Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Günaydın

Ben unutmadığım sürece devam ediyorum zıplamaya..Her menü sonrası 100 defa..İnan karnım şekillendi özellikle alt karnım iyice küçüldü..Baldırlardaki sancı bende de vardı ilk 4 gün sonra geçti hissetmiyorum artık..

Haklısın kaçamak hakkımız olsun hedef kilomuzu görünce ama süper olucak yaa 60 lı kiloya indğimde belki sevinçten yiyemem

Bugün mekiğe başladım, sabah 50 mekik çektim..Aklıma geldikçe de nefes al ver karnımı çekmekte süper işe yarıyor o da başladı bugün..Hafiften başlayıp devamını getirerekten hedef kilomda şeklen de güzel olmak istiyorum bu beni daha çok motive edicektir

Aebenin modem arızalıydı sanırım ondan gelemiyor..

Cuma kilona geri dönmene sevindim
Bugünden de ne giderse yarınki tartı için kar olsun..

Çayın gerçekten çok faydası var..Senin çaylar hoşuma gidiyor ancak elimdeki çayları bitirmek istiyorum önce..Sonra bu çayları da denicem..Bende karışık aktardan karıştırttığım bitkiler var..Onalrı demleyip içiyorum.Kupada yaparsam 1 çaydanlıkda demlersem 3 kupa içiyorum günde

Bak bu bilgi güzel olmuş.. Demek ki neymiş.. daha sabırlı olunacakmış. 4 gün sonra bitiyor sancı öyle mi? Ay başlasam mı ben de acaba zıplamaya?

Hay aklını öpeyim! Doğru diyorsun ya.. Modemi arızalıydı. Vurmak işe yaramadı demek ki.. Sebep inşallah budur.

Ben de çok sevindirik oldum. Çünkü Cuma günkü kilom lapa sonrası kiloydu. Dolayısı ile şu anda aslında Cumaya göre daha zayıfım. Çünkü sanal değil gerçek kilo bu.

Benim içtiğim standart yeşil çayın içine 1 adet kabuk tarçın ve kalın bir dilim limon ilavesi. Aroması çok bi'hoş..
Zencefil çayını zaten anlatmıştım. Bir de marketten zencefil şekeri aldım. Tatlı krizlerinde onu kullanmaya başladım.

Bahsettim daha önce lulut pilates topunu görünce delirdi diye..

Buyrun bakın şu şebeğe..

[video=youtube;dMiw9JFBhF4]http://www.youtube.com/watch?v=dMiw9JFBhF4&feature=g-upl[/video]

Tatlı krizlerin için kuru meyve öneririm yanında kavrulmamış badem yada fındık yada ceviz ile, hem vitamin deposu hem de krizlere çok faydalı..

Tabiki bak doğru diyosun o verilen kilo sanaldı lapa ileydi..Aslında şu an kalıcı kilo verdin gerçek verdin..İşte en önemlisi de bu..O yüzden geçici çözümlerden uzak durmalı..Tartıda önce seviniliyor sonrası hüzün oluyor özellikle kaçamak da yapmışsa o hüzünden dönülemeyebiliniyor sonuçta ben kilo veremiyorum deyip bırakmaya kadar gidiliyor..En güzeli kalıcı çözümlerle sağlıklı kilo vermek, bravo sana

Benim çayın içinde yeşil çay da var..Adını şu an dillendiremediğim bir sürü bitki..Netten yağ yakıcı bitkileri listeleyip aktarda almıştım soluğu..Tadı iğrenç bir çay çıktı ortaya..Şimdi kendime ceza olarak bitirtiyorum bir daha belki böyle hatalara düşmem

