Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

geçmiş olsunn... Aynı sebeple kürtaj oldum 8+3 haftalıkken 13 aralık'da...adet gecikmesi kürtajdan sonra bende yaşadım malesef hormonlarım normale dönmemiş estradiol hormonum yüksekti ilaçlar vs. zar zor regl oldum.. bu ay da korunma sürem bitti denemelere başladık o korku insanın içinden hiç gitmiyor ama yapacak birşey yok tek isteğim sağlıklı bir evlat sahibi olmak.. normalde 38. günde idrarda çıkmalı ama senin periyod normalin üstünde 36-37 yazmışsın.. o yüzden birkaç gün daha bekle tekrarla testi hala gelemzse kan testi yaptır ama ilaç mümkün olduğunca kullanma folik asit hariç tabi...... dayanmaya çalış canım

Son düzenleme:
Kızlar bu arada dün akşam sohbetimiz vardı hocamzın söylediği bi iki şeyi paylaşmak istiyorum...1.öğle namazından sonra ikindi vakti'ne yakın biraz uyuyun peygamber efendimizin sünnetiymiş lakin ikindi ve akşam vakti arası hasta olmadığınız müddetçe uyumayın ve hiç bir kimseye beddua bela gibi şeyler okumayın çünkü o vakit ettiğin iyi ve kötü dualar kabul olunurmuş....2.akşam ve yatsı arası 33 defa hz.yunus'un duasını okuyanın dua sı kabul olunurmuş...''la ilahe illa ente sübhaneke inni kuntu minezzalimin...

doktor bize bir ay bekleyin sonra isterseniz tekrar denemeye başlayabilirsiniz demişti. kürtajdan sonra hiö sıkıntı çekmedim adetimde. kendiliğinden oldu herhangi bişey vermedi kullanmam için. neden kalbinin durduğunu sorduk. olabiliyormuş böyle net bişey söylemek mümkün değilmiş. üst üste üç kere olursa araştırılması gerekirmiş. sıkıntı yapma dedi. ama bir de bana sor tabi nasıl sıkıntı yapmayım. hayatımda ilk kez hamile kalmışım. doktora gidiyoruz kalbi atmıyor dedi. çok üzüldüm, tekrar böyle olur mu, tekrar hamile kalabilir miyim diye bin tane düşünce dolaşıyor beynimde. iki doktora gittim ikisi de aynsını deyince aldırdık. sana bişeye dikkat dedi mi doktorun yani böyle bişeyin tekrar yaşanmaması için. belki psikolojiktir ama hamile olduğumu hissediyorum. ya regl olayım ya da test pozitif çıksın bir an önce. bu bekleme evresi hiç kolay değil.

Allah rzı olsun canım paylaşımın için notumu aldım okuyacam inşallah

bizdüğüne bir ay kala çocuk planları yapmaya başladık üç ay oldu bizimde ama çok aşırı istiyorum...

Canımmmm bal damlatıyo rabbım agzından bal. Ara ara hafif ama coook hafif bi batmalarda oluyor kasıgımda. Belımı hıc sormayın bile fenaaa.... Ama ben adet öncesıde böyle oluyorum göğüslerim agrıyor. Ama bu kadar sıddetli degildi tabiki. Haktan hayırlısını diliyorum. Günlük tutacagım ... Herseyi tek tek belirtileri agrıları yazacagım hamile olursam 9 ay boyunca nasıl gecirdigimide yazacağım. Sonra bebisim evlendiginde ve cocuk beklediginde ona bu kitabı hediye edecegim.

bu fikrini çoookk beğendimmmm.. :)

Kızlar günaydın . kaynamış bugün burası yeni gelen arkadaşlar hoşgelmiş aramıza bu topik başka topik sımsıcak dostlarla dolu :-D bugün pıt pıtları duymaya gidicez hayırlısıyla bakalım çok korkuyorum hele bugünkü yazılanları okuyunca dua edin kızlar bebişime .

Canım hemen hemen aynı cümleler değişen hiç başka cümle yok...... doktorum da eşinin bile aynı şeyi yaşadığını söyle öyle sık yaşanan birşey ki senin ilk hamileliğin olduğu için üzüldüğünü biliyorum ama bir kadının en büyük sorunu hamile kalamamaktır şükür sen böyle birşey yaşamıyorsun dedi... sadece folbiol ve coraspin verdi........... onları kullanıyorum............ pıhtılaşma testini yapmıyor malesef 3 düşük ya da kürtaj olmadan hastaneler... ama başka bir şehirde şansımı yeniden deneme niyetindeyim. çünü bu nedenle bebeğini çok kaybeden var forum da.......................sakin olup düşünmemeye çalışıyorum artık....... Allah sağlıkla nasip edecek inşallah bebeğimi bana çok inanıyorum.................

ben de bir sürü forumdan sürekli araştırıyorum kürtajdan sonra. hatta eşim çok kızdı bana kötü şeyler okuyup aklını karıştırma üzme kendini diye. ondan sonra bakmamaya başladım, olacaksa kendiliğinden olur hayırlısıyla kafamı karıştırmayım dedim. ama son 2-3 gündür hamile olabilirim gibi hissediyorum ve forumları gezmekten kendimi alıkoyamıyorum. benim gibi bir sürü insanın olduğunu bilmek, aynı şeyleri yaşadığımızı görmek biraz olsun rahat hissettiriyor. bu forumda da kadınların nasıl birbirini desteklediğini görünce üye olmaya karar verdim. inşallah alırız bebişlerimizi kucağımıza, allah hayırlısını versin diyorum gene de..

Inanilmaz derecede agriyo.... Cok acik olacak belki ama uclari cook fena. Ic camasirimi cikartamiyorum hafifmi sallantida biryere deydiginde aklimi aliyo agri.

lavinacımmm sabah ki yaşadığın şey çok etkiledi beni ya...
canımm bebeğin geliyo inaşşallhhh:)

Ayyyyy ben hamile kaldım dogurdum büyüttüm evlendirdim cocugumuda cocuk sahibi ettim bile:)

super bir düşünce canım..Benim kayınvalidem eşimin bebeklik saçını saklamış ve doğum günümde bana hediye etmişti..o kadar duygulandım ve ağlamıştım ki.(eşim benim kızıldır-bebklik saçıda böyle bakır rengi o kadar tatlı ki..) şimdi be saklıyorum benim bi tane hazine sandığım vardır:) hayatımdaki değerli gördüğüm manevi şeylerimi saklarım içinde..ilk oyuncak bebeğim-kundağım-anneannemin bana verdiği pullu gelinklik yazması...neler neler...benimde müthişş planlarım vardır ilerisi için..

Bebegiiiiimmm gel artııık bekletme anneyi bu kadar gel kuzusu geeel bak ben sana neler alacagım nasıl bakacagım ne kadar mutlu olacagız seninle... Gel artık bebisiiiimmm

aynen canım bir de ben eşime burada okuduklarımı anlattım bir süre ama artık kızıyor.... üzüldüğümü gördükçe o da üzülüyor... hayırlısı buymuş deyip teselli ettim artık kendimi... şimdi en güzeli gelecek sağlıklı bebeğimizi beklemek.................. giden yavrularımız cennette bizi karşılayacak inşallah.. bizde bu ay denemeye başladık daha önce ilk ayımda hamile kalmıştım ama bu ay çok az ve düzensiz ilişki oldu o yüzden bu ay ümitli değilim,nasip tabi.. sağlıkla geleceği zaman gelsin yeter ki,,hepimizin bebeği inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…