Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Kıs ne güzel tarif bu yaa : ) Hem çok hafif anneme hemen soyledim. Yapcas . Sağ ol beybim : ) Hem yapılışı da kolay .. Benım gibi tembelee ... hehe...

Kıs simit neeeeeeeeeee: ))) Allah senin iki cihanda işini rast getirsin ne güldüm ya. Simit diye yazmış : ) Tam beybi yaaa : )))))))

Canımın içi açıklamaların için teşekkür ederim de… Kıs ben bikini bölgesi için istiyorum. Çok acıyor mu ? Sonrasında problem yaşanıyor mu ? Yok alerji, deri dökülmesi falan onlardan korkuyorum..

Fark ettim beybim olsun gönlümüz bir bizim. Tatlı şey sorcam… Şu mezun karneleri nedir? Mezun olunca hikaye mi anlatıyorlar. Link verir misin lütfen … ?

Akrep33’üm iyi ki varsın beybim… Sen sayfanın ve kalbimizin rengisin : )

e simit degilmi :KK1::KK1: simit iste can simidi :KK1::KK1:

Canımın içi açıklamaların için teşekkür ederim de… Kıs ben bikini bölgesi için istiyorum. Çok acıyor mu ? Sonrasında problem yaşanıyor mu ? Yok alerji .!.:
ay ben oraya korktum valla korkmana gerek yok diyen bir sürü güzellik uzmanı, hastanemizde(?) yaptırmanda bir sorun olmaz diyen jinekoloğuma rağmen bunca sağlık sorunumla çocuk doğurmadan yeltenmiyeceğim oraya neme lazım zaten olmuyor bebiş birde üstüne gitmiyim bacak bile yaptırmadım yukarı doğru çıkar oraya bir zarar gelir diye :) eğer başarılı olurlarsa sırada kollarım var aşağı inmeye niyetim yok :KK70:

ben yarın yazarım ancak ölçülerimi şekerler

ölçüler nedir

göğüs

göbek

basen

eklenecek varmı başka

günaydın kızlar,

geçmişi okuyup cevap yazmaktan günaydınn diyemedim... yaaaa bende mandalina çok yiyorum acep o mudur günah keçim? çokta severim mandalina, portakal... neyse 1 hafta dur diyelim belki ondandır :KK43:
Ben kesinlikle eminim ondan olduğuna..
İster doğal, ister yapay olsun içinde şeker olan hiçbi'şeyden fayda gelmez insana.. Geç oldu, güç oldu ama öğrendim.. :KK15:
Sebzede sorun yok ama meyveye masum bakmayı artık bırakmamız şart. Çünkü çok ikiyüzlü bi'şeysiler onlar.. :KK34:

Canım ben gayet güzel rejimime ve sporuma devam ettiğim halde son 2 cumadır kilo almıştım. Toplamda 700 gram... :S
Sonra bir fark ettim ki son 2 haftadır mandalina yemeye başlamışım; onun suçlu olduğuna inanasım gelmiyordu ama deneyeyim dedim. Denemekten başka çarem de yoktu; çünkü takımdan diskalifiye olmak üzereydim. :)

Cumartesi ve pazar günleri mandalina yemedim ve sonuç, 2 günde toplam 1.100 gitti. :KK53::KK53::KK53:
Sanırım bende aşırı ödem yapmış onlar. Sana da aynı etkiyi yapıyor mudur bilemem, istersen sen de bir kaç gün mandalinayı kesip deneyebilirsin. Günde 6-8 tane falan yiyordum bu arada... Tüm ara öğünlerimi mandalinayla yapıyordum.
Aman Tanrım!
Günde 6-8 mandalina mı! :KK53:
Tanesi 50 kcal.. N'aptın sen Fundacım ya?
Yani tövbe tövbe ama o uyduruk mandalinayla ilaveten 300-400 kcal almışsın..
Haftada 2000-3000 kalori ediyor!
Annecim! :18:

Bu arada giden kilo için tebrikler Fundacım.. :KK9: :nazar:

:KK60:Şu ufacık notuna cevap yazmadan geçemeyeceğim:KK1:
kuşumm bu görüntü kızımın sulu boya çalışmalarına benzemiş üstelik oyuncağa benziyor yaniii özetle hiç ama hiç canım çekmedikii:KK53::KK33:

Yazan: Çikolata fotoları genderen dostlardan biri:KK53:
Evet ya.. hatta çok kimyasal görüntüsü var.
Peh! Benim de çekmedi canım. :KK19:

