calısan anneler ne zaman ıse baslayacaksınız

PassioneLore

herkes haddini bilecek !
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
9.071
6
guzel anneler benım aslında 2 subatta ıs bası yapmam gerekıyor
ıs yerım sagolsun her konuda cok destek oldular bana dogumumdan bu yana
doguma gıdene kadar raporum baslamıs olmasına ragmen ıse gıttım
ama bu hafta ıs yerı zıyaretımde patronum ne zaman ıse baslayacagımı sordu bana
su an mumkun olmadıgını soylememe ragmen yavas yavas gunde bır kac saatlık baslangıclar olarak ıse baslamaya hazırlanmam gerektıgını soyledı bana
zaten evden pc uzeırnden ve ıkı gunde bır gıderek kontrol edıyordum ıslerı evıme yakın olması sebebıyle
maasımı hıc kesmedıler aynı sekılde alıyorum ve mınnet altında kalıyorum bu sebeble
ama bana artık hazırlanmam gerektıgını soyleyınce de cok uzuldum basladım aglamaya
ben ıse baslayınca annem bakacak ınsa allah cocuguma ve evım yakın oldugu ıcın gunde ıkı kez gelme sansım olacak ama nedense ıse baslamayı gozum kesmıyor

cok aglıyorum cocuguma bakarak ne yapıcam ıse gıdınce dıye
sız ne zaman ıse baslayacaksınız ve nasıl bır program uygulayacaksınız ev ıs cocuk dengesı acısından

canım benim raporumda 17 şubatta doluyor ama 20 günlük raporlarımı alıp mart sonuna kadar bakmak istiyorum ondan sonra mecburen bakıcısını ayarlayıp okula döneceğiz bende çok üzülüyorum ama yapacak bir şey yok okulum 9 / 3 evimide çok yakın öğle arası ve uzun tenefüste gelirim diye düşünüyorum kızımı 2 aylıkken bakıcıya bırakmak zorunda kalmıştım çok zor bir durum çok özleyeceğimiz kesin....

ben de 9 subatta başlicam işe 1-2 hafta bakıcam idare edebiliyomuyum diye. annem bakıcak bebişime. olmazsa 3 ay ücretsiz izin alıcam. okulum cook uzakta ve sabah 6 akşam 6 evde olamıyorum.

benim de ıı. dönem okula başlamam gerekiyo. ama benim okul eve uzak gıdıp gelme gibi bi durumum olamaz. ucretsiz izin de alamam. bi şekilde rapor falan alıp mumkun olduğunca gıtmemeyi düşünüyorum. umarım halledebılırım:KK43:(

benimde doğum iznim 24 aralıkta doluyor.raporla 1. dönemi kapatacağım,2. döneme ücretsiz izin düşünüyorum.

Bende 2 şubatta başlayacağım işe malesef.
Malesef diyorum çünkü ben 37.haftamı doldurana kadar çalıştım ve aslında martta başlamam lazım.ama iş yerim maaşımı ödemediği için 3 ay zaten bi sıkıntımız olacak.en azından biran önce geri dönüp çalışırsam sıkıntımız daha az olur.
Birde işe girer girmez hamile kaldığım için anca bukadar tölerans gösterdiler.
Sağlık olsun..
Oğluma kayınvalidem bakacak inş.
Iş yerim çok uzak olduğu için süt izinlerine gelemicem.yerine c.tesi günleri çalışıyorum ve o günü çalışmamayı talep edicem.umarım kabul ederler.diğer günlerde önceden aldığım elektrikli süt sağma makinasını işe götürüp sağıcam sütümü.kayınvalidemde evde biberonla oğluma verecek.

bu sabah ısyerıme ugradım
2 subatta raporum bıtıyor ama ısverenım bır ıkı saatlık baslangıclarla sonra yarım gun sonra tam gun olarak baslamamı ıstemesıne ragmen bır sure daha cocugu bırakamayacagımı soyledım
fırsat buldukca yıne saat bıldıremeden ıslerımı uzaktan takıp edebılecegımı ve musaıt oldugumda gelebılecegımı ama su an ıcın ıse baslayamayacagımı soyledım
en azından yılbasını atlatana kadar ses cıkaracaklarını sanmıyorum
bıraz daha ıdare edıcez bu sekılde

her ne kadar eve gelebılcek olsamda uzuluyorum ben
bakalım hayırlısı kendımızı hazırlamamız lazım bır sekılde

kızlar ben şimdiden başladım günde bikaç saat gitmeye anneme bırakıyorum kızımı aslında hiç bırakmak istemiyorum bebeğimi ama mecbur iş yerinde tek elemanım ve yıl sonu da geldi allahtan iş yerim evime arabayla 5 dk sürmüyor sütümü sağıp anneme bırakıyorum o da biberonla veriyor 3-4 gündür şimdi günde 3-4 saat gidicem ama ocak ayında akşama kadar iş yerinde olmam lazım bakalım napıcam o zman

16 şubatta başlıyacam sanırım şöyle kabaca hesapladımda, belki rapor kullanıp mart başına kadar gitmem zaten herhalde en fazla üç gün yüz yüze dersim olur oda maaş karşılığı için zorunlu
şimdiden başlayan arkadaşlar allah yardımcınız olsun çok zor olmalı bu kadar minikken bırakmak

X