Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Sana katılıyorum..
Cola bana her zaman Amerikan emperyalizminin az gelişmiş ülkelere pompaladığı kimyasal silah gibi gelir..
Tuhaf bir şekilde bazen canım asitli ve şekerli bir şeyler çeker (ayda bir bazen iki ayda bir) o zaman Niğde gazozu içiyorum.. Ne yapıyorlar da o gazoz o kadar güzel oluyor bilmiyorum doğrusu..
Toplightım gibi ben de şanslıyım sanırım.. colanın tadını hiç sevemedim..
Senin bu cola deneyin bende bir çağrışım yaptı..
Çay olarak hep demlik poşeti kullanıyordum.. Sonra bir arkadaşım -bekar yaşayan bir erkek- kısa bir süe önce aradığında sordu hangi çayı kullandığımı, söyledim ben de..
Başına gelen olayı anlattı.. Akşam çay içmiş.. Kupanın yarısında çay varken lavaboya koymuş.. Geçmiş bir kaç gün.. bulaşıklar bekliyo.. Hafta sonu temizliğe girişmiş, bardağı dökerken bir de bakmış ki içindeki çay boza kıvamlı ve neredeyse siyah bir sıvıya dönüşmüş.. Renklensin diye kim bilir neler eklemişler..
Böylelikle yılların alışkanlığına veda ederek, yaprak çaya geçtim ben de..

İşin ilginci ne biliyor musun Selincim?
Be yaklaşık 17 yaşıma kadar kola içmedim.
Sonra nasıl başladım hala yok o ara bende.

Al tabi kuzum, boşuna mı 2 bardak getirdik.
hep arkadaş çevresi hmcim :

ben ev yoğurduu br türlü yiemiyourm alışmadm malesef kaymaktı teeyağdı zaten ağzma süremm ama eşim ve çocuklar her hafta 1 tenceyi yer bitirrlr 1 büy tencerede süt :)nohut mayasnı bende çok merak ettim :)

hm22 cim..
Videonun hikayesi şu:
Adam köpeğini zevk olsun diye dövüyor ve kameraya alıyor.. Ve sonra videoyu facebooka koyuyor.. Orada biri kafayı takıyor bu adama.. Facebook kullanmadığım için tam bilemiyorum ama bir şekilde mevcut arkadaşlarıyla iritbata geçip adresini ele geçiriyor..
Ve köpeğin intikamını alıp bu videoyu hazırlıyor..
Ne kadar doğru bilemiyorum..

Ben de ne ev yoğurdu yiyebilirim.. ne tereyağı.. ne süt kaynayan evde durabilirim.. Kaymak ceza olarak yedirilebilir ancak..

Hiç hatırlamıyorum Selincim nasıl başladığımı ama son zamanlarda kaçamak yapmayayım diye arttırdım.
Neyse, artık dikkat edip yerine bayıldığım mistik çayımı koyacağım.

Ahh Püsküüt'üm o nedir öyle?
Şiddetin her türlüsüne karşıyım aslında ama o minnağımın havlayışı içimi parçaladı.
Nasıl da pısmış kenara.
Gidip yanına sarılasım geldi.
Yandakine uygulanan şiddeti her ne kadar tasvip etmesem de, o insan müsvettesine acıyamadım meleğe bakmaktan.

Baharım ben videoyu izleyemedim .. Benim içim kaldırmıyor . Hak etmiş olsada ceza olarak aynını uygulamak ne kadar dogru bilemedim .. Benim hayat felsefem: aynıyla ceza vermek degilde yanlışı anlatmak .. tabi herkes bu dilden anlarmı orasıda soru işereti .. Çözemedigim şeyleride en üst mertebe rabbıma bırakıyorum ....

Mistik çay dediginizi kaç marketede baksam bulmadım süte katılıpda içiliyor sanırım ... bu arada sütlü türk kahvesi beni aceyip tok tutuyor kızlar

Sanırım büyük marketlerde oluyor sadece aeben. Migrostan aldım ben. Süt su karışımı ile yapıyorum ben. Normalde dukan tatlıları yapıyorum ama bu çay sonrasında tatlı falan aramıyorum.
Yavrularını emziren köpek:
Bendende bu gelsin ya of cok sekerleerr ama annecik hepsine nasil yetsiin dimi :)
Ayy ben de bugün izledim bunu Selin.
Yazık yetişemiyor anne.

