Bu konuyu lütfen okuyun ! Aramızda çıkan tartışma

Gerçekten hayatınızda yaptığınız en iyi adım olmuş sizin için

Aldatan kişi o kadar aşağılık o kadar sefildirki bir insanın düşebileceği en dip çukurlardan birindedir.
Fakat Allah'ın verdiği canı Allah alır.
Aldatılmış tarafa düşen şey ise aldatan mahluku yok saymaktır, onu hayatından tamamen silmektir. Zaten aldatan o kadar değersizdirki onun varlığı yok hükmündedir.

inşallah bu kararınızın arkasında olursunuz
hakkınızda hayırlısı olsun sizin ve çocuklarınız için

Bu haydut tipli adam icin işini birakmissin bi de simdi gitsen nasi gideceksin? Bari sus tartisma huzurun kacmasin. Ye ic tamam de yat uyu.

aynen işte demek ki bu devran hiç bitmeyecek

Üzme kendini gecmisi düşünüp düşünüp, olmayan gündemler yaratıp da sinirlerini bozma. Taniyosun sen kocani haklisin sen de aldatsan ben de seni uykunda keserim diyecektin. Hem ayagini denk alirdi. Adamina gore davranicaksin o zaman basin agrimaz. Benim babam mesela akpliyle akpli olur chpliyle chpli kürtle kürt mhlpliyle mhpli cok takdir ederim eskiden baba ya niye dusunceni savunmuosun derdim. Aman onla mi ugrascam nasi olsa degismeyecek derdi.

Bu adam ileride çocuklarının başını da belaya sokar.Oğlunuzu gelininiz aldatsa oğlunun eline silah verir,psikolojik olarak beyin yıkar.Kızınız varsa damadınızı aldatsa kızınızı bile öldürtür.Bakın sadece bir düşünce tartışması olarak görmeyin bunu.Bu çok çok önemli bir şey.Birinin canına kıyılması gerektiğini düşünen bir adamla yatıyorsunuz siz geceleri.Düşmez kalkmaz bir Allah.Hayatın ne getireceği belli olmaz.Yanınızdaki de potansiyel bir katil unutmayın.Belki de bunu 10 sene sonra öğrenmeniz ilahi bir işaret.

Islamla alakası şu,

Islam dini erkeğe çeşitli haklar tanırken kadını baskılayan bir din. Yani aslında bunu bu hale getirenler müslümanlar.
Siz hiç zina yaptığı için recm edilen bir erkek gördünüz mü?

Ama kadın gördünüz/gördük.
Ülkemizde görmüyor olmamız olmadığı anlamına gelmez.

Siz şu anda beni Islama dil uzatıyor olarak görüyorsunuz mesela ama esas mesele bu degil. Ben islam kültürüne kızıyorum. Dinde hata olmaması uygulamadaki yanlışlıkları görmezden gelmemize zemin oluşturmuyor.

Erkeği yücelten bir din yapısı erkeğe 4 eş almak,erkeğin kadına şiddet uygulayabilmesi vs gibi argümanlar erkeğin kendini bir b.k sanmasina sebep oluyor.

Kadını bir meta gibi sahipleniyor,o kadının baska birine aşık olması degil o kadının baska biriyle birlikte olması fikri onu cinayete sevk ediyor.

Kendisi aynı seyi yapınca erkeğin bilmem kaç nefsi var kadinin sadece 1 tane diye yine islami.bir söylemi kullanıyor.

İşin kökeni size anlatabilecegimden daha uzun ve karmaşık. Boşverin siz beni görmezden gelin,geçin.

Bu haydut tipli adam icin işini birakmissin bi de simdi gitsen nasi gideceksin? Bari sus tartisma huzurun kacmasin. Ye ic tamam de yat uyu.

valla katılıyorum ben de
sanırım bunu yaşayan insanlar da neler yaşarlarsa yaşasınlar kocam iyi bir insan düşüncesi oluyor, kondurmak istemiyorlar. Yani bir hayal dünyası yaratmak gibi...
sonrasında onların hayal dünyasına uymayan her davranışta tekrar tekrar şaşırıyorlar çünkü onların dünyasında kocaları modern çağdaş erkekler ama ufak tefek defoları var sadece.
Bu kocaman gerçeği hiçbir zaman kabul etmedikleri için "aman tartışmayayım, bu adam böyle en azından huzurumuz kaçmasın rıza bey" demiyorlar da tartışabiliriz nasılsa kocam beni anlar modunda ilerliyorlar.
Her seferinde bu çabayı nasıl sergiliyorlar, hiç yorulmuyorlar mı anlayamıyorum.
Allah benim başıma, çocuklarımın başına vermesin de.

Tabi ki çocuklarla ilgili yapılan kötü şeylerin cezası ayrı :) Aldatma,aldatılma vb gibi şeyler için söyledim :)

Tövbe ya Rabbim. Eşiniz sinir hastası mı? Siz de keşke uzatmasaymışsınız da canınız sıkılmasaymış. Saçma tartışma konusundan canınız sıkılmış.
Ha doğruyu savunan siz olmuşsunuz o ayrı mesele.

Erkeğin bilmem kaç nefsi var islami bir dayanağı olmayan bir söz. İçinde 'nefs' geçiyor diye islami değil, bir atasözü gibi düşünün.

