cadi kaynana

eşinin annesi çocuğunun babanesiyle ilgili bu tip düşünceler içinde olman hiç hoş değil onu sevmek zorunda değilsin ama saymak zorundasın ve unutmaki ileride sende kaynana ( ki ben kayınvalide demeyi tercih ederim) olacaksın büyüklerine karşı saygılı olmayı öğrensen çok iyi olur diye düşünüyorum

canım...bır daha konu acmısın...kotu kaynan dıye...
kızgın yada ofkelı olabılırsın...ama bu kadarda nefret nedır anlıyamadım...ölmesını ıstıyorsun...
pekı olurse vıcdan azabı yasamıyacakmısın...
ayrıca yardım ıstemıssın hangı konuda...kaynananı oldurmekle ılgılımı....
bence sevkem zorunda degılsın ama saygıyıda kaybetteme...

bu nasıl konuşmadır böyle yaa?
kayınvalideni sevmeyebilirsin, nefret edebilirsin tamam ama sen kimsinki onun ölümüne karışabiliyorsun...
kimin ne zaman öleceğine kimin verem olacağına allah karar verir...
bu şekilde konuşman çok yanlış...tüm beddualar döner dolaşır seni bulur...
sevmezsen sevme ama bari sevdiğin adamın adına beddua etme.
demek ölürse kocanın üzülmesi senin hoşuna gidicek...
bari sevdiğin adamı doğurup büyüttüğü için bir nebze saygın olsun....
çok yanlış yoldasın...olaylara daha sakin yaklaş yoksa ilişkinizi de kendini de bitirirsin..
benden sana tavsiye...
kimseye beddua etme...
sevme, muhattap olma...zorla değil ya...
ama kocanın annesi olduğunu unutma...sende annesin...kendini gelecekte bir düşün..
ona göre davran...

okadar beddua edecek bişe yok bence.kadın oğlan büyütmüş bu yaşa getirmiş bizden iyi bilir nasıl çocuk bakılacağını.ve sen tatlı diile kaynananı bile yola getirirsin bence.kocana gelince erkekler biras ana kuzusudur.ama unutma hiçbi erkk annesine beddua eden kadına fazla sevmez..

Öfke ve Kin bunlar en cok insanin kendine zarar verir!!

Tövbe et arkadasim hemen aff dile allahtan!!:1closedeyes:

Innasabirin Innasabirin ya:1shok:

belki kaynanana çok öfkeliyken bunları yazdın ama bende arkadaşlara katılıyorum.beddua sahibine uğrar.beddua etme canım.eğer anlaşamıyorsan imkanın varsa evini ayır derim

bencede beddua etmen çok yanlış ama kimbilir nasıl canını yaktıki senin dilinden bu sözler döküldü..

ALLAH isla etsinn ne diyimm ..

evet canım bencede bıkmış olabilirsin,mutlaka çok zor bir durum ama sen yinede beddua erme derim bende......

kayınvalidenize karşı tepkili olabilirsiniz sevmeyebilirsiniz ama bunu beddua ederek ölmesini isteyerek belirtmeniz çok yanlış insanları sevmesek bile saygı duymak zorundayız unutmayın ilerde sizde kayınvalide olacaksınız kayınvalidenizin kötü yanlarını görmemeye çalışın belliki çok sinirlenmişsiniz Allaha havale edin

yorumunu çok ama çok terbiyesizce buldum
beddua döner durur sahibini bulur bilmem bilirmisin
eşinin annesi hakkında ne biçim şeyler yazmısın vallah şok oldum
madem sevmiyordun istemiyordun ne diye girdin dibine? ne diye ayni evde oturuyorsun? ayrı ev tutmaya imkanınız olmamış olabilir peki ozaman mecburmuydun evlenmeye? oğlunu alırken iyidi şimdimi kötü oldu kayinvalden
açık sözlüğünde bir sınırı vardır seninki resmen hakaret
bak seninde bir çocuğun varmış
inşallah birgün seninde gelinin yada damadin sana bu şekilde beddua etmez
bana kalırsa senin kayinvalden değil kocan kötü olan
çocuğu hasta madem niye annesii dinliyor kaptığı gibi bir dr.a götürse ya? hiç mi sorumluluk sahibi değil. Çocuk bu elbet hasta olacak, büyütülecek bişeyide yoktur belki ama yinede bir baba olarak neden ilgilenmiyor neden anne ben yinede bir dr.a götüreyim, içimiz rahat etsin nolur nolmaz demiyorki?