Hm22'cim kaç migros, kipa gezdım canım bu çay için... bizim takımda dukan yapan bir arkadaş önermişti 2 ay önce o zamandan beridir bakıyorum ama hiç bir büyük, küçük markette göremedim ....

Slm cafe dostlarıııı

Gamze ismine bayıldığım sana malum mu oldu bitanemm en sevdiğim isimlerdendiryoksa dimple dan mı çağrışım yapıyor

Ben de kahvemi alayım, uyanayım bir.
Belki cafeye uğrayıp içmek isteyen olur.

Ellerine sağlık cnm

tabiki tatlım çünkü takımlara uğrayamaz olduk en azından burda hasret gideririz
yok çocuklar ikna olsun diye söylemiştim kuzum çocuklar koladan vazgeçemiyor dediğin için

ben karatay menüsündeki tarifle yaptım bitanem fakat ben 1 er bardaktan mayaladım çünkü mayala 1 gece buzdolabında beklet ertesi gün tekrar mayala yaklaşık 1 hafta sürüyor az az mayalamak mantıklı
hemen linkini vereyim

http://woto.com/yogurt-mayasi

Swetim nohuttan yogurt mayanin tarifini bekliyoruz canim . Yogurdumu bende kendim yapiyorum ama maya arada bir market yogurdundan yinede

aynen öyle aebenim maya marketten olunca bir fark kalmıyor bir de böyle yoğurt uzuyor ya market mayasıyla yapınca en dayanamadığım görüntü

Gazoz colaya göre çok masum kalıyor poşette olan hiçbir çayı içmemek lazım baharım aynen poşet bitki çayları da öyle o poşetlerin pestistmiydi tam hatırlayamadım bir madde içerdiğini ve dünya sağlık örgütünün bunu açıkladığını okumuştum kansere sebep olması sebebiyle o yüzden eski usul demlemek ya da çok hoş bitki çayı fincanları var ister porselen ister cam sğalıklı bir şekilde içmek en güzeli

süte karşı intoleransın mı var acaba Selinim en azından peyniri bol ye o zaman kuzum

bu nasıl bir zevktir sonuna kadar izleyemedim inan

O işkenceyi yapana aynı işkenceyi yapmak ne kadar doğru bilemedim çünkü kinlenip başka bir meleğin daha canını yakmış olmasından korkuyorum açıkçası

Ben de ne ev yoğurdu yiyebilirim.. ne tereyağı.. ne süt kaynayan evde durabilirim.. Kaymak ceza olarak yedirilebilir ancak..

En bayıldıklarım benim degerçi şu an yoğurda kuma olarak kefir getirdim ama mutlaka tüketirim .O zaman peynire yükleneceksiniz sizler Gerçi şu da var süt içmektense yoğurt kefir ayran içmek daha sağlıklı diye yeni araştırmalar da mevcut

Mistik çay dediginizi kaç marketede baksam bulmadım süte katılıpda içiliyor sanırım ... bu arada sütlü türk kahvesi beni aceyip tok tutuyor kızlar

Sütlü pek içmem ama sade kahve hakikaten tok tutuyor aebenimMistik çayı ben de denedim geçen sene 3.takımdan bir arakadaşımızın önerisi ile tadı hakikaten hoş ama poşet olunca vazgeçtim cnm evde yapmak ta baya teferruatlı geldi

Yavrularını emziren köpek:
Bendende bu gelsin ya of cok sekerleerr ama annecik hepsine nasil yetsiin dimi :)

İşte bu çok şeker Selinim tşkler her izleyişimde mıncıklamak geliyor

Hm22'cim kaç migros, kipa gezdım canım bu çay için... bizim takımda dukan yapan bir arkadaş önermişti 2 ay önce o zamandan beridir bakıyorum ama hiç bir büyük, küçük markette göremedim ....