Recm konusu cok farklı, bir adamın karısını öldürmesi çok farklı.

Bulunduğunuz ülkede şeri kanunlarla hükmediliyorsa zina yapan kadın ve ya erkek farketmeksizin aynı ceza uygulanır. Bu da 'zina' fiilinin gözle görülmesi ve şahit olması da gerekmekte. Buna bir hakim karar verebilir yani.
Bizim ülkemiz gibi şeriatle yönetilmeyen ülkelerde kafasına göre karısını kızını öldüren birisi islamda da net katildir.
'Namus temizlemek' islami bir deyim değil.

Kadın kısıtlanmıyor aksine kadına çok değer veriliyor. Sizin çok değerli bir elmasınız olsa sokakta sallaya sallaya yürür müsünüz? Hayır onu saklarsınız tehlikelerden korunması için. Tesettür de bu manada kadını kısıtlamak değil korumak amaçlı emrediliyor. Halbuki erkeklerin de diz ve göbek arasını açması haramdır lakin bu hiç önemsenmiyor. Erkeğin de yabancı bir kadına bakması haramdır lakin bu önemsenmiyor.
Mesela islamda kadın çalışamaz diye bir ibare yok, fakat çalışmak zorunda diye bir ibare de yok. Kocası, babası vs yoksa devlet her hal ve karda kadın ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak 'zorunda'. İslam bunu emreder.

Kadınlar ev işi yapmak yemek yapmak zprunda da değildir islamda. Ve bunun için zorlamanamaz da.... Hatta ben bebeğimi emzirmek isteniyorum deme hakkı da vardır. Ve bebeğe bir sütanne bulması babanın görevidir islamda. Bunları hiç duydunuz mu?
Ben islamı yaşamaya çalışan bir insanım ve asla kısıtlandığımı hissetmiyorum veya bir erkeğin benden üstün olduğunu hissetmiyorum.

İslamı dört dörtlük yaşayanlara bakarsanız, islamın kadına, eşe ne denli kıymet verdiğini anlarsınız.

İbrahim hakkı erzurumlu hazretlerinin eşine yazdığı mektuba bir bakın, bir de şu konu sahibinin eşinin öküzlüğüne bakın. Hangisi İslam 'ın kadına bakışını yansıtır sizce?

Eşinizin zihniyeti sorunlu. Tvdeki konu aldatma bile değilmiş, "kadın ölümleri çok oluyor ama haklı sebeple. Aldatma yüzünden" vs diye konuyu o getirmiş oraya.
Evet bu ülkede kadınlar öldürülüyor.
O çok bilmiş eşiniz açsın baksın, o cinayetlerin kaçı aldatma sebepliymiş acaba?

Kadın cinayetleri toplumsal bir sorundur. O cinayetlerin pek çok sebebi var. Ama o sebeplerin hepsi erkek ve ataerkil zihniyet kaynaklı. Çünkü hiçbir şey ölümü hak ettirmez.

Reddedildiği için öldürenler, eşi boşanmak istediği için öldürenler, sevgilisi ayrıldı diye öldürenler, intikam için öldürenler, yemek fazla tuzlu oldu diye öldürenler, namus bahanesiyle öldürenler...

Hepsi eşiniz gibilerin hassas noktasını bildiği için bu kadar rahat. O yüzden mahkemelerde takım elbise giyip "aldattığını düşünüp öldürdüm" diyerek paçayı kurtarabileceklerini düşünüyorlar.
O yüzden cinayeti işleyenler değil, ölen kadının kıyafeti, işi, hangi saatte nerede olduğu sorgulanıyor.
O sorgulayanlardan birinin eşiniz olduğuna da adım kadar eminim.

Haklı mıyım diye sormuşsunuz ama evlenmişsiniz artık ne fark eder ki? Haklı olsanız boşanacak mısınız? 10 senedir evlisiniz zaten, çocuk yetiştiriyorsunuz beraber.
Hiç mi toplumsal konular, sorunlar, kadın erkek ilişkileri, hayata bakışlarınız vs üzerine konuşmadınız?

Ben 30 senelik babamın da, 4 senelik sevgilimin de hangi konuda ne düşündüğünü bilirim. 4 sene değil 4 ay olsa da bilirdim. Bildiğim için sevgilim zaten kendisi.
Siz 10 sene ne konuştunuz, şimdi neye şaşırıyorsunuz anlamadım.
"Ne yapayım" diyorsanız da 10 sene ne konuştuysanız onu konuşmaya devam edin. Diğer türlüsü çekilecek gibi değil belli ki.

Kusura bakma da senin kocan çok hödük birine benziyor hemen harcamış on yıllık eşini. Demek ki bir gün yanlış anladığı bir durumda seni boğazlayabilir.

Eşiniz ne kadar kaba...

Erkekler yapınca elinin kiri, kadınlar yapınca o...pu

Ohhh ne ala memleket. Aldatmanın cezası ölüm olsaydı, Türkiye de erkek kalmazdı.

Senin kocan da.... Neyse yahu yazmıyayım boşuna ban yemiyeyim.

İnşallah kendisi gibi olmaz evlatları. İşte böyle babalar yüzünden, katil kocalar ürüyor. Yetiştirme tarzı çok mühim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…