Baldırlarımda ağrı olduğunda hiç aklıma varis gelmedi iyikide gelmedi ben de bırakırdım hemen
Benim sadece baldırlar ağrımadı ama hem alt karnım hem yan basenler ve baldırlar üçü birarada sancı yaptı hatta zor adım attım ilk bir kaç gün..Şimdi yok bişii..
Daha önce yabancı bir diyetisyenin kitabında günde hiç hareket edemezseniz özellikle oturarak çalışanlar, ayağa kalkıp yerinizde 100/150 kez zıplayın metobolizmanızı çalıştırın, çalışmasını hızlandırın diyordu..Senin yakınının zıplamasını ve kilo almamasını okuyunca direk aklıma bu yazı geldi..
Cidden faydalı özellikle bu soğuk kış günlerinde metoyu hızlandırmak çalıştırmak ısıtmak için kısayoldan mükemmel çözüm

Bahsettim daha önce lulut pilates topunu görünce delirdi diye..

Buyrun bakın şu şebeğe..

[video=youtube;dMiw9JFBhF4]http://www.youtube.com/watch?v=dMiw9JFBhF4&feature=g-upl[/video]

Ayy ben yerim onuuu Ayy bitirdi beni gülmekten koca top ağzınada alamıyor ama nasıl sevindirik olmuş Allahım deli olmuş canım yaa en sonunda plates yapmaktan yorgun düştü yavrucak Şimdi bu top nerdeyse nöbet bekler başında aynen dediğin gibi ama çok tatlı yaa

O dediklerin evde var.. Özellikle cevizi sırf faydası var diye bazen yeşil salatama kırıp ekliyorum. Ama kuru kayısı evde çürümeye mahkum kaldı. Kuru meyvelerin gerçeklerinden de fazla şeker içerdiğini okumuştum.. Özellikle de kayısının faydadan yana zarar verdiğini söylüyordu. Etki altına girdiğime göre muhtemelen Müftüoğludur bu yazıyı yazan.
Ne zamandır içiyorsun o güzel tadı (!) olan çayı.. Çünkü sanki duraksadın ama sonra açıldın gibi hatırlıyorum.. Kilo vermene etkisi oldu gibi sanki di mi? Yanılıyor muyum, emin olamadım şimdi.
Bizim ailede varis işi genetik. O yüzden korktum. Varisli olan anne tarafım, zıplayan baba tarafım.
Neyse ben bunu düşünmeye devam edeyim..

Kesinlikle haklısın açılma döneminde başladım içmeye Yaptığım şeylerin arasında çayda ekli

Göbekli olan insanlarda daha çok görülüyor varis..Bacakların üst kısımları devamlı göbekten dolayı sıkışık halde olduğu için..Özellikle hamilelik dönemlerinde sık rastlanır..
Sen düşünme daha fazla baba tarafına katıl gitsin

Kayısıyı en fazla ik bilemedin üçle sabitle cevizle ye canım..Az sayıda tüketince şeker miktarının zarar vereceğini sanmıyorum..Kilonun gitmesine de etken oluyor..Benim şeylerin arasında kuru meyveler de var..Bu bazen üzüm bazen incir bazen kayısı oluyor dönüşümlü olarak..Yanında yenen ceviz/fındık/ badem de dönüşümlü..Özellikle tatlı krizlerinde çok işe yarıyor..

Evet, işte ben de günlük dengeyi korumak adına kuru meyveyi çıkarttım hayatımdan zaten.. Çünkü her gün 1 tane elma yiyorum. Eskiden yerdim ara öğünlerde kuru kayısı ve kuruyemiş ikilisini.. Ama artık günde bir kere ara öğün yapıyorum. O da elma+peynir ikilisi.

Zencefile karşı tuhaf bir bağımlılığım oluştu. Daha önce hiçbir besine ya da içeceğe böyle yaklaşmamıştım. Zencefilli şeker bile olsa nedense zencefil varsa ortada, yedikçe zayıflayacağım gibi bir ruh hali.. Anlamsız, mantıksız.. Garip bir tutku oldu işte.
Yoksa ne alaka! Sen alt tarafı 2 kupa bitki çayına attığın toplam 2 tane sakarinin konuşmasını yap sonra git zencefilli şeker ye. Sıfır mantık.
Ama aşkta da mantık yoktur zaten.

