Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Yoğurt.. Özellikle de sarımsaklı yoğurt.. Neyin üzerine konsa ben onu ayıla bayıla yerim. Yani kesinlikle denenecek.
Lahana mantısını kesinlikle denemelisin.. Çok şaşıracaksın. Ben neden bunca zaman hamurişi mantı yedim ki, diyeceksin..
Bu kadar eminim yani..
Beni tanıyanlar ukala olmadığımı bilir ama yeni arkadaşlıklarda öncelikle "ukala" diye betimlendim hayatım boyunca..
O yüzden tedirgin oluyorum, yazacaklarımı lütfne ukalalık olarak algılama..
Ben, ben, ben..diye başlayacağım çünkü..
Kilo verme sürecimde hep mantıklı, ulaşılabilir hedefler koydum kendime. Haftada 500 gr. Yani vermesi hayal değil.
Aksi durumda, yani hedefime ulaşamadığımda bende ters etki yapıyor çünkü.. Yani ben kilo alınca daha da zıvanadan çıkan biriyim. Çok ekstra bir doping malzemesi bulamazsam durum böyle.. Misal şu anda buralarda sıklıkla dolaşıyor olma nedenim, bende doping etkisi yapmasından..
Konuya döneyim.. Haftada 500 gr. ayda 2 kilo ediyor. Diyelim ki 1. hafta 500 yerine 300 gr. vermiş olayım. O ay için geriye bu durumda 2-0,3: 1,7 kilo kalmış oluyor. Kalan kiloyu kalan haftaya bölerek bir sonraki hafta hedefimi belirliyorum. Her hafta hedefe ulaşmanın bir ödülü oluyor mutlaka.
Sonuç olarak; kilo verme süreci uzadıkça, istek grafiği ters orantılı çalışmaya başlıyor, bıkkınlık beliriyor.. vs. Ama hemen vereyim diye de delirmemek, kişiyi zorlayan hedefler koymamak da lazım.
Bu anlattıklarım benim yöntemlerim, benim bakış açım.
Herkesinki farklı olacak elbette..
Sende de "hafta" bilincinin oluşmasına sevindim.. Bu bilinç bana göre disiplinin işareti. Disiplin de kilo verme olasılığını yükselten en önemli unsur, tabii yine bana göre..

Beybi ,

Bu lazer epilasyon olayı nasıl bir şey ... Her yere yapılıyor mu .. Korkuyorum ben yaa...: (

güzelim bende diode lazer yaptırıyorum koltuk altına orda deneyeyim dedim sonra diğerleri... 4. seansım bitti çıkmış ama farkedilmiyor bile gerçekten etkiledi ama benim tüyler aynı kilom gibi sıkı sıkıya yapışmış bana bir kökten 3 tane çıkan cinsten... bende 4 bir koldan saldırıyorum hamam otu yağı aldım diğer yerlere de onu kullanıyorum o iyi gidiyordu sanki (herkesin beklentisi farklıdır bana tek kökten 1 tane çıksa bile yeterdi...) geçen unutmuşum uygulamayı ama oda 4. seansa girecek, umudum var :)))

acısına gelince ilk seans mükemmel geçiyor, 2-3 normaldi, hafif iğne batar gibi. ama 4. seansta hakkaten acıdı tüm köklere vurdular... 8 seans olacak acı gittikçe yükseliyor mu dedim?? ilk seanslardan biraz farklıdır artık çok acımaz ama dedi... acıyor yani katlanılmayacak gibi değil ama bırak güzelim artık beni diyesin geliyor :))))

temiz steril olmayan yer varmıdır bilmemde genelde her yer aşırı dikkatli... yanlız ben cihazı iyi seçmeni öneririm... eğer tenim beyaz olsaydı, yada antalya da olduğum için hep denize gitmeme durumum, alexandrate denemeyi isterdim...

Günaydın Cafe Light'ın Müdavimleri...

Püsküütcüm nasıldı dünkü mekikler?

Ay ne dalgınım yahu!
Pinkycim güya senin yalancı bulgur tarifine karşılık verdim ama mesajıma nedense Thirtyciğim diye başlamışım
Bunun sebebini anladım.. Kaç gündür link bulmak için diyet başarı öyküleri forumunda dolaşıyorum ya.. Thirtyfour muydu neydi hep onun başlığını görüyorum bir şekilde.. aktif olduğu için sanırım.

