Çalışan Anneler

Bebeğini bırakıp işe gitmek zordur. Çalışan anneler burada buluşup dertleşelimvereliniortak
Çocuğu bırakıp işe gitmek tam bir vicdan azabı. Ama bir taraftan da çocuğumuzun geleceği için çalışmıyor muyuz arkadaşlar? Ben de önceleri çok zorlanmıştım ama şimdi bakıyorum ki çocuğum da bağımsız ve ayakları üzerinde durabilen bir birey. Birlikte geçirdiğiniz vakit kaliteli oldun yeter

benim kızım 5 yaşında daha geçen seneye kadar ise giderken agliyodu anne nolur gitme diyodu dayanamıdum şimdi yine doğum iznindeyim nasıl dayanacagim bilmiyorum

Merhaba sevgili anneler,
Ben bebegim 6 aylık olana kadar kendim baktım. 6 aylıkken işe dönmek zorunda kaldım. İşe başlayana kadar bebege kimin bakacagı konusunu hiç düşünmemiştim. İlk baslarda bir hafta annemde bir hafta babaannede kaldı kızım. Kaldıgı zamanlar cocugu getir götür yapmayalım diye anaannede ve babaannede kaldı kızım. Biz iş çıkısı gifip kızımızı görüp yatma saatinde eve dönüyorduk. Sonrasında bize zor oluyor diye babaanne ve dede bizim evimize gelmeye karar verdiler. Ben de onayladım. Ama birlikte yasadıkca sıkıntı yasadık. Kayınvalide ve kayınpederle aynı evde cocuk yüzünden mecbur kalmıstık yasamaya ki öncesinde de eşimin ailesiyle bir çok kez sorun yaşamıştım. Birlikte yasamaya basladıktan sonra kayınvalidem eve cok karısmaya basladı. Benim düzensizliğime laf ediyordu. Benim evimde benim evimi yönetmek, bizi yönetmek istedi. Herkes çalışıyor, herkesin evi tertipli düzenli, bir sen çalışıp cocuk bakmıyorsunlara kadar bi sürü laf oldu. Eşim işten geldiğinde babasıyla bir odada ben kayınvalidem ve kızım bir odada takılıyorduk. Eşime göre sorun olmayan bu durum bana zamanla batmaya basladı ve bir gün cok büyük bir kavga ettik. Ben de ailemi cagırdım. İşi boşanalıma kadar da getirdim. Kavgga sonrasında onlar evlerine döndüler. Benim ailem de eşimin ailesi de aynı şehirlerdeyiz. Eşim bakıcı istemiyor. Kızımızın cok küçük oldugunu bakıcıya teslim edemeyeceğini zamanı oldugunu söylüyor ve onu ikna edemiyorum. Şu an ki çözümümüz ise yine babaanne ve anaanne de haftalık olarak kalıyor. Ama ben babannedeyken cocugumu bir hafta boyunca göremiyorum ve bu beni kahrediyor. Onlarla da şuan hiç bir iletişimim yok. Şuan eşim kızımın yanında ailesiyle birlikte ve ben 11 aylık kızıma hasret evde tek basımayım. Ne yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum.Eşim beni caresiz bıraktı. Siz olsanız ne yapardınız ?
yazalı baya olmuş gerçi ama. bebeğiniz çok küçük akşam işten kaçta cıkıyosunuz bilmiyorum ama aksamları mutlaka alın bebegınızı. evlerı uzaksa yakınına tasının. 11 aylık bebek gecelerı nasıl ayrı kalır annesınden.

....

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Beğen
Reactions: nix
....

