınlar senin mehir hakkınsa mahkemede söyle vermek zorundalar sana. Kadın olarak üstüne düşenden fazlasını yapmışsın o şahıs utanmadan bunu mahkemede söyleyecekse söylesin senin utanacak bişeyin yok yüzü varsa kendi utansın. Hem seni mecbur bırakıcak hemde koz olarak önüne sürecek yok öyle dünya.. Umarım vicdanlı bir hakime denk gelirsin bu devirde en önemli şeylerden biri de bu. Maddi imkanın yoksa barodan avukat isteyebilirsin. Umarım haklarını alarak kolayca kurtulursun.

Öncelikle yaşadıklarınız çok acı. Bazen insanın suçu olmadan böyle kötülüklere maruz kalabiliyor kimse büyük konuşmamalı. Size en kısa sürede şehir değiştirmenizi tavsiye ederim yapabiliyorsanız. Ben avukatım. Size tavsiyem kesinlikle bir avukatla anlaşmanız. Eğer maddi geliriniz yoksa veya azsa barodan ücretsiz avukat talep edebilirsiniz. Yarın ilk iş bulunduğunuz şehrin barosuna gidin. Orada durumu anlatın ve boşanma davası açmak istediğinizi söyleyin. Sizi yönlendireceklerdir. Uzaklaştırma kararı da alabilirler. Avukatsız ilerlemeyin kesinlikle.

Kaç kurtar kendini hiç bir şey talep etme baş beladk inşalar belliki aileninde kendininde başını yakma .
Çocuğunda yoksa eğer işe girer çalışıp daha iyi şartlarda yaşarsın .
Kaç kurtul Allah’a şükret 🤲🏻

Okurken kanım dondu. Ölümden dönmüşsün resmen. Altın için, eşya için muhatap olma bu pisliklerle bence. Bir avukata danış. Darp raporun varmış, tazminat hakkın vardır belki. Onu alır boşanırsin.

diyeceksiniz ki size konuşması çok kolay ama emin olunki herkes bi sınavdan geçti normalde konularım çok farklı yorum yapmam ama önüme çıktınız bunda da vardır bir hayır sabırla bekleyin biliyorum zor ama unutmayın bu bir imtihan sonsuz tevekkül ve teslimiyet ile ALLAHTAN yardım dileyin eşinizede selamet ve hidayet diyelin lütfen beni dinleyip sabırla bekleyin ve ço dua edin hiçbir kimsenin söyledikleri ile hareket etmeyin
Çok pardon bu kadar dayağa rağmen neyi sabırla beklesin adamın düzelmesini mi? Ya da öldürülmeyi mi?

Ailem çok şükür hernkonuda arkamda beni oldureyise dövdüğü için babam artık dayanamadı tartışma çıktı ve benim babam bu yüzden içerde yattı 4 gün neden babam ona kızarma dokunursan seni öldürürüm dediği için kendisi beni altıma eseticek kadar dövdü ona hiç bişey olmadı
Peki siz sikayetci olmadiniz mi hiç bir olayda? O kismi kaçırdım sanırım hatirlayamadim.

Çok pardon bu kadar dayağa rağmen neyi sabırla beklesin adamın düzelmesini mi? Ya da öldürülmeyi mi?
hayır tabiki de demek istediğim gitsin barışsın vs. böyle birşey demem yada demek söz konusu olamaz bazı şeylerin hafiflemesi açısından bunun bir imtihan olduğunu bilerek olaylara yaklaşması gerektiğini manevi iç hzuru anlatmaya çalışıyorum

İşte sorun şu ki beyaz eşyalarımı ceyizimi vermiyorlar ailem.onlara dediki bız nehirde istemiyoruz sadece kızımın çeyizi beyaz esyalari yemin ederim ama onlar boşanmayı bile siz açın diyorlar bugecede daninin kuyruğu koptu ilk önce boşanma sonra eşya dediler bende artık bir anda patlayıp bağırmaya başladım telefonda kayinperime şimdide eşim olucak insan çekişmeli boşanma açın diyor bir yandanda bana tehtitleri yagdiriyor . Sanki kendisi beni evden kovmamis ta dovmemis gibi kayinperdim şerefsizi ailemi kiskitiyorki babam onlara bagrinsin küfür etsin bilmiyorum arkadaşım bazen nefes almak istemiyorum şuan öyle bir psikojideyim ki sanki tek kurtuluş var olmamam oysa sadece bir yuva istedim ben akşam yemekleri yiyip bir ailem olsun istedim ailemelirimze gidip gelmek istedim bayramalrda o eski evliliklerde istedim sadece

X