Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Yok kadisim elma kromu kullandım bile diyemem çok düzensiz bir kaç tane almıştım...başka bir şeyle başlamıştım yan etkileri çoktu hemen bırakmıştım fakat 7 günde 5 kilo vermiştim tabiki kilom çok aşırıydı onun etkisi vardı...

evet evet sen de yap hadi bakalım kime ne kadar fayda edecek püsküütümün pirinç lapası bana kilo aldırıyordu umarım bunda böyle bir durum olmaz:KK9:

bir başlangıç yapalım sonra listelere göz atarız olur mu senden rica ederim :KK51:.. herkese huzurlu geceler ve hafta sonları dileyeyim...:KK16:

Herkese günaydın.. :KK71:
Kaç gündür buraya geldim geleli dikkat etmeye koşturma arasında düzen tutturmaya çabalıyorum kalabalık evde çok zor oluyor diyet veya kendine dikkat edebilecek gibi bir beslenme şekli... benim de en büyük sorunum sabah herkes iş ve okula gidiyor çok erken saatte ama ve ben hiç bir şey yiyemiyorum tek başıma kaldığımda, öğlenleride hep geçiştirip akşam herkes evde olduğunda çeşit ve fazla yemek canıma okuyor yıllardır bu sıkıntıyı çekip kilo üstüne kilo aldım bir de son zamanda meşrubata sarmıştık gazlı içecek filan derken hepsini attım sudan ve sodadan başka içecek yok şimdi bir kaç hafta oldu neyse ki...
Püsküütüm benim eşim yıllarca çok ama çok zayıftı iki yıl oldu sigarayı bıraktı ve sigaranın yarattığı boşluğu başka şeylerle doldurmaya çalıştı :KK52: başta püsküütüm dememe bakmayın o eşinin kilo :KK52:pardon, su problemini yazmış ya:KK9: neyse işte benimki de başladı arada bira rakı fındık fıstık derken adam hayatında olmadığı kadar kilolu oldu hani boyuna göre kilo çok iyi şu anda fakat o çok rahatsız bu durumdan, hafta sonu benim düzen kurma telaşım bitiyor inşallah ve kocamın ısrarı üzerine akşamları yırtıkla beraber uzun yürüyüşlere çıkıyoruz aynı zamanda kilo vermesine yardımcı çay istiyor ama diyet yapamazmış:KK51: geçen de iş yerinde öğle yemeği yiyerek gelmiş bu diyorki diyete başladım e-e--eeee nası oluyır ne yaptın dedim önce diyet büfesinden sonra normal tabldot yedim demezmi:KK52:
:KK60: :KK60: Bak bu da güzel bir yöntem..
Diyet yapıyor olmak için diyet mönüsünden ye sonra da üstüne normal yemek ye.. Moral açısından güzel yani.. :KK60:
Kilosundan rahatsız olması sayesinde belki akşam yemeklerinde bir düzen tutturabilirsiniz.. Aman sen uyma da.. :KK34:
Aynı dönemde sigarayı bırakmış kocalarımız.. :nazar: Ama atıştırma yapmayınca kilo alınmıyormuş, buna da şahit oldum..
Burada yıllar önce sizinle tanıştığımda bir ilaçla başlamıştım ilk diyete, şimdi düşündüğümde ilaç kullandığım için kendime kızgın olsam da o ilacı kullanmamış olsaydım ilk anda sahip olduğum motiveye ulaşamasaydım aylarca diyeti sürdüremezdim.. ayran detoksuna da hem yalnız olmayacağım hem de belki ilk adım olarak hızlıca bir motivasyona sahip olacağım için başlamak istedim, detoksla aynı gün yürüyüşe de başlıyacağım için uzun zamandır beklediğim adımı atarım belki diyorum ve gerisi gelir..

