Bu Kadarı Fazla Değil Mi

Kpssden 60 aldım sonraki sınav 2 sene sonra
Kpss’den 60 almak için bütün liseyi ve üniversiteyi bomboş geçirip hiç bir şey öğrenmemiş olmak lazım. Ki girdiğiniz sınav sadece gk gy. Bütün okul hayatımız boyunca tekrar tekrar öğrendiğimiz bilgiler.

Yürüme engeliniz varsa nasıl fizyoterapistlik yapacaksınız? Fiziksel efor, sürekli hareket ve ayakta kalmayı gerektiren bir meslek bu.

27 yaş geç değil keşke veterinerlik fakültesini bırakmasaydın.yurtdışında bile iş bulacağın tarzda meslek.bende aynı hataları yaptım.geçen yılları geri getirmek mümkün değil.Kalan ömrünü güzelleştir.

Hergun iş arıyorum bulamıyorum bulsam da verdikleri maaş 20 bin ev kiralarından haberiniz var mı

Si an tecrubesizsinz. Devlet memuru degilseniz ozel sektorde maaslar boyle başlıyor. 20bine tamam deyip baslayacaksiniz, zamanlar tecrubenizle orantili olarak maasiniz artacak..hatta bir sure sonra is gorusmesine gidince "ne kadar maas vereceksiniz" diye sormak yerine "maas beklentim x kadar" diyeceksiniz.

Tek derdiniz İstanbul'da giyinip gezmek

Bir şey söyleyeyim mi, sizin için İstanbul'u kazanamamak gerçekten daha hayırlısı olmuş. Sizin şuan aile baskısından dolayı içinde bulunduğunuz psikoloji normal değil ve bu kafa yapısıyla gelseydiniz hayatınızın ileriki döneminde pişman olacağınız şeyler yapıp, okumak yerine gezip tozarmışsınız gibi izlenim aldım sizden. Hatırlıyorum ben büyük şehirde okumamama rağmen daha küçük şehirden gelen bazı kızların sizin gibi heveslerle gelip saçma sapan yollara girdiğini. Hatta biri hamile kalmıştı ve evlenmek zorunda kaldı sonrasında o kişiyle. En son okulu bitiremedim, bırakmıştı. 2-3 yıl önce sosyal medyadan ekleyince konuşmuştuk, okuduğumuz üniversitede temizlik görevlisi olarak çalıştığını söylüyordu. Çok üzülmüştüm, o da pişmandı ama artık geçti.
İşin özü, sizin hedefiniz iyi bölüm kazanıp, iş sahibi olup meslek edinmek sonrasında gezip tozmak olması gerekirken, rahatça mini etek, şort, crop giymek için İstanbul'da bir bölüm kazanmak olmuş. Burada sizde de ters bi orantı yok mu?
KPSS için gece gündüz çalışın, eksiklerinizi tespit edin çalışın ve atanmaya bakın. Aldığınız ilk puan çok düşük malesef. Sizin 2 sene boyunca çok çalışmanız lazım. Ama alt yapınız yeterli değilse de başka yollar denemelisiniz. En kötü bi yerde asgari ucretlede olsa.ise başlayıp para biriktirip büyük şehirde iş bulup çalışabilirsiniz. Ama ev kiralamak yerine ev arkadaşı bulabilirsiniz. Kirayı yeni mezun olarak karşılamanız imkansız. Çevre edinirseniz evlere gidip özelde fizik tedavi uygulayabilirsiniz. Onun geliri çok iyi, sizi maddi olarak çok rahatlatır.
Bu arada kendinize uygun bir meslek seçtiğinizi düşünüyor musunuz? Amacım sizi yargılamak, kırmak değil lütfen yanlış anlamayın ama fizyoterapistler fiziksel gücü ile çalışıyorlar. Babam için eve gelen fizyoterapistin ne kadar zorlu şekilde kendi gücünü vererek çalıştığını bizzat gördüğüm için söylüyorum. Üstesinden gelebilecek misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…