Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

canim ne bileyim fesatlik yapmak degil amacim ama boyle kaldim bir acayiip bilirsin ben cok saliveren biri degilim daha rahat bir haldeydim ama acik allak bullagimm bu günn

benimm can arkadaşım bitanemm üzülme n'olur kıyamam sana..Bak eminim seninde bebeğin olucak inşallah..herşey yolunda çok şükür kafan rahat ,hamile kalmaman için hiç bir sebeb yok..Üstelik biz öyle bir hamiş olucaz ki , o hamilelik sürecinin her dk.sının kıymetini bile bile..çünkü uzunca beklemiş olduğumuz için , beklediğimiz süreye değecek hamileliğimiz..

...ki yaşadığın duygular çook normal.hepimiz aynı düşünceye sahibiz...dediğin gibi ne zaman bebek istiyorum desem inan her ay gözüme gözüme soka soka hamile hamile aldım..gerek arkadaşlarım (2 tane), iş yerimden gözümün önünde(3 tane),bir akrabamız tel.annem söyledi(1 ) tane..face de arkadaşlarım(2 tane)..bu hafta sonu gelen misafirim tanıdığımız daha çok eşimi tanıdığı bir arkadaşın hamile olduğnu söyledi(1 kişi) ve eşimin arkadaşı (1 ) ..yani anlıycan her ay ben bir hamile hbr aldım nerdeyse..
ve aynen senin gibi oldum Berkunum....
...Ama bizde yaklaştık..eninde sonunda inşallah olucak...üstelik şöye düşün bizim hamileliğimiz son ayları çok sıcaklara denk gelmeycek..fazla ödem olmuyacak
inan ben senden çookk umutluyum Berkunum bunu tüm kalbimle söylüyorumm

Canım tebrik ederim gözün aydın dikkat et kendine ve burdaki kızlarada bol bol dua et olur mu,5. haftada keseciğini de görürsün Allahın izniyle..

teşekkürler nisanbucumm :) dualarım bebiş isteyen herkese. Rabbim isteyen herkese annelik duygusunu tattırsın :) hepimizin yüzü gülsün inşallah. bu arada halay çekilmedi bana farketmedim sanmayın:44:[/QUOTE]

Oyy pardon canım yaa nasıl unuttuk biz senin hallayı Sağlıkla kucağına al inşaallah canım folik asite başladınmı?

Ohh miss evinde rahat rahat oturur bebişini göbüşünü büyütürsün onunda sana karşı tavırları değişir gibi geliyo hamile kadınsın sonuçta

Berkunuma nazar değdi,Canım sen nelere sabrettin az daha sabır Rabbim belkide seni sınıyo buda bir sınav belki,biliyorum kıskanmak değil ama yine de üzme kendini hep diyoruz vardır vakti saati diye şöfer nebahatim benim sıkma canını diyecek bişeyde bulamıyorum ki

Son düzenleme:
Ohh miss evinde rahat rahat oturur bebişini göbüşünü büyütürsün onunda sana karşı tavırları değişir gibi geliyo hamile kadınsın sonuçta

AYNEN NİSANIM BU ARADA AZ ÖNCE AİLE HEKİMİM ARADI GEBELİK İÇİN Bİ KAÇ TEST YAPMALARI GEREKLİYMİŞ FALAN SİZDEDE BÖYLE OLDUMU KIZLAR

kızlar şu anda elim ayağım titriyor resmen. Buraya da yazmıştım sonuçlar negatif diye tarlusala başlamıştım 2 gün önce. ama gene de içim rahat etmedi ve dün kan verdim ne olur ne olmaz diye. Az önce internetten sonuçlara baktım ve bhcg değerim 17,6 :S şoktayım resmen. İlaçtan da 4 tane içtmiş oldum. Ne yapıcam yardım edin banaaa

Canım inan beni bile heyecanlandırdın yaa dur panik yapma bişey olmaz Allah ın izniyle ne ilacı içmiştin sen adet söktürücü mü?

