Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Lütfen söyleyeceklerime kızma.. İyiniyetine inanıyor ve en az senin kadar iyiniyetle yazıyorum..
Diyorsun ya "hayatı boyunca yarışmaya katılamayacak"
Belki de hatalı olduğun nokta sadece bu bakış açın..
Şöyle ki; öncelikle dramatize ediyorsun.. Birey burada yarışamazsa, sadece KK da bile bi'dünya başlık var zayıflamak istiyorsa eğer.. Cuma yarışması tek değil, hiçbir zaman da olmadı.. olamaz da zaten.
Bu bakış açını onarabilirsen eğer 2.adımın şu soru olmalı:
"Ben, neden buradayım?"
Öncelikli cevap: Zayıflamak için.
İkincil cevap: Takım kaptanıyım, takımımı motive etmeliyim. Yarışma ruhuna sahip olmamızı sağlamalıyım.
İkincil cevap aynı zamanda bir amaç.

Öncelikle kendin için buradasın, ikinci olarak da takım sorumluluğun var.

Takıma deneme süresi için bile alırken, al bak bunlar kurallarımız demek yerine, kesin üye yapacağın zamana kadar en çok paylaşımın ve paylaşımın içeriğinin önemli olduğunu aktarmalısın.

Sen öncelikle kendini ve arkasında durduğun üyeleri düşün. Mesajların sayısına değil, içeriğine bak.

Mesaj sayısını 10'a yükseltelim mi oylaması yerine, gidişattan memnun olmadığını, kimler memnun değilse, nedenlerini ve çözümlerini yazmalarını iste..

..ve dikkat et. Hiç ama hiç kimseye, seni yolundan edecek rütbeyi verme. Sen işine bak.. Bak daha kilo vereceksin güzelim burada.. :KK16: :KK71:

Canım söyleyeceğin hiçbir şeye kızmam tabi ki... :)
Bu yarışma beni o kadar raya soktu ki o yüzden gerek bu sitedeki başka başlıklarda gerekse sanal olmayan hayatındaki diyetisyen vs. girişimlerinde başarı elde etmek imkansıza yakın geliyor bana... Oysaki benim için böyle demek diye başkası için de böyle olacak demek değil. :) Bir de senin katılanlar-mezun olanlar rakamlarını hatırlayınca çok zorlamamaya karar verdim. Herkes kendi kaderini çizsin. Benim yapacağım tek şey %100 emin olmadan bundan sonra kimseyi üye yapmak için hafifletici bahaneler bulmayacağım. :) Çünkü genelde onlardan çekiyoruz. Görünürde kurallar çiğnenmiyor ama onlar düzeni bozuyorlar.

Mesajların sayısı ve içeriği genelde doğru orantılı oluyor; ya da sadece bizim takımda mı böyle bilmiyorum. :)
Bir çözüm bulduğumu düşünüyorum şu an ama umarım düzelir. Çünkü içeriği kaliteli olan mesaj demek, takımla kaynaşmış bir üye demek. Ama günde 5 mesajla o kaynaşma sağlanamıyor ne yazık ki...

Teşekkür ederim fikirlerin için. :)

Yahu kızlar... Bu kafenin adı "Cafe Light" değil mi?

Ne işi var burda çikolatanın, kekin, pastanın? :)

Püsküüt'ü yoldan çıkarmaya çalışırken kendimiz yoldan çıkmayalım sonra. :KK70: O zaten bizim bu çabalarımızla daha da gaza geliyor. Bence yerimize oturup sussak takım kurma ihtimali daha yüksek. :)

Canım söyleyeceğin hiçbir şeye kızmam tabi ki... :)
Bu yarışma beni o kadar raya soktu ki o yüzden gerek bu sitedeki başka başlıklarda gerekse sanal olmayan hayatındaki diyetisyen vs. girişimlerinde başarı elde etmek imkansıza yakın geliyor bana... Oysaki benim için böyle demek diye başkası için de böyle olacak demek değil. :) Bir de senin katılanlar-mezun olanlar rakamlarını hatırlayınca çok zorlamamaya karar verdim. Herkes kendi kaderini çizsin. Benim yapacağım tek şey %100 emin olmadan bundan sonra kimseyi üye yapmak için hafifletici bahaneler bulmayacağım. :) Çünkü genelde onlardan çekiyoruz. Görünürde kurallar çiğnenmiyor ama onlar düzeni bozuyorlar.

Mesajların sayısı ve içeriği genelde doğru orantılı oluyor; ya da sadece bizim takımda mı böyle bilmiyorum. :)
Bir çözüm bulduğumu düşünüyorum şu an ama umarım düzelir. Çünkü içeriği kaliteli olan mesaj demek, takımla kaynaşmış bir üye demek. Ama günde 5 mesajla o kaynaşma sağlanamıyor ne yazık ki...

Teşekkür ederim fikirlerin için. :)

Evet yarismaya inanan insanlarda bu etki oluyo zaten ne mutlu bize:) durumlariniz duzelir umarim ama bende mesaj sayisi olmadgna inaniyorum. Bide merak ettim katilan ve mezun olan oranini soyleyebilirmisin:)

Yahu kızlar... Bu kafenin adı "Cafe Light" değil mi?

