Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Ay söylemekten dilimde tüy bitti..
Ölçü:
1 çay bardağı su
1 çay kaşığı elma sirkesi
Vazgeçmeden önce lütfen bi'de böyle dene eczacım..

O kaaa aşure ve doğum günü pastası sonrası (bu hafta eşimin doğum günüsü vardı) kilo sabit maalesef...Aralık 1 de 60 olma hayalime ulaşamadım, kısmetse ocak 1 e artık..
Onca şey yemene bence bu da başarıdır..
Ocak 1 de hedefine ulaşmanı dilerim.

Tebriklerrr :119:

Ama çok üzüldümmmm senle yarışacaktıkkk
Neye üzüldüğünü anlamadım tubişim..
Aynen devam ediyorum.. Hedefimi yazacağım az sonra.

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık
Püsküüt 67 kiloya inecek. Hedefe 3o Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 66.8

Akrep 60 kiloya inecek.

Aeben 62 kiloya inecek.

Neslihan 78 kiloya inecek.

Buffy26 60 kiloya inecek.

spirochet 84 kiloya inecek. (Güncel kilo: 87,5)

tubis87 71 kiloya inecek (Güncel Kilo: 74.0) Hedefe 23 Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 70.9

ananee 70.5 kiloya inecek (guncel kilo: 73)

Ecz.imis 66 kiloya inecek (Güncel kilo: 68,7)

28 Aralık
tubis87 67 kiloya inecek (Güncel Kilo: 70.9)

pegasus07 58 kiloya inecek (Güncel Kilo:61.5)

1 Mart
Püsküüt 62,3 kiloya inecek. :18:

28 Aralıkta bende katılmak istediğimi söyledim ama alınmadım galiba

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık

Akrep 60 kiloya inecek.

Aeben 62 kiloya inecek.

tubis87 71 kiloya inecek (Güncel Kilo: 74.0) Hedefe 23 Kasımda Ulaşıldı. Güncel Kilo: 70.9

ananee 70.5 kiloya inecek (guncel kilo: 73)

28 Aralık

ozgkrd 80 kiloya inecek (Güncel Kilo:86,5)

1 Mart

oo pardon o zaman ben mevcut liste üzerinden alıntı yaptın sandım kusura bakma püsküütcüm bu arada bulut nasıl ??

Tatlım teşekkür ederim sorduğun için..
Bir şey düzelirken başka şey bozuluyor..
Hem ne mutlu bana ki lulutum 10 yaşına yaklaşıyor..
Ama hem de.. işte... off!

Tıbben yaşlı köpek artık..
Elimden geleni yapıyorum onun sağlığı için.. Ama hayatın karşısına dikilip de kabadayılık taslanamıyor. İki gün iyiyiz, bir gün kötüyüz..
İşte böyle.. Bir sor, bin ah işit gibi oldu.. Kusura bakma.

Osman Müftüoğlu'nun "Kış Diyeti" yazı dizisini takip edeniniz var mı bilemiyorum.. Çok güzel diyet mönüleri var. Daha doğrusu ilgi çekici yemek tarifleri var.
Siz de benim gibi, sıklıkla "Ne yesem?" diye düşünenlerdenseniz aklınızda olsun derim..

Kış diyeti 1. gün için:
K diyeti - Prof. Dr. Osman MFTOLU - Hrriyet
Mesela burada çok güzel bir çorba ve kırmızı biberle yapılan ara öğün tarifi var.

İlginizi çekerse yazı dizisinin devamına da nette arama yaptırarak ulaşabilirsiniz.

Linki incelemeyenler olabilir.

Müftüoğlu'nun ekibinden bir diyetisyenin güzel bir yeşil çay önerisi var. Bu bölümü üşenmedim kırptım getirdim.

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık

Akrep 60 kiloya inecek.

Aeben 62 kiloya inecek.

ananee 70.5 kiloya inecek (guncel kilo: 73)Hedefe 22 kasimda ulasildi. Guncel kilo 69.3

28 Aralık

1 Mart

Selam kizlar ben cok vakit bulamiyorum girmeye ama buraya idda listesinden alnimin akiyla ciktgmi gostermeye geldim:) sporuma tam gaz yuklendim artik iyi gidiyorum sukur:) umarim hepiniz iyisinizdir hepinize iyi haftasonlari diliyorumm

Ne güzel dua olmuş bu akrepcm. Teşekkür ediyoruz.

