Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

aslında 4 saat dolmadan acıkmasamda eskinin alışlkanlığı arada ağzıma 1 kuru kayısı 1 ceviz yada 5-6 fındık atıyorum ama ya sabah öğle arasında yada öğle ile ikindi arasında sence budurum yanlışmı
ekmek tüketmediğimden bununla açlığımı bende bastırmaya çalışıyorum hatalımıyım acaba?
kepekli makarnaya gelirsek üniversitedeki alışkanlıklardan biri bu makarna sevdası
ölçün nekdar mesala yediğinde ?
hım osman mutfuoğlu süleyman demirelinde doktoruydu bi zamanlar bende bilgisine çok güvenıyorum Ama şuara ben karataycıyım

kefir konusunda annemden bahsetmeden geçemıycem kefir tanelerinin dansını görunce annem korkuyor eve de pek kefir aslına bakarsan aldırmaz, mayalıycam dediğimde 1 gün küstü ben korkuyorum diye canlı canlı çek gözumun önunden diyip duruyor nasıl bi ruh haliyse :44
hala evde kefir krizimiz devam etmekde
sanırım seninde durumun annemnkıyle benzer ya tadından hoşlanmadın yada diğer sebeblerden

Son düzenleme:
evde ne nohut var ne de yesıl mercimek temizligi de birakip cikamam artik yarin alayimda sali yapayim ben kizlar.bide tekrar tarif istiyorum ben 2 gunluk haslayip koyarim yarin

kadiscim ayran detoksu;
ayran detoksu

Bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore...(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)

2 gunluk bır kürdür 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR..dıyet bıtınce tartılın ılk gun asla degıl.

1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
1,5-2 lıtre yagsız ayranın ıcıne (gunluk hazırlanacaktır eger ıstenırse hazır ayran ılede yapılabılr) ;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ı ler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır.
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır

evde haşlanmş nohut var mercimek ve bulgur kolay piştiği için sabah pişircem
takımdan bir arkadaş 1 gün uyguladı 900 gr vermiş bakalım bizdeki sonuç nasıl olcak

Dequacım doğru/yanlış gibi betimlemeler yaparsam yanlış olur.. Eskiden ben de ara öğünlerde atıştırmalıklar yapardım. Ama bu sefer işe yaramadığını görüp yöntem değiştirdim. 4 saat arayla ama doyurucu yemek bana daha iyi geldi. Tartım çok sürpriz oynamalar yapmıyor ama ibre totalde hep aşağıyı gösteriyor.. Yani benim için ve bugün doğru olan bu.
Mesela yararlı kuruyemiş, diyetlerde ara öğün olarak kullanılıyor. Ben de eskiden yerdim. Ama çok uzun süredir yemiyorum. Saydıklarından sadece cevizi, yeşil salatanın üzerine lor peyniri ile birlikte 1-2 adet atarak tüketiyorum.
İstersen bir hafta ara öğünü bırakarak dene, bak bakalım ne oluyor..?

Kepekli makarna da Nuhun Ankara makarnası muhteşem.. Önce bunu söyleyeyim. Yani, benim damak tadıma çok uygun. Porsiyona gelince bir tabak yiyorum ama tabak öyle tepeleme dolu olmuyor. Makarnanın haşlama suyundan biraz alıp; domates püresi, sarımsak, fesleğen ve pul biber ekliyorum.. Bol soslu oluyor makarna..

Annen çok şekermiş! Alacakaranlık kuşağı tadında bir durum..
Benimki daha farklı.. Kaynayan süt kokusuna dayanamam, sahlep içemem, sütlaç yiyemem, güllaç yiyemem.. Yoğurt kaymağı da yiyemem..
Kefiri de bunların grubuna sokuyorum kafamda ve yiyemiyorum.. :26:

1 günde 900 gram mı!
Vay be!
Ha'di bakalım rast gelsin deguacım.. Sanırım yarın bir tek sen yapıyorsun? Gerçi aebenimin henüz haberi yok.. Sabah erken girerse o da katılabilir sana..

ayy evet canım yaa perşembeleri çok daha uygun olacak sanırım

günaydın..

nefret ediyorum haftasonlarından.
cumartesi malum misafirim vardı.çay yerine yemeğe gelmeye karar vermişler,anlıycanız totom tutuştu..işin ucunda yemek olunca fazla kaçırmadım ve tükkanı erken kapamadım..

ama o pazar yokmu o pazar ahhhh.

kahvaltımı muazzam yaptım ama akşam,dışardaydık neler yedim söylemeye yüzüm yok valla.bu 2 gün doğal olarak sporda yapamadım.gün itibari ile kaldığım yerden devam ediyorum sporuda 10 dak.fazlaya çıkartıcam..cumartesi tartı günüm 2 haftadır sabit olan kilomda azalma görmek istiyorum artık

