candy_candy'min "Resimli" Sağlıklı Yaşam Günlüğü ;)

candy_candy

Başlangıç: 09.04.21//135.2//Hedef:87
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
7.999
10.953
37
Hayatımdan "diyet" kelimesini çıkarmak istediğim için ve eski günlüğüm çok eski, çok karışık ve de çok fazla vazgeçiş içerdiği için yeni bir günlüğe ihtiyacım olduğunu düşündüm ve o malum kelimenin olmadığı yeni başlığımla bu günlüğü başlatıyorum

İnstagramda da bi günlük hesabı açtım orada hazırladığım fotoları burda da paylaşıcam ve günlük paylaşımlarımı düzenli yapmaya çalışıcam

Hiçbir listeye uymadığım hiç bir yaptırımı kabullenmediğim akışına bıraktığım bir süreç olacak bu benim için Sizlerinde bu hikayeye şahit olmanızı çok isterim. 122,4 ile geçen yıl 2 haziranda başladığım ama sürekli sekteye uğrayan maceram 109,4 ile 30.05.2016 da başlamıştır az da olsa bu bir yılda kilo verdiğim için yine de mutluyum.

"Tek kural ve önemli olan tek şey bir insanın yapabildiğidir, yapamadığı değil!"

En sevdiğim filmlerden birinin en sevdiğim karakterinin en sevdiğim cümlesi Türkçeye bu şekilde çevrilmişti. Aslında filmde söylenen bu değildi ama güzel Türkçem işte ondan da iyiydi Ve bu çeviri cümle bundan sonra bu yolculukta benim mottomdur!

Yapabildiğimi yapıyorum. Az yiyorum. Sağlıklı olanı yiyorum. Yemek seçmiyorum. Gece yemiyorum. Günde yarım saat yürümeye çalışıyorum. Yapabildiğimin fazlasını yapabilirsem ne ala ama artık hiçbir şey için çabalamıyorum. Sadece açlığa dayanmaya çalışıyorum.

Çalışıyorum memurum. Küçük bi kızım var 23 aylık. Şu anki yaşam şartlarımda kahvaltı edemiyorum kahvaltıya zaman ayırmak istemiyorum zaten sabahları da açlık çekmiyorum bu yüzden de ben kahvaltı yapmıyorum ama...

Sabahları metabolizmaya vites attırmak için evde elma sirkeli suyumu içip iş yerine gelip şekersiz Türk kahvemin yanında bir adet after eight naneli çikolatamı (34 cal) yiyorum. saat 10 buçuk gibi limonlu yeşil çayımı içiyorum. Henüz yanında bişey atıştırmadım hiç ama atıştırabilirim. Öğlen yemekhanemiz var oraya gidiyorum. Sadece pilavı 2-3 yk alıyorum geri kalan menüyü tam alıyorum ama az koyuyorlar zaten. 1 dilim de ekmek yiyorum. Bazen meyvesi oluyor dün karpuz vardı yarısını yedim çok göründü gözüme. Yarın tatlı var antep fıstıklı falan değilse alıcam bi çatal. Bu şekil yani ikindi gibi bir avuç çiğ kuruyemiş ve nescafe 2in1 içiyorum. Akşam da 18.30 gibi yemeğimi yemeğe çalışıyorum 1 çeşit yemek + salata + yoğurt belki 1 dilim ekmek şeklinde. Tabi az yiyorum gene. Mesela dün sofradan kalkalı 10 dk olmuştu acıkmıştım. Su içiyorum geçiyor İşte bundan sonrası benim için çok zor geçti. yatana kadar sadece 1 şekersiz türk kahvesi ve 1 limonlu yeşil çay içtim. Gece kıvrandım açlıktan ama geçecek alışıcam biliyorum

Ramazan geliyor zaten bakalım gelsin de bir yazarım o zaman da ne yapacağımı şimdi bilmiyorum. Ben böyleyim artık, kendi halimdeyim

---Güncelleme 21.03.2018---

Gene ramazan geliyor ve tam iki yıl sonra burdayım. Çok farklı tecrübeler yaşadığım bir iki yıl oldu. Aşağıda bahsettiğim gibi iş yerindeki durumlar.. İkiz hamilelik.. İkiz kızlarım..

