Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

selam kızlar kaç gündür fitnesse gitmemiştim dün gittim 1.5 saat spor yapıp geldim gece heryerlerim kırılmış gibi agrıyordu
sabah tartıldım 98 çıktım anlamadım gitti spor yapınca ben hep fazla çıkıyorum nedeni ne bilmiyorum

mıgros bakayım hiç dikatimi çekmemişti .

:KK37: aslında bu işe püsküütüm son noktayı koymuş:KK9:
ama benim bir açıklamam var tabisi her zaman oldugu gibi:KK9:

montide gl endeksi yüksek meyveler zaten yenmiyor .

.. karatay hoca . onun kitabınıda okudum. meyve yok denecek kadar az oda sedece kuru meyveler kahvaltıda arada kaynayıp gidiyor .:)

..meyveler hakında şunu biliyorum. miğdede hazmolmadıkları için ne kadar çok migdede kalırlarsa o kadar çok asitlenip alkole dönüştüklerini .buda kan şekerini yükseltiyor .

buna karşın süt ürünleri ve proteinlerin gl endeksleri nötr .35 civarında yanında yenen şeyleri bu seviyede dengeliyorlar . buda dogru .

....bir başka dogruda etle meyvenın buluşmasiki bu tam bir facia sindirim için . bunu sadece monti söylemiyor ama .

. şunuda ekleyimki bende yogurtla karıştırıp yada kuruyemişle yedigim çok olur .:KK53:

neyse bir türküyle tatlıya baglayalım konuyu ( iki iki dört eder, bırak yakamı bırak , aney beni deleder, ley, ley ,ley ):KK9:

her ne şekilde olursa olsun meyveniz afiyet olsun efem :KK39::KK39::KK39::KK9::KK16:

bu sadece meyve konusunda deyil püskütüm ya ..acı olan tüm beslenme hakında hergün biri başka bişi diyo . :KK53:
Asıl son noktayı sen koymuşsun.. Araştırmacı profesörüm benim.. :KK71:

Slm bayanlaarr. :KK3: Nasılsınız bakalım bugün? :KK16:
Ben kötüyüm. Bugün diyet paydos. :KK53: Sabah 69,1 kg çıktım. :KK47: Ben de bugün diyeti iptal edip çikolataya verdim kendimi. :KK4::KK4: Biraz yedim birazdan da biraz daha yiyicem. :KK47::KK4::KK4::KK47::KK47: Bunu niye bu şekilde söyleyebiliyorsam! :KK9: İnsan bir utanır sıkılır yahu. :KK53: Bana en okkalısından cezalar verin kızlar. Bunun hıncını da çıkarmak istiyorum kendimden. :KK47:
Ohhh benim için de yeseydin eczacım.. :KK60:
Arada iyi olur böyle kaçamaklar bana göre, moral verir..
Ben ara ögün yapınca daha sık acıkıyorum sankii
glisemin endekse dikkat ederek beslenirsem ara ögün yapmaya gerek kalmıyor çokfazla
Aynen ben de öyle.. Daha önce ara öğünle kendimi daha iyi hissediyordum. Ama artık iyi gelmiyor. Vücudun da modu değişiyor demek ki sürekli.. Bi'gün iyi gelen, başka gün iyi gelmiyor.. Al sana bir bilmece daha. :KK34:
30 dk oryantal + 200 tane mekik alalımmmmmm :KK47:
Süper ceza! :KK52:
cuma tartıl püsküütüm duruma göre bişiler yaparsın .. ama ben hedefininden aşagıda olacagına inanıyorum :KK34:
kangurubun nedir püsküütüm ? banda ne lahana nede karnıbahar pek yaramaz 0 gurubuyum ..