Dün hiç de dikkat etmeden yedim kuru pasta özellikle hatam!! misafirler olunca ve benim misafir öncesi yemek fırsatım olmayınca kuru pastalara saldırdım tam anlamıyla tabi bu sabah baskülde +600gr demekten kendini alamadı...Bugün biraz dah dikkat edeceğim tabi ama iş yerindeyim ve yanımda da yeşil çay getirmeyi unutmuşum bugün ne kadar da güzel olurdu aslında

canım aynen senden hiç bir farkım olmadı sporumu da yapamadım baskül de acı gerçekleri bir kez daha yüzüme vurdu bu sabah..Ama dediğin gibi kaldığımız yerden devam edelim bugün ben bol bol su tüketmeyi planlıyorum akşam yemeğini de erken yemeği

Son düzenleme:

sen yine kuru pastalara saldırmışsın..ben neler yedim ya ve ilk defa pişman oldum,baklavalar,dondurmalar,yaş pastalar daha neler neler...bende geçen hafta yaptığım gibi erken yeme faslıma devam etmek istiyorum.haftasonu alkali suyumuda içemedim.bu hafta çok ama çok dikkat etmem lazım..

Günaydın kızlar..

Tartı sabit. Ne artış var, ne eksilme.. Kaçamak yapmadan haftasonunu atlattım.. Bugün küçük müdahaleler yapıyorum. Yarından umutluyum..

Yoğun bir gün var önümde..o yüzden sadece mesaj yazıp kaçıyorum.. Sonra görüşmek ümidiyle.. Ayran detokscularına başarılar..

iyi haftalar bayanlar
nasılsınız
ben bugün yine 74.2 yim
yani cuma ile aynı
aslında dün epey kaçamak yaptım ama tartıda sabit olmak güzeldi

bugün mercimek nohutumu aldım akşam eve gidince haşlarım akşamdan ayranımı yaparım
aslında şöyle de bi sorun var
2 saate bir ben yiyemem ki nasıl olack bilmiyorum
ayyyy
salatalıkta vardı demi onu unuttum bak
marketten alayım artık

acaba benim tartımı bozuk ya
he aynı tartıyo
yarın eşimi tartayım bi ben

Tebrik ederim canım haftasonunu kaçamaksız atlatmışsın. Yoğun gün için de herşey yolunda gider inşallah

vucudun tepkisine göre beslenme şeklinde değişmeler yapıyorsun en mantıklsı da bu aslında
bu arada kepekli makarna ödülümn geldiği gün verdiğin tarife göre deniycem afiyetle
kaynayan süt kokusuna bende dayanamıyorum buyuzdende uzun süredir evde yoğurt mayalamıyorduk
ama 1 haftadır yoğurt mayalama işi annemde , evi açıp havalandrınca artık yiyebiliyorum
sütlaç yoğutr kaymağını bende yiyemıyorum tiksinnti geliyor
kefir konusunda dip bi not düşücem
dün 1 çay bardağı sabah ve akşam
bugunde 1 su bardağı kefir içtim içer içmez mıdemde yanma oluştu sanırım katkılı sanırım doğal olmadıığı için vucut kabul etmıor
benimkide nasıl bi mideyse labaratuvar gibi mubarek kişin hormonlu sebze ıstemez mevsimnde sebze meyve ister

1 günde 900 gram mı!
Vay be!
Ha'di bakalım rast gelsin deguacım.. Sanırım yarın bir tek sen yapıyorsun? Gerçi aebenimin henüz haberi yok.. Sabah erken girerse o da katılabilir sana..

evt ayyıldızım adlı uye bunu denedi 2 günde 1.1 kg vermiş haftalık ölçüm yapmış göbeğinden 2 cnm incelmş ama bele 2 cm almış
ayran detoksununa malesef bugun başlayamadım nedenmi
dün süt alıp yoğurt mayalayım derken süt çürüyünce çürüyen sütteen lor ve kalanından da ayran çorbası yaptı annem malesf tuz ve aşurelık buğday koyduğu için 2 gün içinde bu çorbayı yemek durumndayız bikaçgün ertelemek zorunda kaldım
çorba bıter bıtmez ayran detoksuna başlıycm
gerçi kımse de katılmamaış iyi olmuş ozamn bugun başlamadığm birlikteen kuvvet doğar

ayran detoksunu yapacak arkadaşlar ,ayran detoksuna başlamadan önce ölçülerini ölçüp bittiğinde de ölçülerini ölçüp belirtirseler bı ıncelme varmı onada bakmış oluruz

