Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Yesimcim yazdığın duaların kaynağı sahih mi o önemli. Ve uygulaması zor. Bizim dinimiz kolaylık dini. Eğer ilgilenirseniz bu isteğimiz için çok kolay bir yöntem var. Aslında ben bunu ta geçen hafta sizlerle paylaşmayı düşünmüştüm ama bir türlü buraya yazmak kısmet olmadı. Nasip bu güneymiş. Eğer isterseniz kaynağı sağlam olan bu yöntemi sizlerle burada paylaşabilirim. Bu arada kaynak Rasulullah (a.s.v.).

Cnm senden hber aldıgım icin cok mutlu oldum . kanama icin dr ne dedi .
yat dinlen yorma kendini bebişlerin sımsıkı tutunsun ins sana opt cok

canımmmmmm hoşgeldinnnn cok mutlu oldum inanki atlattın sükür inşallahh pozitifide göreceksin
ve paylaşmak istediğin konuyuda merak ettim canım anlatsana

canımmm senin canın sağolsun yeter ki..nasipse inşallah olur..sen iyi ol Rabbiim hep yanında:)

Kızlar galiba regl oldum bu kadar erken hiç olmamıştım ama 9 şubatta olmuştum en son.Ben şubat ayı olduğu için 2 gün daha ekledim üstüne heralde 11 inde regl olurum diyordum ya da erken olarak 9 unda.Neyse bygun kahve lekelenme oldu sabah.sonra iki üç saat sonra baktım peçeteyle silince azıcık daha geldi.3 4 saat önce yine peçeteye geldi kahve leke.Pedi koydum bekliyorum artıkİnte baktım acaba yerleşme kanaması mı diye hemen idrar testi yaptım tabiki negatif çıktı.19 ya da 20 şubatta yumurtladım sayınca 13 gün dolmuş oluyor ama ne bilim 23 günde regl olmamıştım hiç aklım karıştı

İnsan, ihtiyaçlarını çalışarak ve sebeplere yapışarak karşılar. Bununla birlikte dünyevî ve uhrevî bir ihtiyacını elde edebilmek için Allah'tan yardım ister, dua eder. Hacet namazı da bu tür bir ihtiyacı için kılınan namaza denir.
Peygamberimiz (a.s.) bu konuda şöyle buyurmuştur: "Kimin Allah'tan veya insanlardan bir dileği varsa, şartlarına uygun güzel bir abdest alsın, sonra Allah'a hamd ve senada bulunsun, Peygambere salât ve selam getirsin ve şöyle dua etsin (Bu dualar birden fazla, ben iki tanesi aşağıya yazdım.Dileyen internetten diğer dualarada bakabilir.)
Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde kılmak efdaldir. Ama bütün gecelerde kılınabilir. Önce güzelce abdest alınır dileyen boy abdesti alır.2,4,6,8,10,12 rekat olarak kılınabilir. Dört rekat olarak kılındığı zaman aşağıdaki gibi kılınır. Hacet namazına niyet edilir.
Namazda asagidaki âyetler okunur:
1. Rekâtta: Subhaneke+ Euzü-Besmele+ Fatiha + 3 Âyetel Kürsî
2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü
3. Rekâtta: Subhaneke+Euzü-Besmel+ Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.
4.Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü +Salli+Barik+Rabbena+Selam
Bismillâhirrahmânirrahıym.
1. Dua: ‘’Allâhümme innî es’elüke, yâ Rabbe külli şey’in ve yâ ĥâlika külli şey’in ve yâ âĥire külli şey’in ve yâ âlimen bikülli şey’in. İnnî es’elüke bikudretilletî kaddete bihâ alâ külli şey’in, heblenâ külle şey’in ve edĥılne’l cennete bilâ şey’in velâ tes’elnâ biızzetike ve azametike ve lutfike ve keramike yâ kerîmü birahmetike yâ erhame’r râhımin. Lâ ilâhe illallâhü ilâhen vâhiden ve nahnü lehü müslimûne velhamdü li’llâhi rabbi’l âlemîn.’’ Bismillâhirrahmânirrahıym.
1.Duanın Anlamı: ‘’Ey Allah’ım, senden isterim. Zira sen herşeyin Rabbi ve her şeyin yaratıcısısın ve her şeyin sonusun. Her şeyi bilensin. Her şeyi takdir edensin. Kudretin hakkı için senden isterim. Herşeyi bana hibe et, bir şey istemeden beni cennetine koy. Eşyadan bir şey istemiyorum, ancak senin izzetinle benim ihtiyaçlarımın teminini istiyorum. Azametin, lütfun, keremin hakkı için ey kerim olan Allah, rahmetinle bana merhamet et. Zira Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. Senden başka ilah yoktur, ancak sen varsın. Teksin, biz hepimiz sana itaat eder ve sana teslim oluruz. Hamd alemlerin rabbi olan Allah’a layıktır. ‘’

2.Dua: Lâ ilâhe illallâhü'l-halîmü'l-kerîm, sübhânellâhi Rabbiye'l-arşi'l-azîm, el-hamdü lillâhi Rabbi'l-âlemîn, es'elüke mûcibâti rahmetike ve azâime mağfiretike, ve'l-ismete min külli zenbin ve'l-ganîmete min külli birrin ve's-selâmete min külli ismin, lâ teda' lî zenben illâ ğafertehû ve lâ hemmen illâ ferrectehû, ve lâ hâceten hiye leke rıdan illâ kadaytehâ, yâ erhamer-râhımîn
2.Duanın Anlamı: (hilim ve kerem sahibi Allah'tan başka ilah yoktur, ulu arşın Rabbi Allah'ı noksan sıfatlardan tenzih ederim, her türlü övgü âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur, Ey merhametlilerin en merhametlisi Allah'ım! Rahmetini, bağışlamanı, bütün günahlardan korunmayı ve kurtulmayı ve her türlü iyiliği isterim, bütün günahlarımı bağışla, bütün sıkıntılarımı gider, bütün ihtiyaçları ancak sen giderebilirsin) (Tirmizî, Salât, 140, 348).