Tam ayarladım girdim yine iş çıktı..
Hemen yazıyorum. Sadece 100 gr vererek 66.8 kiloya düştüm.
1 Aralık iddiama 200 gr da ekstradan vererek ulaştım. Cezadan yırttım.

Hem çok sevindim.
Hem de üzüldüm Püsküütcm yahu.

Ay söylemekten dilimde tüy bitti..
Ölçü:
1 çay bardağı su
1 çay kaşığı elma sirkesi
Vazgeçmeden önce lütfen bi'de böyle dene eczacım..

....

1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı sirke, 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı sirke. Oran yaklaşık aynı olmuyor mu?

Kizlar benim boyle garip huylarim var iste simdi aklima soru takildi yatagimdan kalktim soruyorum:) simdi bu diyetisyenler sebze yemegi diyince yagsiz tuzsuzmu oluyo patates baklagil veya et konuyomu yada ne biliyim yumurta salca pirinc falan ?

İDDİA LİSTESİ

1 Aralık

Akrep 60 kiloya inecek.

Aeben 62 kiloya inecek.

ananee 70.5 kiloya inecek (guncel kilo: 73) Hedefe 22 kasimda ulasildi. Guncel kilo 69.3

Ecz.imis 66 kiloya inecek (Güncel kilo: 68,7) Hedefe ulaşılamadı.. Hatta üzerine kilo alındı. Güncel kilo 68,8 kg.

28 Aralık

Ecz.imis 65,5 kiloya inecek (Güncel Kilo:68,8)

1 Mart

Ay kizma kendine bu kadaar:) 28ine odaklan artik canim istersen olcaktir ben inaniyorum sana

Kizlar benim boyle garip huylarim var iste simdi aklima soru takildi yatagimdan kalktim soruyorum:) simdi bu diyetisyenler sebze yemegi diyince yagsiz tuzsuzmu oluyo patates baklagil veya et konuyomu yada ne biliyim yumurta salca pirinc falan ?

Bildiğim kadarıyla cevaplayayım canım.
1 pors. yani 7-8 yemek kaşığı sebze yemeğine 1 tatlı kaşığı yağ gelecek şekilde pişiriyorsun cnm yemekleri. diğer şeyler eklendiğinde sebze yemeği olmaktan çıkıyor diye biliyorum ama şimdi düşündüm de ben pırasa yediğimde sebze yemeğinden sayıyordum. :44: Gerçi içerisine fazla pirinç koymam ama nihayetinde koyuluyor işte. Soru. :44:
Diyetisyenin bana verdiği listede yağsız tuzsuz salata serbestti mesela ama yağ koyarsan sebze yemeğinden say demişti. :112:
Tuza gelince yemek çeşidini değiştirdiğini sanmam ama yine de aşırısından kaçınmak gerktiğini hepimiz biliyoruz.
Diyetisyen Dilara Koçak'ın günlüğünde 1 porsiyon sebze yemeğine yeterli yağın gelebilmesi için 1 kg sebzeyi ne kadar yağ ile pişirmemiz gerektiği yazıyrdu ama not aldığım defterim memlekette. Salıya kadar bulamazsan ben salı eve gidicem, yazarım inş. :112: (Burdan güya diyet yapmama rğmen diyet günlüğümü fena halde boşladığım sonucunu çıkarabiliriz, evt. )

Son düzenleme:
Ay kizma kendine bu kadaar:) 28ine odaklan artik canim istersen olcaktir ben inaniyorum sana

Bugün 'Ne uğraşıyorsun ki' dedim kendime. 'Senin kilon 69 işte, bunu böyle kabul et, daha fazla almamaya çalış, güzel güzel yaşa git. Ne zorlatıyorsun ki. Beceremiyorsun işte diyet yapmayı.' Sonra farkettim ki bir yandan bunları derken diğer yandan elimi uzatmışım 7 otlu çaya, sepete koyuyorum. Anladım ki henüz vazgeçmeye de hazır değilim.
28 Aralık hedefi 63 kg olmadı da 65,5 kg oldu. Olsun. Ben 65,5 kg olduğumda da gaayet mutlu bir insan olucam inş. (Gerçi 63 kg olaydı iyiydi ya neyse, takmamazlıktan geliyoruz şimdilik.)