Son düzenleyen: Moderatör:
Oglum 15 aylıkken muthis bir is firsati yakaladim ve birkac berbat bakici denemesinden sonra asla ama asla bakiciya birakmayacagimi anladim.Hele kamerasiz evde nasil bakiciya çocuk birakiyorlar anlamis degilim.Neyse sonra tanidigim bildigim butik bir krese verdim.Yillarca vicdan azabi duydum cok icim yandı cok.Lakin simdi 6 yasinda olan oglum bana diyor ki sen calisan bir anne oldugun icin seninle gurur duyuyorum.Senin sayende basketbola yazilabildigim ve restorantlarda en guzel yemekleri yiyebildigim icin cok sansliyim.Artik o buyudu ve onceligi benim evde onunla olmam değil, benim sosyo ekonomik durumum.Ona ne saglayabildigim onun icin daha onemli artık.Iyi ki de isi gucu birakmamisim yoksa cok pisman olurdum.

• Beğen
Oglum 15 aylıkken muthis bir is firsati yakaladim ve birkac berbat bakici denemesinden sonra asla ama asla bakiciya birakmayacagimi anladim.Hele kamerasiz evde nasil bakiciya çocuk birakiyorlar anlamis degilim.Neyse sonra tanidigim bildigim butik bir krese verdim.Yillarca vicdan azabi duydum cok icim yandı cok.Lakin simdi 6 yasinda olan oglum bana diyor ki sen calisan bir anne oldugun icin seninle gurur duyuyorum.Senin sayende basketbola yazilabildigim ve restorantlarda en guzel yemekleri yiyebildigim icin cok sansliyim.Artik o buyudu ve onceligi benim evde onunla olmam değil, benim sosyo ekonomik durumum.Ona ne saglayabildigim onun icin daha onemli artık.Iyi ki de isi gucu birakmamisim yoksa cok pisman olurdum.
böyle mesajlar görünce o kadar seviniyorumki maşallah oğlunuza. bende kızımı 6 aylıkken bıraktım ananesi bakıyor su an 21 aylık. cocuk memnun olmak ıstemedıkten sonra eve olsanda olmasanda memnun olmaz evde olursun maddı ımkanın kısıtlı olur cocugunun sosyal faalıyetlerınden kısarsın. cocuk anne arkadasın oraya gıdıyor ben nıye gıdemıyorum şunu var benım nıye yok der. çalışırsın şunun annesi evde sen niye evde değilsin der. önemli olan çocugumuza içinde bulunduğu durumdan memnun olmasını öğretmek.

ayrıca cocugumun yanında oturup isteklerini parasızlık sebebiyle karşılayamadıgımda daha cok uzulurum. allah güç kuvvet sağlık vermiş neden çalışma imkanım varken çalışmayayımki . şu devirde boş duran çok az millet sarma sarıp satıp para kazanıyor. boş boş oturup ımkansızlıgından bahsedene hiç acımıyorum nedense.

Selam arkadaşlar bende memurum şuan ücretsiz izindeyim 1 yasında oğlum var 2 yasında ise baslamam gerekiyor ama ben hic istemuyorum bakacak da sıkıntı kvdm biraz mesafe var annem yakin ama arabayla 15 daika falan her gün got gel zor annemde özverili biri degl daha bir yıl var ama ben istifayı bile düşünüyorum memurluğa da çok emek verdim grmek için ama oğlu düşününce gözüm görmüyor uyurkrn bile ozluyorum en buyuk emek cocuga yapiln emek her anını görmek istiyorum eşim de istifa et gerek yok diyor bakalım daha bir yıl var hayırlısı artik

