Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Özetle excelde hazırlıyorsun grafiği.. sonra screenshot yaparak painte aktarıyorsun. *.png uantılı dosyanı da buraya aynı fotoğraf ekler gibi ekliyorsun. Süper anlattım di mi?

Yükümü hafifletmez.. çünkü birincisi şu anda 1200 küsur kişilik bir listemiz var. Bu kadar kişilik bir liste sizin açınızdan da kolay değil bakmak için..
Alfabetik sıraya da dizemem.. Çünkü diskalifiye olanları, ayrılanları sürekli aşağıya çekiyorum. Bir d egerekli hallerde kişi yanlarına özel notlar düşüyorum vs.

Yani hem benim için bu listeyi paylaşılır hale getirmek zor, hem de alfabetik sıralama yapamayacağım için sizin isim bulmanız zor.

Daha önce yarışıp yarışmadığını sorarak bir ön eleme yapabilirsiniz.

Beni düşündüğün için teşekkürler.. Ama endişelenme ben excelde basit bir arama formülüyle kişiye hemen ulaşıyorum zaten.

Merhaba cuma yarışmasının sevgili üyeleri... :)

Size bir konuda dert yanmaya ve fikrinizi almaya geldim. Kaptan olsun, yardımcısı olsun, veya ikisi de olmasın üye olsun, bizden olsun hepinize fikir danışacağım.

Bilmeyenler için kendimi tanıtayım. Ben 5. takım kaptanı Funda.

Çok dinamik, bol paylaşımlı bir takımımız vardı. Hiçbir yazılan havada kalmazdı. Günün her saatinde dönen sürekli bir muhabbet ve her gün en az 3 dolu sayfa paylaşım olurdu. Takımı 12 kişiye çıkarmak adına birkaç tane üye aldık. Hepsini peş peşe de almadık.

Gel gelelim epi topu 1 ay önceki o dinamik takımın yerinde yeller eser oldu. Gündüz girenler 3-4 kişiye düştü... Herkes geceye yığdı o da şu şekilde: Mesaj sayımlarımız yeni günün 00:00'ı ile başlayıp, bir sonraki günün 00:00'ı ile bitiyor. Ve üyelerin büyük çoğunluğu 23:30 civarında gelip, 5 mesajı doldurmak için mesaj yazıp, 1-2 kişiye cevap verip çıkar oldular. Başkalarının yazdığına doğru düzgün cevap veren ya da başkalarının menüsüne yorum yapanlar ancak eski üyeler...

Ben şimdi ne yapayım? Yeni üyeleri poşete doldurup atacak halim yok. Takımdan ve yarışmadan fayda gören kimseye de bunu yapmak istemiyorum. Ama mesajlar az olunca takımla kaynaşma olmuyor. 3-5 kişi kendi kafasına göre çalıp söylüyor sanki...

Aklıma gelen tek fikir günlük mesaj sayısını 10'a çıkarmak. O zaman mesaj sayısını doldurmak için mecburen birilerine cevap verecekler ve takımla kaynaşacaklar diye düşünüyorum.

Deneyimli kaptan veya yardımcılarından veya daha önce takımında bu sorun olmuş ve çözülmüş üyelerden değerli fikirlerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum.

Takımımı ve yarışmamı bırakıp gitmek istemiyorum ama artık çözüm üretemez oldum. Lütfen yardım edin.

Mesajdan kesit:
Ben 9hayat cayi iciyorum mate var icinde ama pek oyle bi istahsizligim olmadi benim
Karışımdaki oran azdır.. Benim duyduğum sadece mate çayı demleyip 2-3 bardak içmek.. Birkaç gün düzenli içeyim.. Bakalım olumlu bir etkisini gözlemleyecek miyim? Paylaşırım burada mutlaka..

Fundacım.. ben bu işin mesaj sayısıyla uzaktan yakından ilgisi olmadığını düşünüyorum. Gel gör ki; 5 sayısına ulaşmak için ıvır-zıvır mesaj yazan kişi 10 mesaj için de aynısını yapar.
Kişinin içinden gelmesi önemli.. Kural olduğu için değil de, gerçekten zayıflamayı, en azından bu süreci paylaşımda bulunarak yapmayı isteyenlerden bir "takım" oluşabilir.
Ben olsam; öncelikle katkısı olmadığını düşündüklerimi diskalifiye ederim -ki başka takımların da canını sıkmasın- sonra da yeni üye alırken takımda faal olma şartını ilk şart olarak sunarım.
Takım ruhuna katkıda bulunacak kişi herhangi bir dayatma olmadan da bunu yapar.

Benim fikrim bu yönde.

oh oh muhabbete bak . maşallah .
şu an size laf yetiştirmek isterdim ama bollca işim varr

oyyy bosver benim cizelgem bana yeter zira excelden hic anlamam :)

Ah Püsküütcüm öyle, öyle de... Takıma davet ettiğimiz kişinin nasıl biri çıkacağı biraz şans işi...

