Callanetics Egzersizleri

ben ilk yapışımda 10 gün yapabilmiştim ama 10 günde kalçamda acayip fark oldu bu sefer 20. güne geldim göbekte(belimin yanlarında) ve selülitlerde farkı görüyorum denemesi bedava 10 gün deneyin bu kadar insan doğrumu söylüyo görürsünüz [/QUOTE]

movenius nolurr banaaaaaaaaa bunların linkini yolla yapamadım ben indiremedim. lütfen bu farkı benimde en kısa sürede yasamam lazım nisanım icin lütfen

Ben bugün yine başladım. Yine diyorum çünkü öncekinde 12 gün falan yapıp bırakmıştım. :/ Hissediyorum bu sefer olacak... :)

sonunda bende indirdimmmmmmmm :))))))))))) bende baslayacagımm yasasınnnnnnnnnnnn. 6 gün yapıp 1 gün ara vercez 21 günde bir beden incelmek süperrrrrrrrrrrrr.bir de diyet yaparsam tamamdır call teyze de tas gbi

üzerinden kamyon geçmiş gibi:)))
klasik hamlık ağrısı oluyor canım.. kendini halsiz hissetmiyorsun ama merdiven inip çıkarken oturup kalkarken falan kaslarda ağrı oluyor ama bu ağrıya rağmen 3 gün boyunca call yapmaya devam ediliyor yani günlük hayatı etkileyecek dayanılmaz bir şey değil...

acaba kaçıncı seanstan sonra göbek gidiyo:44::44::44:
ve belde aynı şekilde ne zamaan incelmeye aşlıyo:44::44::44:
sayı vermek zor kişiden kişiye değişir, ortalama ilk 6-10 seansda her yerden 1-3cm inceliyor. sonrasında karında incelme üstten, göğüs altından belirgin oluyor, önce mide sonra orta karın en son alt karın gidiyor. bu arada yanlar ve kalçada inceldiği için alt karın gözümüze batıp sinirimizi bozuyor:)) biraz sabırla ondan da en sonunda kurtuluyoruz...

Kızlar merhaba
baslıgın tüm sayfalarını okuyamadım
bu ezgersizler 48 saat arayla mı yapılıyordu yoksa 1 gün ara verme zorunlulugu gibi birşey mi vardı?
siz kaç saatte bir tekrar ediyorsunuz?

6 gün yap 1 gün ara ver şeklinde... istersen ara vermeyebilirsin, istersen günde 2 defa da yapabilirsin, haftada 3-4 defa da, bununla ilgili katı kurallar yok, yeterki hareketleri doğru yap hakkını vererek yap.
özellikle ilk başlarda 48 saatten fazla ara vermemek benim kişisel tecrübelerime dayanarak yaptığım bir öneri sadece...

günaydın arkadaşlar sonunda call maceramı dün itibariyele tamamladım.yani 21 / 21 yaptım.kendime hem hayret ediyorum hemde kendimi tebrik ediyorum.ilk geçen sene bu programı görmüştüm.bir kez yapıp çok sıkıcı deyip bırakmıştım.ama bu sene noldu bilmiyorum düzenli olarak sürekli hiç aksatmadan yaptım.tabi yapmayada devam edicem.çünkü call benim artık hayatımda olcak hep..bu programı bizimle paylaşan arkadaşa teşekkürler.yapanların anlattığı kadar varmış..gerçekten herkese çok çok çok çok tavsiye ederim..lütfen sıkılmadan pes etmeden yapın... hiç pişman olmayacaksınız

süpersin... biz gibi yeni baslayacaklara motive saglıyorsun...... bende yarın baslıcam :) çok istekliyim..

aslında yapan bitiren arkadaslar kendilerinin ilk ve son hallerini koysalar buraya forumda patlama yasanır

süpersin... biz gibi yeni baslayacaklara motive saglıyorsun...... bende yarın baslıcam :) çok istekliyim..

aslında yapan bitiren arkadaslar kendilerinin ilk ve son hallerini koysalar buraya forumda patlama yasanır

teşekkürler canım..foto olarak koyamıyorumda her hafta düzenli ölçülerimi yazıyorum yazmayada devam edicem.ama geçmiş sayfalarda paylaşan arkadaşlar vardı.bende zaten seninde dediğin gibi onları görerek gaza geldim iyikide gelmişim..

Dün 5/21 yaptım,bugün 6. olacak inşallah.
Hafif incelme hissediyorum sanki. Ama tartıya yansıyan bir şey yok...
Diyet ve yürüyüş de yapıyorum.

Kilo değişimi sizde nasıl oldu kızlar? Acaba başlarda olmuyor mu kiloda değişiklik yoksa ben yine verememeye mi başladım?