Geçen yıl diyet adı altında sağlıklı beslenmeye başladım ama ilk bir kaç günün sonunda sadece düşünce gücüyle ve sporla yani diyet yapmadan kilo verebildiğimi keşfettim ama pasif jimnastiğede gidiyordum haftada 2 kez ve bir ayın sonunda hiç diyetsiz börekli çörekli gayet bol makarnalı bir beslenme şekli ama yürüyüş ve pasif jimnastik ile tam 7 kilo vermiştim... şimdi bir başlangıç yapalım bakalım sonuç ne olacak ... insülin direnci olduğu için spor hayatımın bir parçası olmalı aslında spor ilaç ve diyet bunlardan biri eksik olursa zincir kırılıyor:KK50:
Kallistrcim sen de kilo konusunda uzman oldun artık.. Dilerim ayran detoksu başlangıç motivasyonunu sağlar.. :KK71:
Püsküütüm mesajlarını arayıp bulacak durumda değilim tek kolumda minik leo yattığı için tek elimle yazmaya çabalıyorum ama Lulutum için çok üzüldüm ben de fotoda çok hoş sağlıklı gözüküyor diye sevindim oysa neler atlatmış meleğim.... geçmiş olsun:KK43:
ilk fırsatta çirkin torunların fotolarından ekleyeceğim size:KK19:
Teşekkürler kallisim.. Benim güçlü oğlum herşeyi atlatır.. :nazar:
Eminim torunlar çok çirkindir, çoooook! :KK52:
Hosgeldin kallisim.elma krom kullaniyodun bi ara onu hatirladim cayi da cikmis.bugun liptonun 5i bi arada cayini aldim ben gun de bi iki bardak iceyim diyorum.yesil cayi arada bi iciyorum.bitki caylarini ara ogunlere ekliyeyim diyorum bakalim ise yarayacak mi?bizim gruptan bi arkadas taylan kumelinin diyet listelerini yapiyor blogu da varmis listeye uyabilenlere tavsiye ederim guzele benziyor listeler.ayran asini ptesi yapmayi planliyorum bende malzemelere bi bakayim yarin islatip pazar pisirip ptesi hupletirim artik ve bakarsiniz 72 leri gorurum.
Bitki çaylarının bir sürü çeşidini deneyip duruyorum ben.. Bendeki etkisi şu:
Neticede su içerek kilo almadım.. Abur cubur merakım yüzünden oluyor her şey.. Bitki çayı bendeki abur-cubur tutkusunun yerini aldı. Ay hadi kirazlı içeyim, ay şimdi de tarçınlı içeyim vs..
Zayıflama işi dersen, yeşil çay ve zencefil çayının üstüne tanımam.. 3 kupa yeşil çay içtiğim günün ertesi günü terazinin ibresi güzele dönüyor..
Yok kadisim elma kromu kullandım bile diyemem çok düzensiz bir kaç tane almıştım...başka bir şeyle başlamıştım yan etkileri çoktu hemen bırakmıştım fakat 7 günde 5 kilo vermiştim tabiki kilom çok aşırıydı onun etkisi vardı...

evet evet sen de yap hadi bakalım kime ne kadar fayda edecek püsküütümün pirinç lapası bana kilo aldırıyordu umarım bunda böyle bir durum olmaz:KK9:

bir başlangıç yapalım sonra listelere göz atarız olur mu senden rica ederim :KK51:.. herkese huzurlu geceler ve hafta sonları dileyeyim...:KK16:
Hakikaten yahu! Lapa diyeti yapıp da kilo alan bir sendin.. Sonra benim kuzen de yapınca almıştı.. Yalnız değilsin yani.

Günaydın ne güzel sohbet etmişsiniz ohh.siz diyet konuşurken ben ne yapıyordum tahmin edin.

Pasta börek tıkınıyordum.

Misafir gelince dengem şaştı aZcık,ipinden kurtulmuş boğa misali:)

Bu akşamda misafirlerim var ama çok daha dikkat edicem :)

İş yerindeki bilgisayarım cortu çekti.cepten yazıyorum yanlışım varsa affola.

Tartıldım geldim.. Çarşambadan Cumaya kilomdaki ani fırlama aynen geri gitmiş! :KK62:
62,4 kiloyum. :nazar:
15 Mart hedefim daha olanaklı şu andan itibaren.. Bugünden Cumaya kadar 0 (yazıyla sıfır) kaçamak yapacam ve hedefime ulaşacam. Nokta! :KK47:

Gel 61 li kilo geeeel! :21:

Günaydın ne güzel sohbet etmişsiniz ohh.siz diyet konuşurken ben ne yapıyordum tahmin edin.

Pasta börek tıkınıyordum.

Misafir gelince dengem şaştı aZcık,ipinden kurtulmuş boğa misali:)

Bu akşamda misafirlerim var ama çok daha dikkat edicem :)

İş yerindeki bilgisayarım cortu çekti.cepten yazıyorum yanlışım varsa affola.

Afiyet olsun, can olsun, kan olsun.. Yağa dönüşmeden vücudu terk eylesin.. :KK52:

Sen o zaman yürüyüşü gündüz yaparsın herhalde.. Aman diyeyim!