Bende spor yaptim simdi az bisey yapsam yazmam ama 37dk 400kalori harcatan eliptik mekik ve bacak hareketlerimi yaptim simidimide calistirdim dusumuda adlim olculerimide aldim gunum guzel basladii:)
Süper başlangıç! :KK9:

Kizlar ben olculerimi aldim ama moralim nasil bozuk ben tatilden beri kilo almisim ve 3ile 7cm arasi kalinlasmisim facia resmen 1ayda boyle bir sonuc..:KK43:

gogus 92 bel 76 gobek 88 simit 97 kalca 112 basen 98 bacak 60 ama hemen toparlicam 1kasimda yuzmeye basliyorum hatta yuzmeden cikip evde eliptik yapmayi planliyorum bomba gbi gelcemm:)
Olumsuz başlayan mesaj ancak bu kadar güzel bitebilirdi..
Bomba gibi gel tatlım! :nazar:

Kıs ne güzel tarif bu yaa : ) Hem çok hafif anneme hemen soyledim. Yapcas . Sağ ol beybim : ) Hem yapılışı da kolay .. Benım gibi tembelee ... hehe...

Fark ettim beybim olsun gönlümüz bir bizim. Tatlı şey sorcam… Şu mezun karneleri nedir? Mezun olunca hikaye mi anlatıyorlar. Link verir misin lütfen … ?
Ben de yeni bir yemeği deneyeceğim zaman önce kolay yapılıp, yapılmadığına bakarım.. Evdeki her işi versinler gıkım çıkmaz yaparım da mutfağa girmeyeyim lütfen ya..:KK43:
Ama giriyorum mecburen.. Hafta sonu palamut pilaki diye yeni bir tarif denedim. Yaparken bayılacaktım sıkıntıdan. Girdim çıktım, girdim çıktım bütün gün sürdü.. :KK60:
İkinci soruyu anlamadım. Yarışmadan mezun olanlara karne hazırladığım topiği biliyorsundur herhalde.. Yani bildiğine inanmak istiyorum. :KK43:
Eğer biliyorsan o başlığın ilk mesajını güzelleştirdim. Bakınca anlarsın.. :KK34:
Eğer bilmiyorsan da bakınca anlarsın.. :KK51:

Aman Tanrım!

Sağol canım. :)

Da...
:44: Ne yaptım ben yahu... :44:

Küçüklerinden yiyordum, diyetisyenimden öğrendiğim kadarıyla 2 küçük (1 büyük) mandalina 60 kalori... O da bir porsiyon meyve eder... Günlük meyvelerimi mandalinadan yana kullanıyordum. 3-4 elma ya da 2 elma 2 armut olsa problem olmaz, mandalinayla mı olur? :KK70:

Gerçi sen "meyvelere masum bakmıyorum artık" demişsin. :) Ben hala masum bakıyorum ama hepsine değil, malum...

Günde 300-400 kalori de günlük 1600 kalorilik listenin yanında oldukça küçük bir rakam. :) İlla biraz da meyve yemek lazım.

Da...

Küçüklerinden yiyordum, diyetisyenimden öğrendiğim kadarıyla 2 küçük (1 büyük) mandalina 60 kalori... O da bir porsiyon meyve eder... Günlük meyvelerimi mandalinadan yana kullanıyordum. 3-4 elma ya da 2 elma 2 armut olsa problem olmaz, mandalinayla mı olur? :KK70:

Gerçi sen "meyvelere masum bakmıyorum artık" demişsin. :) Ben hala masum bakıyorum ama hepsine değil, malum...

Günde 300-400 kalori de günlük 1600 kalorilik listenin yanında oldukça küçük bir rakam. :) İlla biraz da meyve yemek lazım.

Ben günde 1 tane meyve yiyorum. O da elma.
Diğer meyveleri, tadını unuttum diyecek kadar az yiyorum.

Ama bak mandalinayı yememeye başlayınca nasıl da kilo verdin, kendin gördün durumu aslında..

Bi'de şu var. Herkesin metabolizma yapısı bir değil. Yine de bütün ara öğünlerin şekerli gıdalardan seçilmesini doğru bulmuyorum kendi adıma..
Ve meyve yiyorsan yanında mutlaka protein tüketmelisin ki kan şekerin fruktoz yüzünden hızla yükselmesin. Protein bu ani yükselmeyi engeller.

Meyve-protein eşlemesini nasıl yapabiriz:
- Benim yaptığım gibi elmanın yanında beyaz peynir
- Kuru kayısı ile süt
- Birer dilim farklı meyveler doğranmış bir kase yoğurt

Beslenme ile neye takılsam, ne öğrenmek istesem baktığım tek kaynak vardır.
O da Prof.Dr. Osman Müftüoğlu.