püsküütüm balık, balıkkk:KK34:

benim durumda iyi deyil o yüzden hiç diyet yapasım yok bu hafta . kilomda artısıyla duruyor niye hiç inmiyor anlamadım sanırım benim bünmye aç yatmayada gardını aldı :KK9: hemen alışıyor yeni bir yöntem buldugunda :KK37:
Ya bu kan grubuna göre beslenme hikayesini duymuştum ama ne yalan söyleyeyim bakmadım bile..
Benim de kan grubum 0
Desene kan çekmiş.. :KK60:

68039_10151176698633248_844978692_n.png

----
Kuzucm işin komik kısmı ben bu sabah da dünle aynı çıktım tartıda, 69,1. :KK53: O kadar çikolatayı yediğime sevinsem mi üzülsem mi, yoksa bu kadar zaman yemediğime mi üzülsem bilemedim. :KK53::KK53: Neyse, sonuç olarak bugün o tartıyı görünce yeniden asıldım diyete. :KK52:
----
:KK9:
Ohh ne güzel olmuş.. çikolata buhar olmuş kaybolmuş!
Yeniden asılmana daha çok sevindiğimi de belirteyim.
selam kızlar kaç gündür fitnesse gitmemiştim dün gittim 1.5 saat spor yapıp geldim gece heryerlerim kırılmış gibi agrıyordu
sabah tartıldım 98 çıktım anlamadım gitti spor yapınca ben hep fazla çıkıyorum nedeni ne bilmiyorum
İlginç ama duymadığım bir şey değil..
Kendimce yaptığım yorum şu:
Diyet yapıyorsun az kalori alıyorsun
Spor yapıyorsun çok kalori harcıyorsun
Vücut savunmaya geçiyor ve diyor ki; bi'dakka yahu! Bu hem az giriş yapıyor hem de çok çıkış yapıyor. Ben yakmayayım fazla ki güçten düşmeyeyim..
Böyle olabilir mi acaba?:44:

Bu arada Salı günü hayatımın ilk pilatesini yaptım.
DVD yi beğendim.
Tabii hareketleir doğru yaptım mı yapmadım mı bilemiyorum. Birebir uymaya çalıştım.
Sonrasında bacaklarımdaki kas hareketlerini daha fark eder oldum. Bir de kürek kemiklerimi hissettim. Aynı günün akşamı bisiklet çevirirken de bacaklarımda belli belirsiz bir ağrı olduğunu algıladım.
Yani bazıları diyor ya pilates yaptım sonrasında şöyle ağrım oldu, böyle yıkıldım vs. Ben de böyle şeyler olmadı.
İki sebepten olabilir:
1- Vücut spora alışkın
2- Beceremedim

DVD deki top hareketlerini yapamadım. Benim top çok ufak geldi. Dün fiyat farkını ödeyerek orta boy top aldım. Lulut delirdi topu akşam şişirince.. :KK60: :KK60:

Son düzenleme:

Ilginç ama duymadığım bir şey değil..
spor yapıyorsun çok kalori harcıyorsun
vücut savunmaya geçiyor ve diyor ki; bi'dakka yahu! Bu hem az giriş yapıyor hem de çok çıkış yapıyor. Ben yakmayayım fazla ki güçten düşmeyeyim..

bazen ben vucudumdan nefret ediyorum ne bu kilolardan çektigim küçükken annem yeme deseymiş belki böyle olmazdım
küçük kızım biraz fazla yesin hemen uyarıyorum tabi beni dinlemiyor ama olsun ben görevimi yapıyorum.yarın bana diyemez neden yeme demedin bana anne
benim gibi olmasını hiç istemiyorum

bu arada salı günü hayatımın ilk pilatesini yaptım.
Dvd yi beğendim.
Tabii hareketleir doğru yaptım mı yapmadım mı bilemiyorum. Birebir uymaya çalıştım.
Sonrasında bacaklarımdaki kas hareketlerini daha fark eder oldum. Bir de kürek kemiklerimi hissettim. Aynı günün akşamı bisiklet çevirirken de bacaklarımda belli belirsiz bir ağrı olduğunu algıladım.
Yani bazıları diyor ya pilates yaptım sonrasında şöyle ağrım oldu, böyle yıkıldım vs. Ben de böyle şeyler olmadı.
Iki sebepten olabilir:
1- vücut spora alışkın
2- beceremedim

