Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

bugün çok yormadı ebru ,abenn ablaai
ama benbi çok hareketi yapmadım bacaklarımm bükülüyor, hani yarım şınav yaptırdı yaa
mümkünmü yapmak:)

bugün çok yormadı ebru ,abenn ablaai
ama benbi çok hareketi yapmadım bacaklarımm bükülüyor, hani yarım şınav yaptırdı yaa
mümkünmü yapmak:)

güzeldi banum benim için verimliydi .
ben genelde günlük katarım pilatese 10 şınav . birde kolarımı çemberle çalıştıryorum ya kuvetliler
o yüzden sorun olmadı .ama 2. 10 da bende yarısına kadar yaptım .
bacak hareketleri çok güzel özeliklede lastikle yan yatıp daire yaptıgı . yeni başladın alışırsın .

hadi bana müsade . evde iş çok börek ,kek vs yapıcam çoçukların beslenmelerine . yapıp dolaba koyyorum .
yine yogun bir hafta sonu beni bekliyor

yarın için hepimize başarılar .

Son düzenleme:
....

Ohhh benim için de yeseydin eczacım..
Arada iyi olur böyle kaçamaklar bana göre, moral verir..

....

Süper ceza!

....

Aynen öyl oldu Püsküüt. İhtiyacım varmış.
Bence de ceza süper oldu.

Ohh ne güzel olmuş.. çikolata buhar olmuş kaybolmuş!
Yeniden asılmana daha çok sevindiğimi de belirteyim.

....

Evet Evet. Hatta bu sabah da 68,7 kg çıktım yeniden. Kilo verememiş olabilirim ama en azından haftayı nötrledim.

Ohh, gazan mübarek olsun Püsküütcm.

İlginç. :44: Ben de hiç bakma girişiminde bile bulunmamıştım kan grubuna göre diyetlere. Böyle saçma şey mi olur demiştim. Ama şu söylediklerin o kadar da saçma gelmiyor.

Bence en güzeli bu. Çocuğa spor alışkanlığı kazandırmak. Ben de düzenli bir şeyleri yapayım, takip edeyim, o benim için tutku olsun vs çok istemişimdir ama yok yani.

Harika!

BENİMKİ SPORDA YAPAMIYOR BU SENE SON SENESİ LİSEDE SENEYE ABLASI GİBİ ÜNÜVERSİTELİ OLUCAK İNŞALLAH AllaH EMEGİNİ BOŞA ÇIKARMASIN

Cnmcm, bence lise son diye çocuğu hayattan soyutlamamak lazım. Siz ebeveynlerin (benimkiler de dahil) en büyük hatası bu bence. Hergün saatlerce spor yapması gerekmiyor. Ama haftada bir kez yüzmeye gitmesi onun derslerini kötü etkilemez. Bilakis severek yaparsa olumlu etkisi bile olabilir. :112:

Süper ya. Ama kepekli ürünler vit bakımından yoksunlar cnm. Daha 3,5 yaşındaki çocuğun için zararlı olabilir bu kesinti. :112:

Katılıyorum. Bence de bir insan en çok kendisi tanır bünyesini. Bu yüzden seni çok tebrik ediyorum. Tüm diyetleri okuyup mantığına, kendi bünyene en iyi uyanı bulmuşun. Aa, bu diyet iyi kilo verdiriyormuş diyip körü körüne bir diyet yapmaya çalışanları anlamıyorum. :44:

Kola da uyku kaçırır. ama önermem.
Kuzucm maş, bu azim çok güzel. Ama çocuk zaten sabah 4 te kalkıyormuş. En az 7 saat uyumalı o çocuk. Akşam 10-11 gibi yatması geç bile bence. Sadece süre olarak bakmayın olaya. Mühim olan süre değil verim. Uykusunu almış olması ders çalıştığı süredeki verimini de artırır. Taşıma suyla değirmen dönmez. O uykusunu almadığı müddetçe kahveyle falan fazla uzun sürmez o iş. Aksini o istese bile senin ona engel olup bilinçlendirmen lazım.
Çocuklarınız robot değiller. İstedikleri her şeyi bir arada yapabilirler. Buna haftada bir spor da dahil, gece uykusunu tam alması da. Sistem böyle bir yanılgı oluşturuyor insanda, sanki gece gündüz çalışmazsa kazanamazmış gibi. Yok öyle bir şey. Olay diyette de hep söylediğimiz gibi, dengeyi tutturmak. :112: Benim 2 ablam hacettepe tıp mezunu, çoğu arkadaşım hacettepe tıp puanını aldı vs. Ama hiç biri 'inek' diye tabir ettiğimiz işi gücü ders olan tayfadan değildi. Sinemalarına da gittiler, eğlenmelerini de eksik etmediler. Maçlarını da yaptılar. Ama derslerini de çalıştılar.
Ey anneler babalar, duyun sesimizi, biz bunları yapabilecek kapasiteye sahibiz.
(Amma doluymuşum yahu bu konuda , kusura bakma aebenim, sana çıktı piyango. )