Ve bu mesajı okuduğumda, bu günlüğün ilk mesajını, o tertemiz kafamı çok sevdim ve çok özledim.. Nasıl bir arınmaymış, nasıl netmişim ve başıma gelenler beni o netlikten, o temizlikten ne kadar uzaklaştırmışlar.. yine o kafada olmak istiyorum ben

Şimdi hayatımda 3,5 yaşında okula giden, konuşan, çok konuşan, hep konuşan bir kızım ile 5 aylık ikizlerim var. günde 4 saat 8-12 arası çalışıyorum. 21 Nisanda sınavım var (görevde yükselme). 131 kiloyum maalesef böyle ve her zaman olduğu gibi zayıflamak istiyorum ama zayıflamak için hiçbir şey yapmıyorum. olumlama ile ve şu yukarıda bahsettiğim "Yapabildiğimi yapıyorum. Az yiyorum. Sağlıklı olanı yiyorum. Yemek seçmiyorum. Gece yemiyorum. Günde yarım saat yürümeye çalışıyorum. Yapabildiğimin fazlasını yapabilirsem ne ala ama artık hiçbir şey için çabalamıyorum." moduna geçerek zayıflamayı planlıyorum. sınavdan sonra da paketli gıdaları hayatımdan çıkararak vites attırabilirim. Şu an sadece gece yemek yemekten vazgeçmeyi düşünüyorum. tabi yine her zamanki gibi sabahları kahvaltısız.. ben kahvaltı yapamıyorum maalesef

---Güncelleme 31.05.2019---

Bir sene sonra gene 131 kiloyla karşınızdayım bu yıl içinde gördüğüm en düşük rakam 122.9 du sonra bi saldım aynı anda hem diyetisyenimden hem de zayıflama grubumdan oldum ve o anda yaptığım herşeyi bırakarak başlangıca döndüm.. zaten artık eskisi gibi hızlı kilolar veremiyorum yavaş da olsa süreklilik hali bana yeter.. gerçekten bu başlığı açtığımdaki kafam çok tatlı değil mi yaa okudukça enerjim yerime geliyor..

neyse bi güncelleme yapayım. Şimdi hayatımda 5 yaşında okula giden, konuşan, çok konuşan, hep konuşan bir kızım ile 18 aylık ikizlerim var ve ben yeniden diyetisyene gitmeye karar verdim beni zorlayan haftada bir kontrol olayını ayda bire çekicez ve ona göre de bi liste ve rota çizecek inşallah bana.. bu diyetisyen yeni tabi eskisine gitmem

randevum bayramdan sonrakı cuma yani 14 haziran.. bayramdan sonra temiz kafalarla diyetisyende olucam.. şu kız daha fazla büyümeden ben biraz küçülseydim

Şuan farkettim ki bu başlığı açtığım gün de 31 Mayısmış sanırım mayıs sonunda bana bişeyler oluyor
3 yıl sonra aradan bir ikiz gebelik ve +22 kilo geçtikten sonra yine ben

Son düzenleme:

Dünün özetiO kadar aç geldim ki işe kahvemi içmeden çekmeyi unutmuşum içtikten sonra çektim
Yalnız dün yer fıstığını fotoğraflarda göründüğünden fazla kaçırdım 3 günlük fıstık stoğumu tükettim
Ama bugün kuruyemişimi ölçülü getirdim sadece 4 tam ceviz

dünden daha güzel geçeceğini hissediyorum bugün. Dün yeşil çaylarımı da içemedim kızımın banyo günüydü pazara gitmiştim, aldığım yeşillikleri yıka kurut derken yatma vakti gelmiş unutmuşum yeşil çayı bugün bi tanesini birazdan içicem

dün biraz mekik çektim ama saymadım kaç tane çektiğimi ne kadar çekebildiysem çektim. Pazara gittiğim içinde 3800 civarı adım atmışım. Bugün iş çıkışı bi aksilik olmazsa yarım saat yürürüm sabah da bi 15 dk yürüdüm durağa kadar