Yani bi'nevi algıda seçicilik durumu olmuş.. Pardon.

Kizlar bir haftadir ac geziyorum bildiginiz acim yani ama gram vermedim cok mutsuzum puff birde basim belasi pco cikti ondan midir ?kilo verememem acep :/

bende de pco var güzelim normalde 1 kilo vermezsinde 500 g verirsin ama pko yu destekleyen başka bir rahatsızlığın var mıdır? onu sormamk lazım... insülin direncidir, şeker problemidir, demir eksikliği, hormon düzensizlikleri.... bunlarda varsa çok farklı bir diyet gerekiyor ya ya diyeti ona göre ayarlayıp bitkilerle filan kasacaksın yada ilaçla bunlara çare bulup kasacaksın bende yaşıyorum aynı problemi birden bir hayal kırıklığı oluyor ama geçiyor geçmek zorunda bununla yaşaman gerekiyor...

Günaydın Cafe Light'ın Müdavimleri...

Püsküütcüm nasıldı dünkü mekikler?

Sana da günaydın Fundacım.

Güzel gitti vallahi..
Daha önce o kadar geç saatte mekik çekmemiştim.. Bal gibi de oldu.
Dedim ki kendime; eskiden o geç dediğin saatte yemek yedin de şimdi mekik çekmek için mi geç diyeceksin!
Ama 100 tane çektim sadece..
Teşekkürler gece gazı için.

günaydın kızlar,

geçmişi okuyup cevap yazmaktan günaydınn diyemedim... yaaaa bende mandalina çok yiyorum acep o mudur günah keçim? çokta severim mandalina, portakal... neyse 1 hafta dur diyelim belki ondandır

gece uyumadan bir uğrasammı ne

günaydın kızlar,

geçmişi okuyup cevap yazmaktan günaydınn diyemedim... yaaaa bende mandalina çok yiyorum acep o mudur günah keçim? çokta severim mandalina, portakal... neyse 1 hafta dur diyelim belki ondandır

Canım ben gayet güzel rejimime ve sporuma devam ettiğim halde son 2 cumadır kilo almıştım. Toplamda 700 gram... :S
Sonra bir fark ettim ki son 2 haftadır mandalina yemeye başlamışım; onun suçlu olduğuna inanasım gelmiyordu ama deneyeyim dedim. Denemekten başka çarem de yoktu; çünkü takımdan diskalifiye olmak üzereydim. :)

Cumartesi ve pazar günleri mandalina yemedim ve sonuç, 2 günde toplam 1.100 gitti.
Sanırım bende aşırı ödem yapmış onlar. Sana da aynı etkiyi yapıyor mudur bilemem, istersen sen de bir kaç gün mandalinayı kesip deneyebilirsin. Günde 6-8 tane falan yiyordum bu arada... Tüm ara öğünlerimi mandalinayla yapıyordum.

Son düzenleme:

Şu ufacık notuna cevap yazmadan geçemeyeceğim
kuşumm bu görüntü kızımın sulu boya çalışmalarına benzemiş üstelik oyuncağa benziyor yaniii özetle hiç ama hiç canım çekmedikii

Yazan: Çikolata fotoları genderen dostlardan biri

Kız`ma birader...
Saçı uzun, aklı kısa

Eksik etek
Kızını dövmeyen, dizini döver...
Avrat malı, kapı mandalı
Kız kocaya, oğlan hocaya
Elinin hamuruyla...

Netice?

YGS sonuçları açıklandı.
Kızlar erkeklerden başarılı.
Geçen sene de öyleydi.
Önceki sene de.
Hep öyle.

Dünyada da böyle.

“Kız”ların doğuştan avantajlı olduğunu kanıtlamak için, adeta poposunu yırttı bazı “erkek” bilim adamları... Beyin’lerinin ağırlığını tartan da oldu, nöron kablolarının kalınlığını ölçen de... Ne fizyolojik bi sebep bulabildiler, ne biyolojik, ne nörolojik ne de psikolojik.

Cevabı “kadın” sosyologlar buldu. Sosyo-kültürel kalıplar... Eğitimde fırsat eşitliği sağlarsan, kadın erkeği geçiyor.
Hepsi bu.