Müftüoğlunun genel bakışı bu, bilirsin. Herşeyin yenmesinden yanadır, hep miktarın altını çizer.

Kiloyu da "miktar" ı kaçırdığımız için almadık mı..

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık
Püsküüt 67 kiloya inecek. Hedefe 3o Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 66.8

Akrep 60 kiloya inecek. Hedefe ulaşılamadı. Güncel Kilo: 62.8

Aeben 62 kiloya inecek.

Neslihan 78 kiloya inecek.

Buffy26 60 kiloya inecek.

spirochet 84 kiloya inecek. (Güncel kilo: 87,5)

tubis87 71 kiloya inecek (Güncel Kilo: 74.0) Hedefe 23 Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 70.9

ananee 70.5 kiloya inecek (guncel kilo: 73) Hedefe 22 kasimda ulasildi. Guncel kilo 69.3

Ecz.imis 66 kiloya inecek (Güncel kilo: 68,7) Hedefe ulaşılamadı.. Hatta üzerine kilo alındı. Güncel kilo 68,8 kg.

28 Aralık
tubis87 67 kiloya inecek (Güncel Kilo: 70.9)

pegasus07 58 kiloya inecek (Güncel Kilo:61.5)

ozgkrd 80 kiloya inecek (Güncel Kilo:86,5)

Ecz.imis 65,5 kiloya inecek (Güncel Kilo:68,8)

akrep33 60 kiloya inecek (Güncel kilo: 62,8 )

T_N 78,3 kiloya inecek (Güncel kilo 80,8 )

NoRaaa 68,5 kiloya inecek (Güncel kilo 71,6)

1 Mart
Püsküüt 62,3 kiloya inecek.

akrep33 57 kiloya inecek.

aeben 60 kiloya inecek (inşallah)

Ecz.imis 59,9 kiloya inecek.

tubis87 60.0 kiloya inecek.

T_N 72 kiloya inecek

Zencefil aşkı :103:

Ben ara yapmıyorum artık..Öğlenimi genelde ara gibi hafif tutuyorum..Bugün salata iki fındık, bir kayısı bir diş sarımsak yedim mesela..Şimdi bitki çayımı içicem.Sabah güzel yiyince acıkmıyorum fazla..Akşam da normal menü..

Zaten o miktarlar bozdu bizi..Şimdi yediğim menü miktarı önceleri dişimin kovuğuna yetmezdi ama ben şu an doyuyorum..Tıka basa doymakdan uzak oldukça sorun yok..
Mide her gelen miktarda daha bir esniyor bir dahaki seferde yeme miktarımız artıyor..Miktar azaldığındaysa tam tersi durum sözkonusu..Eee o zaman neden kilolara ve Wc ye çalışalım dimi ama

Sahiden de senin öğle yemeğin olmuş ara öğün.. Bununla akşama kadar duruyon öyle mi?
Vay babam vay!
Sözlerine de bütünüyle katılıyorum.
iddia listesine bende katilabilirmiyim acaba
Elbette berilcim. Kendi hedefini listeye ekleyebilirsin.

Sahiden de senin öğle yemeğin olmuş ara öğün.. Bununla akşama kadar duruyon öyle mi?
Vay babam vay!

Elbette berilcim. Kendi hedefini listeye ekleyebilirsin.

puskuutcum cizelgemde neden ayakkabim guncel kilomun uzerinde durmuyor bir bilgin varmi

liste icin tesekkurler

1 subatta 80 olmak istiyorum
ama listeye nasil ekleme yapacagimi bilemiyorum
yine yardimmmmmmmmmmmmm

Vay babam vay!
Evet canım akşama kadar duruyorum..Sıkmıyorum kendimi hiç..Tok bir şekilde duruyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…