Ne işi var burda çikolatanın, kekin, pastanın? :)

Püsküüt'ü yoldan çıkarmaya çalışırken kendimiz yoldan çıkmayalım sonra. :KK70: O zaten bizim bu çabalarımızla daha da gaza geliyor. Bence yerimize oturup sussak takım kurma ihtimali daha yüksek. :)

:KK60: :KK60: :KK60:

Hayır bi'de şu var.. Ben bu yarışmada hiç ama hiçbir zaman kaptan olmadım.

Eğer ola ki oldum.. Üyesi olmayan, bütün üyeleri kaçan tek takım olur herhalde.. Düşünsenize beni kaptan olarak..
Annecim! Ben kendimden korktum vallahi! :KK53:

Her sabah.. kızlar bakın aklıma ne geldi.. diye başlayacağım kesin.. :KK55:

Yok yok, siz gelin beni zayıflatın anacım. Yazık olmasın kızcağızlara! :KK53:

Evet yarismaya inanan insanlarda bu etki oluyo zaten ne mutlu bize:) durumlariniz duzelir umarim ama bende mesaj sayisi olmadgna inaniyorum. Bide merak ettim katilan ve mezun olan oranini soyleyebilirmisin:)

İyi dileklerin için sağol canım. :)

Mesajı alıntılıyorum:

Bugüne kadar Cuma Yarışmasına Katılanların Sayısı: 1153
Bugüne kadar Karne Alanların Sayısı: 149

Son düzenleme:

Eğer ola ki oldum.. Üyesi olmayan, bütün üyeleri kaçan tek takım olur herhalde.. Düşünsenize beni kaptan olarak..

:)

bisey paylasiyim mate ise yaramazsa eger ben bi kase yogurt yiyip ustune bitane sade soda icince asiri tok hissediyorum bilginize:)
İyi dileklerin için sağol canım. :)

Mesajı alıntılıyorum:
Azim sabir isleri bunlar ama azmis ya tesekkur ederim bu arada:)

Sen takım kurduğun anda sana gelmek isteyen bir sürü kişi var burda zaten, üyelerin çok olur ve kaçmazlar sanıyorum. :)

Bu kadar bilgin ve geçmişinle de tüm kaptanlara taş çıkartacak bir kaptan olursun. Her gün yeni fikir başta güzel olur ama sonradan sıkılan da kesin olur. :KK60:

Zaten burda kimsenin gerçekten sana kilo aldırmaya çalıştığını sanmam. Al-ver, al-ver; sana yazık olur... Hem yazdığın ilk mesajdan beri de hiçbir zaman hedefini tutturamayacağını düşünmedim. Çikolatalarla ya da onlarsız... Fark etmez. :125:

Sen takım kurduğun anda sana gelmek isteyen bir sürü kişi var burda zaten, üyelerin çok olur ve kaçmazlar sanıyorum. :)

Bu kadar bilgin ve geçmişinle de tüm kaptanlara taş çıkartacak bir kaptan olursun. Her gün yeni fikir başta güzel olur ama sonradan sıkılan da kesin olur. :KK60:

Zaten burda kimsenin gerçekten sana kilo aldırmaya çalıştığını sanmam. Al-ver, al-ver; sana yazık olur... Hem yazdığın ilk mesajdan beri de hiçbir zaman hedefini tutturamayacağını düşünmedim. Çikolatalarla ya da onlarsız... Fark etmez. :125:

Şu mesaja bakar mısınız? :KK16: :KK16: :KK71:

Ben artık bu saatten sonra nasıl acıkırım?

Mateyi boşver... yoğurt-soda ikilisini geç.. Acıktıkça gel bu mesajı oku... :emir_bebek:

Anaaamm trambolinin tepesinde 30 dk üzerine ab tronic'i taktım kaslarım sıcakken daha etkili olur ölsün göbek :KK52: ama su gibi oldum bu arada :KK52:

kızlar bu arada benim şişlik iniyo galiba gibi sanırım :KK52: ayyyyyyy cuma 75leri göreyim artıkk bayram hedefim 72 falandı ama tutturamadık işte evdeki hesap çarşıya uymuyo :KK52: Ama yılbaşına kadar hedefim 64-65 inşallahhhhhhhhh

Son düzenleme:
iyi aksamlar kizlarr ne güzel olmus burasi
tubiscigim hayirli olsun bol kazanclar diliyorum:KK16::KK16: gec oldu ama banada bi yesil cay lütfen
ilk günden sayfalar tasmis motvasyon tavan yapmis:KK8::KK8::KK8:
iki ara bi derede ugradim cocuklari uyutup dizi bakacam artik yarin gelirim cafeye:KK54::KK54:

Anaaamm trambolinin tepesinde 30 dk üzerine ab tronic'i taktım kaslarım sıcakken daha etkili olur ölsün göbek :KK52: kızlar bu arada benim şişlik iniyo galiba gibi sanırım :KK52: ayyyyyyy cuma 75leri göreyim artıkk bayram hedefim 72 falandı ama tutturamadık işte evdeki hesap çarşıya uymuyo :KK52: Ama yılbaşına kadar hedefim 64-65 inşallahhhhhhhhh