Bakın, meyve tüketimine dair neler demiş:

Meyve tketirken dikkat! Ne kadar tatl, o kadar zararl - Osman MFTOLU - Hrriyet

eskiden koyardım meyve tabağıma 10 tane kadar mandalina 1 portakal ohhhhhh meyve yiyorum diye sevinirdim sanırım artık kilo verince kendimi çikolatayla değilde mandalinayla ödüllendireceğim önümüz kış....

Topiğin Sevgili Sahibesi,

Anladık, keyfin yerinde.

Anladık, vücudunda artık olması gerekenden de az yağ var.

Anladık, zıplamak bünyene iyi geliyor.

Anladık, diyetisyenin seninle gurur duyuyor.

Anladık, ne istersen yiyebileceğin bir dönem hediyesi aldın.

Anlayamadık.. Bir cafe açtın. Ve cafe sahibesi olarak mesaini doldurmuyorsun. Yoksun ortalıkta.

Yoksa zıplayayım derken hızını mı ayarlayamadın?

İmza: Püsküüt Özdil
:KK33:

Ben günde 1 tane meyve yiyorum. O da elma.
Diğer meyveleri, tadını unuttum diyecek kadar az yiyorum.

Ama bak mandalinayı yememeye başlayınca nasıl da kilo verdin, kendin gördün durumu aslında..

Bi'de şu var. Herkesin metabolizma yapısı bir değil. Yine de bütün ara öğünlerin şekerli gıdalardan seçilmesini doğru bulmuyorum kendi adıma..
Ve meyve yiyorsan yanında mutlaka protein tüketmelisin ki kan şekerin fruktoz yüzünden hızla yükselmesin. Protein bu ani yükselmeyi engeller.

Meyve-protein eşlemesini nasıl yapabiriz:
- Benim yaptığım gibi elmanın yanında beyaz peynir
- Kuru kayısı ile süt
- Birer dilim farklı meyveler doğranmış bir kase yoğurt

evet aslında benim tüm diyetlerimde bu protein+meyve ikilisi vardı. iş yerinde ortam müsait dolaptan da yoğurdu eksik etmezler tembellik sanırım yaptığım :KK43: Allahtan şekerli meyvelerden çok ekşileri severim.

mandalinayı bırakacağım deyince zaten bana 1 hafta yetecek yeşil elma aldım :))) bakalım sonuç nasıl olacak birde ekleyeyim yanına yoğurt/peynir/süt (peynir vazgeçilmezim belki ona erinmem :)

evet aslında benim tüm diyetlerimde bu protein+meyve ikilisi vardı. iş yerinde ortam müsait dolaptan da yoğurdu eksik etmezler tembellik sanırım yaptığım :KK43: Allahtan şekerli meyvelerden çok ekşileri severim.

mandalinayı bırakacağım deyince zaten bana 1 hafta yetecek yeşil elma aldım :))) bakalım sonuç nasıl olacak birde ekleyeyim yanına yoğurt/peynir/süt (peynir vazgeçilmezim belki ona erinmem :)

Merakla bekliyorum sende nasıl neticelenecek..
İyi olacak, iyi. :KK76:

Müziksiz cafe mi olurmuş yahu!

[video=youtube;hgHtIPv4L4s]http://www.youtube.com/watch?v=hgHtIPv4L4s[/video]

ben 4 yer ölçüyorum... 3cm aralıklarla...

göğüs altı: 91

mide: 93

göbek: 97

basen: 116
ekliyorum canım listemize
ben yarın yazarım ancak ölçülerimi şekerler

ölçüler nedir

göğüs

göbek

basen

eklenecek varmı başka
sen eklemek istediklerini yaz ya oyle yapalım zaten bu olculerin bi yuzdesini cıkarma dusuncem yok benim bi ortalama alıp enleri buluruz:)
Ben kesinlikle eminim ondan olduğuna..
İster doğal, ister yapay olsun içinde şeker olan hiçbi'şeyden fayda gelmez insana.. Geç oldu, güç oldu ama öğrendim.. :KK15:
Sebzede sorun yok ama meyveye masum bakmayı artık bırakmamız şart. Çünkü çok ikiyüzlü bi'şeysiler onlar.. :KK34:

Aman Tanrım!