Hemen hatırlatma yapıyorum: MAYIS!

deguacım ben desizinle başlıyayım bana da başlarken moral olur birden kilo kaybetmek yoksa yapacağım ipin ucundan tutacağım yok... ama az hatırlıyorum konu nerdeydi bir arayıp bulayım :44:

kallistem tabi canım malzemelerini (ayran detoksu)ayarla ptesi yeni bir başlangıç olur inşlhh da kg vermeyi çok umuyorum hepimiz adına :13:
bak bende kg ile çok sorun yaşadım solea kullanmştm ilk diyet zamanlarında evt motive sağladı kg verme adına ama yan etkileri olunca örneğin kalp çarpıntısı olunca bırakmştm korku belası can tatlı
ki şuan düşünuyorumda çok sağlıksız deli cesaretinde bulunmuşum ya kalp krizi olsaydı yada böbreklerde sorun olsaydı
bidaha elime sürmeyi hiç düşünmuyorum
temmuzda 85 kg ya kadar çıktım düşün tombikliği sonrasında işte yüzmeye başladım
şimdi 76 kg ya anca indim bak kaç ay geçmiş aradan 8 ayda 9 kg anca vermişim ama aradaa kaçamaklarım oldu bir ay hiç kg vermediğğm oldu yani günü gününe atma başlamak lazım biyerlerden ki sen yaparsın yeterki başla tatlım
biz sana herzaman destek oluruz canım kalliisim :KK19:
Tartıldım geldim.. Çarşambadan Cumaya kilomdaki ani fırlama aynen geri gitmiş! :KK62:
15 Mart hedefim daha olanaklı şu andan itibaren.. Bugünden Cumaya kadar 0 (yazıyla sıfır) kaçamak yapacam ve hedefime ulaşacam. Nokta! :KK47:

heyo heyooooo heeyoooo püskütüm kırılma noktasını atlatttıp 62.4 kg ya inmişşş :nazar:
bak sen azimle direnince vucutta kendini bıraktıı hopp insin kgcuklar
evt bufta 3 kg vermemz lazım ki hazirana kadar hedeflerimize ulaşalım
ki ayda 3 kg çok makul yapacağımıza canı gönulden ınanıyorum
ama dediğin gibi kaçamaksız canın tatlı istediğimde hurma (1 adet) kayısı (2 adet) yada mürdüm eriği (2 adet ) bunlar tatlı krizini bastırıyor ya da beyni öyle şartlamak farz oldu bize :KK9:
sen nasıl bastırıyorsun tatlı krizini ?
form çaylarından bahsetmişssnz ben içemıyorum neyazzıkkki tadı hiç içebileceğim gibi
size ne mutlu :KK19:

Afiyet olsun, can olsun, kan olsun.. Yağa dönüşmeden vücudu terk eylesin.. :KK52:

Sen o zaman yürüyüşü gündüz yaparsın herhalde.. Aman diyeyim!

Hemen hatırlatma yapıyorum: MAYIS!

saol datlum,yedim yedim utanmadan hiç pişmanda olmadım:KK1::KK1:

bugün cmt günü malum benim temizlik günüm,temizlik akşama pasta börek yapayım derken yürüyüşüm yine yattı.ha bide daha işteyim eve kaçta gideceksem artık:KK1:

kallistem tabi canım malzemelerini (ayran detoksu)ayarla ptesi yeni bir başlangıç olur inşlhh da kg vermeyi çok umuyorum hepimiz adına :13:
bak bende kg ile çok sorun yaşadım solea kullanmştm ilk diyet zamanlarında evt motive sağladı kg verme adına ama yan etkileri olunca örneğin kalp çarpıntısı olunca bırakmştm korku belası can tatlı
ki şuan düşünuyorumda çok sağlıksız deli cesaretinde bulunmuşum ya kalp krizi olsaydı yada böbreklerde sorun olsaydı
temmuzda 85 kg ya kadar çıktım düşün tombikliği sonrasında işte yüzmeye başladım
şimdi 76 kg ya anca indim bak kaç ay geçmiş aradan 8 ayda 9 kg anca vermişim ama aradaa kaçamaklarım oldu bir ay hiç kg vermediğğm oldu yani günü gününe atma başlamak lazım biyerlerden ki sen yaparsın yeterki başla tatlım

heyo heyooooo heeyoooo püskütüm kırılma noktasını atlatttıp 62.4 kg ya inmişşş :nazar:
ama dediğin gibi kaçamaksız canın tatlı istediğimde hurma (1 adet) kayısı (2 adet) yada mürdüm eriği (2 adet ) bunlar tatlı krizini bastırıyor ya da beyni öyle şartlamak farz oldu bize :KK9:
form çaylarından bahsetmişssnz ben içemıyorum neyazzıkkki tadı hiç içebileceğim gibi

ayran detoksunu bende duymuştum.daha doğrusu kk da okumuştum,çalışmıyor olsaydım bende sizle beraber yapardım ama malum gündüzleri enerji toplamam lazım yoksa beynim duruyor ofiste:KK37:

Geçen Cumaya göre hala 100 gr artıdayım dequacım.. :26:
Benim aylık hedefim artık oldukça düşük.. Haftada 300 gr ayda 1200 versem bana yetiyor.. Sona yaklaştım..
Geçen hafta kemeri gevşeteyim derken tümden çıkartınca raydan çıktım tabii.. :KK60:
Tatlım balık yediğim zamanlar hariç tatlı krizine girmiyorum ben pek.. Dolayısıyla geliştirdiğim bir rutinim yok.
Her öğlen standart olarak yoğurt üstü çikolatalı müsli yiyorum. Belki de farkında olmadan tatlı krizimi baskılıyor olabilir bu..
..ve sabahları elma sirkesi içiyor olmak da kan şekerini dengelediği için katkısı oluyordur, diye düşünüyorum.
Bitki çaylarına eskiden ben de uzaktım.. Ama ne zaman içlerine bir şeyler eklemeye başladım.. (nane yaprağı, limon, karanfil, tarçın çubuğu vs) hepsi damak tadıma uymaya başladı. Bunları eklemesen yine içemezdim sanırım.. :KK51:
Ayda 3 kiloyu rahatlıkla vereceğine inanıyorum.. Zaten yüzüyor olman muhteşem bir avantaj! :nazar:

saol datlum,yedim yedim utanmadan hiç pişmanda olmadım:KK1::KK1:

bugün cmt günü malum benim temizlik günüm,temizlik akşama pasta börek yapayım derken yürüyüşüm yine yattı.ha bide daha işteyim eve kaçta gideceksem artık:KK1:
Seni oldukça hareketli ve telaşeli bir gün bekliyor.. İyi olmuş sabahki tıkınman.. Depoyu doldurmuşsun.. gün içinde de bunca koşturmaya yakarsın, gider Mevcancım.. Rast gelsin işlerin. :KK34:

ayran detoksunu bende duymuştum.daha doğrusu kk da okumuştum,çalışmıyor olsaydım bende sizle beraber yapardım ama malum gündüzleri enerji toplamam lazım yoksa beynim duruyor ofiste:KK37:

MEvcancım hafta sonu deneyebilirsin diycem ama haafta sonu daha zor oluyor
şuan bende çalşmadığım için ptesi yapıcam yoksa çalışırken zor bunu denemesi
gerçi yorumlarda bazılarına bu detoks hiç iyi gelmemiş belki bunyeden bunyeye göre değişebilir :44:
pirinç lapasından bende kg verdim ama kallistemiz verememişti
vucudunu tanımak lazım bu noktada

:KK12:
Geçen Cumaya göre hala 100 gr artıdayım dequacım.. :26:
Benim aylık hedefim artık oldukça düşük.. Haftada 300 gr ayda 1200 versem bana yetiyor.. Sona yaklaştım..
Geçen hafta kemeri gevşeteyim derken tümden çıkartınca raydan çıktım tabii.. :KK60:
Tatlım balık yediğim zamanlar hariç tatlı krizine girmiyorum ben pek.. Dolayısıyla geliştirdiğim bir rutinim yok.
Her öğlen standart olarak yoğurt üstü çikolatalı müsli yiyorum. Belki de farkında olmadan tatlı krizimi baskılıyor olabilir bu..
..ve sabahları elma sirkesi içiyor olmak da kan şekerini dengelediği için katkısı oluyordur, diye düşünüyorum.
Bitki çaylarına eskiden ben de uzaktım.. Ama ne zaman içlerine bir şeyler eklemeye başladım.. (nane yaprağı, limon, karanfil, tarçın çubuğu vs) hepsi damak tadıma uymaya başladı. Bunları eklemesen yine içemezdim sanırım.. :KK51:
Ayda 3 kiloyu rahatlıkla vereceğine inanıyorum.. Zaten yüzüyor olman muhteşem bir avantaj! :nazar:

Seni oldukça hareketli ve telaşeli bir gün bekliyor.. İyi olmuş sabahki tıkınman.. Depoyu doldurmuşsun.. gün içinde de bunca koşturmaya yakarsın, gider Mevcancım.. Rast gelsin işlerin. :KK34:

1-2 deneme mesaja cevap vermeye çalışırken hop site hata veriyor tabi sinirlerde cebası :KK53:
tabi senin hedef kg na az kalldığı için rahatt rahat kemerleri gevşetirsin bide bana bak :KK19:
kemer hep geniş daralt daralta bilirsen :KK51:
senin yediğin çikalotalı musli tatlı krizine çare olmuş ,elma sirkesi ise bendenedim banamısn demedi bide midemde yanma olunca bıraktım
yüzme buhafta sadece 2 kez gidebildim ilaçlama dolayısıyla kapalıydı canım ama dediğin gibi kg kaybında biçilmez kaftan :KK34:
bugun önumde çıkolatalı pasta yedi arkadaşım hüplete hüplete:18:
kaç kaloridir acaba kalın dilim çikolatalı pasta :44:
bu arada püsküütüm 1 günlük menunden örnekler verirmisn bana yada uyguladığın diyet listesi aklımda olsun
bide tibet yagosu diyordun geçende o nasıl bişey ben hiç duymadım ???

