Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Bence kimyasalla temizlemek daha mantikli . Neden dersen 1 kere yaparsin en azindan sobrakilerde etkisi olmaz . Ama kirec her çay yapisinda etki eder.ben kolayina kaciyorum kimsali kullanip ne yalan hic arastirmamistim baharim . Birde bizim evde cay bir kahvaltida birde misafirle icilir genelde , zaten Ankara'in suyuda cok kirecli degil cok sık kimyasali kullanmama gerek olmuyor ...

Sık yaptigin dogal usulleride yazayim biliyorsunuzdur bir cogunuz ama hatirlatma olsun ..
Kullandigim Limonlarin ve portakallarin kabuklarini bulasik makinasina koyarim parlatici bolumunede elma sirkesi ....
Kesme tahtamida sık sık limon ve karbonat dokerek temizlerim .. Buzdadolabinida karbonatli suyla silerim mesela ..

Kararmis kuvet kenarkari icinse
Kuf icin bir urun kesfettim yok boyle bisi ... 1 sıkıyorsun is bitti 5 dk sonra ...

Gomlekler gelince , daha once benimde badima geldi cok sevdigim 2 takimim vardi 46 ve 48 beden .. Saggolsun aldigim magaza daraltti ama en faxla 2 beden daraliyormus hala bol olunca tanidiklarima verdim ...

Gomlekletinde eger 2 beden buyukse bahar yandan daraltmada kurtarmaz .
Sana onerim nasil tarif edeyim himm, kol alti vede beden yan dikisleri beraber sekilde daraltman . Kollari bileklere kadar daraltmana gerek yok ama
Dirsek altina kadar kafi ..
2 bedense sadace bedenle olmaz kol altinida daraltmalisin .

Son düzenleme:
Swetim
Kiz agzina saglik , utu kireci icin limon tuzunu buliyordum caydanlik icin aklima gelmedi . Sorun ayni kireç, utuyu çözen çaydanligida cozer dimi ..

Swetim
Kiz agzina saglik , utu kireci icin limon tuzunu buliyordum caydanlik icin aklima gelmedi . Sorun ayni kireç, utuyu çözen çaydanligida cozer dimi ..

Tabiki kuzum herhangi bir zararı da yok Aman aebenim kimyasal mantıklı değil lütfen besin pişirdiklerimiz de kullanma bitanem ne yaparsan yap bir kez kimyasal kullandın mı o maddeler her neyse çeliği bile kullanılmaz hale getiriyor direk atman gerekir .Günümüzde kanserin bu kadar çok çoğalmasının nedenlerinden biride aşırı kimyasal temizleyiciler kullanmamızdır bence

Ne kadar güzel bir fıkra, ironik durumumuzun özeti Püsküüt'cüm.
Al benden de o kadar. Artık en ufak kötü bir olayda iyice dibe çöküyorum gibi geliyor.
Çok şükür bireysel olarak hayatım çok yolunda ve bazen bunun bile suçluluğu içine giriyorum.

Sweetciğimin de söylediği gibi limon tuzu harika bir çözüm.
Ben önceden elma sirkesi ile suyu karıştırıp çaydanlıkta kaynatıyordum.
3-4 kere yapınca hallediyordu. Bir de sanki daha çabuk oluşuyordu kireç.
Sevgili kaptanım toplight aylar önce takımda sorduğumda limon tuzunu önerdi bana.
Bu kadar mı harika olur sonuçlar.
Çaydanlığa suyu koyuyorum, içerisine limon tuzu, 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatıyorum.
Sonuç, parlayan çaydanlıklar.

Güzel günler görmek dileği ile kuzumm.
Aynen, resmen saklambaç içindeyiz.
Çok koşalım da spor olsun.

Kötüye karşı güçsüz olduğumu düşünüyorum artık ben Banucum..
Yoksa hayata ve başımıza gelebileceklere karşı güçlü olmak başka bir şey..
Sanırım seninle en büyük farkımız ümit konusunda.. Ben ümit etmeyi bıraktım çünkü.. Özellikle de son 1.5 yıldır yaşananlardan sonra..
Ayhh neyse.. gerçeklere dönelim..
Çok ama çok teşekkür ederim öneriler için..
Örgü konusu da aklımda dursun.. Belli mi olur onda da çıkar belki soracak bişey..