Selam arkadaşlar bende memurum şuan ücretsiz izindeyim 1 yasında oğlum var 2 yasında ise baslamam gerekiyor ama ben hic istemuyorum bakacak da sıkıntı kvdm biraz mesafe var annem yakin ama arabayla 15 daika falan her gün got gel zor annemde özverili biri degl daha bir yıl var ama ben istifayı bile düşünüyorum memurluğa da çok emek verdim grmek için ama oğlu düşününce gözüm görmüyor uyurkrn bile ozluyorum en buyuk emek cocuga yapiln emek her anını görmek istiyorum eşim de istifa et gerek yok diyor bakalım daha bir yıl var hayırlısı artik
canım ilerde çok pişman olursun yıllarca okuyup emek vermişssin senin yerinde olabilmek için can atanlar var. zaten 2 yasına kadar bakmıs olacaksın cogumuza gore sanslısın. evde de otursan cocugunu 3 -4 yasında krese anaokuluma gondereceksın. aksama kadar okulda olacak zaten goremıceksın. bıraz mantıklı dusun duygusal olma dunyanın bınbır turlu halı var. yanı maddı durumunuz cok cok ıyıdır ıhtıyacın yoktur bılemem orasını. onlar ıcın ısımızı bıraktıgımız cocuklarımız bız yaslanınca ıhtıyacımız oldugunda bıze 3 kurus verecekmı? verse bıle nıye onlara bu yükü tasıtalım ki? bı anne babanın cocuguna verecegı en guzel hedıye yaslanınca cocuguna muhtac olmama ozgurlugunu vermesıdır. nıye cocugumuz yetıskın oldugunda bı de bızım derdımızle ugrassın ki . alırız emekli maaşımızı kimseye minnet etmeyiz . ki sen devlet memurusun çalışma şartların ve hakların bize göre daha iyi. ben olsam asla istifa etmezdim. ben kızım 6.5 aylıkken işe başladım 12 yıldır aynı yerde çalışıyorum. çok düşündüm ağladım ama iyi ki geri dönmüşüm.

Bebeğini bırakıp işe gitmek zordur. Çalışan anneler burada buluşup dertleşelimvereliniortak
bebegını bırakacak bırılerı varsa ve onlara guvenın sonsuzsa bebekte bakacak kısı yada kısılerı sevıyor ve onlarla mutlu ıse çalışan anne olmak çok güzel birşey.....

• Beğen
canım ilerde çok pişman olursun yıllarca okuyup emek vermişssin senin yerinde olabilmek için can atanlar var. zaten 2 yasına kadar bakmıs olacaksın cogumuza gore sanslısın. evde de otursan cocugunu 3 -4 yasında krese anaokuluma gondereceksın. aksama kadar okulda olacak zaten goremıceksın. bıraz mantıklı dusun duygusal olma dunyanın bınbır turlu halı var. yanı maddı durumunuz cok cok ıyıdır ıhtıyacın yoktur bılemem orasını. onlar ıcın ısımızı bıraktıgımız cocuklarımız bız yaslanınca ıhtıyacımız oldugunda bıze 3 kurus verecekmı? verse bıle nıye onlara bu yükü tasıtalım ki? bı anne babanın cocuguna verecegı en guzel hedıye yaslanınca cocuguna muhtac olmama ozgurlugunu vermesıdır. nıye cocugumuz yetıskın oldugunda bı de bızım derdımızle ugrassın ki . alırız emekli maaşımızı kimseye minnet etmeyiz . ki sen devlet memurusun çalışma şartların ve hakların bize göre daha iyi. ben olsam asla istifa etmezdim. ben kızım 6.5 aylıkken işe başladım 12 yıldır aynı yerde çalışıyorum. çok düşündüm ağladım ama iyi ki geri dönmüşüm.
Canım dediğim gibi bakacak soknti annem bir kaç saat de bile bunaliyor ger gün git gel sokinti kvdmle ayni evde yaşayamam bakıcı da istemiyorum memurun ama ankaradayim is uzak sabah 7 aksm 7 olacak beni görmeden büyüyecek okula gidince de llaki belli saatte eve gelecek dersleri hastalığı zor yani bilmiyorum daha bir yıl var ama bir çocuğun yeri annesinin yanı böyle düşünüyorum

Canım dediğim gibi bakacak soknti annem bir kaç saat de bile bunaliyor ger gün git gel sokinti kvdmle ayni evde yaşayamam bakıcı da istemiyorum memurun ama ankaradayim is uzak sabah 7 aksm 7 olacak beni görmeden büyüyecek okula gidince de llaki belli saatte eve gelecek dersleri hastalığı zor yani bilmiyorum daha bir yıl var ama bir çocuğun yeri annesinin yanı böyle düşünüyorum
istifa ettiniz mi

X