Ben beyaz ekmeğin de zararlı olduğuna inanmıyorum. Bence dönüşümlü yemek lazım. :112:

Aeben uyku açıcı olarak ben kahveden daha çok yeşil çaya güvenirim. Geceleri 12 de kahve içer uyurum ama akşam 8 den sonra yeşil çay içersem uyku tutmuyor beni. Mateyi de öneririm. Hem enerji verir hem içinde kafein yok. ahh ahh bana da lazım gerçi akşam uyuyorum sabah diyorum kalkıcam 5 de ders çalışıcam ama nafile kalkamıyorum. Benimde 2 hafta sonra Sermaya Piyasayı Lisans sınavım var ama hala çalışamadım hiç.

Arkadaşlar ya size bir şey danışmak istiyorum.
Şimdi ben dah ayeni 3. takıma kaptanlık yapmaya başladım. Ama bakıyorum bizim takımın paylaşımı çok az, hiç böyle sohbet dönmüyor, herkes bir bezgin falan. Sizce ne yapmak gerekiyor. Bana bir akıl verin. Nasıl canlandırıcam takımı bilmiyorum. Eski kaptan S.A gitmeden önce başlamıştı bu hal takımda hala da devam ediyor. Onları nasıl motive edeyim bilmiyorum. :44:

Baskül dilerim güzel şeyler söyler aebenim..
Bu dediğine de ilk aklıma gelen örnek kallistemin lapa diyetinde kilo almadı.. Çok şaşırmıştık. Bir yerde hata mı yapıyorum diye bir kere daha denmişti sonuç yine aynı.
Kumpir yesen daha iyi olurdu bence.. O kadar canın çekmiş madem.. Ha'di desen ki canım çekti ama yemedim, tamam.. E yine de lüplemişsin birşeyler..
O kadar uzun süre aç kalmana vücut tepki vermiş. Yeter artık anacım diyo, sen misin aç bırakan ben de artık harcamam kalori malori diyo..
Ölçülerinin aynı olması şahane. E zaten azıcık fark da mümkünde hemen yansımasın yani.

Aebenim uyku kaçırma konusunda değil de dikkati açma konusunda bir önerim var. Şöyle ki; çalışmaya başlamadan önce beş dakika kadar hakkında hiçbir şey bilmediği bir "şey"in görsellerine baksın. Atıyorum.. Küba nın (aklıma niye Küba geldi, Castro beni mi andı n'oldu) fotoğraflarına baksın internetten. Ne bileyim gemi mühendisliği yazsın (ay bu da üniversitede ilk tercihimdi) görsel arama yaptırsın her daim ve ardı ardına fotoğrafları incelesin. Bu egzersiz dikkatin toplanmasını sağlıyormuş. Bilimsel bir makalede okumuştum.

Ahhh ah! SPK sınavına girip de soruları görüp dumur olduğum gün aklıma geldi şimdi..
Sana da zihin açıklığı diliyorum, bol şans şimdiden..

Eczacım.. mesajını alıntıladım sonra da sildim yanlışlıkla iyi mi..
Şey diyecektim.. Beyaz ekmek işlenmiş unla yapıldığı için zararlı.. Tuz, şeker, un üçlemesindeki 3beyaz olayı..
Diğer tür ekmeklerden de kalori alıyoruz o nedenle dikkatli tüketmeliyiz ama mutlaka tüketmemiz gerekiyor.. Beyaz ekmeğin faydası yok hatta zararı var ama diğer ekmekler içerikleri açısından faydalılar..

