Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.

Önünü görmek istemekte haklısın ama bu iş böyle olmaz. Biraz ağır olman lazım. Resmen adamı tehdit etmişsin evlenmezsek biter diye. Herkesten beklerdim de senden asla. Sen ki ailesine isyan bayrağı açmış, özgürlük sevdalısı 😁, dik duruşlu bir kız, adamı amiyane tabirle Kezban gibi sıkıştıracaksın evlensin diye. Tekrar söylüyorum beklentilerinde haklısın ama her şeyin bir yolu yordamı var. Evlilik düşünen erkek zaten belli eder. Şartlarınız evlenmeye de uygun, bir adım atmıyorsa pek de gönlü yok demektir. Gittikten sonra anlaşılırdı niyeti, beklemeliydin.

Niye katlanıyorsunuz peki? Bu örneklerin hiçbir normal değil. Her şeyi bu kadar didik didik eden adamın geri planda ne yaptığından da emin olamazsınız. Hayatı dar ediyor diyorsunuz ötesi var mı? 1-2 ayda bir olsun oluyor ya sonuçta. Adam tabi eyvallah etmez size. Garantide görür, ilk bu tarz hareketinde kendisine güle güle demezsiniz, istediğini yapacağı, söyleyeceği biri olursunuz. Ve bunu bu saatten sonra düzeltemezsiniz.
herkesin kusurlari vardır. Iyi yönleri kötü yönlerinden fazla demekki ayrıca bende bir istegimi söyledigimde iki olmuyor. Bazı seyler karsılıklıdır. Iliskilerde karsilikli fedakarlıkla yürür.
Önünü görmek istemekte haklısın ama bu iş böyle olmaz. Biraz ağır olman lazım. Resmen adamı tehdit etmişsin evlenmezsek biter diye. Herkesten beklerdim de senden asla. Sen ki ailesine isyan bayrağı açmış, özgürlük sevdalısı 😁, dik duruşlu bir kız, adamı amiyane tabirle Kezban gibi sıkıştıracaksın evlensin diye. Tekrar söylüyorum beklentilerinde haklısın ama her şeyin bir yolu yordamı var. Evlilik düşünen erkek zaten belli eder. Şartlarınız evlenmeye de uygun, bir adım atmıyorsa pek de gönlü yok demektir. Gittikten sonra anlaşılırdı niyeti, beklemeliydin.
Ya ben evlenelim diye evlilik konusu acmiyorum ki. Yani aslinda benim derdim evlilikte değil ama gidince bulusalim edelim söyle boyle yapariz gibi planlar söylemler olmadigi icin ben cok rahatsiz oluyorum. Evlilik lafini sadece bir kere gecirdim iliskide. Kezban diye anilirim diye beklentilerimi söylryemez oldum :KK43:

Erkek sinekten rahatsız olma durumu. Ama çevremdeki hemen hemen bütün erkek arkadaşlarımdan sıkıntı yaşadıgım ve doguda kimseyle muhattap olmak istemedigim icin bu bana batmıyor. Güven sorunu ise numarası ve fotoğrafı kayıtlı olmayan kimbilir ne zaman engelledigim kisiyi neden engellediğimi hatırlamamam. Veya yıllar önceki komsumu beni rahatsiz ettigi icin yıllar önce engellemem neden numarasının oldugunu hatırlamamam. İnstagramda üstüste istek atanları engellerim ve engelli listemi hic temizlemem bunları engelliyorsam tanıyorumdur kafası. Bende kiskancim ama bir seyden rahatsiz olursam konusup cözerim o ise hayatı dar eder. Veya sürekli bir seyler sakladıgımı düsünmesi açık araması her seyi detayına kadar bilmek istemesi hatırlamiyordam gizledigimi düsünmesi .
pati şunlar çok normal durmuyor yavv
hani evlenme olayına pek takılmadım, çünkü evli değilim bilmiyorum nasıl evleniliyor :KK70:
ama hani bilmem kaç sene önce birini engellemişim vay efendim neden engellemişim, bu mesele olacaksa yandık gerçekten...

bak benim evlenmeyi hiç düşündüğüm olmadı buna rağmen güven, kıskançlık konusunda bunların kenarından geçmedik, öyle diyim. ne biliyim elinden geleni yapma konusunda da gerçekten elinden ne geliyorsa yapardı -ama bizim normallerimiz, beklentilerimiz farklıydı mesela. evlenecek kadar uyum ben hiç görememiştim....

bana sanki sizde de evlenme için asgari bir uyum yok gibi geldi, bilemiyorum.

herkesin kusurlari vardır. Iyi yönleri kötü yönlerinden fazla demekki ayrıca bende bir istegimi söyledigimde iki olmuyor. Bazı seyler karsılıklıdır. Iliskilerde karsilikli fedakarlıkla yürür.

Ya ben evlenelim diye evlilik konusu acmiyorum ki. Yani aslinda benim derdim evlilikte değil ama gidince bulusalim edelim söyle boyle yapariz gibi planlar söylemler olmadigi icin ben cok rahatsiz oluyorum.
Bu öyle iyi yönleri kötü yönlerinden fazla denilecek bir şey değil bu ama sen farklı bir kafaya girmişsin. Erkek arkadaşın ufkunu cok açmış maşallah.
Neyse polis bey, doğudan İstanbul' a bir gitsin de zaten olmayan evlilik niyeti tamamen biter.