Bu arada bu depresyonun asıl sebebini söylemeyi unuttum. Buraya ölçü vereli çok oldu. (Tabii ben o zaman da 69 kg dım.) Bugün yeniden ölçüldüm. Çünkü aynada kendimi incelmiş görmeye başlamıştım. Ama sonuç; göğüs, göbek, kalça, basen. Hepsinde 2'şer cm artış var. Toplam 8 cm. 2 gün sonra regl olucam inş. Hadi göğüs ve göbek onun şişliğidir diyelim de kalça ve basen ne iş?! Hepsi birden bu kadar artmaz ki. Yoksa artar mı? İlk kez bu dönemde ölçülüyorum. Bilmiyorum ki. Hiç karşılaştırmadım. Hatta önceki ölçüyü aldığım sırada regl olup olmadığımı bile bilmiyorum. Hiç dikkat etmemiştim. :44:

Selam kizlar ben cok vakit bulamiyorum girmeye ama buraya idda listesinden alnimin akiyla ciktgmi gostermeye geldim:) sporuma tam gaz yuklendim artik iyi gidiyorum sukur:) umarim hepiniz iyisinizdir hepinize iyi haftasonlari diliyorumm
Tebrikler ananeecim..
Tam gaza devam..
1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı sirke, 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı sirke. Oran yaklaşık aynı olmuyor mu?
Aynı olmuyor.. Çünkü; 1 çay bardağı suyu gönderdiğin mideyle, 1 su bardağı suyu gönderdiğin mide hacim olarak aynı..
Yani aynı hacimli kaba daha fazla miktarda karışım göndermiş oluyorsun. Dolayısı ile olumsuz etki hissetme olasılığın yükseliyor.
Hani adam 1 duble rakı içer tık demez.. Ama 3.dublede kafa gider o misal..
Bana hiç garip gelmedi bu huyun nedense..
Hayatımda birebir diyetisyen tecrübem olmadı. Ama diyet mantığıyla cevap vereyim.
Yağ ve tuz kullanıyorsun tabii ki bocalamadan. Tencerenin büyüklüğüne göre 1-2 yemek kaşığı z.yağı kullanabiliyorsun.
Saydıkların zaten rejimde mümkünse tüketilmemesi gereken ürünler. Hepsinin kalorisi çok fazla. Bakliyatın kendine göre faydaları var o nedenle tüketmene gerekiyor nadir de olsa.. Ancak sebze yemeğinde ilave olarak değil.
Patates bildiğin nişaşta. Adını bile anma.. Pirinç belki eczacının da dediği gibi pırasa gibi ayrılmaz ikili yemeklerinde eser miktarda düşünülebilir, hepsi bu.
Salça mecbursan kullanırsın ama yine de domates tercih edersen daha sağlıklı olur. Salça neticede işlenmiş ürün.
Et konusuna gelince. Sağlıklı öğünü oluşturmak için sebze yemeğine et konualbilir diye düşünüyorum. Bazı diyetisyen listelerinde belirtiliyor bu konu. Etli-etsiz diye belirtiyorlar. Mantı yürütüyorum bu noktada. Etin yanında salata veriyor diyet öğünü oluyor da sebze yemeğinin içinde neden olmasın.
Kabul etme böyle birşey bence ki zaten beynin de kabul etmemiş..
Sana kısaca şunu hatırlatmak istiyorum.
Ekim 2011 de 78 kiloyla başladığın bu yarışmada şu anda 69 kilosun. Bu farkı başaran biri olarak, o güne göre kendini nasıl hissediyorsun? Bunun cevabını ver, bu cevap bir sonraki kilo kaybında kendini nasıl hissedeceğinin de anahtarıdır.
Eskiden sık sık ölçüldüğüm bir dönem vardı. Sonra bıraktım. Ama o zamanlar dediğin olayı ben de yaşamıştım. Menstruasyon dönemi neticede vücudun ödem yaptığı bir dönem. E ödemi adam sadece burnumuzda mı topluyo? Vücudun her yerine dağılıyor o 1-2 kiloluk fazlalık.. E bu dağılım da ölçülerin değişmesi demek.. Dönem geçsin, gitsin sonra göreceksin normale dönecek.

Bu arada... herkese günaydın ve iyi hafta sonları..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…