dvd deki top hareketlerini yapamadım. Benim top çok ufak geldi. Dün fiyat farkını ödeyerek orta boy top aldım. Lulut delirdi topu akşam şişirince.. :KK60: :KK60:

senin köpegin var benimde kedim evimin neşesi benim kedim 1.5 yaşında çelik kapıyı açıp çatı katına çıkıp saklanıyor artık kilitliyoruz

gün aydın olsun inşallah:KK16:
pek bir sönügün hbugün sanrım yarının kasveti içime çoktü ..
ben tartıde eksilme beklerken ha bre artıyorum :KK53:

Asıl son noktayı sen koymuşsun.. Araştırmacı profesörüm benim.. :KK71:

Ohhh benim için de yeseydin eczacım.. :KK60:
Arada iyi olur böyle kaçamaklar bana göre, moral verir..

Aynen ben de öyle.. Daha önce ara öğünle kendimi daha iyi hissediyordum. Ama artık iyi gelmiyor. Vücudun da modu değişiyor demek ki sürekli.. Bi'gün iyi gelen, başka gün iyi gelmiyor.. Al sana bir bilmece daha. :KK34:

Süper ceza! :KK52:

Ya bu kan grubuna göre beslenme hikayesini duymuştum ama ne yalan söyleyeyim bakmadım bile..
Benim de kan grubum 0
Desene kan çekmiş.. :KK60:
:KK9: onuda okudum ve bir ara uygulamaya çalıştım derrrrmişim .:KK37: sahi ben kafayı diyetle bozdum zarr:KK24::KK53:
0 guruplarına et obur püsküütüm daha dogrusu eti iyi sindiriyorlar fakat ekmek türevide bir okadar zararlı . bunu ben kendimde görüyorum karbon yedigimde kilo veremiyorum ama et yaglıda olsa bir problem olmuyor .
eşim a gurubu gerçekden eti asla kaldırmıyor sindirimi . onlararda ekmek sebze türevi iyi geliyor

İlginç ama duymadığım bir şey değil..
Spor yapıyorsun çok kalori harcıyorsun
Vücut savunmaya geçiyor ve diyor ki; bi'dakka yahu! Bu hem az giriş yapıyor hem de çok çıkış yapıyor. Ben yakmayayım fazla ki güçten düşmeyeyim..

olabilir tabi . bünye bu rabbım öyle bir yaratmıştı binlerce bilgisayara bedel .:KK31:
birde basküldeki artış kas yogunlugunun ertışındanda olabiliyor ..

meto, meto, meto :KK4::KK4::KK4:
geçem hafta takır takır veren ben bu hafta taş oldum kımıldamıyor ..

bazen ben vucudumdan nefret ediyorum ne bu kilolardan çektigim küçükken annem yeme deseymiş belki böyle olmazdım
küçük kızım biraz fazla yesin hemen uyarıyorum tabi beni dinlemiyor ama olsun ben görevimi yapıyorum.yarın bana diyemez neden yeme demedin bana anne
Ne güzel yakalamışsın..
Maalesef bizim annelerimiz bilinçli değillerdi.. Çocukları yemek yiyor diye mutlu olan anneler gurubu.. :KK34:
Hele o sokak oyunları sonrası elime tutuşturulan ekmek arası tereyağları hiç unutmam.. :KK37:
senin köpegin var benimde kedim evimin neşesi benim kedim 1.5 yaşında çelik kapıyı açıp çatı katına çıkıp saklanıyor artık kilitliyoruz
Oyyyy yerim onu ben.. :nazar:
Bitmek bilmeyen bir neşe sahiden.. Dün akşam öyle güldüm ki pilates topuyla oynarken.. O topla koşuyor ben eşyalar devrilmesin diye -özellikle heykeller- kah önden kah arkasından koşuyorum.. Spor yaptırdı bana gece gece..