Dün yediklerimin bir kısmı diğer yediklerimi fotoğraflayamadım Kısaca öztliyim:

Fotoğraftakileri sırasıyla yedikten sonra (tavuklu salatayı da akşam 8'e 10 varken yemişken üstelik) akşam yemeğinden sonra saat 9 gibi kızıma yemeğini yedirirken (1 de uyuyor benim kızım ) onun yemeğinden aşırdım biraz baya bi kase falan. Zeytinyağlı kabak yedim ve ayran içtim maalesef. Dolayısıyla akşam Türk kahvemi ve yeşil çayımı da içemedim. Porsiyon kısıtlaması hiç yapamadım dün hep yediklerim bol kepçeydi (pilav hariç tabi o her zamanki gibi 2 yk) Başarılı bir gün değildi başarısız da sayılmazdı. Geç saatte yemek yemek ritmi çok bozdu ama umrumda mı tabi ki değil bu kilolar teker teker gidecekler (Survivor Semih Stayla )

2600 ml su 4700 adımla günü kapattım.

bu ka

Günaydınlar efendimmmm Bu yukarıdaki arkadaşım da dünün Z raporu
Yediklerime dikkat ediyorum ama porsiyonlarına dikkat ettiğimi söyleyemicem.. Simitler Ramazana Hoşgeldin partimizin eseridir Yoksa ben kahvaltı etmiyorum zaten. Neyse Pazartesi bakalım akla kara meydana çıkacak.. Ben zayıflamış hissetmiyorum çünkü çok tokum 3 gündür. İlk gün çok açtım. Tok tok yemek yemek durumunda kaldığım oldu gecenin 9 unda yemek yediğim oldu yani bu hafta biraz zor güzel bi sonuç ama olsun. iyi hissediyorum. dün 4 lt su içildi ve 6000 adım atıldı onu da iliştireyim şuraya.. Hafta sonu eğer yapabilirsem sadece yemyeşil beslenmeye niyetliyim Ramazan öncesi arınma diyelim

Arkadaşlar bi Ramazan arası oldu kusura da bakmayın Ramazanda resim paylaşmayı düşünmedim hiç instagramda da paylaşmadım zaten.. Bayramdan sonra görüşmek üzere

Ah ah...

Nasıl bir 3 ay geçirdim ve geçiriyorum bir bilseniz.. Ne güzel girişmiştim bu işe, eşimi bile zayıflatıyordum ama.. İş yerimdeki büyük bir değişiklik, müthiş stresli gece nöbetli, hafta sonu çalışmalı falan yani.. İş yerinde gofret temelli beslenme biçimi... Bu arada ev almalar taşınmalar falan... öyleydi de böyleydi... Sonuç 116,2

Eve yerleştim iş hala aynı ama gece ve hafta sonu çalışmalar bitti.. hafta içi bir-iki saat fazla çalışıyoruz o kadar.. ben de bugün başladım dikkat etmeye ama fotoğraflarını çekemedim malesef

Uykusuzluk had safhada malesef kafayı vursam üç gün yatar uyurum heralde spor konusunda bi söz veremicem o yüzden

Bugünkü Menüm

Sabah (8.15) :

Yarım domates
Yarım salatalık
3 tane siyah zeytin
1 kk light peynir
1 adet kepekli tam buğdaylı sandviç ekmeği (avuç içi büyüklüğünde)

Ara (10.30) :
5 adet eti form kraker
Tarçın ve portakallı çay

Öğlen (12.00) :
4 yk et kavurma
1 kase mercimek çorbası
1 dilim kepek ekmeği
Yarım kase yoğurt