Son düzenleme:

canım kiloda pek bir değişiklik olmuyor.yani benim için öyle oldu.ben diyet yapmadım bu süre içinde sadece dikkat ettim.ve toplamda 1 kilo verdim.ama sen diyet ve yürüyüşte yapıyomuşun kesinlikle ilerleyen zamanlarda verirsin.call yaptığın süre içerisindede verdiğin her kilo ,, sanki daha fazla kilo vermişin gibi gösterir seni.çünkü fazlasıyla sıkılaşıyorsun..

call kilo verdirmez sıkılaştırır canım.. kilo vermek için yürüyüş vs.. bi cardio yapman lazım. zaten yapıyormuşsun. yürüyüş dahil her türlü spor ile kas kütlen artıyor, kas yağdan daha ağır olduğu için tartıya ilk başlarda 1-2 kilo fazla olarak yansıyor sonra kilo düşüşü başlıyor belki öyle birşeydir sendeki de...

ben son 1-1,5 senedir aynı kilodayım, daha önce 20 kilo kadar vermiştim ve istediğim bedene gelip hedeflediğim eski elbiseme girmek için 8-10 kg daha vermem gerekiyordu sonra calla başladım(öncesinde yüzme, step ve pilates yapıyordum) şimdi o elbisenin içine rahatlıkla girebildiğim gibi baseni hafiften bol geliyor.. bu sabah geçen yaz içine girdiğimi görünce sevinçten uçarak aldığım caprimi giydim, beli bol, kalçası, bacakları tam oturmuyor ve arkada kalçanın bacakla birleştiği yerde bayaa bi boşluk var:)))

kısaca vermen gereken kilo fazla değilse call ile onu vermesende oluyor.

Son düzenleme:

ben de aynı durumdayım sanırım 15 kilo verdim 10 kilo daha vermem lazım ama diyet yapacak iradem aldı başını gitti yemekten kendimi alamıyorum, mutfakta devamlı yeni şeyler deneyeyim diye fırının başındayım.
callenetics yapıyorum bir haftadır bırakmayı da düşünmüyorum 20 dakika da zumba yapıyorum callenetics dışında, tekrar platese başlamayı da düşünüyorum ama callenetics yavaş olduğu için daralıyorum bir de plates yaparsam hepten daralmaktan korkuyorum.
ay çok uzattım, calleneticsle birlikte diyet de yapıyor musunuz incelme diyetle desteklediğiniz için mi yani?

diyet yapmıyorum, hiç diyet yapamadımki zaten, ne zaman diyet yapmaya kalksam yoksunluk psikolojisine giriyorum normalde yemeyeceğim şeyde bile gözüm kalıyor.
sadece yediklerime dikkat ediyorum, bir süre sonra normal yeme biçimim haline geldi, spor yapmadığım zaman kilo almıyorum yani beslenmem ancak kilomu koruyacak kadardır...
incelme tamamen sporla..
bence call yaparken daha fazla incelmek için bir de pilatese gerek yok, call zaten pilatesden daha fazlasını çok daha hızlı yapıyor, tabii sırt vs.. ekstra çalışmak istiyorsan ona birşey diyeyem..

sırt ve kollar için yeterince hareket yok sanki bir de göğüs tabi plates yaparken sırtıma etki ettiğini hissediyordum bir de ağrılarım tamamen geçiyordu plateste, göğüslerim büyük olduğu için sırtımda ağrı oluyor.
tabi bir de bacaklar var...
bacaklarımı inceltmek için callenetics yeter mi bilemiyorum fazla kalın ve bıngıl bıngıl geliyor çünkü

Sağolun kızlar. Aslında kas-yağ oranımı ölçtürerek ilerlesem en güzeli sanırım. Nerelerde yaptırabilirim bu ölçümü?

9 kilo vermek istiyorum toplam. Biraz daha fazlasına hayır demem tabii :) ama zaten buraya gelene kadar da (arada duraklamalarla birlikte, uzun süre zarfında) 30 kilo verdim.Tabii, haliyle, sıkılaşmaya da çok ihtiyacım var... Kilo vermem zaten durmuştu ama incelmeyi görünce insan ister istemez tartıda da bekliyor bir güzellik:)

İyi ki varsınız, son olarak...

arkadaşlar benim durumum call ile başa çıkalacak gibi değil anlamdım ki.kalça ve basen inceltme için kardiyo çalışmam gerekiyor sizlerden öğrendiğim kadarı ile .ama kardiyo çalışmalar ınasıl oluyor ? hangi hareketler?biraz bilgi ya da varsa video paylaşabilir misiniz?

benimde basen eritmem lazımm yaaaaaaaaa ((((((

ama call ise yaramaz mı ki burda bi beden incelen arkadaslar varmıs vücut sıkılasıyo sonucta

bende de D cup göğüsten kaynaklı ve başka sebeplerden sırt problemleri var 2-3 sayfa öncede yazmıştım şuan tek başına call yetiyor ama 2 gün aksatırsam sırtım kendini hemen hissettiriyor, arada aklıma gelirse pilates yüzme hareketi ve 2-3 sırt hareketi yaparım...

triceps için ısınmadaki geriye kıvırdığımız hareket bana yetiyor düzenli yüzdüğüm zamanlardaki halinde kollarım.
biceps için Sandranın şu videosundaki hareketi de yapıyorum. 100tane
25 Mayıs 2011 23:32 | Facebook

göğüs içinde rus bir callanatics hocasının videosunda gördüğüm bi hareketi yapıyorum. elleri göğüs hizasında birleştiriyorsun hıristiyanların dua etmesi gibi ve sıkıyorsun pilateste topla yaparız bunu ama burda minik minik sıkıyoruz callanatics usulü puls yapıyoruz:) 100 tane

aslında call da pilates gibi bir sürü soruna bir sürü değişik hareket var ama pilates gibi yaygın olmadığından bilmiyoruz o hareketleri, çeviri de olmadığından 1 videoya bağlı kalıyoruz.
evolotionda daha fazla sırt hareketi var mesela...
south african callanetics diye bir türü daha var, 5-6 cd çıkarmışlar biri hamileler için call... cdleri çok aradım ama bulup indiremedim reklam videolarına göre çoook değişik hareketleri var...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…