ooooh süper olmuş canım tebrik ederim hedefe daha da yakınsın artık..Ben de sabah tartıldım da 73.2kg geldim cumaya göre 700gr az ama geçen haftaya göre 200gr artıdayım ne yazık ki..olsun buna da şükür ama anlayamadığım nedenlerle cuma günleri tartıda hep diğer günlerden fazla çıkıyorum:KK9::KK9::KK9:

iyi akşamlar. çok yogumum kıslar gelemiyorum .umarım iysinizdir :KK16:

Günaydın kızlar.. :KK71:

Kargayı kahvaltısında yalnız bırakmayayım dedim.. :KK60:

:KK12:

1-2 deneme mesaja cevap vermeye çalışırken hop site hata veriyor tabi sinirlerde cebası :KK53:
tabi senin hedef kg na az kalldığı için rahatt rahat kemerleri gevşetirsin bide bana bak :KK19:
kemer hep geniş daralt daralta bilirsen :KK51:
senin yediğin çikalotalı musli tatlı krizine çare olmuş ,elma sirkesi ise bendenedim banamısn demedi bide midemde yanma olunca bıraktım
yüzme buhafta sadece 2 kez gidebildim ilaçlama dolayısıyla kapalıydı canım ama dediğin gibi kg kaybında biçilmez kaftan :KK34:
bugun önumde çıkolatalı pasta yedi arkadaşım hüplete hüplete:18:
kaç kaloridir acaba kalın dilim çikolatalı pasta :44:
bu arada püsküütüm 1 günlük menunden örnekler verirmisn bana yada uyguladığın diyet listesi aklımda olsun
bide tibet yagosu diyordun geçende o nasıl bişey ben hiç duymadım ???

deguacım.. sen zamanında 55 kiloyu görmüş insansın.. Yine olacak, yine başaracaksın.. O kemeri de çıkartıp çerçeveleteceksin.. :KK34:

elma sirkesi.. elma sirkesi midedeki asiti de dengeliyor. Eşim mide kanaması geçirdi ve reflü hastası.. Ne zaman atak gelse elma sirkesiyle atlatıyor, düşün yani!.. Sanırım elma sirkesi kullanımında genelde hata yapılıyor. Oran çok önemli. Doğru oran kullanılırsa midede sorun çıkmayacağına eminim. 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi.. ve sabah kalkar kalkmaz içiyorsun.

yüzme.. o kadar iyi bir şey yapıyorsun ki beni de heyecanlandırıyorsun. Çünkü kafaya taktım.. 58 olmanın ödülünü yüzmeye başlamak olarak kararlaştırmıştım aylar öncesinden.. Kilo koruma dönemimde, destek olacağını düşündüğüm için bekletiyorum bu planı..

çikolatalı pasta... İyi ki sen yememişsin dequacım.. :KK9:
Bir dilimi 420 kcal.. Daha önce hazırladığım mesajın linki:
http://www.kadinlarkulubu.com/gunce...138-once-huplet-sonra-guplet.html#post2771923

tibet yogası... Çok mutluyum yapmaya başladığım için..
Başlığın linkini vereyim. İncelemeni öneririm dequacım.. Çevremdeki herkese reklamını yapıyorum. Kocam da 3 gün önce başladı..
Etkilerini anlatmakla bitiremem.. Kilo kontrolü sağlıyor (fazla kilonun verilmesine, zayıf olanın da normal kilosuna çıkmasına yol açıyor), vücuttaki tüm toksinlerden arınıyorsun, beyaz saçlar siyaha dönüyor, kırışıklıklar azalıyor, cilt parlıyor, bomba enerjiyle dolaşıyorsuın, varisler geçiyor...vs Bir çok iddia var. Konu özetle; bedenimizdeki toplam 7 çakranın doğru hızda dönmesini sağlamak. Çakralar hormon bezlerimiz üzerinde zaten.. Yani; hormon bezlerimizin doğru çalışmasını sağlıyor..
http://www.kadinlarkulubu.com/egzersizler/169075-tibetin-genclik-pinari-5-hareket.html

Toplamda 5 hareket var.. Herbirini 3 tekrar yaparak başlıyorsun. Her hafta +2 arttırarak, 10 haftada 21 tekrara ulaşıyorsun sonra da ömür boyu 21 tekrar yapıyorsun.
21 tekrara ulaştığında bile maksimum 10 dakikanı alıyor. Dolayısı ile zaman yok bahanesinin işleyeceği bir şey değil..

Diyet mesajımı da az sonra yazarım.. Hem bu mesaj çok kalabalık oldu hem de geç olmadan yogamı yapayım, döneyim.. :KK34:

.....
.....