Dediğin gibi 5 i öylesine yazan, 10 a da aynısını yapar...

Ama diskalifiye demek, bir daha yarışmaya katılamayacak demek. Günlük hayatında "hayır" diyemeyen insanlardan değilim. Ama bu yarışmada kimseyi kırmak istemiyorum. Çünkü sadece "Funda beni diskalifiye etti, onu sevmiyorum." olmayacak. Hayatı boyunca yarışmaya katılamayacak.

Belki de senin dediğin gibi yapmalıyım. Kulaklarımı peşimden yazılanlara tıkamalıyım. "Ben onların yarışma şansını düşünüyorum sözde; bırakayım da onlar düşünsün..." moduna girmeliyim. Önce herkesi uyarırım, sonra aynısını yapanı diskalifiye ederim.

Başka bir yöntem bulamazsam böyle yapmam gerekecek sanırım. En son çare olacak... Her üyeyi düşünüyorum ama takıma aylarını vermiş ve takımla kilo vermiş üyeleri daha çok düşünüyorum. Onların da bütün motivasyonları düşüyor bu "yazıp kaçayım" cılar yüzünden...

-----

Çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. :)

fundacim bende az bir zaman önceye kadar bu dertten muzdariptim ,simdi masallah takimda gayet güzel sohbetler dönüyor..

nemi yaptim? bende hic bir zaman mesaj sayisi kurali olmadi her zaman 1 3 5 olsun ama candan olsun ,samimiyeti hissedelim dedim..öyle menü paylasip cikmanin sayilmayacagini yazdim..hepte diyorum,kilo az vermis veya almis olmasi önemli degil benim icin bir üyenin önemli olan paylasim benim icin benim kendi fikrime göre paylasim olduktan sonra zaten o kilo alan üyelerde bi yerde takimin gayretinden azme gelip gerekeni yapacaktir diye,sonra gercekten kararli bir uyarida bulundum cuma günü 12 ye kadar gelmeyeni ve paylasimi yetersiz olani diskalifiye edecegimi söyledimki yaptimda,ve kendimede söz verdim artik paylasimi yetersiz olanini uyarark diskalifiye edecegime kiyamamzlik yapmayacagima dair.zira öteki türlü yipranan biz oluyoruz biz onlari düsündügümüz kadar onlarda bizi dahada önemlisi kendilerini düsün+üyoalrmi acaba? umarim yardimci olabimisimdir

ne yaparsan yap fundacim ne kadar kirmayim üzmeyimn diye düsünürsen düsün cabalarsan cabala diskalifiye ettigin zaman hic bir zaman anlayamayacaklar seni ve haksizlik yaptigini düsünecekler ama sen son uyarini yap vicdaninin rahat tut,gerisinide bosver bak ben öyle yaptim nasil rahatladim anlatamam ,kimseyede haksizlik yaptigmi düsünüyorum zira bas bas bagiriyoruz tabiri caizse isi gücü olan izin istesin diye

Tabiki yardımcı oldun Mumucum, çok teşekkür ederim cevabın için.

Günah keçisi biz oluyoruz gerçekten. :) O umrumda değil zaten. Ama sen de yazmışsın ya, onlar kendilerini düşünsün diye... İş oraya çıkıyor galiba... "Bir hafta geçsin takıma adapte olur, üye olsun daha ciddiye alır, işleri yoğun rahatlayınca gelir"... Sürekli bir süre sonra kendiliğinden çözüleceğini düşünüyorum sorunun ama çözülmüyor... Umarım ben de senin gibi bu durumu ortadan kaldırabilirim. :)

kuzuuu yakında o cezalardan oturamicaksın sen bööle ayakta durucaksın kııs öldürüdn gülmekten beni sen de gül emi

hahahahahha güldüm neden çiki çiki mutluluk veriyor iki ısırık yidim :86::86::86:

gelemez ki gelemez ki ohhhhhhhhhhhh yakala yakala :83::83::83:

Tuzağa düştün yani öyle mi? Bari Cumayı atlatıp öyle yeseydin.. :44:
Yahu ben dimdik duruyoru şurada.. Satmışım çikolatayı.. Aklımda tek şey var: O da grafik!

valla hepsini değil 2 ısırık alıp hemen dağıttım yememek için grafik :44::44:

o sıkıntı bizdede vardı ki ben belli sayı vererek insanları mecbur kılmazktan nefret ediyorum su an maşallah takımımız mükemmel şans işi birazda bazen insanlar unutuyor paylaşım yapılırsa daha çok motivasyon olacağını biz artık yeni gelenlere ve paylaşım yapmayanlar 2 hafta deneme süresi veriyoruz belki daha fazla. yapmazsa yarışmaya devam etmıyo zaten kendi gidiyo beni almıyosunuz diye gerekçeyi veriyoruz ama istemiyolar bazen

canım biz kurallarda 5 mesajın esas olduğunu ama yeterli olmadığını belirtiyoruz şansımıza son aldığımız kızlar da çok iyi buraya gerçekten önem veriyorlar motive olduklarını söylüyorlar bol bol paylaşım yapıyoruz ki ben takımı temizledim paylaşım yapmayanlardan

emin olmadıklarını asla listeye alma 2 hafta hatta 3 hafta dene baktın yeterli paylaşım yok o zaman almazsın listeye zaten istekli değilse kendi çekip gidiyor. ama tavrını net koy.

kilo vermek istemeyeni zorla burada tutamayacağını, kilo vermesinin sana bi yararı olmadığını kendisine yararı olduğunu vurgula ve cuma öğlene kadar kilosunu bildirmeyeni (istisnalar olabilir) diskalifiye edeceğini bildir ve uygula.