Karnından sıpayı, sırtından sopayı
eksik etmeyeceksin ki, geçmesin.

Dolayısıyla...
Onore ediyormuş ayaklarıyla “her başarılı erkeğin arkasında bir
kadın vardır” lafı, hikâyedir.

Lafın doğrusu...
Her başarısız kadının önünde takoz
gibi bi erkek vardır.

* Yılmaz Özdil​

Ben normalde kol-göğüs-bel-kalça-basen ölçüyorum. :112: Yani ne bulursam ölçüyorum sayılır. simiti de ölçmeye çalışırım da bacak için tam olarak nereyi ölçüyorsunuz? :44:
Tek bacagmi alip en kalin yeri olcuyorum ben masallahi var zaten bacagmin:d
Mumucum olumsuz vakadan kastın bilmiyorum ne kadar olumsuz.. :) Ama eliptik bisiklet çok güzel dikleştiriyor göğüsleri, deneyimle sabit.
Eliptik evde spor icin en en gerekli alet bence ben cok memnunum bide usunmesem:)
noliyi? bana da yer var mı? ne yapıyoruz? bir şişkoyuda alın aranıza
Gel gel ilk sisko benim ama haberin olsun:d
canım benim göbek çok büyük. göbek deligi olan yerden ölçünce böyle rezalet çıkıyor tek çirkin duran göbegim basenlerim göbegimin yanında ufak kalıyor
Canim bende armut gbiyim asagi dogru kalca bacaklar facia
:) insallah hayirlisiyla oluruz ama ben biraz gec kaldim ya listede haftalari gorunce moralim bozuldu
Evet kesinlikle katiliyorum sana kisa sureli hedefler hem en gercekcisi hemde uzattikca araya tembellikte giriyo vee sana ukala diyen utansin yani azmedip basarmissin ve bunu paylasiyosun gıptayla okuyorum her mesajini :)
Gunaydinn:)
Bende spor yaptim simdi az bisey yapsam yazmam ama 37dk 400kalori harcatan eliptik mekik ve bacak hareketlerimi yaptim simidimide calistirdim dusumuda adlim olculerimide aldim gunum guzel basladii:)
günaydın kızlar,

Canim farketmen cok guzel bi hafta kes bakalim mandalinayi o zaman anlasilir:)

:) dicek laf varmi :)? Tesekkur ederim paylasimin icin:)

Kizlar ben olculerimi aldim ama moralim nasil bozuk ben tatilden beri kilo almisim ve 3ile 7cm arasi kalinlasmisim facia resmen 1ayda boyle bir sonuc..

gogus 92 bel 76 gobek 88 simit 97 kalca 112 basen 98 bacak 60 ama hemen toparlicam 1kasimda yuzmeye basliyorum hatta yuzmeden cikip evde eliptik yapmayi planliyorum bomba gbi gelcemm:)

ölcülerimiz yakinmis asagi yukari,benim bacak kalin seninkinden

Kıs ne güzel tarif bu yaa : ) Hem çok hafif anneme hemen soyledim. Yapcas . Sağ ol beybim : ) Hem yapılışı da kolay .. Benım gibi tembelee ... hehe...

iste rezilligim

bel:73
simit:93
kalca:112
bacak:65

Kıs simit neeeeeeeeeee: ))) Allah senin iki cihanda işini rast getirsin ne güldüm ya. Simit diye yazmış : ) Tam beybi yaaa : )))))))

Canımın içi açıklamaların için teşekkür ederim de… Kıs ben bikini bölgesi için istiyorum. Çok acıyor mu ? Sonrasında problem yaşanıyor mu ? Yok alerji, deri dökülmesi falan onlardan korkuyorum..
Fark ettim beybim olsun gönlümüz bir bizim. Tatlı şey sorcam… Şu mezun karneleri nedir? Mezun olunca hikaye mi anlatıyorlar. Link verir misin lütfen … ?
Akrep33’üm iyi ki varsın beybim… Sen sayfanın ve kalbimizin rengisin : )

ben 4 yer ölçüyorum... 3cm aralıklarla...

göğüs altı: 91

mide: 93

göbek: 97

basen: 116

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…