Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.

karşımdakini iyi tanidigimi düsündügüm ve yılda 30 gün yanyana olmanın iliski acisindan yetersiz olacağını düsündügüm icin evlenmek istiyorum.
Aynı evde yaşayan erkeklere bir rahatlık geliyor belki zaten beraber yaşıyoruz niye evleneyimki diye düşünüyor olabilir mi? Birde evlenmezsek ayrılırımda ziyade az görüşürsen özlerim gibi konuşsan çünkü bazen laflar aynı anlama çıksa da üslup toksik olabiliyor.

Yok ya karıştırmıyorum. Öğretmen işte. Oraya atanmadan önce de konuları vardı aile sorunlarıyla ilgili. Abisi uyuzun tekiydi. Babasıgil onunla atandığı yere gelmek istiyordu bir ara. Köpekleri vardı, onları gezdirirken millet avel avel bakıyordu. 🤣
Bu kısımlar tamam ama ilişkiler konusunda düşündüğun gibi değildi hic şuraya açtığı konular, arayışları, oraları karıştırıyorsun gibi geldi. :KK70:
Yine bir polis vardı mesela bekaret sorun oldu aralarında seviştikten sonra 🙃
Ben özgür ruhlu birinin bir değil iki defa polisle ilişki yaşayacağını da düşünmüyorum ayrıca. Yarenler yaşar o ilişkileri en güzel.

Aynı evde yaşayan erkeklere bir rahatlık geliyor belki zaten beraber yaşıyoruz niye evleneyimki diye düşünüyor olabilir mi? Birde evlenmezsek ayrılırımda ziyade az görüşürsen özlerim gibi konuşsan çünkü bazen laflar aynı anlama çıksa da üslup toksik olabiliyor.
Öyle demiyorum ki bu güne kadar sadece 1 defa bunun konusu acildi ondada zaten evlilik falan demedim ciddi iliski ayni yolda yüruyor muyuz bunu bilmek istiyorum 3 4 yil sevgililik bana uygun değil tarzi bir sey dedim. Bi dahada hic acmadım cünkü evlilik meraklisi olarak görülmekten korkuyorum. Sadece bir kere bir konu acildi kendisi bana söyledi"sende belki düsünmüyordun okuldakilerin sürekli sana sormasından dolayı böyle söyledin " tarzi bir sey dedi. Bende hayir benim düsüncemdi kimse beni etkilemedi dedim. Peki dedi sadece. Diğerinde de sadece gideceksin hic gorüsmeyecekmisiz gibi hic plan yapmiyorsun konusuruz bulusuruz demiyorsun diye sorun etmistim.

Öncelikle herkesin yaşantısı, tercihleri ve hayat görüşü yaşadığının sorumluluğunu aldığı sürece eleştiriye açık bir alan değildir. Seni eleştirmiyorum, yanlış anlama. Ancak s gerçekçi olmak gerekirse enin sevgilin seninle evli olmayı istemiyor sadece Sevgili olmayı seviyor gibi geldi. Vardır öyle sığ adamlar, kadınları ayrıştırır, evlenilecek sevgili olunacak diye. Zira bir erkek bir senedir aynı evi hayatı ve yaşadığı kadın ile sırf tayini çıkıyor diye, ilişkinin önünü göremiyorum ben bir gideyim orayı ve senin hareketlerini göreyim ona göre bakarız demez. Bunun erkek arkadaşın gibi olmamış adamlarda ki karşılığı, sen bakire değilsin, benle evlenmeden birlikte oldun beraber yaşadın bakalım ben ortada yokken başkası ile birşey yaşayacak mısınn kafası, tabi bunun onun açısından alt metni birde ben İstanbul'da çevreye bir bakayım daha iyisini bulamazsam devam ederiz kafası. Sizin adama direk nikah dairesine gidelim de dediğiniz yok anladığım kadarıyla ile. Sadece bir yıldır hayatı paylaştığınız adamın geleceğinde sizle ilgili hayalleri olduğunu bilmek istiyorsunuz.
Her zaman derim evlenmeye hazır erkek yoktur, evliliği düşündüren kadın vardır diye. Tamam insanlar birbirini tanımalı ama bir yıl aynı evli paylaşacak kadar yakın olduğunuz bir kadın hayatında var, yaşı müsait, işi gücü müsait olduğu halde hayatındaki kıza geleceği ile ilgili plan yapmaktan çekiniyor, bakarız ederiz diye konışuyorsa siz onun gözünde evlenmeyi düşündüren bir kadın değilsiniz.