Bazı takımlarda günlük/haftalık mesaj sayısı zorunluluğu uygulaması yapılıyor.. Sohbete katksı oluyor mu bilmiyorum.. Kaptanlarımız daha iyi fikir verecektir mutlaka..

aczacım ah ah.
kızımın okulu tam gün, birde anadolu lisesi .dersler agır. okuldan çıkıp direk dersanaye gidiyor eve gelişi akşam 8 oluyor . sabah 4 de kalkmıyor .6: 30 da kalkıyor .
... tabiki çok çalışmak deyilde verimli çalışmak önemli, akşamları 11 de uyku çöküyor gözüne . diyorum böyle aklına bişi girmez kalk uyu .ama işde gerekli dersler var mecbur yapması gereken . o yüzden akşam madem uykum geliyor sabah erken kalkıp zihnim açıkken çalışayım diyor.
zor, zor, zor allah kolaylık versin bu çoçuklara .
birde eczacım ben tam tersi asla ders çalış demem yavruma 17 senedir hiç demedim . bir anne olarak illa hedifin şudur demem . sedece kendi hedefine destek olurum okadar .
yani çalış çalış diyen annelerden deyilim . rabbım hakkında ve çoçuklarımız hakında hayırlısını versin . sonuçda hepimiz çoçuklarımızı iyi yerlerde görmek isteriz ama ben ilk önce onları iyi bir insan olarak görmek isterim asıl çabamda budur . yoksa hangi meslek olursa olsun rabbım kısmetimizi nasibimizi verir .

sanada kolaylıklar sezen. yeşil çay
kaptanmı oldun sezen allah yardımcın olsun . zAmanında bizlerde çok yaptık baya sorumluluk ister bir takımı ayakta tutmak . digher takımlarda baya iyi fikirler var yanılmıyorsam yardımcı olcaklardır

çok ilginç ,mantıklı aslında dikkatini toplar .:44: gelince aktarayım denesin

kumpir kanusunda haklısın .ama hepsi 1 dk oldu o an ne düşündüm bilmiyorum . yada hiç bişi düşünmedim .
bazan oluyor işde karbon krizlerim . mesela şu an mutfakda kuzu kuzu duran sarma kadayıf, ıspanaklı börek ve limonlu kek gözümde deyil

.. püsküütüm 1 aralıkdan sonra sanırım ipleri gevşetmeye ihtiyacım var. 2 aya yaklaştı . gerildim iyce . sizlere söz verip hedef koymasan şimdiye kaç kez havlu atmıştım

Aynen aebenim.. Bu kadar kafayı takmak beni de bozdu. Eski günlere döndüm resmen yahu. Hiç istemediğim halde..
Gerçi senin gevşetmekten kastın ne bilmiyorum ama ben seninle diyet kardeşliğime devam edip yavaş yavaş haziran ayına kadar bu işi bitirmeyi düşünüyorum..
Ay ben daha tartılmadan bu hafta yapacağım 2 ayrı kaçamağı planladım bile..

Neaaaaa? Ispanaklı börek mi?
Allahım aklıma mukayyet ol.. Çok severim çooooook..

Bu ne be! Böyle hayat mı olur?

Hayırlısıyla şu birinci ağır hedef dönemi bitsin ben biliyorum yapacağımı.

kokudan çıldırıcam 1 tepsi mozaikli kek
1 tepsi peynirli börek zor dayanıyorum ALLAH BOL İRADE VERSİN BANA

Hmm tmm o zaman. Sevindim. Zor iş, bilirim. Ben de yaşadım. Allah yardımcısı olsun.

Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş se_zencm. Sana gelecek cvplardan faydalanmayı düşünüyorum ben de. Ama son 2 günde farkettim ki yeni üye alımı gerçekten yeni kan oluyor takıma. :112:

Ay bu arada ben söylemeyi unuttum. Sabah sirkeli suyu denedim ben.
1 bardak suya 1 tatlı kaşığı sirke koydum ve.. :120: 2 yudumdan sonrasını olduğu gibi döktüm. :120::120: İşin ilginç kısmı içemicekmişim gibi gelmemişti. Sanırım reglim yaklaştığından kaldıramadım. :44:
Her neyse, bundan sonrasında karbonatlı suyu denicem bir de. O da olmazsa ben bu taraktan çekerim bezimi.

O kaaa aşure ve doğum günü pastası sonrası (bu hafta eşimin doğum günüsü vardı) kilo sabit maalesef...Aralık 1 de 60 olma hayalime ulaşamadım, kısmetse ocak 1 e artık..

Tam ayarladım girdim yine iş çıktı..
Hemen yazıyorum. Sadece 100 gr vererek 66.8 kiloya düştüm.
1 Aralık iddiama 200 gr da ekstradan vererek ulaştım. Cezadan yırttım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…