ah fadimem yeme deyince yemeseler . benim evde her iki versiyondanda var küçük kızım zayıf ,oglan tam tosun . çok ilginç oluyor bazan birine ye diye ugraşıyorum digerine yeme .:KK14:
iştah işde bazan bişi diyemiyorum . sırf bu yüzden baskete gönderiyorum .

gün aydın olsun inşallah:KK16:
pek bir sönügün hbugün sanrım yarının kasveti içime çoktü ..
ben tartıde eksilme beklerken ha bre artıyorum :KK53:

:KK9: onuda okudum ve bir ara uygulamaya çalıştım derrrrmişim .:KK37: sahi ben kafayı diyetle bozdum zarr:KK24::KK53:
0 guruplarına et obur püsküütüm daha dogrusu eti iyi sindiriyorlar fakat ekmek türevide bir okadar zararlı . bunu ben kendimde görüyorum karbon yedigimde kilo veremiyorum ama et yaglıda olsa bir problem olmuyor .
eşim a gurubu gerçekden eti asla kaldırmıyor sindirimi . onlararda ekmek sebze türevi iyi geliyor

olabilir tabi . bünye bu rabbım öyle bir yaratmıştı binlerce bilgisayara bedel .:KK31:
birde basküldeki artış kas yogunlugunun ertışındanda olabiliyor ..

meto, meto, meto :KK4::KK4::KK4:
geçem hafta takır takır veren ben bu hafta taş oldum kımıldamıyor ..

Allah Allah! Çok da dikkat ediyorsun.. tamam hafta sonu biraz karıştı ama şimdiki mönün yine normale dönmüş. Neden böyle oluyor acaba bir fikrin var mı?
Benimkini anladım.. Bu hafta değişik olarak hellim peyniri yemeye başladım. Aldığım beyaz peynirin tuzu her zamankine göe biraz fazlaydı. Lahana mantısı yedim iki gün. Budur, farklılıklar sadece budur ve bana şiş göbek olarak geri dönmüştür.
Korktum ben.. lapa yapıyorum yine bugün.
Söylediklerin ilginç.. Bak şimdi bana şunu da düşündürttün.. Lahana mantısı kıymalı sosla yeniyor. Balık ve tavuk bende işe yarıyor ama ne zaman kırmızı et yesem sanki zorlanıyorum. Belki de suç lahana kadar kıymadadır da.. Keşke balık yeseydim yine bol bol, dediğin gibi..
Hakikaten Allah öyle bir yaratmış ki bak çözmek için kaç adam ortaya çıkıyor da çözemediği için birbirinden farklı yüzlerce fikir atıyorlar ortaya.. :KK37:

Günaydın kızlarrrrr gelemedim çok yoğundumm :KK43:

aoben diyetisyen menümde çok önemli bi değişiklik yapmadı sadece akşamları salataya ek sebze yemeği ve 1 dilim ekmek + 1 küçük kase cacık ekledi.

bu arada tartı sabah bana süper bi sürpriz yaptı 70.9'un altına düşmüşümmm ama söylemicem yarına sürpriz olsunn umarım yarın 69.9 bile olsa 6'lı rakamları görürümmm :KK52:

ah fadimem yeme deyince yemeseler . benim evde her iki versiyondanda var küçük kızım zayıf ,oglan tam tosun . çok ilginç oluyor bazan birine ye diye ugraşıyorum digerine yeme .:KK14:
iştah işde bazan bişi diyemiyorum . sırf bu yüzden baskete gönderiyorum .