Bu şekilde kötü sözler ve bedduaların ağızdan bu kadar rahat çıkabilmesi için vicdanınızın buna rahatlıkla izin verecek düzeyde olması gerekir. Allah eşinizin, çocuklarınızın ve kayınvalidenizin yardımcısı olsun.

umarım arkasından atıp tuttuğunuz şeyleri yüzüne de söylemiyorsunuzdur, kimse herkesten çok memnun değil ama çocuğunuz da varken bir başkası hakkında bunları düşünmenize üzüldüm.

sana ne yaptı ki bu kadar ,onun ölmesini istiyorsun...
inan bu tür kaynanalar her kadının başında var...
o kadar haksızlığa ve sözlere maruz kaldım ki ,bi gün olsun ölsünler gebersinler demedim...
hep allaha havale ettim...
bu yaptığın beddua ona gelmesede dönüp dolaşıp sana gelir...
onların yaptığını da senin yaptığınıda allah görür...
haksızlığa ugramışsan onun acısı onlardan mutlaka çıkar bunu unutma...
bu şekil beddua etmek yok...

bence bu kadar abartmayın o kadının neler yaşadığını bilmiyorsunuz bir anlık sinirle dökülmüştür ağzından ..

yanlışta anlamayın arkdaşı tanımam etmem ama birden herkes hurra üstüne saldırdı ...

bu forumda sürekli yaşanan bişiy
:1closedeyes:

istisnalar disinda herşeyin karşilikli oldugunu düşünürüm..belki ön yargiliyim ama bi insan kayinvalidesi için bukadar beddua edebiliyorsa (buarada bedduanin böylesinide ilkkez duydum) pekte masum sayilmaz bence..

kimseyi sevmek zorunda degilsiniz..eşinizle sorununuz olabilir..kayinvalidenizle sorununuz olabilir..bunlar günümüzde cok yasanan şeyler..ama beddua ile bişeyin çözüldügünü sanirim kimse görmemiştir bugune kadar..bu beddualara harcadiginiz vakti durumu düzeltmeye harcaysadiniz belki coktan halledecektiniz birçok şeyi..

Arkadaşım çocuğunuz hastaysa tabi götüreceksin doktora, kaynana istemiyorsa bırak söylensin dursun,ama en büyük suç eşinizde tabi annesini idare edemiyor demekki,kaynananızada bu kadar beddua etmeyin çok günah beddua etmek ,size yaptıklarına karşı allahtan sabır isteyin onu allaha havale edin ama böyle sözler kullanmayın ,sizin için yani,allah kolaylık versin..

hayatta hiç kimseye bu kadar beddua etmeyin.
siz de evlat yetiştiriyorsunuz; bu kadar beddua dönüp dolaşıp sizi bulmasın sakın.
bahsettiğiniz kişi de ne kadar kötü olursa olsun eşinizin annesi.
gerçi bu kadar beddua edildiğini bilse zannederim ki ortadan eşlik durumu bile kalkar.
yapmayın; sinirinizi böyle pervasızca laflarla çıkarmayın.
yarın öbür gün -allah korusun- verem olursa, bi parça sızlamaz mı vicdanınız??

cnm ya vallahi güldüm azcık ne kadar açık yazmışsın duygularını biraz içinde saklasaydın kıızzzzzz inşallah ölür falan aaaa çok ayıp.o senin sevgili kayınvaliden ölmesin niye ölsün.hastalıkla ölümle intikam alınmaz.arada koy elini beline başla neden şikayet ediyorsan.say bir bir.saygıyı koru tabi mümkün mertebe.sende o potansiyel var.ama biraz daha vicdanlı ol.kaynanaların hepsi aynı inan bana senin yaşadıklarını yaşayan binlerce gelin var.şimdi bunların kaynanaları öldü diyelim.ayyy hayat hiç çekilmez.şaka bir yana biraz daha sakin hallet aranızdaki meseleleri.kaynana bu inan daha iyisi çok az.oda bize düşmedia.s.

Yani önce şaka sandım ama değilmiş. Bir insana bu kadar beddua edersen, haklıda olsan haksız duruma düşersin.
Açıkcası kaynanaya acıdım ben. Çocuğun hastaysa ve kaynananın lafıyla doktora götürmüyorsanız önce eşine söyleneceksin güzelim. Haa eşin annenin ağzına mı bakıyor o zaman gene eşinle işini halledeceksin. Bütün sorun senin eşinde, kaynananda değil yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…