Ara (15.30) :
1 adet müsli bisküvi
1 kupa 2in1 nescafe

Akşam:
1 adet fırında palamut
1 kase z.yağlı ve limonlu yeşil salata
1 dilim tam buğday ekmeği
1 bardak şalgam

Ara:
Türk kahvesi
1 reçellik kasesi kadar kuruyemiş

Plana tam uyulacaktır her şey hazır

Dün plana tam uyuldu bi tek kahveyi içmedim çünkü yemeği geç yedim malesef eşim geç geldi.. Bugün menümde sabah 3 dilim tam buğday ekmeği, tereyağ ve peynir vardı. Arada bir kakaolu kek yedim nescafe 2in1 le beraber öğlen de karnıyarık pilav ve yoğurt vardı. Pilavı da yedim 5-6 kaşık falan vardı.. bugün akşama da kelle çorbası var menüde

Yarından itibaren akşam yemeksiz 100 gün yapmayı düşünüyorum. Akşam yemeğinde pek sınırlayamıyorum kendimi dün de çok yedim Allahtan fırında balık vardı da çok zararı olmadı bana.. ama ciddi bir gece yeme hastalığı oluştu bende bunu düzeltmek için yarından itibaren akşam eve gidince akşam yemeği yemeden durucam. akşam 8'de yoğurt kürü yapıcam bi de tarçınlı süt ve bitki çayları serbest akşamları. ilk bi kaç gün zorlanacağımı biliyorum ama yapacak bişey yok alışırız

yine bir karar yine yeni bir başlangıç Allahım inşallah bu daim olur

#onethingchangeseverythingchanges

Evet başladık bakalım akşam 5'ten sonra bişey yemeden kaç kilo veriliyormuş

Bu da kahvaltım

Arada da iki adet bisküvi 15 tane falan beyaz leblebi bi de 2 in 1 içtim

anam ben memlekete gittim geldim hep bozdum niyeti orlarda 2 kilo aldım

bu pazartesi 118,6 ile dikkat etmeye başladım (1700 cal yi aşmamaya çalışıyorum) veeeee....
yarın diyetisyene gidiyorum artık randevumu aldım inşallah bu kilolardan kurtulurum en yakın zamanda

bi bebiş niyeti var da hayırlısıyla

Diyetisyene gittim. D vitamini eksikliği dışında bi şey çıkmadı çok şükür. bi de şeker üst sınırda çıktı 106 ama diyetisyenin verdiği 2000 kalorilik listeyi bir hafta yapıp bıraktım. hafta içi dikkat edip hafta sonu gömerek kilomu sabitliyorum resmen. 5.gruptan arkadaşlarla kaçamaksız 30 güne başladık. geçen cuma 116,3 tüm bugün 117,4 kiloyum.

kararlıyım bıdı bıdı falan demicem artık ama gündelik hedeflerim var. bunları gerçekleştirmeye çalışıyorum. evet bu yaz bu hesabı açtığımda çok kararlıydım ve çok iyi gidiyordum ama olmadı işler değişti gerçekten elimde olmayan sebeplerdi bu sefer.. umarım daim olurum bu sefer.. buraya önce planlanan sonra da gerçekleşen menülerimi ve eğer iki menü arasında fark varsa sebeplerini ve değerlendirmelerimi yazıcam. tabiki resimli hazır ayın 1'i başlayalım bakalım

Planlanan Menüm:

Kahvaltı
1 meyve
buzlu kahveli süt
1 çb kuruyemiş

Ara
Sade kahve
2 kare bitter

Öğlen
Mantarlı Et Sote
Yoğurt
Meyve

Ara
Mistik çay
200 ml süt

Akşam
Izgara hellimli salata
Yoğurt veya ayran

bu şekilde planladım
kahvaltı
Ara 1 de bitteri yemedim (kaçamaksız 30 gün grubuna girdiğim için) o da
öğlen de
gerisi de Allah kerim