Aebenim bizim burasının kireç oranı ciddi yüksek.. Kimyasalla temizlediğim halde çaydanlık 15 gün sonra yine kireçlenmiş oluyor ki, günde bir kez çam demleniyor sadece.. Düşün gerisini sen..
Parlatıcı yerine elma sirkesine ben de geçmiştim epey önce..
Kesme tahtası kullanmıyorum biliyor musun?
Belgeselde görmüştüm.. Granit tezgah varsa üzerinde kesebiliyorsun her şeyi.. Granit sağ, ben selamet..

Aebenim hiç endilenme, çok güzel anlatmışsın.. L harfi gibi daraltıcam.. Hem beden yanlardan hem de kol altı dirseğe kadar.. Önce bi teyel.. bakalım nasıl olacak.. Hiç de muntazam çekemem ama onca gömleği heba etmekten iyidir.. Nasıl olsa görünür bi yer değil..

Ya sen ne yazsan aynı duygu mu olacak her defasında..
Tam eğlenceli bir ortam, bi'kahkaha patlatıyorum misal.. O an kalakalıyorum.. birine şu anda bişey oluyo, birine işkence yapılıyo, biri üşüyo, biri aç.. Bir vicdan azabı çörekleniveriyo.. O canım kahkaha havaya karışıp gidiyo sonra..
Hayatın hak etmediği kadar insan olmamak lazım belki de.. bilemedim.
Hmm.. bak senin tarif farklı.. Banucum çaydanlıkta beklet demişti, sen kaynat diyorsun.. Sanırım daha etkili oluyordur..
Ben öncelikle limon tuzu alayım da.. Tabii artık nasıl ucundan kadın olduğum anlaşılmasın diye sormayayım di mi, limon tuzu nerede satılıyor diye..

Püsküüt'üm, hayat hak etmiyor gerçekten bazı şeyleri fazla düşünmeyi ama hak eden de o kadar güzellik var ki.
Hemen hemen her dışarı çıktığımda, burada bir köpek var aramızda çok güzel bir bağ oluştu. Kör ama beni tanıyor gibi hissediyorum. Bakkala gidiyorsam hemen ekmeğin yarısını, biraz sütü ona veririm. O da gelir hemen yanıma. Buradaki esnaflar, laf ediyor. Neymiş? Kapılarının önüne alışıyormuş. Geçen birisi hoş deyip korkutuyordu. Birisi taş atmaya kalkıyordu. Sinirleniyorum ama inan laf anlatılacak kişiler değil. Tam bunlara üzülürken, çok güzel gruplar var hayvan severlerin, oradaki bir haberi okuyorum. Teyzenin birisi gecekondu gibi bir yerde yaşıyor ama ev sahibi hayvanları ile kalmasına izin vermiyor. Hayvanlarını bırakmayınca dışarıya atılıyor. Ahh ben bu teyzenin dışarıda kaldığı zamanların hakkını nasıl öderim. Bazen böyle arada hissediyorum kendimi. Kimi zaman hiç düşünmeden kahkahamı atarken, kimi zamanlarda da aynı anlattığım gibi içime oturup kalıyor işte.
Geçen bir arkadaşımla konuşuyoruz. Kendisi sosyal hizmetler bölümünde okuyor ama okurken de fazlası ile işin içine giriyorlar. Her gün bir tecavüz haberi alıyoruz. Artık o kadar alışıyorsun ki etkilenmiyorsun diyor. Düşün artık ne kadar çok olay yaşanıyor böyle.

Limon tuzunu marketlerde bulabilirsin Püsküüt'üm.
Normalde kullanılan birşey değil sanırım pek. Heralde herkes bizim gibi kireç için falan kullanıyordur.

Öyle bir karmaşa var ki.. Bir yandan köpek fobisi olanlar da var.. Elimde tasmalı köpek.. Karşıdan gelenin yüzünde bir ifade, hani sanki leopar gezdiriyorum.. Ama fobi öyle bir şey ki mantıkla yaklaşmak imkansız. İşte o dükkan sahipleri de köpek fobisi olan müşterileri düşünerek öyle davranıyor olabilirler..
Doğruya doğru köpeğinin pisliğini temizlemeyen o kadar çok insan var ki.. bulundukları yeri pis kokutan ve bu yüzden de çevreye rahatsızlık veren..
Ve bilinçsiz gazeteciler.. Köpek insana saldırdı, diye tek yönlü haber yapanlar..
Halkımız bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da bilgisiz.. Köpeğe nasıl yaklaşılır, bir çok kişi bilmiyor, hatta köpek sahiplerinin bile yabancı bir köpeği severken ellerini başlarına uzattıklarını görüyorum.. Keşke bilinçlendirici yayınlar yapılsa.. O milyar tane dizilerinin arasına yerleştirilse..
Korkanı, sevmeyeni anlayışla karşılıyorum.. Ama zarar vereni anlayabilmem mümkün değil..
Anlamayayım da zaten..
Anlarsam insan olmam...