Sadece bir kere bir konu acildi kendisi bana söyledi"sende belki düsünmüyordun okuldakilerin sürekli sana sormasından dolayı böyle söyledin " tarzi bir sey dedi.
Burda birazcık manipüle sezdim. Adamın evlenmeye niyeti yok sizi de öyle düşünmeye itiyor gibi. İstediğini net bir şekilde sorup ona göre bir yol çizin bence.

Bu kısımlar tamam ama ilişkiler konusunda düşündüğun gibi değildi hic şuraya açtığı konular, arayışları, oraları karıştırıyorsun gibi geldi. :KK70:
Yine bir polis vardı mesela bekaret sorun oldu aralarında seviştikten sonra 🙃
Ben özgür ruhlu birinin bir değil iki defa polisle ilişki yaşayacağını da düşünmüyorum ayrıca. Yarenler yaşar o ilişkileri en güzel.
Özgür ruhtan sonraki gülücüğümü es geçmişsin tahinim helvam. 😁

Erkek sineği bile kıskanan beyfendi doğu bölgesinde bekar bir kadınla aynı evde yaşamayı nasıl normal görebiliyor anlayamıyorum. Okula taytla giden birisiniz laf yiyorsunuz, kiminle kalıp yaşadığınızı görmeyecekler mi sanıyorsunuz? Erkek arkadaşınız sizi kıskanırken bunun size sorun olabileceğini düşünmüyor mu? Ayrıca kusur diye saydığınız şeyler hiç de kabul edilecek şeyler değil.
Kendinize dürüst olamıyorsunuz ki erkek arkadaşınızın size açık olmasını bekliyorsunuz. Gayet de bir şekilde beni bırakmamış bir erkek var hayatımda ben bununla evlenir miyim yoksa İstanbula gidince gözü açılır mı paniği bu.

Erkek sinekten rahatsız olma durumu. Ama çevremdeki hemen hemen bütün erkek arkadaşlarımdan sıkıntı yaşadıgım ve doguda kimseyle muhattap olmak istemedigim icin bu bana batmıyor. Güven sorunu ise numarası ve fotoğrafı kayıtlı olmayan kimbilir ne zaman engelledigim kisiyi neden engellediğimi hatırlamamam. Veya yıllar önceki komsumu beni rahatsiz ettigi icin yıllar önce engellemem neden numarasının oldugunu hatırlamamam. İnstagramda üstüste istek atanları engellerim ve engelli listemi hic temizlemem bunları engelliyorsam tanıyorumdur kafası. Bende kiskancim ama bir seyden rahatsiz olursam konusup cözerim o ise hayatı dar eder. Veya sürekli bir seyler sakladıgımı düsünmesi açık araması her seyi detayına kadar bilmek istemesi hatırlamiyordam gizledigimi düsünmesi . Ama bütün bu sorunlardan ziyade en büyük problem ben tripten küslükten nefret ederim o ise ufacik seyleri konusmak yerine küsüp iletisimi kesmesi. Soruncada küsmüyorum kendimi geri çekiyorum demesi. Tabi bunlar ayda 1, 2 ayda 1 olan seyler oldugu icin katlaniyorum. Sürekli olsa katlanmazdım.
adam normal değil.
sen ise bu anormal adamla evlenme niyetindesin, ilginç.
birinin telefonundaki engelli listesini didik didik etmek ne demek yahu, nereden buluyorsunuz böyle adamları ? listeyi didiklediği yetmezmiş gibi bir de hesap sorup kafasında senaryo yazıyor.
bunların ayda 1 falan yaşanması ve senin bunu "sık sık olmuyor" diye düşünmen daha fecaat.