Bizim markette bile var aebenim gerçi bizim market yurt çapında değil ama mutlaka bulursun küçük marketleri de bir araştır istersen

canm actm kapattm hiç dayanamam ben
cuk cuk cuk nasl emiyorlar ama :)

bilmiyorumki canm oldum olası svemedim:/

dmi swetm minick minick bişyler:)

nasılsn kuzum görüşemdik nezamandır :)

Swetim yogurt bildigimiz yogurt kivaminda oluyor sonucta dimi ? Tadinda ne gibi bir fark var ?

Birde swetim yogurdun sunme sebebi mayadan degil canim sutun soguyup 2. Kez isitilmasindan kaynaklaniyor .. İlk pisirince ( sutcuden çig aldigin sutu )mayalama isisina gelince mayalarsan yogurt sunmez , yok sogurde tekrar isitirsan o yogurt suner hoş olmaz .

Elbette yoğurt kıvamında aebenim valla tadını nasıl tarif etsem ki bilemedim ama tat da bariz fark var yediğin zaman anlayacaksınŞimdi sürekli maya dağıtıyorumTakımdaki kızlar da yaptı hakikaten çok farklı

Ben sütçüden alıp kaynadıktan sonra hemen yaparım aebenim ama bazen sünerdi yine de sadece bu nohut mayalama olayında ısıttım her gün sütçümüz gelmiyor çünkü

günaydınlarrr
sweet cim şimdi verdiğin linki okudum da tam anlamadım ilk hafta defalarca mı mayalayacağız ya da 15 nohut değilde daha fazla nohutla yapsak olur mu her gün uğraşamam gibi geliyor da bana bi de 2 bardağa 2-3 kaşık maya demiş bu tatlı kaşığı mı yemek kaşığı mı bardak bardak mayalamak zor geldi canım be ya da ilk mayayı bardak olarak yapıp sonra topluca mı mayalayalım ben haftalık 5 lt süt alıyorum yarısını çouklara tatlı veya içme için yarısını yoğurt için kullanıyorum da
bu arada benim çocuklar da illa sünen yoğrut yap diyorlar kv nin yoğurdu sünüyor ama o da sütü çok kaynattığı için sündüpğünü söyledi ayy bu yoğurt meselesini çok uzattım ama

Çok ilginçmiş aebencim.
En kötü ihtimalle, internetten sipariş verebilirsin yanında bir kaç şeyle beraber.
Ben de dukancıyım, oradan öğrendim ve baya baya bayıldım kendisine.
Çikolata mı mistik mi deseler baya baya düşünürüm ki ben tam bir çikolata canavarıyımdır.

Muhtemelen ilk başta dimpledan çağrıştırdı sweetcim.
Sonra da atamadım gitti o düşünceyi.
Şimdi Banu ile Gamze arasında bir yerdesin, en iyisi sweet.

canm actm kapattm hiç dayanamam ben
cuk cuk cuk nasl emiyorlar ama :)

bilmiyorumki canm oldum olası svemedim:/

dmi swetm minick minick bişyler:)

nasılsn kuzum görüşemdik nezamandır :)

Selin ya, ben bunları gördükçe ne yapacağımı bilemiyorum.
Bir gün birisi beni kandıracak gerçekten gel köpeğe diye, bütün organlarımı çalacak.
Keşfettirmemem lazım bu durumu.

Ben de merak ettim Sweetcim.
Her gün tekrar mayalama olayı cidden zahmetli geldi.
Bir de pastörize süt ile olur mu acaba?

Slm Selinim iyiyim kuzum tşkle sen nasılsınnn
iyiyim canm napym çamaşır ütü ile boğuşuyorumm

allah korusun canm ya deme öyle şeyler tbki dışarda çaktrma bk korktm şimdi :)

Ayy kıyamam ona.. bebeleri adam edeyim derken canından olmasın da.. Rekor sayıda doğum yapmış olmalı..
İyi ki eklemişsin selincim.. teşekkürler.
evet bende bu kadar yavruyu hiç bir arad görmemiştm anne naasıl çok beslenyordur kimblir :) emzren kadın acıkır çok susar cünkü ama bu yavrumn içi yanar valhi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…