Olcek gitcek merak etmee:) ya hedefleri aylik falan yapinca tutturmak daha kolay oluyo .canim bide sauna sort al bacaklarini iyice terletir :)

tubis gördüm seni:KK9::KK9:
bu arada bütün mesajlari okudum
eylül nettin sen ciko yenirmi diyette haftasonunu bekleyeydin bari
püsküt mate cayi istah kesiyor kesinlikle ben denedim ve etki etti simdi besibiyerde iciyorum o da cok etkili hic olmadi sekersiz sütsüz kahve de cözüm olabilir:nazar::nazar:

Olcek gitcek merak etmee:) ya hedefleri aylik falan yapinca tutturmak daha kolay oluyo .canim bide sauna sort al bacaklarini iyice terletir :)
termal sauna kemer var tramboline çıkmadan takıyorum zaten görceksin çıkarıyorum resmen ıslak :KK52: şort almim zaten üst bacağım baya inceldi ab tronic işe yarıyor bildiğin pasif jimnastik aleti şuan bacaklarımda göbeğimden çıkardım :KK52:

Selamlarrr....
Hayırlı olsun cafemiz :)
Dısardan yıyecek içecek getırmek serbest mı? :p
ben yeşil çayımı aldım da geldım. :)

Anaaamm trambolinin tepesinde 30 dk üzerine ab tronic'i taktım kaslarım sıcakken daha etkili olur ölsün göbek :KK52: ama su gibi oldum bu arada :KK52:

kızlar bu arada benim şişlik iniyo galiba gibi sanırım :KK52: ayyyyyyy cuma 75leri göreyim artıkk bayram hedefim 72 falandı ama tutturamadık işte evdeki hesap çarşıya uymuyo :KK52: Ama yılbaşına kadar hedefim 64-65 inşallahhhhhhhhh

insallah 64 ü görürsün cnm :KK16::KK16:
bende hedef belirlim insallah yilbasina kadar mezun olmak yani 55 :KK16::KK16:

tubis gördüm seni:KK9::KK9:
bu arada bütün mesajlari okudum
eylül nettin sen ciko yenirmi diyette haftasonunu bekleyeydin bari
püsküt mate cayi istah kesiyor kesinlikle ben denedim ve etki etti simdi besibiyerde iciyorum o da cok etkili hic olmadi sekersiz sütsüz kahve de cözüm olabilir:nazar::nazar:
canım benim sen takımı bi oku küstüm sana :KK52: şu eylüle ceza ver sana havale ettim :KK52:

Selamlarrr....
ben 9lu zayıflama çayı yapacaktım size :KK52: ama çok terliyim şu ab tronic'in süresi bitsin duşa atacam kendimi sonra da 9'lu çay ve bugünün mesaisi de bitmiş olacak böylece :KK52: işten geliyorum yorgun argın 10da ancak uzanabiliyorum tv karşısına yazık bana :KK43:

termal sauna kemer var tramboline çıkmadan takıyorum zaten görceksin çıkarıyorum resmen ıslak :KK52: şort almim zaten üst bacağım baya inceldi ab tronic işe yarıyor bildiğin pasif jimnastik aleti şuan bacaklarımda göbeğimden çıkardım :KK52:
:) ne guzel ya suanda kalkip bi daha spor yapsam dedim icimden:d termal kemerde cok ise yariyo bendede var ama benim bacaklar kaldi ust gitti simdi bi garip oldum
Selamlarrr....
:)
insallah 64 ü görürsün cnm :KK16::KK16:
bende hedef belirlim insallah yilbasina kadar mezun olmak yani 55 :KK16::KK16:
Insallah ulasirsin hedefine :) bakalim yilbasinda ben kac olcam:d
canım benim sen takımı bi oku küstüm sana :KK52: şu eylüle ceza ver sana havale ettim :KK52:

ben 9lu zayıflama çayı yapacaktım size :KK52: ama çok terliyim şu ab tronic'in süresi bitsin duşa atacam kendimi sonra da 9'lu çay ve bugünün mesaisi de bitmiş olacak böylece :KK52: işten geliyorum yorgun argın 10da ancak uzanabiliyorum tv karşısına yazık bana :KK43:

Ya ama o emeklerin karsiligni alcaksin aliyosunda :) ya bana aslinda 9lu cay hazirlasan ya her sabah usenerek yapiyorum gerci degiyo tabii

ayy benım gıbı kemercı :))) bende bugun yapmadım cayımı ıcıyım tıtrıyım :) hımmm 5li cayı duymustumda 9luyu duymamıstım o nasıl bişeymiş oyle yarın gelıyım ıcmeye :)

​Kızlar aranızda zayıflama amaçlı compex kullanan varmı ?

okudum cnm cvabida orda yazdim
cezami verim elime düstün eylul her isirik icin 50 mekikle baslayalim isinsin:63:

X