Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

öğleden sonra devlet hastanesinden sonucu alıp başka doktora gidicem. Ilkinin de gidip yüzüne tükürücem. Pislik herif :/

aynen canım öyle yap tabi ama ne yaptın gittin m bende bebişim için sağlık ocağınada gitmiştim anca geldim şimdi okudum merak içindeyiz ne oldu sonuçları gösterdin mi...

aynen canım öyle yap tabi ama ne yaptın gittin m bende bebişim için sağlık ocağınada gitmiştim anca geldim şimdi okudum merak içindeyiz ne oldu sonuçları gösterdin mi...

yok canım daha gidemedim. 3 buçukta gitcem işyerinde oyalanmaya çalışıoyrum ben de. sen neler yaptın?

yok canım daha gidemedim. 3 buçukta gitcem işyerinde oyalanmaya çalışıoyrum ben de. Sen neler yaptın?

hımm iyi canım sonra muhakkak bizede yaz ama ben bu hafta hep hastanedeydim nerdeyse sağlık ocağına gittim tahlil verdim gebelik takibi başlattılar aradığım zaman gel işte kızamık salgını varmış aman kızlar dikkat edin kendinize bebişlerede zarar veriyormuş hemşireler 3 hafta içinde vucüdunda döküntü kaşıntı gibi bişeyler olursa uzan ve bizi çağırması için birini gönder sağlık ocağına doktorlarla gelip bakacağız dedi inş öyle bişey olmaz sizlerde dikkat edin canlarım....

yazarım canım mutlaka. hamileliğin başları böyle koşturmaca oluyo heralde neyse bebişler sağlıklı olsunda anneler koşturur hiç önemli değil :) sen de çok dikkat et kendine canım..

yazarım canım mutlaka. Hamileliğin başları böyle koşturmaca oluyo heralde neyse bebişler sağlıklı olsunda anneler koşturur hiç önemli değil :) sen de çok dikkat et kendine canım..

aynen canım onlar sağlıklı olsun da inş sende içini ferah tut rabbim ne derse o olur bizler rabbimden gelene iyi veya kötü şükretmeyi bilmek zorundayız rabbim hakkımızda herşeyin hayırlısını versin inş...

slm kızlar. moralim pek iyi değil aslında. doktora gittim değerin çok düşük ama geç döllenme de olabilir yarın gel tekrar kan testi yapalım dedi. sonra ben de benim ilk doktora gittim. dedim burdan çıktıktan sonra içim rahat etsin diye devlet hastanesinde kan verdim. sonucu da öğlen aldım buyur dedm. baktı kağıda 17,6 bu önemli bişey değil dedi. nasıl değil dedim, diğer doktor hamile olduğumu söyledi dedim. çok düşük bu değer muhtemelen kimyasal gebeliktir, düşer dedi. nasıl yani ya dedim kaldım öylece. ilaç nolucak dört tane kullanmış oldum dedim. onun hiç bi zararı yok gebeliğe ama zaten bu düşer, ilacı kullanmaya devam et dedi. nasıl yani bırakmayım mı dedim. ama şok geçirdim resmen adamın tavrına, gayet rahat yani. siz bebek istiyo musunuz ki dedi :S:S nasıl istiuyo muyuz ya istiyoruz tabi dedim. o zaman bırak tamam kullanma ilacı ama cumartesi gel kan testini tekrarlayalım. sağlıklı bi gebelik olması için değerin yüzün üzerinde olması gerekir dedi. bu arada düşük olurken adet olabilirsin dedi.
işte böyle kızlar, ben hesap sorayım derken adam resmen üste çıktı gibi bişey oldu. moralimi de sıfırladı anlıcağnız. (

merhaba serapcım... birincisi eğer imkanın varsa derhal o doktorunu değiştir lütfen helede böyle bi dönemde doktorun tutum ve davranışları, seni rahatlatabilmesii bulunduğun durumla ilgili geniş bilgi vermesi, sana yaklaşımı öyle önemliki. çok sinirlendim senin doktorunun tavrına.

