Bu konuyu lütfen okuyun ! Aramızda çıkan tartışma

Aynen öyle. İlk mesajı öyle bir yazmış ki, hayal kırıklığı filan, şok olmalar... Dersin ki adam salon beyefendisiydi, birden maganda kesildi. Hep böyleymiş bu adam. Bir de para yok ama karısını baskıyla işinden ediyor. Konu sahibi de 8-9 yıllık kocasının ipiyle kuyuya inmemesi gerektiğini bileceği yerde, adama biat etmeye devam ediyor.

Şu adamdan kurtulmanız için bir milyon sebebiniz var ama mutlaka çocuklarınız için devam edeceksinizdir(!) O çocuklar birer genç olduklarında, umarım yanlış eş seçiminizin ve bir de onu baba yapmanızın sonuçlarını göreceğiniz birer evlat olmazlar. Umarım kendilerini bu acayip aile ortamından en az zararla kurtarmanın bir yolunu bulurlar.

Benim aklımdan geçmedi mi sanıyorsunuz
Daha önce bun

Düzelir düzelir diye sabrettim hep alttan almaya çalıştım ama değişen bir şey olmadı sahada kötüye gitti herşey

Daha önce bun

Düzelir düzelir diye sabrettim hep alttan almaya çalıştım ama değişen bir şey olmadı sahada kötüye gitti herşey
bakın daha kötüye gittiğini söylüyorsunuz ya
bundan sonraki öngörünüz nedir daha ne kadar kötüye gidebilir
bu arada haberlerde evlatlarına kıyan babalar da var
Allah esirgesin eşinizin bu konuda ne düşündüğünü biliyor musunuz
en son bilgisayarın başından kalkmadığı için gencecik oğlunu katleden bir cani psikopat baba haberi vardı
biz izlerken dayanamıyoruz
yani kendinizi ve evlatlarınızı o hasta ruhlu adamdan koruyun lütfen çocuklarınız için bunu yapmalısınız
işe geri dönmenin yollarını araştırın

Eşiniz hangi inanca, hangi hukuka dayalı bu düşünce yapısına sahip olabilmiş? Ne yazık ki eşinizin rol modeli babası. Böyle bir ortamda büyüdüğü için insan öldürmek ve dile getirmek onun için normal geliyor. Kapının önüne koyarım demek nasıl bir bağnazlık, aşağılık bir söz? Nesiniz siz eşya mı? Kişilik haklarınıza yeteri kadar hakaret edilmiş. Eğer bu şekilde yaşamak ve çocuklarınıza da bu psikolojiyi yaşatmak istemiyorsanız ya tedaviyi kabul ettirin ya da yollarınızı ayırın.

Kim bu kadin katillerinin cevabini bulduk sayenizde , esiniz ve esiniz gibi aldigi oksijen bile dunyaya zarar olan canlilarmis

Aldatma mevzusunu gectim , bir insani oldurmeyi ciddi ciddi savunan biri benim ancak tuylerimi diken diken eder ve keske sen gebersen de dunya kurtulsa diye dusunurum ( cocuk tecavuzculerini oldurmek isterim diyenler haric)

Size bol sabir ve bol sans diliyorum boyle bir insanla ayni evde yasayip , ayni yataga girdiginiz icin

Sizin gibi dusunen bir kadinla beraber olamaz miymis? Asil sizin potansiyel bir katille beraber olmamaniz gerek. Ne diyecegimi bilemiyorum. Evlenmeden once kafa yapisi hakkinda fikriniz var miydi? Sonradan mi degisti dusunceleri, hep mi boyleydi acaba?

Daha önce bun

Zaten artık
Asla tedaviyi kabul etmedi etmezse çift terapisi
10 yıl o kadar çok şeye göz yumdum katlandımki ama sabır kalmadı bitti bana karşı asılsız davranisinda beni boşanma yada terketme filanla tehdit etmesinde ben arkama bakmadan cocuklarimida alıp evi onu terkedicem

Şu katil kocaların %99'u karısını aldattı diye öldürmüyor ki. Eziyet ettiği karısı sesini çıkarınca veya boşanmak isteyince gururuna yediremiyor paşazadeler öldürme hakkı buluyor kendilerinde. Sonra da yasalardaki boşluktan faydalanıp az ceza almak için utanmadan namuslu karısına " aldattı beni de ondan öldürdüm. " diyorlar.

