Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

e simit degilmi simit iste can simidi

ben yarın yazarım ancak ölçülerimi şekerler

ölçüler nedir

göğüs

göbek

basen

eklenecek varmı başka

günaydın kızlar,

geçmişi okuyup cevap yazmaktan günaydınn diyemedim... yaaaa bende mandalina çok yiyorum acep o mudur günah keçim? çokta severim mandalina, portakal... neyse 1 hafta dur diyelim belki ondandır
Ben kesinlikle eminim ondan olduğuna..
İster doğal, ister yapay olsun içinde şeker olan hiçbi'şeyden fayda gelmez insana.. Geç oldu, güç oldu ama öğrendim..
Sebzede sorun yok ama meyveye masum bakmayı artık bırakmamız şart. Çünkü çok ikiyüzlü bi'şeysiler onlar..

Aman Tanrım!
Günde 6-8 mandalina mı!
Tanesi 50 kcal.. N'aptın sen Fundacım ya?
Yani tövbe tövbe ama o uyduruk mandalinayla ilaveten 300-400 kcal almışsın..
Haftada 2000-3000 kalori ediyor!
Annecim! :18:

Bu arada giden kilo için tebrikler Fundacım..

Evet ya.. hatta çok kimyasal görüntüsü var.
Peh! Benim de çekmedi canım.

Bende spor yaptim simdi az bisey yapsam yazmam ama 37dk 400kalori harcatan eliptik mekik ve bacak hareketlerimi yaptim simidimide calistirdim dusumuda adlim olculerimide aldim gunum guzel basladii:)
Süper başlangıç!

Olumsuz başlayan mesaj ancak bu kadar güzel bitebilirdi..
Bomba gibi gel tatlım!

Ben de yeni bir yemeği deneyeceğim zaman önce kolay yapılıp, yapılmadığına bakarım.. Evdeki her işi versinler gıkım çıkmaz yaparım da mutfağa girmeyeyim lütfen ya..
Ama giriyorum mecburen.. Hafta sonu palamut pilaki diye yeni bir tarif denedim. Yaparken bayılacaktım sıkıntıdan. Girdim çıktım, girdim çıktım bütün gün sürdü..
İkinci soruyu anlamadım. Yarışmadan mezun olanlara karne hazırladığım topiği biliyorsundur herhalde.. Yani bildiğine inanmak istiyorum.
Eğer biliyorsan o başlığın ilk mesajını güzelleştirdim. Bakınca anlarsın..
Eğer bilmiyorsan da bakınca anlarsın..

Sağol canım. :)

Da...
:44: Ne yaptım ben yahu... :44:

Küçüklerinden yiyordum, diyetisyenimden öğrendiğim kadarıyla 2 küçük (1 büyük) mandalina 60 kalori... O da bir porsiyon meyve eder... Günlük meyvelerimi mandalinadan yana kullanıyordum. 3-4 elma ya da 2 elma 2 armut olsa problem olmaz, mandalinayla mı olur?

Gerçi sen "meyvelere masum bakmıyorum artık" demişsin. :) Ben hala masum bakıyorum ama hepsine değil, malum...

Günde 300-400 kalori de günlük 1600 kalorilik listenin yanında oldukça küçük bir rakam. :) İlla biraz da meyve yemek lazım.

Ben günde 1 tane meyve yiyorum. O da elma.
Diğer meyveleri, tadını unuttum diyecek kadar az yiyorum.

Ama bak mandalinayı yememeye başlayınca nasıl da kilo verdin, kendin gördün durumu aslında..

Bi'de şu var. Herkesin metabolizma yapısı bir değil. Yine de bütün ara öğünlerin şekerli gıdalardan seçilmesini doğru bulmuyorum kendi adıma..
Ve meyve yiyorsan yanında mutlaka protein tüketmelisin ki kan şekerin fruktoz yüzünden hızla yükselmesin. Protein bu ani yükselmeyi engeller.