Vay be bu sayfayı okuyunca baya bi duygulandım

1 senede nerdeeen nereye.. çok değişik şeyler oldu evet bebek niyeti vardı ve malesef kilo veremeden hatta alarak hamile kaldım. 124,9 la falan mart ayında yani tam bir sene önce hamile kaldım. bu arada son yazdığım mesajdan sonra bi memleket dalgası daha var kiloyu da orda aldım zaten orda da hamile kalmışım ve duyda inanma ikizlerim oldu ben şok tabi neyse tek yumurta ikiziydi, riskli gebelikti falandı filandı derken 24 ekimde doğurdum kızlarımı 3 kızım var artık 2017 de doğum yapmak istiyordum oldu ikiz beklemiyorduk tabi o çok süpriz oldu

buraya bakınca böyle dedim ki son 5 yılda gerçekten de zayıflamam imkansızmış zaten kendime çok haksızlık etmişim.. zaten iradeli bi kız değilim bunu biliyorum da ama ben yapamam benden bi cacık olmaz moduna geçmiştim ama 8 sene önce 40 küsür kilo verdim ben yine veririm şartlar şu an çok farklı olsa da..

gerçekten önümde sürekli engeller oluor ama ben artık hiçbirşeyin bana engel olamayacağını düşünüp bir de olumlamayla bu yola baş koyucam

Selamlar efendim.. baya günlük nasıl kilo alıyorum günlüğü olmuş dikiş tutturamadım bi türlü olmadı benden. şimdi memleketteyim ve yine kilo alıp dönme lüksüm olmadığından burda diyete başladım balıkesirde diyet yapmam benim için imkansızken bir de 13 günlük metabolik diyet yapmaya yeltendim (türkçesi isveç diyeti) bugün ikinci günüm.. eşim yanımda değil, ona ve arkadaşlarıma süpriz olsun diye böyle bi niyete girdim bakalım kaç kilo vericem 137,7 kiloydum son tartıldığımda diyete başlamadan iki gün önceydi ama başladığımda fazlası vardır eksiği yoktur dün de bugün de kaçamaksız gidiyor maşallah ilk kez bu kadar kaçamaksız bu diyeti sürdürüyorum. bu da listem

buraya güncel fotomu (tam güncel değil ama 135 kilo iken) ve tartı fotomu da atarım bi ara şimdi kaçtım bay

komedi gibi bir başlık

hiç dikiş tutturamayan ben

metabolik diyeti yapamadım ama herkese öneririm kışın kilo verimim durunca da yapacağım inşallah..

şimdi gruplara girdim. dengeli beslenmeye çalışıyorum menü paylaşmaya çalışıyorum tam da yapamadım henüz ama toparlıyorum kendi çapımda spor falan yapıyorum. inşallah olacak bu sefer. bi program yaptım gene kendime uygulayabilirsem ne güzel tabi ikizleri büyük kızı hesaba katmadan..o cadılar bu hesapları bozacak gibiler ya neyse

programı da yazayım de mi

5'te uyan.
5.20 ılık limonlu su iç. sade kahve iç.
5.30 40 dk bölgesel, 30 dk eliptik
6.40 Duş al, hazırlan.
7.00 Kahvaltı (Muz+süt+çiğ kuruyemiş)
8.30 Bitki çayı + bol su
9-10 arası sade kahve + bol su
12.00 öğle yemeği (yemekhanede pilav-makarna-tatlı hariç ne çıktıysa)
14.00 sade kahve + bitki çayı
15.30-17 yürüyüş (10.000 adım)
17-17.30 Duş al.
17.30-19 Yemek yap, ye. İşlerini bitir. (Protein+sebze+çiğ kuruyemiş)
19-19.30 20 dk koşu + 10 dk yürüyüş
19.30 Duş al. Sonra serbest!

nasıl sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…