ikincisi hepimizin bildiği üzere değer olarak 5'in üstü gebelik var demek oluyor ve her küçük değer kimyasal olcak diye birsey yok şöyleki sen de benim gibi adet gecikmesi olduğu sırada hamile kalmış olabilirsin ve bu nedenle şu anda yeni adet dönemine henüz geldin mi, geçtin mi, yada kaç günün kaldı bunları bilemezsin. bu değer bu durumların hangisinde çıktı bilemezsin. şu an tek gerçek senin değerinden gebeliğin olduğunu anlamamız.

kendine dikkat et, aklına kötü şeyler getirme ve doktorunu değiştir canım. o ilacı da kullanma lütfen.

mrb idrar testi hakkinda birsey danisicktm burdw okudumda idrar testini yapip tek cizgi gorup sabah ayni testi yada bi kac saat sonra ayni testte ikinci cizgiyi gorenler olmus..Benim reglim.9 gun gecikti bu sabah sadece hafif akinti gibi lekelenmem oldu bende ilk idrarla testi yaptim yaklasik 20 dk beklefim ve testi attim..Testin markasi miratech duyarliligi 20 bhcg 5 dk icinde sonucu okuyunz yarim saat sonradi gecerszdir diyo..Acaba ciksa cikarmiydi saatlerce bekletmk sartmi..1 saat oncede regl.olmaya basladm yani saniirim o regl sokulmefigi icin gelen akintiydi dogru yapmismiyim testi..yardiminizi bekliyrm..

teşekkürler duckling. yazdıklarını okuyunca biraz da olsa rahatadım gerçekten. öncelikle şunu söyleyim ki ilacı zaten kesinlikle kullanmıcam. doktorun ne dediği umrumda değil. kimyasal gebelik bile olsa kendiliğinden düşmüyor mu ilaca ne gerek var yani?!
o doktora da bi daha asla gitmem zaten. bir de özel hastanede yaşıyorum bunu. çok methetmişler internette de öyle gitmiştim. neyse artık beklicez her şey nasip kısmet, her şey allahtan. ol derse olucak nasipse...

testi doğru yapmışsın tabi. zaten 10 dakikadan sonra oluşan çizgi geçerli değil ve testi tekrarlamak gerekir. ki sen adet olmaya başladıysan çok da endişelenme. eğer adet görmezsen testi tekrarlarsın ama 10 dk'dan sonra çıkan çizgiye güvenme bence.

canım beni rahatlattiniz inan kendimi insanların mutluluklarına üzülüyorum diye cok suçlu hissetmiştim yaaa seviyorum sizlerii
seviyorum sizleri azıcık koyvermistim ama küllerimden geri doğdum bu gün arkadasimla konustum dusuk tehlikesi varmis cok uzulsum dunku hallerime sonra ama simdi daha iyiyim öptum kocaman seniiii
teşekkürler nisanbucumm :) dualarım bebiş isteyen herkese. Rabbim isteyen herkese annelik duygusunu tattırsın :) hepimizin yüzü gülsün inşallah. bu arada halay çekilmedi bana farketmedim sanmayın:44:
Oyy pardon canım yaa nasıl unuttuk biz senin hallayı Sağlıkla kucağına al inşaallah canım folik asite başladınmı?

Ohh miss evinde rahat rahat oturur bebişini göbüşünü büyütürsün onunda sana karşı tavırları değişir gibi geliyo hamile kadınsın sonuçta

Berkunuma nazar değdi,Canım sen nelere sabrettin az daha sabır Rabbim belkide seni sınıyo buda bir sınav belki,biliyorum kıskanmak değil ama yine de üzme kendini hep diyoruz vardır vakti saati diye şöfer nebahatim benim sıkma canını diyecek bişeyde bulamıyorum ki[/QUOTE]
ewettt yaaa bana nazzar değdi sanırım nasıl saldım varya dün bu gün daha iyiyim ama sizler sayesindeee

canım sakin ol bakalım stres yapma kendini rahatlatmaya calis hayirrlisi olsun hakkindaa canim iyi dusun iyi olsun...

