Çalışan kadınım..Kızlar ailesine vs. sine bu kadar gezmek zorunda mıyım:( yardım edin

Mevzu sadece çalışıyorum,yoruluyorum değil ki..
Eşine sadece bu yönden mazeret gösterme bence.
Sen çalışmasan da bu kadar sık biraraya gelmeniz yine sıkıcı olacaktır.
Ben olsam,ne işimiz var,neden sürekli gitmemizi bekliyorlar,biz yeni evliyiz,evimiz barkımız,düzenimiz var derim.
Ayrıca koca koca kadınlarla birarada sıkılıyorum.Ben onların yaşıtı değilim,ortak konu bulamıyorum,arada ziyaret edelim tabii ama devamlı gitmek bana fazla geliyor vs...
Eşine böyle açıkça anlat ki,anlasın.
Böylece senin birşey demene gerek kalmadan,eşin engel olabilir.(inşallah)

ben malatya, eşim izmirli. tek erkek bir de evli ablası var. napcam ben morincim yaa ilallah diyorum artık çiçeği burnunda taptaze evliyiz biz daha

evet meleknaz bu yönünü hiç düşünmemiştim, koca koca akdınalr konuşacak konu bulamıyorum diye. bunu da söleyim. eşim anlkayışlı zaten de bunlar çok git gelli ya teyze teyze oynar gibi her akşam bi evde toplanıyolar. işte arada bire düşürünce bu ziyaretleri yüzünüzü gören cenentlik diyip trip yapıo sevgili kv... alıştırıcam ama ben onları

ben malatya, eşim izmirli. tek erkek bir de evli ablası var. napcam ben morincim yaa ilallah diyorum artık çiçeği burnunda taptaze evliyiz biz daha

hmm anladım cnm. bende kalabalığı düşünerek doğulumu acaba demiştim benim sevgili sevgilim doğuluda. onlarda kalabalıktır git gelleri çoktur birbirlerine..ama ondan değilmiş ..) belki tek erkek olmasınında etkiside vardır bu annesinin aşırı ilgisinde.
ya canım valla kolay bi durum değil çoook haklı olarak evliliğinin tadını çıkartmak istiyorsun sonuçta bu ikinizin hayatı çocuk olmadan birbirinize iyice doyun dmi aranızda parazit olmadan..ama kendi kuzenimden biliyorum bunlar bi acayipler sen nekadar anlayışlı söylemeye çalışsanda niyeyse içerisinde biryerleri kabarıyor ve daha çok düşüyor ailesine. birçok erkekte böyle. misal babam annesini sevmez bazı olaylardan dolayı ama o bile laf söyletmez anladınmı. o yüzden belki dile getirmeden başka yollar bularak biraz uzak kalmaya çalışmak daha doğru olabilir. yada annenlerle olmak beni sıkıyor manasına gelen laflardan ziyade seninle başbaşa olmak istiyorum gibi şeyler söyle öyyle davran bakalım. ama eminim zamanla herşey rayına oturacaktır arada aşkkk var nede olsa :):)

evet canım öyle diyom zaten ben daha cazip geliyorum tabiki :)) annesi öyle bi alıştırmış ki günlük olan biteni cımbızla çeker gibi alıyo ağzından zavallı eşlimin ben de kızıyorum anlatma herşeyi diye, öncelikle buna engel olmalıyım çabalıyoruz bacım bakalım. arkadaşlık talebin için de çok sevindim morincim

Çalışıyorsun, yoruluyorsun, akşam zorla misafirliğe götürülüyorsun, o da yetmiyor orda senden iş bekleniyor. Oğullarını görmek için, seni de iş yapasın diye mi çağırıyor bu insanlar? Sen neden kalkıyorsun, yorgunum demiyor musun?

Nasıl alıştırırsan öyle gider, haftada 4 gün gitmek çalışan bayanada, çalışmayan bayanada çok fazla. Zaten haftada 7 gün var.

Bence kırmadan tavrınızı koyun, çağırdığında bahaneler uydurun, temizlik yapıyorum her yeri elden geçiriyorum ev çok dağınık bırakıp gelemem davetiniz için teşekkür ederim, bugün çok yoruldum kolumu kaldıracak halim yok, bugün eşimle şuraya gitmeyi daha önceden planlamıştık gibi.

Arama konusuna gelince valla benim kayınvalidemde öyleydi hatta eşim telefonu çalsa bile çoğu zaman açmazdı, baktım eşim açmıyor ben açtım efendim dedim ne yapıyorsunuz dedi, oturuyoruz birazdan kızımı gezmeye götüreceğiz dedim, sesiniz çıkmıyorda dedi, bende valla bizim sesimiz çıkıyor ama demekki oralara gelmiyor dedim. Anlayana.

çok iyi söylemişin. aynen dediğiniz gibi gitme gelme günlerini düşüreceğiz. biz iç anadoludan izmire gçötük bütün akrabalarımız orda kaldı. burda pek kimsemiz yok. eşimde de gelme gitme olaylarını çok görünce ben mi abartıyorum dedim ama konuyu açtıktan sonra gördüm ki herkes aynı dertten muzdarıpmış. teşekkür ederim bu arada allah kavuştursun babaya

canım.. sana tavsiyem öncelikle bu durumu eşinle konuşman.. iyi bir dille anlat.. sakin bir tavırla.. bu gezme olayları ayda 1 olsa amenna ama hem çalışıp hem misafire yetişemiyorum diye anlat.. çünkü direkt olarak sen kv ne söylersen ooyy olacakları düşünemiyorum anlattıklarından kv kafamda çok iyi canlandı.. eğer eşin seni desteklemezse bir kaç defa üst üste ahh sevgili anneciğim çok isterdim gelmeyi ama yetiştirmem gereken bir rapor var.. eve iş getirdim de.. bu durum üstüste geldikçe ya anlayacak artık kv yada ısrarını sürdürecek.. işte o zaman yak gemileri.. çünkü bazıları dolaylı anlatımdan anlamazlar.. direkt söylemek lazım.. kusura bakma annem ama ben çalışan biriyim seninde bildiğin gibi.. haftada 1 günüm var onuda müsadenle evime ve eşime ayırmak istiyorum de.. yemekte arayıp konuşmasıda belki o zaman kesilir...