Evet ya.. hatta çok kimyasal görüntüsü var.
Peh! Benim de çekmedi canım. :KK19:

Süper başlangıç! :KK9:

Olumsuz başlayan mesaj ancak bu kadar güzel bitebilirdi..
Bomba gibi gel tatlım! :nazar:

Ben de yeni bir yemeği deneyeceğim zaman önce kolay yapılıp, yapılmadığına bakarım.. Evdeki her işi versinler gıkım çıkmaz yaparım da mutfağa girmeyeyim lütfen ya..:KK43:
Ama giriyorum mecburen.. Hafta sonu palamut pilaki diye yeni bir tarif denedim. Yaparken bayılacaktım sıkıntıdan. Girdim çıktım, girdim çıktım bütün gün sürdü.. :KK60:
İkinci soruyu anlamadım. Yarışmadan mezun olanlara karne hazırladığım topiği biliyorsundur herhalde.. Yani bildiğine inanmak istiyorum. :KK43:
Eğer biliyorsan o başlığın ilk mesajını güzelleştirdim. Bakınca anlarsın.. :KK34:
Eğer bilmiyorsan da bakınca anlarsın.. :KK51:
:) tesekkur ederimm palamut pilaki nasılki ben pilakiyi cokk severim aslında merak ettim

Da...

bence meyveyi bırakıp bi kare bitterde yenilebilir demekki yada light cikolata iyiki meyve düşkünü degilim bide onla ugrasırdım ya:KK1:

:) tesekkur ederimm palamut pilaki nasılki ben pilakiyi cokk severim aslında merak ettim

bence meyveyi bırakıp bi kare bitterde yenilebilir demekki yada light cikolata iyiki meyve düşkünü degilim bide onla ugrasırdım ya:KK1:

Palamut pilakinin tarifini gazeteden aldım.. O kadar güzel bir yemek oldu ki anlatamam.. Yani anlatırım tabii.. :KK60:
Fotoğrafını da çektim. Diyet tariflerine en kısa sürede başlık olarak ekleyeceğim. Herkes yapsın yesin diye.. Hazır palamt bol, lezzetli ve ucuzken dadanmanın zamanıdır.. Konuyu açınca linkini paylaşırım sizlerle de.

Söylediğim protein desteği şeker içeren herşey için geçerli. Yani bitter çikolata yiyeceksen de yanında protein almalısın. Çikolataya ne gider? ½ bardak süt gider mesela.. :KK34:

Son düzenleme:
kızlar merhaba ev tadilatina giriştik o yüzden gelemiyorum. boya, kagıt vs ev hepden ayakda .

pc açıkken haber vereyim dedim ..

giremessem şimdiden hayırlı bayramlar dilerim :KK16::KK16::KK16:

kızlar merhaba ev tadilatina giriştik o yüzden gelemiyorum. boya, kagıt vs ev hepden ayakda .

Kolay gelsin aebenim hassas böreğim.. :KK16:
Sana da iyi bayramlar.. :KK71:

Palamut pilakinin tarifini gazeteden aldım.. O kadar güzel bir yemek oldu ki anlatamam.. Yani anlatırım tabii.. :KK60:
Fotoğrafını da çektim. Diyet tariflerine en kısa sürede başlık olarak ekleyeceğim. Herkes yapsın yesin diye.. Hazır palamt bol, lezzetli ve ucuzken dadanmanın zamanıdır.. Konuyu açınca linkini paylaşırım sizlerle de.

Söylediğim protein desteği şeker içeren herşey için geçerli. Yani bitter çikolata yiyeceksen de yanında protein almalısın. Çikolataya ne gider? ½ bardak süt gider mesela.. :KK34:
beklicem tesekkur ederim cikolatam ve sutlu kahvem olsa keske simdii ama hergun bi kare yemicegmi bildiimden alamıyorum :)

iyi bayramlar:)

Topiğin Sevgili Sahibesi,

Anladık, keyfin yerinde.

Anladık, vücudunda artık olması gerekenden de az yağ var.

Anladık, zıplamak bünyene iyi geliyor.

Anladık, diyetisyenin seninle gurur duyuyor.

Anladık, ne istersen yiyebileceğin bir dönem hediyesi aldın.

Anlayamadık.. Bir cafe açtın. Ve cafe sahibesi olarak mesaini doldurmuyorsun. Yoksun ortalıkta.

Yoksa zıplayayım derken hızını mı ayarlayamadın?

İmza: Püsküüt Özdil
:KK33:
ahhh püsküütüm ahhhhhhh o kadar yoğunum ki bugün işte canımı çıkardılar bi sabah girdim baktım daha yeni bakıyorum ve mesai bitmek üzere düşün kafayı yedim :KK43:

X