Öyle demiyorum ki bu güne kadar sadece 1 defa bunun konusu acildi ondada zaten evlilik falan demedim ciddi iliski ayni yolda yüruyor muyuz bunu bilmek istiyorum 3 4 yil sevgililik bana uygun değil tarzi bir sey dedim. Bi dahada hic acmadım cünkü evlilik meraklisi olarak görülmekten korkuyorum. Sadece bir kere bir konu acildi kendisi bana söyledi"sende belki düsünmüyordun okuldakilerin sürekli sana sormasından dolayı böyle söyledin " tarzi bir sey dedi. Bende hayir benim düsüncemdi kimse beni etkilemedi dedim. Peki dedi sadece. Diğerinde de sadece gideceksin hic gorüsmeyecekmisiz gibi hic plan yapmiyorsun konusuruz bulusuruz demiyorsun diye sorun etmistim.
Yorumlari ock okumadim. Aralra ek bilgi vermisseniz bilemem. Ama evlilik konusunda her sordugunuzda sessiz kalmasi hayir demek zaten bence. "evet ileride seninle evlenmeyi dusunebilirim. iyi anlasiyoruz" tarzi bi sey bile dememis. Ayrica gidiyor ama nasil iletisimde kaliriz konularini fln konusmak da istemiyor. Ben bunlarin heppsini sessiz birer hayir olarak yorumluyorum.
Yani adamin kafasinda yeni bir sayfa acma istegi olabilir. Siz kosede beklerken yeni insanlarla tanisma hayalleri olabilir... Belli olmaz. Cunku en ufak bir cabasi, endisesi yok.
He sizin yapabileceginiz hic bir sey yok. Vallahi yok. Adami kendinize baglamaya calissaniz fln ters teper. Kendinize odaklanin. Birakin o dusunsun giderse sizi kaybedip kaybetmeyecegini.
Bu arada diger arkadaslarin adamin pek de normal olmadigi onundeki yorumlarina katiliyorum.

Evlenmeye meyilli değilim yola ne niyetli cıktıgını bilmek istiyorum
Canım çok haklısın bence ama adamın niyeti yok apaçık ortada. Hiç boşuna kendini evlilik meraklısı gibi gösterme afedersin bi yerleri kalkar. Hiç sekmez bu. Evlilik niyeti olan adam sana bunu çok net belli eder asla kafanda acaba bırakmaz.

Erkeklerin sozlerine degil davranislarina bakılır, ben boyle tecrube ettim.

Cunku cok nadir erkek, gercekten hissettigini dogru anlatabilme yetisine sahip, akım derken bo*um diyor bircogu, malum.

Bu sebeple davranislari size guven veriyorsa, o elektrigi aliyorsaniz kafanizda bir bitis cizgisi belirleyebilir, o tarihte gerekli adimlari atmazsa iliskinizi degerlendirebilirsiniz, devam ya da tamam karari alirsiniz. Cok sevsek de vakit kaybetme olayini cok mantikli bulamiyorum ben ne yazik ki, daha sonrasinda anne olmak vb sebeplerle gec kalinmamasi icin bu konulara mantik cercevesinde yanasilmali bana kalirsa.

Ama tabi ki, bu tarz dusuncelerin hicbiri iliskiye ve erkek arkadas yansitilmamali ne sozle ne davranislarla. Yani vay su zamana dek adim atmazsan seni terkederim, evlenmezsen giderim, cocuk yapamayacagim vaktim geciyor gibi soz ve davranislar bana kalirsa cok cig ve yanlis, biri beni boyle tehdit etse aninda kapiyi gosterirdim zira.

Ben şeye takıldım, birlikte yaşarken tayin alıp ayrı şehre gitmek neden? Niye bozdu bu düzeni, niye sensiz olmayı kabulleniyor? Seninle bir gelecek düşünseydi ikiniz birlikte gidene kadar tayin falan almazdı diye düşünüyorum. Zorunluluk başka, bile bile ayrı kalmayı seçmek başka.