BENİMKİ SPORDA YAPAMIYOR BU SENE SON SENESİ LİSEDE SENEYE ABLASI GİBİ ÜNÜVERSİTELİ OLUCAK İNŞALLAH AllaH EMEGİNİ BOŞA ÇIKARMASIN

Son düzenleme:
Kızlar ben kaçtım ev işlerim daha duruyor camlarımı sileyim hava güzelken hazır kaynanamlar alt katta eltimdeyken

ne güzel dua .AMİN .
Aaben ben de bak monti demişken sana bir şey sorayım. Şu kahvaltılık soslar var. Acılı falan da oluyor hatta.. İçinde domates, biber salçası, ceviz, fındık gibi şeyler var. Bakınca montiye uygun gibi geldi. Sen ne dersin acaba. Sabahları peynir yerine ekmeğe ondan sürülebilir sankim.
sencim tabiki yiyebilirsin banumda yazmış . fakat eger hazırsa bu sos içerini okumalısın çünki çogunda şeker var ... bimde vardı bir kahvaltılık sos montiye uygundu ..
ben kendim yapıyorum soslarımı yazdan .:KK56: kzö patlıcam köz kır. bib . ve ceviz sarımsak vs .
Memnuniyetle. :KK52: Yalnız oryantal yerine yürüyüş yapsam? :26: Kıvrak bir yapım yok malesef. Düğünlerde kınalarda bile odunumsu bir duruşa sahibimdir, o kadarını söyleyeyim. :KK53:

Ay ben bunun ikisini birden istiyorum tubiiss. :KK53:

Yok yok, o gazdır. Şişkinliktir. Kötü bir şey yoktur Püsküütcm. :103:
Ama umarım sen bunu 2 Aralıkta farkedersin. :KK52:

Kuzucm işin komik kısmı ben bu sabah da dünle aynı çıktım tartıda, 69,1. :KK53: O kadar çikolatayı yediğime sevinsem mi üzülsem mi, yoksa bu kadar zaman yemediğime mi üzülsem bilemedim. :KK53::KK53: Neyse, sonuç olarak bugün o tartıyı görünce yeniden asıldım diyete. :KK52:

Ohh oh, maş. :KK52:
eczacım baskül genelde öyle ufak kaçamakları göztermez ilk gün .. ama ertesi güne kilo kaybını engeler .:KK6:
Bu arada Salı günü hayatımın ilk pilatesini yaptım.
DVD yi beğendim.
İki sebepten olabilir:
1- Vücut spora alışkın
2- Beceremedim

DVD deki top hareketlerini yapamadım. Benim top çok ufak geldi. Dün fiyat farkını ödeyerek orta boy top aldım. Lulut delirdi topu akşam şişirince.. :KK60: :KK60:

tamda soracaktım plates ne oldu diye .:KK9:
sebelerin ikiside dogru püskütüm . ama bir 3. sebeb daha var . yaptıgın sanrım başlangıç pilatesi .. geçen hafta pazartesi ve çarşamda tv de yapılan pilatese ben bile zorlandım .
pilates plus oluyor, karın günü ,kalça günü, esneme günü vs . dvd deki tam nasıl bilmiyorum .

.. benimde genelde spor yaptıgımdan agrılarım pek olmaz . ama şu günlerde bir agrım var. her yere direk egildigimde fark ediyorum . bacak arkası kaslarım . bugünlerde bacak esnemelerini ayakdada yapıyorum hadi dik durup öne egilirsinya .işde o hareket bana kas agırısı yaptı 1 haftadır .. iç bacak tam totoya dogru .:KK9:

pilates yaparken kalsarı sıkıp tam hisetmekde çok önemli .hani püskütüm mekik çekerken karnı içine çekmeyince boşa mekik çekerizya .aynen öyle bu pilatesdede geçerli
pilates zamanı kaçırmayım bugün ne var acba umarım hızlı bildir esneme günlerinden sıkılıyorum tabi ben ezber hareketler katıyorum kendimce .:KK9:

Vallahi evet bende doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama kızımın beslenmesine çok karışıyorum. Ekmeği sürekli yedirmemeye çalışıyorum. Kepekli ürünler tükettirmeye çalışıyorum. Daha 3,5 yaşında ama benimkinin de kilosu fazla. Bir kaç kilo fazla gerçi ama şimdiden bende evde spor yaptırıyorum ona. Hadi aerobik zamanı, hadi plates zamanı deyip başlıyourz. Sürekli çok ekemek yemek iyi değildir kızım, bulgur pilavı sağlıklıdır, ayyy biliyormusun bi çocuk çok makarna yemiş sonra hastalanmış, bazı abur cuburlar yasak yersen içine GDO kaçar :KK1: diye diye gerçi cocuğu da manyak yaptım. :KK1:

ne güzel dua .AMİN .

sencim tabiki yiyebilirsin banumda yazmış . fakat eger hazırsa bu sos içerini okumalısın çünki çogunda şeker var ... bimde vardı bir kahvaltılık sos montiye uygundu ..
ben kendim yapıyorum soslarımı yazdan .:KK56: kzö patlıcam köz kır. bib . ve ceviz sarımsak vs .

eczacım baskül genelde öyle ufak kaçamakları göztermez ilk gün .. ama ertesi güne kilo kaybını engeler .:KK6:

tamda soracaktım plates ne oldu diye .:KK9:
sebelerin ikiside dogru püskütüm . ama bir 3. sebeb daha var . yaptıgın sanrım başlangıç pilatesi .. geçen hafta pazartesi ve çarşamda tv de yapılan pilatese ben bile zorlandım .
pilates plus oluyor, karın günü ,kalça günü, esneme günü vs . dvd deki tam nasıl bilmiyorum .

.. benimde genelde spor yaptıgımdan agrılarım pek olmaz . ama şu günlerde bir agrım var. her yere direk egildigimde fark ediyorum . bacak arkası kaslarım . bugünlerde bacak esnemelerini ayakdada yapıyorum hadi dik durup öne egilirsinya .işde o hareket bana kas agırısı yaptı 1 haftadır .. iç bacak tam totoya dogru .:KK9:

pilates yaparken kalsarı sıkıp tam hisetmekde çok önemli .hani püskütüm mekik çekerken karnı içine çekmeyince boşa mekik çekerizya .aynen öyle bu pilatesdede geçerli
pilates zamanı kaçırmayım bugün ne var acba umarım hızlı bildir esneme günlerinden sıkılıyorum tabi ben ezber hareketler katıyorum kendimce .:KK9:
Aebenim benim aldığım ilk DVD. Giriş ve orta seviye diyor. Başlangıçta hemen sardırmayayım diye sadece bunu aldım. Bir süre yapıp devam ediyorsam bir üst DVD yi de almayı düşünüyorum.
Ama sana hak verdim. Keyifle yaptım çünkü.
Demek ki senin de farklı kaslarını çalıştıran yeni hareketlerin olmuş pilateste..
TV den her gün farklı hareketler yapmakla pilatesin hakkının çok daha fazla verildiğini düşünüyorum.
Pilatesteki program şu:
6 dakika ısınma
22 dakika normal hareketler
10 dakika topla hareketler
6 dakika esneme
Bir ay falan devam edeyim haftada 2 gün bu DVD ye sonrasını danışırım sana yine. :KK16:

Vallahi evet bende doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama kızımın beslenmesine çok karışıyorum. Ekmeği sürekli yedirmemeye çalışıyorum. Kepekli ürünler tükettirmeye çalışıyorum. Daha 3,5 yaşında ama benimkinin de kilosu fazla. Bir kaç kilo fazla gerçi ama şimdiden bende evde spor yaptırıyorum ona. Hadi aerobik zamanı, hadi plates zamanı deyip başlıyourz. Sürekli çok ekemek yemek iyi değildir kızım, bulgur pilavı sağlıklıdır, ayyy biliyormusun bi çocuk çok makarna yemiş sonra hastalanmış, bazı abur cuburlar yasak yersen içine GDO kaçar :KK1: diye diye gerçi cocuğu da manyak yaptım. :KK1:

Bunca yıl kepek ekmeğine bizi yönlendirdikten sonra son moda kepeğin zararlı olduğu söylencesi.. :KK37:
Önerilen ekmek türleri; tam buğday, tam tahıllı, çavdar
Araştırmakta fayda var.

"İçine GDO kaçar" ha? :60 : :KK60:

Yahu biz öcülerle korkutulduk.. Modern çağ dedikleri bu..

Ne demiş şair: Biz büyüdük, kirlendi dünya. :KK14:

pilatesimi yapıp geldim kalça günüydü bugün .

BENİMKİ SPORDA YAPAMIYOR BU SENE SON SENESİ LİSEDE SENEYE ABLASI GİBİ ÜNÜVERSİTELİ OLUCAK İNŞALLAH AllaH EMEGİNİ BOŞA ÇIKARMASIN
amin fadimem amin . benim büyük kzımında bu sene ün .sınavı var rabım yardımcıları olsun . ne yapacagını şaşırdı yavrum gece saat 4 da kalkayım anne diyor ders çalışmak için akşam da 11 demeden uykusu çöküyor . sahi kıslar kahveden başka uyku açıcı öneririniz varmı??????????:26:
Günaydın kızlarrrrr gelemedim çok yoğundumm :KK43:

aoben diyetisyen menümde çok önemli bi değişiklik yapmadı sadece akşamları salataya ek sebze yemeği ve 1 dilim ekmek + 1 küçük kase cacık ekledi.

bu arada tartı sabah bana süper bi sürpriz yaptı 70.9'un altına düşmüşümmm ama söylemicem yarına sürpriz olsunn umarım yarın 69.9 bile olsa 6'lı rakamları görürümmm :KK52:
inşallah görürsün tubişim .:KK34:
Allah Allah! Çok da dikkat ediyorsun.. tamam hafta sonu biraz karıştı ama şimdiki mönün yine normale dönmüş. Neden böyle oluyor acaba bir fikrin var mı?
Benimkini anladım.. Bu hafta değişik olarak hellim peyniri yemeye başladım. Aldığım beyaz peynirin tuzu her zamankine göe biraz fazlaydı. Lahana mantısı yedim iki gün. Budur, farklılıklar sadece budur ve bana şiş göbek olarak geri dönmüştür.
Korktum ben.. lapa yapıyorum yine bugün.
Söylediklerin ilginç.. Bak şimdi bana şunu da düşündürttün.. Lahana mantısı kıymalı sosla yeniyor. Balık ve tavuk bende işe yarıyor ama ne zaman kırmızı et yesem sanki zorlanıyorum. Belki de suç lahana kadar kıymadadır da.. Keşke balık yeseydim yine bol bol, dediğin gibi..
Hakikaten Allah öyle bir yaratmış ki bak çözmek için kaç adam ortaya çıkıyor da çözemediği için birbirinden farklı yüzlerce fikir atıyorlar ortaya.. :KK37:

bir laf vardır püsküütüm kişi kendi dr. olmalı diye . ben buna katılıyorum . bu biraz çaba gerekdirsede insan bünyesini tanıyor .
aynı diyeti uygulayan kimselerin bazısı kilo verirken bazısı alıyor . bunları burda çok gördük .
....bazanda bünye gardını alıyor çünki kilo vermek için deyilde killo almak için kodlanmış . bundandır çok az kl. diyet yapanlar kilo alır yeniden . çünki bünye aç kalacagını sanıp 1 lokmada olsa onu depoya atar . neyse konuyu dagıtmadan sadede geleyim .
benim bu hafta farklı olan en önemli şey, azmim . geçen haftaki ben deyilim .:KK14: baskülde buna tuz biber oldu ..
geçen haftaki kadar aç yatamıyorum .. dünki mönünde tam istedigin gibi deyildi .ama kilo artışıda olacak kadar deyil .
tek tesellim ölçülerim .aynılar şükür .
dünki mönüm .