İşin özünde doyurucu besleniyorum. Diyetteyim diye kasmıyorum kendimi. Önce moral! Hem de az beslenerek, metabolizmayı yavaşlatmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Rutin beslenmem:

Önemli:
Öğünler arasında 4 saat var. Aralarda asla bir şey yemiyorum. Yersem cezam var!
Her gün 3 lt. su
Her gün 2 bardak yeşil, 1 bardak beyaz çay. Bir tane de canımın çektiği bitki çayı.
Her sabah elma sirkeli su.

Sabah:
Ekmek olarak sadece Uno Denge Light Ekmek tüketiyorum. Bir dilimi 39 kcal.
Seçenekler:
- 2 tane tost (kaşarlı ve sebzeli / beyaz peynir, maydonoz ve domatesli)
- 4 dilim ekmek balığı, yanında mükellef kahvaltı.
- Vaktim azsa bol sütle corn flakes (elbette çikolatalı)

Öğle:
- 4 kaşık yoğurt üzerine çikolatalı müsli serpiştiriyorum

Akşam:
Seçenekler:
- sebzeli somon şiş
- köfte yanında piyaz ve salata (haftada 1 kez)
- haşlanmış ve sonrasında soya ve köriyle ızgara edilmiş tavuk. Yanında salata ve sebzeli bulgur pilavı
- Canım çok çektiyse domatesli, fesleğenli ve sarımsaklı kepekli makarna, yanında salata. (Yemek saatini erkene alıyorum)
- sebze yemeği, yanında yoğurt ve 1 dilim ekmek
- haşlanmış karışık sebze, üzerine sarımsaklı yoğurt ve 1 dilim ekmek

Gece atıştırmaları:
Seçenekler:
- Tuzsuz kabak çekirdeği
- Elma ve peynir
- Yoğurt ve salatalık
- Mısır krakeri, tulum peyniri

Şaşırtma Planlarım:
Kilomda bir yükselme olduğunda ya da durduğunda metabolizmayı şaşırtmak için:
A Planı: Günün son yemeğini 19:00 da bitirmek.
B Planı: Bütün öğünleri ½ oranında azaltarak, ekmeği mümkün mertebe keserek, 2 saatte bir yemek yemek ve yine 19:00 da bitirmek

Spor:
- 30-40 dakika göbek, basen ve bacağa yönelik yer hareketleri ( rutinime bir kaç tane beğendiğim pilates haraketi de ekledim)
- 20 dakika bisiklet
- Tibet yogası
- 3 set x 20 den toplam 3 dambıl hareketi -kol kaslarına yönelik-
- Basen bölgesini duvara vurma (ev henüz sağlam) her iki yan ve arka x 100 kere
- 15 dakika selulit masajı makinesi
- Lulut paşayla sabah-akşam yürüyüş
- Lulut paşayla dans :KK60:

Bir soru sordun.. Ne meraklıymışım yazmaya.. :KK60:

Son düzenleme:
ooooh süper olmuş canım tebrik ederim hedefe daha da yakınsın artık..Ben de sabah tartıldım da 73.2kg geldim cumaya göre 700gr az ama geçen haftaya göre 200gr artıdayım ne yazık ki..olsun buna da şükür ama anlayamadığım nedenlerle cuma günleri tartıda hep diğer günlerden fazla çıkıyorum:KK9::KK9::KK9:
:KK9: Tebrikler tatlım! :nazar:
Bir değil, iki değil.. Ben senin yerinde olsam kilo bildirimi için Cumayı seçmem.. Perşembe tartılırım ve onu bildiririm.. Cuma günü senin terazi depresif gününde oluyor.. :KK34:
iyi akşamlar. çok yogumum kıslar gelemiyorum .umarım iysinizdir :KK16:
Kolay gelsin aebenim.. :KK71:
Kızlar yarın ayran detoksuna başlıyor, haberin olsun.. Sen de yapacaktın.

Iyi pazarlar kizlar.dun gezmedeydim gelemedim bugun de evde temizlik var disarda da yagmur ne guzel degıl mı? evim tertemiz oldu ama ben malesef.kadina manti yaptim borek yaptim huplettim ben de malesef.

evde ne nohut var ne de yesıl mercimek temizligi de birakip cikamam artik yarin alayimda sali yapayim ben kizlar.bide tekrar tarif istiyorum ben 2 gunluk haslayip koyarim yarin

İşin özünde doyurucu besleniyorum. Diyetteyim diye kasmıyorum kendimi. Önce moral! Hem de az beslenerek, metabolizmayı yavaşlatmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Rutin beslenmem:

Önemli:
Öğünler arasında 4 saat var. Aralarda asla bir şey yemiyorum. Yersem cezam var!
Her gün 3 lt. su
Her gün 2 bardak yeşil, 1 bardak beyaz çay. Bir tane de canımın çektiği bitki çayı.
Her sabah elma sirkeli su.