Calısmayan insan da bıkar bunlardan ya bu ne boyle mıç mıç mıç
Gercekten tahammul etmek zor ben hic gelemezdim simdiye gelemeyiz deyip arayı da bozmustum bile

Edepsiz gelinim ben ne de olsa

canım pek çok yeni evli benzer süreçlerden geçiyor emin ol zamanla hepsi düzelir, biz ilk evlendiğimizde işimin sebebi ile ev tutmamıştık 3 hafta sonra iş yerim belli olunca ev aramaya başladık ve kv bize resmen tavır yaptı. bahaneler evleri beğenmedi, kiraya pahalı dedi, birlikte oturalım para biriktirin dedi ki bizim tüm eşyalarımızı almış mağazada bekliyordu...

neyse ev tuttuk nasip ya yakın oldu 4 duraklık mesafe her gün aramalar pazar sabahı 8 de kahvaltıya çağırmalar işden çıkınca direk bize gel demeler gitmediğimiz de küsmeler neler neler
market alış-verişi yapmamızı bile istemiyordu bizde yiyin için para biriktirin derdi şu an hepsi geçti gitti çok şükür şimdi sırada nacizane önerilerim var belki içinden işe yarayacaklar vardır:

*onlar planlarını yapamadan sen yap
*eşinin evli arkadaşları ile sık görüş onlarla plan yap ki eşinde hoşlansın
*ailesi ile ilgili asla asla olumsuz birşey söyleme, en fazla seninle başbaşa kalmak istiyorum de
*aile ile birlikte olduğunu zaman ufak ufak mimikler ve hareketler ile ev gittinizde olacaklar ile ilgili ip ucu ver ama eve gidelim deme

bu son yazdığım çok işe yarar emin ol

en azından senin daha cazip gelmene çok sevindim :) umarımda herrzaman öyle olur.
bencede şu herşeyi anneciğine anlatma huyundan önce vazgeçirmek gerekiyor. garibim ne bilsin erkekler bu konuda biraz yüzeysel düşünüyorlar bizim rahatsız olmamızı anlamıyorlar.ondada pek bi acayip anne varmış ya onane rapor istiyor sanki resmen kızdım bak şimdi.. ne demek canım benimmm arkadaşlığımız daim olsun :)

ay çok güzel bir yazı olmuş beğenmeden duramadım

elabebek maşallah canım ya sen ne kadar güzel fikirler verdin böyle :) bayıldımm arkadaşım çok sağol. evet ailesini kötülememek gerekmiş, öğrendim. daha çok yeniyim evlilik yolunda ilerleyip öğreneceğiz inşallah. bu sitede çok yeniyim ama çok güzel hiç birbirini tanımayan kadınalr birbirinin derdini dinleyip destek oluyor. hepiniz çok sağolun

ay çok güzel bir yazı olmuş beğenmeden duramadım

daha da yazarım ama minik kuzum durmaz diye kısa kestim

canım yardımcı olabildiysem ne mutlu sormak isteğin varsa buyur sor :)))

seve seve cevaplarım

calisan kadinsiniz
yorgunum deyin
sizin hayatinz bu
sekil vermelerini emrivakilere izin vermeyin
siz ses etmedikce daha beter olur

en güzeli bu bence de ..yorgunum, işim var vs. ki doğru da yalan yok ortada..İlk zamanlar tavır alırlar ama alışırlar..
Ben nişanlılık döneminden alıştırmadım allahtan ne aramaya, ne gitmeye..Canım istemediği zaman işim var diyorum gitmiyorum. Her dakka aramam çok nadir..Ama benim eşim de Allah için bana sormadan asla geliyorum, geliyoruz demez. Kahvaltıya filan bile çağırsalar hanıma sorayım ben ararım sizi der son karar da benden çıkar:) Bende bencil olmuyorum tabi hadi gidelim bari diyorum ama istemiyosam sen git ben istemiyorum diyorm tabi bensiz gitmiyo
Eşine açık söyle bence bunu; ben yoruluyorum, sen keyfine bakıyosun ben millete hizmet etmekle uğraşıyorum de kusura bakma dinlenmek istiyorum istiyosan sen git de bi kaç kez yalnız gönder bişeycik olmaz.. eğer seviyosa kıyamaz sana zaten.

canım zaten öyle, eşim de bi hanıma sorayımd er, bana danışmadan gitmeyiz karar yine benden çıkar dediğin gibi. seviyo kıyamıyo da yazık. benim sitemim eşim değil zaten kv ve yandaşları :)) artık katılmayacağım çok sık onlara kendi yuvam, eşim ve benim huzurum için en doğru karar bu olacak sağol canım

sana tek söyleyeceğim ipi kaptırısan bida dahad tutamazsın insanların isteklerine değil kendi isteklerine cvp ver yorgunum gelemem diyeceksi yada kendi kötü etme eşin öyle diyecek kaynan kıskançlıktan sizi rahat ırakmak istemiyordur....günahını almayayım am öyle gözüküyor

sakın iyi gelin olucam diye kendini kaptırma...benim kaynanam hergün bana yapışıyor komşu komşu gezmek için öylede inatcıki...cnm istemiyorsa gitmiyyapışık bişey illa dediği olacak orum...evde yalnız oturmama bile karışıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…