8.00
peynir. 6 zeytin .

12 30
yr tb . kıymalı mantar.
yş salata . fındık

15.(ne oldu bilmiyorum burda koptum.aslında açda deyildim ama canım okadarmı karbonhidrat çeker . )
çoçuklara evde kumpir yapmıştım .
onu yemeyim diye 5 hurma yedim .kesmedi ardındanda 1 hş. patates. ve 2 eti burcak .:KK19:

sonrası yok saat 3 den yatana kadar birde 7 de 1 mandalina .

1 saat pilates .
2 lt su . ve karışık çay .

...ve sabah artı 500 gr daha .:KK37:

aslında bu durumları çok yaşadım takıntı etmiyorum bünyemi biliyorum . demekki kilo verme modunda deyil :KK9:
üzümtüm tartı günü ne denk gelmesi. bakalım yerın baskül ne der.:KK31:

Son düzenleme:
sezencim bizim evdede durum farklı deyil . ben böyle her kitabı okuyup eşime brifink verir gibi sohbet ederken :KK9:önceleri önemsemezdi . şimdi bakıyorum her dedigimi can kulagıyla dinliyor ve yedirdiklerime itiraz etmiyor :KK9: evde genel olrak tb .çavdar ekmekleri tüketiliyor .bi küçük cadı beyaz ekmek istiyor(zayıfya guya kendileri ) son günlerde ondan posta koydum kilon deyil saglıgın önemli diye . kademe kademe düşürüp artık beyaz ekmek almamayı düşünüyorum .

Aebenim benim aldığım ilk DVD. Giriş ve orta seviye diyor. Başlangıçta hemen sardırmayayım diye sadece bunu aldım. Bir süre yapıp devam ediyorsam bir üst DVD yi de almayı düşünüyorum.
Ama sana hak verdim. Keyifle yaptım çünkü.
Demek ki senin de farklı kaslarını çalıştıran yeni hareketlerin olmuş pilateste..
TV den her gün farklı hareketler yapmakla pilatesin hakkının çok daha fazla verildiğini düşünüyorum.
Pilatesteki program şu:
6 dakika ısınma
22 dakika normal hareketler
10 dakika topla hareketler
6 dakika esneme
Bir ay falan devam edeyim haftada 2 gün bu DVD ye sonrasını danışırım sana yine. :KK16:
yaptıkların ve yapacakların çok dogru püsküütüm ben sedece neden fazla etkilenmedigin kokonusunu açtım :KK34:

... tv dede bu program geçerli ,yalnız top yerine karışık hareketler devam ediyor .. ve hergün farklı harekler oldugundan hem sıkılmıyor insan hemde vucudun farklı farklı yerleri çalışıyor .
son günlerdeki kas agırımın sebebi farklı hareketler katmak . daha önce call yapmıştım oda pilatesin biraz daha agırı .ondan hareketlerde katıyorum . mesela ogün karın günü ama ben kalça hareketleride ekliyorum .
Bunca yıl kepek ekmeğine bizi yönlendirdikten sonra son moda kepeğin zararlı olduğu söylencesi.. :KK37:
Önerilen ekmek türleri; tam buğday, tam tahıllı, çavdar
Araştırmakta fayda var.

"İçine GDO kaçar" ha? :60 : :KK60:

Yahu biz öcülerle korkutulduk.. Modern çağ dedikleri bu..

Ne demiş şair: Biz büyüdük, kirlendi dünya. :KK14:
ya bizden sonrakiler .:KK52:

X