Kızlarr merhaba, önce berkunum ve tüm arkadaşlarım bu duygular o kadar normal ki inanın insan olmamızın bir gerçeği etten kemikten yapıldık taştan değil. Hele ki siz ilk bebeklerinizi heycanla beklerken bu duyguları yaşıyorsunuz ben koca kadın hem de çocuğum var ama emin olun 2. çocuğu olan herkese imrenerek bakıyorum hele de ilk çocuğu benim kızla yaşıt olup da 2.ciyi geç yaşta yapanlara daha da bir burularak bakıyorum. Bazen utanıyorum bu düşüncelerden ama elimde değil ki bizim okulda bir arkadaş var en büyük kızı lise 1 de ikizler arkadan 6. sınıfta birde 1.5 yaşında bir kız daha üstelik kadın genç kız gibi incecik ama kıskanıyorummm elimde değil hem de çok seviyorum bu kadını çok can napayımm ben insanım yaa.
serapbebekistiyo inşallah bebeğin sana tutunur canım benim daha çok ufak geç döllenme ilacın bir zararı olmaz bu değerde iken bilmeden ilaç kullanabilirsin etkilemez ama sakın devam etme değerlerin kocaman kocaman artsın inşallah.
hepinizi kocaman öpüyorum.

ablacım bu yıl o kadar çok şey için sabır ettimki artık sabrımmı azaldı bilemiyorum olsun artık istiyorum hamile olan arkadaşlarımla bebbeğimi büyüteyim isstiyorum aklımda olacakmıki soruları yerine onun için neler yaparım soruları uçuşsun istiyorum artık daha fazla beklemek istemiyorum o bendeki dolu dolu sabır taşmaya başladı onun için biraz hırçınlaştım sanırım dün ama bu gun daha iyiyyim beklemekten başka çaremiz yok malesefff bende seni çok öpüyorumm ablacım

ilaç acaba bişey yapar mı derken o pislik doktorun kimyasal gebelik olabilir demesiyle bu sefer düşük için endişelenmeye başlamıştım. o yüzden kendi çapımda bi tespitte bulundum umarım sonucunda haklı çıkarım. :)
şimdi ben ptesi günü akşam evde test yapıp negatif çıktığını görünce ilaç kullanmıştım. test elimde on dakika bekledim, evirdim çevirdim bişey yoktu. kesin negatifti yani. böyle olunca da başka türlü adet olamıcam, olamadıkça da yeni çalışmalara başlayamıcaz diye ilacı almaya başladım. sonra ertesi gün öğlen içim rahat etsin diye kan verdim ve bu sabah hep beraber öğrendik ki sonuç şok:17,6.
az önce de evdeki ikinci teste kaydı gözüm. 2 gün önce yaptığmın aynısı. üzerinde 20 bhcg'yi saptayabileceği yazıyo. Yaptım ben de bakalım 20'nin üzerine yükselmiş mi diye bir dakika içerinde 2. çizgi çıktı. "c"deki kadar koyu olmasa da gayet belirgin yani. Demekki değerim kesin 20'in üzerinde, düne göre yükselmiş. kendi kendime içimi rahatlattım resmen. umarım hayırlısıyla bebeğim tutunur ve bu pislik dotor meselesini de unutturur bana.
iyi geceler öpüyorum sizleri, destekleriniz çok güzel, moral verdiniz bana..
allahım isteyen herkese sağlıklı bebişler, hayırlı evlatlar nasip etsin, aminnn...