Meyve-protein eşlemesini nasıl yapabiriz:
- Benim yaptığım gibi elmanın yanında beyaz peynir
- Kuru kayısı ile süt
- Birer dilim farklı meyveler doğranmış bir kase yoğurt

eskiden koyardım meyve tabağıma 10 tane kadar mandalina 1 portakal ohhhhhh meyve yiyorum diye sevinirdim sanırım artık kilo verince kendimi çikolatayla değilde mandalinayla ödüllendireceğim önümüz kış....

Topiğin Sevgili Sahibesi,

Anladık, keyfin yerinde.

Anladık, vücudunda artık olması gerekenden de az yağ var.

Anladık, zıplamak bünyene iyi geliyor.

Anladık, diyetisyenin seninle gurur duyuyor.

Anladık, ne istersen yiyebileceğin bir dönem hediyesi aldın.

Anlayamadık.. Bir cafe açtın. Ve cafe sahibesi olarak mesaini doldurmuyorsun. Yoksun ortalıkta.

Yoksa zıplayayım derken hızını mı ayarlayamadın?

İmza: Püsküüt Özdil

evet aslında benim tüm diyetlerimde bu protein+meyve ikilisi vardı. iş yerinde ortam müsait dolaptan da yoğurdu eksik etmezler tembellik sanırım yaptığım Allahtan şekerli meyvelerden çok ekşileri severim.

mandalinayı bırakacağım deyince zaten bana 1 hafta yetecek yeşil elma aldım :))) bakalım sonuç nasıl olacak birde ekleyeyim yanına yoğurt/peynir/süt (peynir vazgeçilmezim belki ona erinmem :)

Merakla bekliyorum sende nasıl neticelenecek..
İyi olacak, iyi.

Müziksiz cafe mi olurmuş yahu!

[video=youtube;hgHtIPv4L4s]http://www.youtube.com/watch?v=hgHtIPv4L4s[/video]

ben 4 yer ölçüyorum... 3cm aralıklarla...

göğüs altı: 91

mide: 93

göbek: 97

basen: 116
ekliyorum canım listemize
ben yarın yazarım ancak ölçülerimi şekerler

ölçüler nedir

göğüs

göbek

basen

eklenecek varmı başka
sen eklemek istediklerini yaz ya oyle yapalım zaten bu olculerin bi yuzdesini cıkarma dusuncem yok benim bi ortalama alıp enleri buluruz:)
:) tesekkur ederimm palamut pilaki nasılki ben pilakiyi cokk severim aslında merak ettim
bence meyveyi bırakıp bi kare bitterde yenilebilir demekki yada light cikolata iyiki meyve düşkünü degilim bide onla ugrasırdım ya

Palamut pilakinin tarifini gazeteden aldım.. O kadar güzel bir yemek oldu ki anlatamam.. Yani anlatırım tabii..
Fotoğrafını da çektim. Diyet tariflerine en kısa sürede başlık olarak ekleyeceğim. Herkes yapsın yesin diye.. Hazır palamt bol, lezzetli ve ucuzken dadanmanın zamanıdır.. Konuyu açınca linkini paylaşırım sizlerle de.

Söylediğim protein desteği şeker içeren herşey için geçerli. Yani bitter çikolata yiyeceksen de yanında protein almalısın. Çikolataya ne gider? ½ bardak süt gider mesela..

Son düzenleme:
kızlar merhaba ev tadilatina giriştik o yüzden gelemiyorum. boya, kagıt vs ev hepden ayakda .

pc açıkken haber vereyim dedim ..

giremessem şimdiden hayırlı bayramlar dilerim

kızlar merhaba ev tadilatina giriştik o yüzden gelemiyorum. boya, kagıt vs ev hepden ayakda .

Kolay gelsin aebenim hassas böreğim..
Sana da iyi bayramlar..

beklicem tesekkur ederim cikolatam ve sutlu kahvem olsa keske simdii ama hergun bi kare yemicegmi bildiimden alamıyorum :)

iyi bayramlar:)

ahhh püsküütüm ahhhhhhh o kadar yoğunum ki bugün işte canımı çıkardılar bi sabah girdim baktım daha yeni bakıyorum ve mesai bitmek üzere düşün kafayı yedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…