Hacet duası çok makbul bir duadır. Herhangi bir istek için hacet namazı kılınır, arkasından bu dua yapılır.
Arkadaşlar hacet ihtiyac, istek demek, biz de bu namaz ve dua ile Rabbimizden hayırlı evlat isteyebiliriz. Şimdiden Allah kabul etsin!..Amin!!'

Son düzenleme:

Hoşgeldinnnnn canım. Kanaman olmuş üzüldüm.Doktorla konuştun mu veya görüştün mü kanamayla ilgili ?İnşallah güzel olacak aşılama sonu canım.Hayırlısıyla alacağız burda güzel haberlerini

Mart ayinda biri versin artik su iyi haberiii....... Versin ki bizimde umutlarimiz tekrar yesillensin...!!!

İğdeçiçeğim canım arkadaşım inşallah bebişlerin sana tutunur ve sağlıkla kucağına alırsın.
Nisanbucum böyle karın krampları olabiliyor diye hatırlıyorum, rahim büyüyor ya, dikkat et kendine.
Toprak berkuncan anatolya kızlar sıra size geldi bu ay ben böyle düşünücem ve böyle olması için dua edicem.
mrvb ne olur bırakma bizi...
Sizi çok seviyorum...

Günaydın kızlar bugun hepiniz için çok hayırlı bi gün olsun iğdeçiçeğim çok dikkat et kendine ama içimden bi ses yakında iyi haberlerini alacağımızı söylüyo inş allahın izniyle...

gününüz güzel geçsin arkadaşlar...herşey gönlünüzce olsun..evdekilere kolaylık,iştekilere dahada kolaylık:) diliyorumm

güzellerrr günaydınnnn hava güzell biz güzelizzz bu ayyy umutları olanların umutları bu güneşli günlerin yüzu suyu hürmetinee rabbim verecek canı gönülden dileyinnn kızlarrrr öpüyorummmmmmm
ikizler ablacım her nedense bu ayy bişeyler olacak gibi bir hisse kapıldım ya artık çok istediğim için öyle olsun istiyoru yada hissediyorum bilmiyorum hiçbir belirtim yok ama öyle gibi geliyorr inşallahh rabbim verirr

Bugün yine kimsecikler yok buralarda,iğdeçiçeğim dikkat et kendine ohh misler gibi yat perşembeye kadar,ikizler ablam yinee şöyle bi esipgeçmiş kızlar sizler nasılsınız berkunum yine maşallahın var

Bugün yine kimsecikler yok buralarda,iğdeçiçeğim dikkat et kendine ohh misler gibi yat perşembeye kadar,ikizler ablam yinee şöyle bi esipgeçmiş kızlar sizler nasılsınız berkunum yine maşallahın var

evet yaa bu aralarrr bir hoşum peki bebeğini aradığın süre içerisinde hiç benim gibi garip hisler hissettinmi?

kızlar benimde hafta sonuda doğru kırmızılar bekleniyor..ayy nasıl heyacanlıyım bir görseniz..acaba haftaya bugün hamileyim mi diycem yoksa gene ağlak ağlak buralarımı okuycam merarktayım..vücudud durmumu kısaca özetleyim, ovulasyondan beridir yumurtalık kasık bölgemde ara ara batmalar oluyor..bazen tuvaletimi yaparken hissediyorum...henüz adet ağrısı başlamadı ama önemli değil bazen adet olurum sonra adet ağrısı çekerim....yazarken farkeetimde pek bişey yokmuş yazacak:)...
ama internetden gebelişk testi aldım..geçen ay ilk defa eczaneden almıştım resmen sazan gibi en pahalısını almışım demi bir sor ucuzyollu yok mu diye..bgn gebelik testlerim gelicek...
valla bugünü bu hafta bitermi bilmiyorum..zaman geçmiiiirr dostlar..

Inş hepimiz hamileyizdir topiğimizde patlama olur bugun hava güzel iş yerinden kaçıp eminönüne gidip deniz havası alasım var ya...

inş hamileyimdir inş hepimiz hamileyizdir dua edelim bu ay hamile kalmayan kalmasın rabbim anne olmayı nasip etsin bizlere 5 gün var ve ben ayagım kayıp düşsem acaba hamilemiyim dicek hale geldim:)psikolojim yerle bir
Neyse ben gecen ay calışan 40 kişiden 1 lira topladım üstünü tamamlayıp kuyumcudan küçük bi anahtar aldım eşime fetih suresi okuttum boynuma taktım dilek kabul oluncaya kadar cıkartmammam gerekiyomuş deneyen ve yararını gören bi çok kişi duydum...hayırlısı diorum artık
kızzlar anne olalım yaaaaaaaa

Öncelikle hoşgeldin canım aramızaa
o neymiş öyle anahtar falan hiç duymamıştımmm ee kabul olunca ne yapıyormuşsun o anahtarı

teşekkür ederim bitanem yani dilegin kabul olsduktan sonra anahtarın akıbeti hakkında bi bilgim yok acıkcası ama olsun dilegim anahtarı başımda bile taşırım:))) bebek için iş için hastalık için yapanlar duydum ve işe yaradıgını söylediler bende duanın zararımı olcak diye yaptım bakalım beklemedeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…