Sabah:
Ekmek olarak sadece Uno Denge Light Ekmek tüketiyorum. Bir dilimi 39 kcal.
Seçenekler:
- 2 tane tost (kaşarlı ve sebzeli / beyaz peynir, maydonoz ve domatesli)
- 4 dilim ekmek balığı, yanında mükellef kahvaltı.
- Vaktim azsa bol sütle corn flakes (elbette çikolatalı)

Öğle:
- 4 kaşık yoğurt üzerine çikolatalı müsli serpiştiriyorum

Akşam:
Seçenekler:
- sebzeli somon şiş
- köfte yanında piyaz ve salata (haftada 1 kez)
- haşlanmış ve sonrasında soya ve köriyle ızgara edilmiş tavuk. Yanında salata ve sebzeli bulgur pilavı
- Canım çok çektiyse domatesli, fesleğenli ve sarımsaklı kepekli makarna, yanında salata. (Yemek saatini erkene alıyorum)
- sebze yemeği, yanında yoğurt ve 1 dilim ekmek
- haşlanmış karışık sebze, üzerine sarımsaklı yoğurt ve 1 dilim ekmek

Gece atıştırmaları:
Seçenekler:
- Tuzsuz kabak çekirdeği
- Elma ve peynir
- Yoğurt ve salatalık
- Mısır krakeri, tulum peyniri

Şaşırtma Planlarım:
Kilomda bir yükselme olduğunda ya da durduğunda metabolizmayı şaşırtmak için:
A Planı: Günün son yemeğini 19:00 da bitirmek.
B Planı: Bütün öğünleri ½ oranında azaltarak, ekmeği mümkün mertebe keserek, 2 saatte bir yemek yemek ve yine 19:00 da bitirmek

Spor:
- 30-40 dakika göbek, basen ve bacağa yönelik yer hareketleri ( rutinime bir kaç tane beğendiğim pilates haraketi de ekledim)
- 20 dakika bisiklet
- Tibet yogası
- 3 set x 20 den toplam 3 dambıl hareketi -kol kaslarına yönelik-
- Basen bölgesini duvara vurma (ev henüz sağlam) her iki yan ve arka x 100 kere
- 15 dakika selulit masajı makinesi
- Lulut paşayla sabah-akşam yürüyüş
- Lulut paşayla dans :KK60:

Bir soru sordun.. Ne meraklıymışım yazmaya.. :KK60:

aldığın kaloriyi çok kıstığında zaten vucut savunma mekanızması geliştirip istesek de veremıyoruz
en doğrusu dediğin gibi çok aç kalmadan doğru zamanda doğru besin gruplarıyla beslenebilmekde :KK34:
öğünler ARası 4 saat demişssin bu 4 saat zaman zarfında olduki dayanamadın açlığını nasıl bastırıyorsun ? yada keyfi bi durumda yedin ozaman ki cezan nedir ?
menülerinde ekmeği makul olsada eklemişssn ben hiç ekmek tüketmıyorum ekmek yediğimde kg veremıyorum onun yerine bulgur pilavı tercihlerim arasında
bide makarna dikkatimi çekti akşam öğünde makarna yediysen erken saatte yerim demişssn ertesi gün kg da eksilme oluyormu ?bende nedense makarna pilav ekmek ve meyve grubu yediğimde kg vermem duruyor :44:

kg vermen durduğundaki sistemi beyendim bende deniycem bunu
bide elma sirkesini ben yanlş kullanmışm 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı biliyordum demekki ondan bende yanma yapıyormuşş hım söylediğin iyi oldu canım
yaş pasta olayına gelirsek 1 dilim 450 cal vay anam vayyy :KK52: stadyumu turlasam gene eritemzmişim iyi etmişim yememekle
olduki canım feci şekilde dolma istedi kuru patlıcan dolması yada zeytinyağlı yaprak sarmasına bayılırımda :KK17: onların kalorileri hakkında bilgin varmı
tibet yogasını da ıncelıycem bu vucuda bu kdar yarar sağlayan egzersizleri yapmasam olmazz kusur kalmayayım :KK1:
uzun açıklamalı mesajın içinde ayrıca teşekurr ederim
son bişey daha var sorularım bitmek bilmedi ama şu evde kefir mayalama konusunda ne düşünuyorsun,hangi öğünlerde ne ölçüde yeralmalı yada beslenmemize almalımıyız?

bak benimde senden aşağı kalır yanım yok cevap bile destan gibi oldu mubarek :KK9:
iyi pazarllar diyorum canım :nazar:
bu aralar kefire kafayı taktımda sorayım istedim sana

