Çatlaklar için doktorunuzun önerileri varmı arkadaşlar.

Kızlar ben daha 5. haftadayım ama bi arkadaşımın verdiği tarifi paylaşayım sizlerle ben onu yapmayı planlıorum çünkü arkadaşımın 2-3 çizik dışında hiçbir çatlağı kalmadı üstelik o da benm gibi kuru ciltliydi. ben onu yapmayı planlıorum şöyle ki;
- 5 ampul evigen
- tek ampul rodexon (eczanede satılan c vitanmini ampuluymuş)
- acı badem yağı 30 ml (mutlaka acı badem olmalıymış çünkü tatlı badem yağı sadece saç, kirpik ve tırnaklarda kullanılırmış ciltte etkisi olan acı badem yağıymış)
- gül yağı 30 ml (cildi güzelleştirme etkisi yıllardır biliniyor ben hamilelikten önce de duştan sonra ıslak tenime bi damla alıp paylaştırırdım bebe yağı yerine misss gibi kokuor. hem de karışımıza esasn vermiş oluyorsunuz)
- kayısı çekirdeği yağı, 30ml
- ve biraz yağ karışımını açmak için sebamedin bebe yağı (tüm bebeyağları olabilir dedi ama o sebamed kullanmış ben de aynısını yapcam diye kasıyorum ondan:)) ondan da 50 ml kadar koymuş.
bunları karışıtırp hamileliğin ilk 3 ayında duştan hemen sonra ıslak tene iki üç damla dağıtıyoruz, çatlak olma ihtimali olan yerlere daha fazla sürebilirsiniz. ıslak tende cilt en iyi emilimi sağlıyor zaten ve mis gibi yumuşacık oluyorsunuz :) ondan sonra da uykuya öyle gevşetiyormuş insanı .. Tabi en önemli şey bolbol su tüketmek en güzel çaresi de bu aslında
ben bunu yapmayı planlıorum başka tarifleri önerileri olan var mı kızlaaar ya da marka önerisi çatlak kremlerinde.
-

bende 20 haftalık hamileyim öğrendiğim ilk günlerden itibaren bebeyağı ve aktardan aldığım yaklaşık 15 çeşit bitkisel yağ karışımını sürekli kullandım ama bende hiç etki göstermedi ve malesef yavaş yavaş çatlaklarım olmaya başladı psikolojım berbat tabiki şaşırmış durumdayım vazelin,zeytinyağı,bebeyağı,diğer karışımı(talya) sabah,akşam hatta gün içinde düştan sonrada sık sık kullanıyorum.en son mustela diye bi krem var almaya gittiğimde eczaneye HERBA DERM diye bi krem önerdiler şimdilerde ona başladım bu da fayda etmezse zaten daha yapacak bişeyim kalmadı sayılır zaman geçiyor oğluşum büyüyor banada kabullenmek düşüyor...

Lierac kullanan var mı

Merhaba canım, ben hamileliğimin 12. haftasından beri lierac kullanıyorum ve suan 26. haftayı bitirdik. Çok kuru ciltli olmama rağmen ve kalçalarımda aşırı derecede çok çatlak olmasına rağmen henüz karnımda ve göğüslerimde çatlak olmadı. İnşallah da olmaz. Kremi her akşam yatmadan karnıma ve bel çevreme sürüyorum duşlardan sonra da göğsüme sürüyorum. Sürdüğüm yerler yumuşacık oldu ben şimdilik çok memnunum:)

Catlak konusunda kesinlikle babe yi tavsiye ediyorum. 1 aydir duzenli kullaniyorum. Gece yatarken karin bel bolgeme ve de basenlerime suruyorum. Daha onceden kilo alip vermekten dolayi basen bolgemde biraz catlagim vardi inan gozle gorulur sekilde azaldi. Ama tercih senin. Ben ayrica dermoeczanem.com dan getirttim en uygun orada bulabildim

Yazmayi unuttum 17+5 haftalik hamileyim umarim ileri haftalarda olmam ayrica babe olan catlaklarida tedavi ediyor

Bende kullandıklarımı soyleyeyım...
Bebak acı badem sutlu nemlendırıcı...
Kakao,Fındık,Tatlı badem,Kayısı yaglarının karısımını kullanıyorum...
Insallah catlamayız :18:

Selam kızlar bende 7 aylık hamileyim lierac ve e vitamini ampulu kullanıyorum yani evigen şimdilik karnım çatlamadı ama diz kapaklarım çatlamış oralar hiç aklıma gelmemişti hiç krem sürmemiştim oralara

doktoruma bugun sordum çatlak kremı olarak ne önerirsiniz diye.(doktorum süperdir bu arada)
lierac tek geçerim dedi. eşimde onu kullanıyor dedi. 4. ayı bitirdim ama hala başlamadım
gercı cok kilo almadıgım ıcın biraz ıdare eder heralde :26:

Bende 6 aylıkken başlamıştım lieraca ondan önce bir ay mustela bir ayda bebe yağı sürmüştüm keşke 3 4 aylıkken başlasaydım lierac'a sanada tavsiyem şimdiden başla hemen inan kiloyla alakası yok bu çatlakların değişen hormonlara bağlıyorum ben kilom şimdilik yerinde saymasına rağmen diz kapaklarım çatladı benim birden bire

pffff bıraz pahalı , masraflar cogaldı bu ara eşim bıraz bekleyelım dedı almadık henuz.. ama badem yagı var evde en azından alana kdr onu kullanıyım dıyorum :44:
o diz kapaklarındakı catlaklar bendede var hamılelıkten deıl benımkı tamamen genetık. annemde kız kardesımde ve bende var nasıl bı gense diz kapagında catlak olurmu ya sinir oluyorum allahtan fazla bellı olmuyo kucuk bı alan ama basende karında olmasını anlarımda diz kapağı ne alaka..kılolu flnda deılız ucumuzde zayıf uzun boyluyuz..

Evet çok halısın bu tür kremlerin hepsi pahalı vede çabuk bitiyor 4 haftada bitti benimki 200ml di sabah akşam sürüyorum ben. Badem yağını bende kullandım bir kaç sefer kaşıntı yapınca bıraktım çok tuhaf bir cilt yapım var alerjik vede hassas çatır çatır çatlıyorum çok üzücü ilk gebelikte böyleyse artık diğerlerinde nasıl olacağım :/

Bende 6.ayıma girdim doktorum bebantholün gebeler için çıkardığı çatlak kremini önerdi.eczaneden 60 tl ye aldım ve kokusu çok hafif ki ben normalde el ve yüz haricinde krem kullanamam.hemen vücud emiyor kremi.internette 39 - 40 tl gibi fiyata olanıda var ama güvenemediğim için eczaneden aldım.tavsiye ederim...

banada doktorum kesinlikle lierac önerdi aldım kullanmaya başladım ama düzenli kullanmıyorum acıkcası daha kilo almadım hiç belki bundan dolayı rahat hissediyorum kendimi ama düzenli kullanmak gerek iyi sonuçlar almak istiyorsak :/

Arkadaşlar ben şuan 9. Ayıma girdim, 4. Ayımdan itibaren hergün zeytinyağı sürdüm, şuan hiç çatlağım yok, kesinlikle tavsiye ederim)

Son düzenleme:
ben de sadece bebe yağı kullanıyorum her banyodan sonra sürüyorum. hiç çatlağım yok şimdilik son iki ayımda oluşur mu bilmem...

Merhaba kızlar.Bazı arkadaşlar kilo almadıkları için henüz krem kullanmaya başlamadıklarını yazmışlar.Ben 14. haftadan itibaren başladım.Bu konuyu çok araştırdım.Okuduklarımdan anladığım krem kullanmaya erkenden başlamak gerektiği.Çünkü erkenden kullandığımızda cilt güçleniyor ve esneklik kazanıyor.Ben 4. ayda sabah akşam Alpin Premama kullandım.Daha sonrası hergün banyodan sonra akzer çatlak yağı ve alpin premama gecede yine Alpin Premama ve Lierac ı karıştırarak sürdüm.Son bir aydır karnımdaki büyüme hızlandığı için çatlak yağının içine evigen ampul ve rodexon ampul kırdım.Ayrıca günde en az 2 litre su.Şu ana kadar çatlamadım.Son 3 haftam.Ama bazen son gün hatta doğumdan sonra bile çatlıyormuşsun.Sadece içim rahat etsin diye elimden geleni yapıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…