EE CAFE DOSTLARIII napıyorsunuuz bakalıım gezmeklere gidildimii anlatn bakııym :)
İlahi selin.. Haklısın, bunalttık di mi.. Konu değiştirmeye çalışır gibi bir halin var..

aa olurmu öyle şey ne güzel bilgiler aldım bnde ama konuyla ilgili yazıcak bişiym yoktu bde benm çok üzüldğüm konularda vardı bide ben çok etkileniyorm boyle şeylerden o yüzden farklı bir konuda açym dedim canm yoksa bunaltmak ..asla....:)

Ben haberleri izlemeyi birakali cok oldu .....yureginde karsindakina minicik bir sevgi kirintisi tasimayan insanlar gormek aci veriyor bana ....püsküütümünde dedigi gibi, en yakinlarina bile sevgisi vicdani olmayan adi insan denilen varligin , agzi, dili olmayan rabbımın yaratigi o guzelliklere ne kadar sevgisi vicdani olurki ? .......

Püsküütüm kesme tahtasi dedime bakma tahta degil pardon :) mutfagi yenilerken tezgahlari çimston yaptirmistim .anti bakteriyel demislerdi ( ne kadar dogru bilmem ) ondan bana kesme parcasi yapmislar .. Ona kullaniyorum karbonat ve limon ..

Kizlar çamaşir suyu yerine wc ye ne kullaniyorsunuz , baska bir çözüm varmi ?

Davranışlar, hiç onu göstermiyor ne yazık ki buradaki insanların.
Pek sevemedim belli olduğu gibi.
İnsanlar, hayvanlara resmen vebalı gibi davranıyor.
Tabi, nadir de olsa farklı davrananlar çıkıyor.
Kuzularım, hepsinin kemikleri belli oluyor.
İnsan görünce bir tedirgin yaklaşıyorlar.

Dediğin gibi, ben de korkanlara saygı duyuyorum.
Fobi bu, ne diyebilirsin ki.
Kimi böcekten korkar, kimi yüksekten.
Yine de davranış şekli çok önemli.
Eski komşumuz, ben çok korkuyorum. Görünce ne yapacağımı şaşırıyorum derdi minicik köpeklere bile.
Yine de evindeki artan yemekleri eşine verir uzağa götürttürüp havyanların yemesini sağlardı.

Bu arada, medya olayına kesinlikle katılıyorum.
Geçenlerde sahibinin kafasını kopartan cani(!) köpek diye bahsedilen köpeğin sahibinin intihar ettiği ve 10 gündür aynı evde yaşadıkları anlaşılmış. Tabi bu anlaşılmadan önce köpek cani diye bağıran medya, durumun netleşmesi ile ufacık bir haber koyuyor ya da koymuyor.

Bunun cevabını ben de merak ediyorum.
Çamaşır suyunun kokusundan nefret etmeme rağmen çok fazla kullanıyorum.

İyi akşamlar cafe dostları

Kireç çok kalın bir tabakaysa kaynatmak ta olur tatlım ama ben sık sık yaptığım için kaynatmaya gerek kalmıyor

Aminn tatlım güzel günler grömek bizlere de nasip olur inşallah

Ümitsiz hayalsiz yaşanırmı kuzummm Bu kadar umutsuz olamayalım ne olur ben inanıyorum güzel günler de gelecek pozitif düşünelim pozitif olsun herşeyPolyannacılık oynamak her ne kadar zor olsa da denemeliyiz
EE CAFE DOSTLARIII napıyorsunuuz bakalıım gezmeklere gidildimii anlatn bakııym :)

İyiyiz tatlım güzel bir haftasonu geçirdik geldik yuvamıza

aebenim karbonat boraks ve sirke ile yapılan karışımlar var nette bakabilirsin cnm ama ben denemedim tembelliğimden güya bulaşık deterjanımı bile doğal yapacaktım
ama en pratik yöntemi söyliyimmiii dök kolayı bak nasıl pırıl pırıl oluyor içmiyoruz temizlikte kullanalım dimi

Swetim bir arkadaş karatay yapmaya niyetlendide . Etli cig kofte yeniyormu karatayda malum sen bu konunun uzmanisin

kolamı aa kesnlkle deniyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…