Canım vala tebrik ederim seni bence çok güzel bir tespitte bulunmuşusun,rahat ol ve iyi düşün tamam mı eğer rahatlatacaksa seni bugün de yaptır kan testini,ayrıca yüzün üzerinde çıkacak diye bir şart mı varmış benimde ilk kan testim 49 du,ne sinir adam ya,iyi dövmemişsin onu orda

Son düzenleme:

:) valla canım ne dövmesi o sırada şok geçirdiğim için tepkibile veremedim. valla bunu o doktora söylemek lazım bak seninde 49'muş işte, illa hemen 100 olması da gerekmez bence. zaten şöyle de bişey var bu değer birden yüz nasıl olacak ki. illaki 1'den başlayıp yükseliyo. benim de kan verdiğim sırada 17'ymiş, olamaz mı yani? :) ya işte cahillik cesarettir derler ya, işin matematiğini bilmediğimden anca düz mantık bakabiliyorum, kendimi rahatlatıyorum işte :)

günaydınn kızlarrr serapcım brova valla güzel bi yontem bulup içini rahatlatmıssın canım hayırlısıyla bebısın seninlee..ah bizdee senin gibi suan testlerde cıft cızgıyı gorebılsekkk..kızlarrr benım goguslerr cok agrıyorr yaa yatagın ıcınde donerken bıle acıyorr hemde cok nerdeyse 2 haftadır adet olcak moddayım ben yaa eşim bile farketmıs hala acıyormu yaa dıyorr kac zmandır acıdıgı soyluyorsun dıyor ayrıca akşam eve gıdınce ozellıkle belım cok agrıyor karnımda agıyorr kasıklarım aynı adet olcakmıs gıbı agrıyorr ..farklı yasadıgım seyler ise, adet olcagım zman canım acayıp tatlı ıster bu sefer hıc ama hıc tatlı ıstemiyorum arada bırde hafif midem bulanıyor boyle kalkıyor mıdem sonra gecıyor ,aynı şekilde sanki tansıyonum düşer gıbı başım donuyor oda gecıyor sonra ,devamlı degıl off genede umutlanmıyorum cunku bunlar hep adet belırtıs de olabılir galiba adett olcammm ya bikaç gün önce akıntımda kesildi bugunler olmam gerek son adetın ustunden 32 gün gectı 35 e kadr bekleycegım yani bu haftayı doldurayım inşallah olmazsam pzartesi teste gıdıcem hayırlısı inşallah kızlarr pazartesi gunu hamile oldugumu ogrenmeyı cok ıstıyorumm vallahı bu ay hıcc sallamamıstım ama su son gunlerde gene başladı benım psıkoljı

Son düzenleme:

teşekkür ederim canım valla kendi kendimi avutmaktan başka çarem yok, moral bozmamak lazım. zaten burdaki herkes destek olmaya çalışırken benim karalar bağlayıp oturmam olmaz :) umarım hamişsindir valla çok benziyor hamilelik belirtilerine. Ama ahh bu pskoloji yok mu?! Nasıl bişeyse kendi kendimizi hamile yapıyoruz :) İnşallah adet olmazsın, ptesi de senin de güzel haberlerini okuruz burdann..

serapcımm canım tebrik ederim :) ohh çok şükürrrr yani..en kısa zamanda keseninde görürüsün inşallahhh sonra kalp atışları sonra cinsiyeti sonra sağlıcakla kucağına alırsın..
bu arada bende baya geliştim..daha bir yıl önce ne kese,ne kalp atışı,ne haftalık hiç birşey bilmezdim..
hamile olanları duyunca direk kaç aylık derdim(onlarda hafta olarak söylerdi..bende anlam veremezdim:)
şimdi hamileleri görünce .."kaç haftalık?,kalp atışınu duydunmu ,gibi sorular sorabiliyorumm cancağazlarıımmm:) prof oldukkk profff :)

günaydıııınnn herkeseeeee güzel günler öpüyorum herkesi şapuuurr şupurrrr

eeee bebeğimm senin adetin geçmişş 32.gn olmuş test yapmıyacak mısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…