Çatlaklar için doktorunuzun önerileri varmı arkadaşlar.

nerdesin niçin cevap yazmıyon.........................

arkadaşlar bence kişinin vücut tipine bağlı.benim arkadaşım hamileliğinin en başından beri kremler yağlar kullanıyordu kendi normaldede sever kullanır öyle şeyler ama vücudu mahvoldu heryeri çatlak ve kanıyor gebeliğinde 18kg aldı.ben 37 haftalık gebeyim ve 23 kg aldım hiçbişey kullanmadım sevmediğim için tek bir çatlağım bile yok ve karnım oldukça büyük.maşallah diyeyimde doğum sonrası çatlağım olmasın.kişinin deri yapısına bağlı olduğunu düşünüyorum

İlk gebeliğimde baya çatlağım oldu 3 yada 4. ayda doktora gittiğimde çatlakla ilgili ne yapabilirim diye sormuştum bana ailemde doğum yapan kadınlarda çatlak olup olmadığını sordu.. Annem annanem teyzelerim ablam da olduğunu duyunca sen yine yağ kullan ve lierac diye bir krem var onu al kullan ama büyük ihtimalle sende de olacaktır dedi...
Neler kullandım neler ama 8. ay bitmesine yakın çatlaklar başladı ve çoğaldı doğum olana dek .. Şimdi ikinci gebeliğim yine krem yağ falan kullanıyorum ama zaten çatlaklarım olduğu için alıştım görüntüye :)

kesinlikle cilt yapısıyla alakalı... hamileliğimin 3. ayından itibaren özel karışım hazırladığım yağları kullandım devamlı, 6.ayda da lierac a başladım ve 3 kutu lierac ı bitirdim. hamileliğimin 35. haftasında bir anda çatladım... ne yazıkki bütün çabalarım boşa gitti ....

ben 35.haftamdayim cok sukur sadece belimde catlama oldu cok sukur karnimda bisi yok kremde surdum bio oil de kullanadim ama annem de de buyuk annemde de yoktu cok sukur

banyo sonrası bebek yağı kullanıyorum. deneyen ve çok faydasını gören bir arkadaşım önerdi.

Arkadaşlar şu anda 13 haftalık hamileyim.Ben de deneyimlerimi paylaşayım dedim.Birincisi doktorum bana badem yağını önermiyorum dedi,excipial lipo adlı bir krem verdi.Daha yeni başlıycam.Burda arkadaşlarımız hep öneride bulunmuşlar sağolsunlar ama sanırım herkesin doktoruna bir danışması gerekir kullanmadan önce.Bu arada sıcak suyu göbeğinize tutun tarzı yaklaşımlar okudum aman ha ılık suyla duş alınmalı bildiğim kadarıyla.Burada doktorların önerdiklerini paylaşalım lütfen kendi önerdiklerimizi değil.Kaş yaparken göz çıkarmayalım.Herkese sevgiler saygılar.

ben hem doğal yağlar,hem pahalı kremler kullandım. bu haftaya kadar bişey yoktu ama dün farkettim ki minik minik başlamış umarım büyümez. olacaksa oluyo engellenemiyo

çatlak karın büyüdükçe mi olur doğum yapıp karın boşalınca mı olur?:44: benim belimde yanlarımda eskiden kalma çatlaklar vardı kilo alıp verme sebebiyle.Ama karnımda yok şu an 32. haftada olmama rağmen......

canım kaç kilo almıştın ki acaba çok kilo alınca daha mi ok çatlıyor,annemin bana hamileyken pek çatlağı olmamış ikiz kardeşlerime hamileyken liğme liğme oldu karnı 17kg almıştı ama tabi hiç krem yağ kullanmamıştı koktuğu için....:44:

12 kilo almıştım.. ama ben hep zayıftım hayatımda hiç o kadar kilo almamıştım belki de ondan oldu bilemiyorum

ben 35. haftada bir gecede çatladım:) inşallah sende olmaz... bazılarında karın büyüdükçe bazılarında karın boşalınca oluyor canım

12 kilo almıştım.. ama ben hep zayıftım hayatımda hiç o kadar kilo almamıştım belki de ondan oldu bilemiyorum

peki uan çatlak görünümün nasıl hala kırmızı mı herhangi bir şey kullandın mı doğumdan sonra tecrübelerini paylaşabilir misin:44:

peki uan çatlak görünümün nasıl hala kırmızı mı herhangi bir şey kullandın mı doğumdan sonra tecrübelerini paylaşabilir misin:44:

bazıları kırmızı bazıları pembeleşiyor bazıları da belli değil, arada aklıma geldikçe lierac sürüyorum. ama tahmin ettiğim kadar kötü olmadı idare eder:)

ciddi mi vayy be o zaman badem yağına devam edeyim biraz gevşek davranıyordum da... teşekkürler...
canım kakao yağı badem yağından daha etkiliymiş,ayrıca badem tüylenme yapıyor diyorlar ben bir iki kere kullandım göbeğim göğüslerimdeki ince tüyler uzadı ve koyulaştı ama hormonların değişmesiyle de alakalı olabilir benimki

Ben bugün itibariyle 11 haftalık hamileyim. Hamileliğim başladığımda 52 kiloydum şu ana kadar sadece 2 kilo aldım ama dün banyodan sonra yanlarımda aşırı kaşınma hissettim. kontrol ettiğim de çatlamaya başladığımı gördüm. Aslında bende banyodan sonra johnson's baby yağı kullanıyorum ama benim için yeterli olmadı demek ki. Şimdi ne kullanacağımı bilemiyorum. Annemin karnında da çok fazla çatlak var ayrıca cildim de normalde çok kuru. bu yüzden galiba avuç avuç yağ sürmem gerekiyor. Benim durumum da aranızda birileri varsa lütfen önerilerini paylaşın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…