Evet canım sağlıkocağından çağırıyolar gebelik kaydını yapıp aşılarını onlar takip edecek.Hem senin hem bebişin..

Canım inan beni bile heyecanlandırdın yaa dur panik yapma bişey olmaz Allah ın izniyle ne ilacı içmiştin sen adet söktürücü mü?

ilacın adı tarlusal nisanbucum.
ben normalde 37-38 günde bir adet oluyorum ama 44 gün falan olmayınca doktora gittik. kana baktı. gebelik kesinlikle yok stresten olamıyorsun dedi ve tarlusal yazdı bana. ama ben gene içmedim kendiliğinden adet olurum diye. ptesi günü de olmuyor diye ilacı almaya başladım. öncesinde gene idrar testi yaptım ama negatifti. şimdi eşimi aradım o doktorun ağzını burnunu kırıcam gidip diyo, çok sinirlendi. ben de ne yapacağımı bilmiyorum şuanda

adam haklı telefonu varsa ara söyle kan sonucum böyle çıktı eğer sizin ilacı kullandım bebeğime bişey olursa kork benden de :113:ve hemen başka bi doktordan randevu al ve git canım yarını falan bekleme bence durumuda anlat ve bize güzel haberlerle gel ben mendil elimde bekliyorum burda :92:

Son düzenleme:
adam haklı telefonu varsa ara söyle ve hemen başka bi doktordan randevu al ve git canım yarını falan bekleme bence durumuda anlat ve bize güzel haberlerle gel ben mendil elimde bekliyorum burda :92:

hatta dün malum olmuş gibi o doktora gittim. bittimi ilacın dedi. hayır hemen kullanmadım daha dün başladım ama iki gündür midem bulanıyor ilaçtan heralde dedim. neden kullanmadın dedi kendiliğinden olur diye beklemek istedim dedim. ultrasonda baktı. ne gebelik ne de kist bişey yok sen ilacını kullan bittikten sonra on gün içinde olmazsan gel dedi. ilaca devam edeyimmi yani midemi bulandırıyor dedim bişey olmaz kullan tabi dedi. ne kan ne bişey istemedi. ve bu kolon hastanesinde yaşanıyor.
sonra devlete gittim. kan tahlili istiyorum dedim, önce muayene olmanız lazım dedi. iyi dedim ben ama bu seferki doktora daha önce başka doktora gittiğimi, ilaç kullandığımı falan hiç bişey söylemedim o da kana bakmaz diye. ultrasonla baktı, bişey yok ama bi de kana bakalım yarın gelirsin sonuç için dedi. şimdide internetten sonucu görünce şok yaşadım. sabah da aslında ilacı alırken bi tereddüt ettim ama başladım devam edeyim diye aldım tok karna. offf yaaa

canımm Panikleme dur,İnşallah Rabbimizn izniyle bebeğin sana tutuncaktır.Üstelik ilacı yeni içmişsin güzel bir dr gidersen dr.en güzle şekilde seni yönlendirecektir.Nebileyim tutunması için ve adet söktürücünün etkisini azaltmak için muhakkak bir yöntemi vardır.
Aslında aklıme bişey geldi..çok daha yeni içtiysen ilacı ,acaba kussan mı ..

ben de düşündüm ama sabah evden çıkmadan 07,30'da içtim ilacı.2 buçuk saat oldu. koktan kana karışmıştır. zaten minick bi hap. daha ağzıma atınca un gibi erimeye başlıyodu içerken.