Ben şeye takıldım, birlikte yaşarken tayin alıp ayrı şehre gitmek neden? Niye bozdu bu düzeni, niye sensiz olmayı kabulleniyor? Seninle bir gelecek düşünseydi ikiniz birlikte gidene kadar tayin falan almazdı diye düşünüyorum. Zorunluluk başka, bile bile ayrı kalmayı seçmek başka.
Zorunlu hizmet süresi bitti mecbur gitti

Erkek sineği bile kıskanan beyfendi doğu bölgesinde bekar bir kadınla aynı evde yaşamayı nasıl normal görebiliyor anlayamıyorum. Okula taytla giden birisiniz laf yiyorsunuz, kiminle kalıp yaşadığınızı görmeyecekler mi sanıyorsunuz? Erkek arkadaşınız sizi kıskanırken bunun size sorun olabileceğini düşünmüyor mu? Ayrıca kusur diye saydığınız şeyler hiç de kabul edilecek şeyler değil.
Kendinize dürüst olamıyorsunuz ki erkek arkadaşınızın size açık olmasını bekliyorsunuz. Gayet de bir şekilde beni bırakmamış bir erkek var hayatımda ben bununla evlenir miyim yoksa İstanbula gidince gözü açılır mı paniği bu.
Abs konunun ilk başında adamın hele bir istanbula gideyim, pati şurda dursun, daha iyisini bulamazsam onunla devam ederim diye düşündüğünü düşündüm.

Ama sonraki cevaplardan sonra adamın ulan mahrumiyet bölgesinde aynı evde yaşayacağım, gezip tozup eğlenip sevişeceğim rahat hatun buldum, tayine kadar bununla takılayım kafasında olduğunu düşünüyorum.

Cevaplarım sert biraz ama belki gözü açılır da neyin içinde olduğunu anlar diye dümdüz yazıyorum.

Konudan bağımsız asker-polis bu iki meslek grubundan erkeği gördün mü topukları totoya vura vura kaçıcaksın, tecrübeyle sabit.
Konuyla ilgili evlenmek istemek kötü bir şey değil ki sizin durumda zaten evli sayılırsınız aynı evi paylaşıyorsunuz ama arada resmi anlaşma yok sadece. Bence nikah olmadan aynı evde yaşama opsiyonu sunmak erkeklere avantaj veriyor şimdi adam düşünür düğün dernek niye kendimi yorayım niye masrafa gireyim zaten birlikte yaşıyoruz. Burda kozu eline vermişsiniz. Problem çıkarırsanız da orda birini bulup evlenebilir sonuçta bekarım kafasında. Bir de bir uzmandan duymuştum sevgili olacağı kişiyi kadın evleneceği kişiyi erkek seçer diye doğru bir tespit. Kafasında yoksa ne yaparsanız yapın olmayacak. Evlenmek isteyen erkek bu konuda çok hızlı davranıyor mesela benim eşim tanıştıktan 4 ay sonra nişan yapmak istemişti, hiç aynı evde de yaşamadık uluslararası mesafemiz vardı ama her gün saatlerce konuşuyorduk. Güven için illa yanyana olmaya gerek yok ve yapacak olan yanında da yapar demişsiniz zaten bu karakter meselesi o da 1 yılda anlaşılır.

Kimseyi kafeslemeye ihtiyacim yok. Kendi basima da gayet güzel mutlu oldugum bir hayatım var. Hicbr zamanda erkek arkadas bulma konusunda sorun yasamadım. Gencim güzelilm özgürüm 😊 Ama ilk defa sevgimi gostermekten korkmadigim bir iliskim var. Ve bir dedigimi iki etmiyor. Ilk defa böyle güzel bir iliskim oluyor.
Ben sizin ne ara ilişkiniz bir sene oldi anlamadım çünkü sürekli başka erkeklerle ilgili konuda açtınız sanki kendi başına da mutlu olduğunu düşünmüyorum çünkü hiç yalnız kalmadin

X