kadisscim yarın başlıyoruz dimi ?
eşini tart ama oda uzun zamandan beri tartılmıyorsa kg alıp verdiğini anlaman zor olcak
servisden tartını kontrol ettirebilirsin

ayy evet canım yaa perşembeleri çok daha uygun olacak sanırım
Gerçi şöyle bir de durum var.. Eğer sen "tartı günü" stresi yaratıyorsan ve bu enerjiyi gönderiyorsan aynı şey bu sefer de Perşembe günü olacaktır. En sağlamı Perşembe ve Cuma tartıl. Ortalamasını al. Yaşasın matematik!
Mesajın başı ve sonu sanki aynı bedene sıkışmış iki ayrı ruha ait..
Mevcan1 ve Mevcan2
Hoş geldiniz kızlar..

Kader arkadaşım, bu konuda da aynıyız seninle.. Biraz kaçamak yapalım dedik mi terazinin gözünden hiç kaçmıyor..
Taaaa ne zaman 62,3 kiloydum.. zevke geldim 2 kutu pia yedim.. o günden bu yana çıktım indim.. Boşa geçti bir sürü gün..

Tam da yeşil çay yoksa suya saldır, diyecektim ki sen düşünmüşsün bile..
Kaçamağa rağmen artış olmaması ne güzel olmuş kadiscim..
Tartıdan şüphelendiğimde, ben hemen kabanımı ve postalımı giyip tekrar tartılırım.. Farkı gösterirse tartı sağlam demektir..
Böyle mide herkesin başına!
Gıda koteksi CEO su yapalım seni..
ayyıldızımın belindeki artış belki de yoğurdun bünyeye verdiği kaçınılmaz şişlik kaynaklıdır.. Ama bi'dakka göbekten nasıl inceldi o zaman.. Garip, yorum yapamadım. :44:

Ayran çorbası üstüne ayran detoksu yapmak için beklersin herhalde biraz..

Cuma tartı günü ya.. Acaba detoksu ona göre mi ayarlasanız? Yani Çarşamba başlarsanız Cuma günü tartıda güller açar.. Fikir sadece..

Arkadaşlar merhaba..

Ben dün püsküütüme mail yadım ama ulaştığından şüpheliyim, kötü 2 gün geçirdim haber vermek istedim.. geçen akşam burada yazarken yazmamı engelleyip koynuma-koluma çöreklenen minik leo meleğime dün araba çarptı dün akşama kadar veterinerdeydik, kafa travması var ve hala bekliyoruz yarın çenesinde ki kırık nedeniyle ameliyat olabilir ama hayatta olduğuna şükrediyoruz sadece 7 ay önce dün onu bulduğumuz yerde diğer kedimizi kaybetmiştik aynı trafik kazası nedeniyle aynı şeyleri noktası noktasına yaşamak insanı mahvediyor...diyeceğim şu ki açım-uykusuzum 2 gündür yemek yada başka bir şey yiyemiyorum uyuyamıyorum yarın da durum ne olacak belli değil sizden dua istemek için geldim yavrum sağ salim kurtulsun yine koynumda uyuyabilsin buraya öyle gelirim inşallah detoksumuzu da unutmadım mecbur erteledim... İyi haberlerle gelirim inşallah.. Püsküütüm arama olur mu telefonda ağlamaktan konuşamıyorum çünkü.. ilk fırsatta gelicem ..

Bir de şey madem bir kedini kaybettin bun u neden sokağa saldın diyen belki olabilir... bunların ikisi de sokak kedisi.. besleyip yatacak yer sağlıyorum yani ev kedisi değiller ki eve kapatayım (kendimi böyle suçluyorum da başkası da suçlarsa kaldıramam gibi geldi yazayım istedim)

Gecmis olsun kallisim cok uzuldum ben ya.yazik yavruya ya.dualarimiz onunla canimcim.insallah kisa sure de iyilesir canim ya.bi de ayni aciyi 2.kez yasamak ne zor ya.ama lutfen sen biraz toparla canim kendini.

Zaten aramazdım kallisim.. Ben kaldıramıyorum artık böyle şeyleri.. Okumak bile içimde bir şeylerin yerini değiştiriyor..

Dualarım seninle.. İyi haberlerini bekliyorum.

iyi aksamlar kizlar,ugrayamadim ne zamandir ailecek hastayiz bi haber vereyim dedim ,kallistenin yazisini gördüm cok üzüldüm rabbim minigin sifasini verir ins..kediler benim icin baskadir bütün hayvanlari severim ama kedilere asigim ben cok üzüldüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…