Iyi pazarlar kizlar.dun gezmedeydim gelemedim bugun de evde temizlik var disarda da yagmur ne guzel degıl mı? evim tertemiz oldu ama ben malesef.kadina manti yaptim borek yaptim huplettim ben de malesef.
Temizlik yaparak harcadığın kaloriyi karşılayacak bir kalori almışsındır dilerim.. :KK34:
aldığın kaloriyi çok kıstığında zaten vucut savunma mekanızması geliştirip istesek de veremıyoruz
en doğrusu dediğin gibi çok aç kalmadan doğru zamanda doğru besin gruplarıyla beslenebilmekde :KK34:
öğünler ARası 4 saat demişssin bu 4 saat zaman zarfında olduki dayanamadın açlığını nasıl bastırıyorsun ? yada keyfi bi durumda yedin ozaman ki cezan nedir ?
menülerinde ekmeği makul olsada eklemişssn ben hiç ekmek tüketmıyorum ekmek yediğimde kg veremıyorum onun yerine bulgur pilavı tercihlerim arasında
bide makarna dikkatimi çekti akşam öğünde makarna yediysen erken saatte yerim demişssn ertesi gün kg da eksilme oluyormu ?bende nedense makarna pilav ekmek ve meyve grubu yediğimde kg vermem duruyor :44:

kg vermen durduğundaki sistemi beyendim bende deniycem bunu
bide elma sirkesini ben yanlş kullanmışm 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı biliyordum demekki ondan bende yanma yapıyormuşş hım söylediğin iyi oldu canım
yaş pasta olayına gelirsek 1 dilim 450 cal vay anam vayyy :KK52: stadyumu turlasam gene eritemzmişim iyi etmişim yememekle
olduki canım feci şekilde dolma istedi kuru patlıcan dolması yada zeytinyağlı yaprak sarmasına bayılırımda :KK17: onların kalorileri hakkında bilgin varmı
tibet yogasını da ıncelıycem bu vucuda bu kdar yarar sağlayan egzersizleri yapmasam olmazz kusur kalmayayım :KK1:
uzun açıklamalı mesajın içinde ayrıca teşekurr ederim
son bişey daha var sorularım bitmek bilmedi ama şu evde kefir mayalama konusunda ne düşünuyorsun,hangi öğünlerde ne ölçüde yeralmalı yada beslenmemize almalımıyız?

bak benimde senden aşağı kalır yanım yok cevap bile destan gibi oldu mubarek :KK9:
iyi pazarllar diyorum canım :nazar:
bu aralar kefire kafayı taktımda sorayım istedim sana
Sana da iyi Pazarlar.. :KK71:

4 saat araya başlarda dayanamıyordum.. sonra alıştım.
O dönemlerde beyaz leblebi yerdim. Kocaman bardak suyu da arkasından lüpledin mi şişiveriyorsun..
Ha olur a şımarıklık yapasım tuttu, ya da birilerinin yediğinden canım çekti de ucundan tırtıkladım misal.. bu durumda cezam günlük çektiğim 100 mekiğe, 100 mekik daha eklemek.

Kepekli makarnayı erken saatte yersem eğer kilo aldırmıyor deguacım.. Ama belki veresim varsa da veremiyorum.. Kilom genelde aynı çıkıyor ertesinde.. Ama tabii bu makarna bir kaçamak benim için.. Haftada 1 bile maksimum doz.. Bazen ayda bir kere yiyorum. Bunu da atlamayayım.

Ben de ekmek yemesem eğer kilo verişim hızlanıyor. Ama o zaman da aç dolaşıyorum.. Bundan da sıkılan bir yapım var.. :KK55: Aç kalmak bir kaç gün dayanabileceğim bir şey.. Özellikle de ruhsal durum açısından.. :KK37: Ekmek yediğim için o 4 saatlik arayı rahat atlatıyorum bence.. Bir de tabii bahsettiğim ekmeği yiyorum sadece, bana kalırsa bu da önemli.

Dolmaların kalorisinin yüksek olduğunu biliyorum.. O da pirinç kaynaklı tabii.. Ama ezberimde yok. Kişisel olarak porsiyonu abartmamak kaydıyla ve yanında salata veya yoğurtla yemekte hiçbir sakınca görmüyorum.. Müftüoğlucuyum ben.. Beyazlara dikkat etmek kaydıyla, herşeyin yenmesinden yanayım.. Herşey ama ölçüsünde ve saatinde..

Kefir.. kendime çok kızdığım konulardan biri.. Markette şişesini görmeye tahammülüm yok, bırak içmeyi.. Ama denedim. Kardeşimin ısrarıyla orman meyvelisini denedim, sonum facia oldu.. Anladın sen onu.. :KK60: :KK60: Faydasını dünyanın kabul ettiği kefiri yiyemediğim için kızıyorum kendime..

X