Bundan seneler önce güneydoğuda bir şehirde 8 çocuklu bir kadın kocasını aldattığı gerekçesiyle öldürülmüştü. O zaman liseye gidiyordum, ben bile inanmadım bu olaya. " kesin adam kadına eziyet ediyordu, kadın da boşanmak istedi, onlarda boşanma olmadığı için kadını öldürdüler. 8 çocuklu bir kadının buna vakit bulabilir mi?" Dedim. Babam da senin eşinin verdiği tepkiyi verdi. Neredeyse beni dövecekti. Şimdi çok haklıymışım diyorum çünkü iki çocukla ayda ancak bir kaç kere eşimle yakinlasabiliyoruz. Bu yoğunlukta cinsellik aklıma bile gelmiyor.

Haklısın da,durup dururken evinde neden huzursuzluk çıkartıyorsun.Bak ağlamışsın o kadar

Düsüncelerinizde tabi ki siz haklisinız ama olayın bu kadar uzamasinda sizinde payiniz var. Esinizin aile yapisini biliyorsunuz. Saatlerce konusun fikri değismeyecekti. 10 yıllik evliymişsiniz. Mutlaka ki taniyorsunuz artik. Evlilikte tabi ki herkes fikirlerini söyleyecek ama sabit fikirli insanlara laf anlatmak çok zor. Işi biraz da inada bindirmiş çabuk sinirlenen bir yapasi var belli ki. Allah sabir versin

sonuç 3. ye hamilelik ve aynen devam
En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz, şuan sahip oldukları o iki yavru her çocuk kadar masumlar. Ama bu babanın elinde büyüyüp ne hale gelecekler kim bilir? Yani bu adam da bir zamanlar masum bir çocuktu. Nasıl bir ortamda, nasıl bir anneyle babayla büyüdü de bu hale geldi kısmını düşünmek lazım. Konu sahibi bir mesajında bahsetmişti sanırım kayınpederin de ne kadar psikopat olduğundan. Eee şuan kendi çocuklarını da aynı kadere sürüklüyor. Ve hepimiz aynı toplumda yaşıyoruz, sana ne evlatlarımı nasıl yetiştirdiğimden diyemez böyle konularda hiç kimse. Çünkü o evlatlar yarın öbür gün başkalarının canını yakıyorlar. Umarım her şeye rağmen, vicdanlı, merhametli, ahlaklı çocuklar olurlar.

Hiç birşeyin cezası ölüm olmamalı. biz kimiz ki birinin canına kast edicez. Aldatırsa ayrılıp yoluna devam etmeli insan
Konuyla alakalı ne demek istediğinizi anlıyorum ama bu söylem çok doğru değil bence elbette bazı şeylerin cezası ölüm olmalı çocuk tacizcileri mesela bence ölmeli daha ayrıntılı tarif ederdim ama banlanmak istemiyorum.

Konu sahibi sen haklısın bazı insanlar çok inatçı oluyor anlaşılan bunca yıllık eşin de dediğim dedik biri, sen zaten aldatmayacağımdan eminsin o kendi düşünsün boşver konuyu kendi açından uzatma..

Bir ara böyle bir haber okuyup eski sevgilimle aynı konular geçmişti aramızda. Kadını öldürmüş hem de kaç yıllık kocası dedim. Altında yatan nedenleri bilmek lazım dedi. Çok zoruma gitmişti bu lafı, ne olursa olsun altında yatan neden ne olursa o çocukları annesiz babası bırakmaya hakkı yoktu, bir insanı öldürmeye hakkı yoktu demiştim. Bunun için, tartışmıştım ve tartışma büyüyüp ayrılmıştım. Çünkü kadına şiddet konusunda çok hassasım ve bu zihniyette, bu düşüncede biriyle bir ömür geçiremezdim

Seni kapıya koyarım nedir ya. Koli mi atıyor kapının önüne? Eşiniz dar düşünceli ve sanırım biraz maganda. Herkese hakettiği cezayı veririm tavrına sahip.

Bunun islamla alakası ne? Her önüne gelen cezai müeyyideleri uygulayabilir mi diyor islam? Kadın aldattığı zaman erkek kadını öldürebilir, erkek aldattığı zaman erkektir yapar mı diyor islam?

Bilip bilmeden atıp tutmayın rica edicem!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…