Bunalımdayım

Hiç kimseden korkmuyor küçüklüğünde çok dayak yemiş polislerden. Polisi arasam kapıya gelseler kapıyı açmaz bile o derece şizofrenik bi insan. Ama birşeyler yapmam lazım bi yerden başlicam böyle olmaz bu yolun sonunda çocuklarımın gözü önünde ölecem ben

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum çalışmama karışmıyor küçük oğlum ana sınıfına başlasın yarım gün de olsa işe girip çalışacam. Birikim yapıp kurtulcam bu hayattan çünkü bu evlilik değil bu esir hayatı resmen. Hizmetçi gibi hissediyorum kendimi sadece bir odada yaşıyorum ama koca evi silip süpürüyorum milletin dağınığını topluyorum yemeklerini yapıyorum tuvaletlerini yıkıyorum. Ben bunları haketmiyorum

Eğer cesaretiniz kırılırsa her defasında gelip burada yazdıklarınızı okuyun. Allah yardımcınız olsun.

Benim çocuğum yok sizi derinden anlayamam ama yaşıtız. Çocukluktan gelen tramvalarınız ve eğitimsizlik bunu yanlıs anlamayın lütfen hayat adil değil, muhtemelen sadece kendi çevrenizin içinde büyümüş ezilerek büyümüş bir kadınsız, dış dünyadan bir haber yaşayan lütfen yanlıs anlama dediğim gibi hayat adil değil. Mantıklı olan ilk can sonra canan, darp raporu alıp boşanma davası açın bir süre sığınma evine gidin o süre içinde iş bulup biraz para biriktirirsiniz zaten dava 1 2 yıl kadar sürer sonra mahkeme cocukları zaten size verecektir o süre zarfında para biriktirip başka bir şehirde yeni bir hayat kurabilirsiniz. Çoçuklar kaç yasında bilmıyorum.. Umarım hayat size artık gülümser

Korkmayın polise başvurun. O imzaladığınız kağıdın hiçbir önemi yok. Sizi korkutmak için yapmış eşiniz. Çocuklarınızla sığınma evine yerleşin.

Esra Erol’a çık çok ciddiyim

Merhaba öncelikle bir iş bulmalısınız.Bir pedagog olarak şöyle öneri şuna bilirim. Çocuklarının eşin ve seninle bu şekilde büyümesi, ayrılmanızdan daha fazla hasar almasına sebep olacak. Hayata bir kez geliyoruz ve bu şekilde bir cehennemde yaşamak zorunda değilsin. Elbette çocukların bu durumu anlayacaklar.

Siz çok güçlüsünüz, bunca zorluğa katlanmışsınız bundan sonrasını da kendiniz için yapabilirsiniz. Her düştüğünüzde bunu hatırlayın. İnşallah feraha ulaşırsınız.

Bütün bunları bir psikoloğa anlatsan seni daha iyi anlar ve iyi bir yol bulman için yönlendirir. Burda hiç kimse dertsiz tasasız değil hiç birimiz güzel sağlıklı bir mental durumunda değiliz.. hep dış etken olarak ve yaşadıklarımızdan yola çıkarak ettiğimiz tecrübelere göre yazıyoruz .. iç dökmek yazmak asla kötü bir şey değil ama psikoloğa gitmek okadar iyi geliyor ki ben gittim çok güzel orda ağla hıçkıra hıçkıra karşında sabırlı biri var ve seni sonsuz dinliyor ya dert anası ya dert babası :) hayat zorluklarla doludur biraz güzel biraz hüzünlü acılı bir yerdir. Anne baba da herkes olamıyor olmasın Zaten herkes üremesin sırf anne baba olmak için kimse anne baba olmasın bu sorumluluğu üstlenmek gerekiyor.. evlilik konusunda aşırı erken evlenmişsiniz kendiniz daha çocuk yaştaymışsınız resmen. Keşkeleriniz çoktur geriye dönüşü imkansız ama güzelleştirebilirsin elinden ne geliyorsa oturup düşünmen gerekiyor ayrılmaksa ayrılmak ozaman mutsuz bir evliliği sürdürmenin bir anlamı yok ki zorbalığı da hiç bir kadın çekmek zorunda değil ne demek yani eşim sinir hastası çıktı ? Hasta olan herkes tedavi olmalı eğer insan eşini ailesini seviyorsa ozmaan tedavi olmalı, seni hayatında iştiyosa ailesine ezdirmemeli. Çocuklarının annesisin ve en kıymetli yaşların o adamla geçmiş. Neyseki bunlar geçmişte birer anı olarak kaldı ama artık bişeylerin yapma vakti geldi. Kendine için bir adım at ve psikolojik destek al sonra da kendi hayatını kur bunu annen yapmış mesela annen baban ne yaşadı bilmiyorsun ama seni bırakmamalıydı kesinlikle bunu savunmuyorum sende yap demiyorum ama hayatını güzelleştirmek için adımlar at. Bencil olman gerekiyor biraz

Oncelikle turkiyenin ekonomisi çok kötü. Bu demek oluyor ki asgari ücret gibi ufak paralara bile iş bulamazsiniz. Hadi buldunuz diyelim o ise aynı anda 40 kişi başvurur. 40 kişiden en güzeli ve en yakışıklısı işe seçilir. Geri kalanlar sefaletten kırılır. Suan guney korede vasifsiz işçiler doktor maaşı alıyor. Bence eşinden ayrılan tehdit edilen kadınların bu ülkelere gidip hayat kurması lazım.

Canım bence bir psikologtan ya da psikiyatristten destek almalısın. Bazı şeyler değişmez, değiştirilebilir olsa bile kişi kendinde değiştirecek o gücü bulamaz. Sizi destekleyebilecek bir ortam hali hazırda yok iken çaresiz olmanız çok doğal.

Bu aklı verirken iyisiniz de neden kendiniz bu aklı kullanmıyorsunuz. Bu cehennemde siz de yaşamak zorunda değilsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…