nasıl olur anlamıyorum. son adetimi 28 ocakta gördüm yani bugün 58 gün oldu. ilacı 56. günde almaya başlamıştım başka türlü adet olamıcam diye. değerime bakılırsa bebeğimin çok çok küçük olması lazım anca üç haftalık falan. daha ultrasonda idarrda falan da çıkmadığına göre. içmez olsaydım 2 gün daha dayansaydım ya. bundan önceki bebeğimi de kalp atışları olmadığı için kaybetmiştim. umarım bişey olmaz

peki sen bchg değerin ilacı içtikten sonra mı çıktı..
yani eğer ilaç içmiş olmana rağmen kanda değerin çıktıysa fazla etkilememiş demektir.
Canım Eğer Rabbim ömür verdiyse ne yaparsan yap yaşayacaktır..o yüzden rahatla canım..Ama tedbirini alman için hemen dr görüş git hastaneye..dualarımız seninle

serpacım dur sakin ol tatlım o bebek size nasipse Rabbimiz istedikten sonra ne kullanırsan kullan tutunur bebeğin allahın izniyle http://www.kadinlarkulubu.com/kadin-dogum/520369-tarlusal-hamilelik.html bak bu konuyu oku burdaki arkadaş ilacı 10 gün içip bitirmesine ragmen hala adet olmayınca hamile oldugunu öğrenmiş konunun tamamını okumadım sadece başını okudum bi bak bakalım sende

canım destekleriniz için çok saolun. Allahım hayırlısını nasip etsin diye dua ediyorum sürekli. kanı dün verdim. ilaca da ptesi akşam başladım. sabah akşam bi tae içiyorum. bu sabah ve dün akşam içtiğim kandan sonraydı. yani kanı verdiğimde sadece iki tane içmiştim

tamam o zaman bak lavinada araştırmış çok güzel bir örnek bulmuş..
kız hadiii git dr da gzl haberlerle dön..

evet canım bunu okudum. bu bayan çok doktora gitmiş hepsi bişey olmaz demiş bi tane prof emin olamayız demiş. bunun dışında tarlusal kullanıp hamile olduğunu öğrenen bir sürü kişinin yazdıklarını da okuyunca ilacı hemen içmemiştim. beklemiştim belki hamileyimdir diye. doktor ilacı verdikten on üç gün sonra başladım ilaca evde idrar testi yapıp. etkilenmeyenler var, hatta biri iki kutu içmiş şu anda doğumuna çok az kalmış. ama kötü şeyler yazanlar da var. ne kadar doğru bilemiyorum ama düşük yapan, bebeği sakat olup aldırmak zorunda kalan falan :S hatta bunları okuyunca ne yapsam diye forumlara ben de yazdım. iç bişey olmaz diyenler de oldu, içme bekle diyenler de. ilacı da araştırdım internette ilaç düşüğe sebep olmazmış ama zihinsel veya bedensel olarak bebeğe zararlı olabilirmiş, kanıtlanmış birşey yok sonuçta insanlar üzerinde deney yapılamadığı için.
kötü düşünmek istemiyorum ama panik yaptım hemile olduğumu öğrenince. gerçi çok yeni belki etkilenmemiştir ilaçtan, ilacı bitirip de etkilenmeyenler de var sonuçta.

Son düzenleme:

Canım iyi şeyler düşün iyi olsun napacaksın gidecek misin doktora kanı yaptırdığın doktora sonuçları al göster bence bakalım ne diyecek..

anladım canım ama şuan senin bebeğin daha cokkk küçük hiç bir şekilde etkilendiğini zannetmiyorum bence sende sende gönlünü ferah tut zaten 5-6 haftaya kadar bebek dışardan gelen etkilere karşı korunmalı diye biliyorum yani kendini anneye haber verene kadar her türlü şeyden koruyor tabi buda Rabbimizim bir hikmeti böyle bir denge koymuş ..sende bebeğiniz daha yeni öğrendin bundan sornası için dikkat etmen yeterli olacaktı inşallah ama genede doktorunu ihmal etme

öğleden sonra devlet hastanesinden sonucu alıp başka doktora gidicem. ilkinin de gidip yüzüne tükürücem. pislik herif :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…