çok haklısın bende aynı önerilerde bulunmuştum hemen hemen

Aşağı yukarı aynı şeyleri yapıyorum zaten; ama dediğim gibi kimsenin şansını yok etmek istemiyorum. Gerçi az önce aklıma Püsküüt'ün yarışmaya katılanlar ve mezun olanlar istatistiği geldi. :) Çok zorlamamak lazım galiba... Mezun olanlardan kaçı hakkında paylaşımsızlıktan, uyumsuzluktan yakınılmıştır ki?

10-17 Ekim arasının mesaj istatistiklerini paylaştım takımda. Düşük paylaşımlılar açıkça gözler önünde serilmiş oldu. Aynı şey bir daha olursa ne yapmayı düşündüğümü de yazdım. Umarım bu bir çözüm olur. Olmazsa da zaten dediğin gibi takım temizlenmiş olacak... :)

Teşekkürler cevabın için. :)

Şuna inanıyorum kilo vermek disiplin işi mesela sabah erken kalkmayı kahvaltıyı yapmayı öğün atlamamayı gerektirir. Sabah erken kalkılacağı için gece erken yatmayı gerektirir. Metabolizmayı yavaşlatmamak adına gündüz uyumamayı gerektirir. Daha çok hareket gerektirir. Düzenli spor gerektirir. Düzenli ve dengeli beslenme gerektirir. Bunların hepsini yapabilmek için disiplin şart. Bu disiplini kendi başına yakalayabiliyorsa ne mutlu o kişiye. Ama bizler burada disiplinimizi sağlamak için motivasyon amacıyla geliyoruz. O halde neden paylaşım yapılmıyor? Bunu anlatmak gerek insanlara... Zaten zayıflamaya kararlı insanlar takımda kendini belli ediyor, kararsızlık yaşayanlarsa bi geliyor bi gelmiyor sonra gidiyor. Neyse fazla konuştum ben gidim trambolinimin tepesine çıkayım

Ne diyebilirim ki, çok haklısın... :)

Hadi sana iyi zıplamalar o zaman.

Bencede ya cok guzel anlatmissin hani takimda 3kisi olsun boyle olsun.. Bende sana imrendim spor yaptim:) iyi sporlar:)

Lütfe söyleyeceklerime kızma.. İyiniyetine inanıyor ve en az senin kadar iyiniyetle yazıyorum..
Diyorsun ya "hayatı boyunca yarışmaya katılamayacak"
Belki de hatalı olduğun nokta sadece bu bakış açın..
Şöyle ki; öncelikle dramatize ediyorsun.. Birey burada yarışamazsa, sadece KK da bile bi'dünya başlık var zayıflamak istiyorsa eğer.. Cuma yarışması tek değil, hiçbir zaman da olmadı.. olamaz da zaten.
Bu bakış açını onarabilirsen eğer 2.adımın şu soru olmalı:
"Ben, neden buradayım?"
Öncelikli cevap: Zayıflamak için.
İkincil cevap: Takım kaptanıyım, takımımı motive etmeliyim. Yarışma ruhuna sahip olmamızı sağlamalıyım.
İkincil cevap aynı zamanda bir amaç.

Öncelikle kendin için buradasın, ikinci olarak da takım sorumluluğun var.

Takıma deneme süresi için bile alırken, al bak bunlar kurallarımız demek yerine, kesin üye yapacağın zamana kadar en çok paylaşımın ve paylaşımın içeriğinin önemli olduğunu aktarmalısın.

Sen öncelikle kendini ve arkasında durduğun üyeleri düşün. Mesajların sayısına değil, içeriğine bak.

Mesaj sayısını 10'a yükseltelim mi oylaması yerine, gidişattan memnun olmadığını, kimler memnun değilse, nedenlerini ve çözümlerini yazmalarını iste..

..ve dikkat et. Hiç ama hiç kimseye, seni yolundan edecek rütbeyi verme. Sen işine bak.. Bak daha kilo vereceksin güzelim burada..

Mesajdan kesit:
valla hepsini değil 2 ısırık alıp hemen dağıttım yememek için grafik :44::44:
Çikolata sayıklamaktan gözlerin görmez olmuş senin Eylülcüm..

Grafik: Avatarımdaki grafik. Kaç kere konuştuk yahu.. mesajları okumuyor musun sen? Otur, sıfır!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…