Adam 1 sene birlikte yasadik nasilsa patidostu cepte olursa olur olmazsa ayrılırım kafasinda gibi geldi yani sizinle eğleniyor, mutlu ama gelecege dair hayaller kurmak istemiyor daha kisa vadeli düşünüyor. Erkekler önünü gormek istiyor ve mantikli evet ama 3 sene uzaktan devam etseniz ve sonra bitse bu sefer de giden zamani kimse geri getiremeyecek ve yasadiginiz hayal kırıklığı bugunden daha fazla olacak o yuzden bazi seylerin net olmasi daha iyi ama o size soz vermeyip eger ayrilirsaniz da bir sey vaadetmedim rahatligi yasamak istiyor

Ya ben evlenelim diye evlilik konusu acmiyorum ki. Yani aslinda benim derdim evlilikte değil ama gidince bulusalim edelim söyle boyle yapariz gibi planlar söylemler olmadigi icin ben cok rahatsiz oluyorum.
Bende 1 yıldan önce zaten evlilik düsünmüyorum ama sureci 2 yıl, 3 yıl sevgili kalalım gibi uzatmak istemiyorum. Önemli olan aynı yolda aynı düsunceyle ilerledigimi bilmek eğer kafasinda evlilik diue bir dusünce yoksa ve olmayacaksa sürdürmek istemem. Bunu onada söylrdigimde yorumsuz kaldı.
Zaten bir yıldır sevgiliymişsiniz. Bir yıldan önce evlilik düşünmem ama 2-3 yıl sevgili kalmak istemem ne demek? 2-3 yıl içinde evlenmek istiyorum demek. Zaten nişan, evlilik öyle ha deyince olan şeyler değil. Hele de araya tayin meselesi giriyorsa. 2. yılda evli olabilmeniz için şimdiden adım atması, bir şeylere başlaması lazım kafadan. Adamın buluşuruz, sen gelirsin, ben gelirim demesine gerek yok. Zaten sevgiliyseniz bunlar olacaktır. Bunları devam ettiremezse istemiyor demektir. Ben pek de o ışığı göremedim niyeyse. Bu polisin yaşı kaç, nereli, üniversite mezunu mu?

pati şunlar çok normal durmuyor yavv
hani evlenme olayına pek takılmadım, çünkü evli değilim bilmiyorum nasıl evleniliyor :KK70:
ama hani bilmem kaç sene önce birini engellemişim vay efendim neden engellemişim, bu mesele olacaksa yandık gerçekten...

bak benim evlenmeyi hiç düşündüğüm olmadı buna rağmen güven, kıskançlık konusunda bunların kenarından geçmedik, öyle diyim. ne biliyim elinden geleni yapma konusunda da gerçekten elinden ne geliyorsa yapardı -ama bizim normallerimiz, beklentilerimiz farklıydı mesela. evlenecek kadar uyum ben hiç görememiştim....

bana sanki sizde de evlenme için asgari bir uyum yok gibi geldi, bilemiyorum.
Ya iste genel olarak her seyi yazmak istemiyorum. Ama zevklerimiz hobilerimiz yasayiz tarzlarımız yüzde doksan aynı. Ne bikeyim bir dedigim iki olmuyor her konuda böyle. Bir seyden rahatsiz olursam o tekrarlanmaz. Bir sey istersem o istemese dahi yapılır söylenmez. Her an benim icin müdait her zaman önceligi benim. Ben mıçmıc iliskiyi severim mesela bu konuda da bana uyum gösteriyor. Cok kötülemis gibi oldum ama aslında yuzde doksan cok iyiyiz yuzde onuda böyle sacma seyler iste

Kiskanclik mesajini da okudum acikcasi bu adam cok toksik size dair herseyi incik cincik bilmek istiyor ama kendisi size sormadan hedeflerini gerçekleştiriyor ve aslinda sizi umursamiyor
Onun kafasindaki patidostu sadece ona sadik olmali ama kendisi o garantiyi vermek istemiyor

Zaten bir yıldır sevgiliymişsiniz. Bir yıldan önce evlilik düşünmem ama 2-3 yıl sevgili kalmak istemem ne demek? 2-3 yıl içinde evlenmek istiyorum demek. Zaten nişan, evlilik öyle ha deyince olan şeyler değil. Hele de araya tayin meselesi giriyorsa. 2. yılda evli olabilmeniz için şimdiden adım atması, bir şeylere başlaması lazım kafadan. Adamın buluşuruz, sen gelirsin, ben gelirim demesine gerek yok. Zaten sevgiliyseniz bunlar olacaktır. Bunları devam ettiremezse istemiyor demektir. Ben pek de o ışığı göremedim niyeyse. Bu polisin yaşı kaç, nereli, üniversite mezunu mu?
Ya bilmiyorum öyle seyler gördüm ki bu sene cok farklı bir psikolojiye girdim arkadaslarımın yasadiklarindan cok etkilendim. Ve acikcasi yillarca sevgili olunup aniden terk edilenleri gordükce sonumun ayni olmasindan cok korkuyorum. Erkek arkadasim hep onunla ayrilirsak asla umursamam gibi düsünsede ben inanilmaz korkuyorum terkedilmekten.

Kiskanclik mesajini da okudum acikcasi bu adam cok toksik size dair herseyi incik cincik bilmek istiyor ama kendisi size sormadan hedeflerini gerçekleştiriyor ve aslinda sizi umursamiyor
Onun kafasindaki patidostu sadece ona sadik olmali ama kendisi o garantiyi vermek istemiyor
Ama o da cok sadık birinden rahatsiz oldum desem bir daha dönüp selam vermez, sadece o bir erkek kafasiyla düsünüyor sunu anlayamiyor yeryüzundeki en cirkin en kötü kadını bile hayatı boyunca onlarca belki yüzlerce rahatsiz eden takinti yapan kisi oluyor. Bir erkeği ise belki ömründe bir ya da iki kisi rahatsız ediyor. Ben bi sey sordugumda da bu yüzden hic teklemeden cevap verebiliyor. Benim ise dusünmem lazim acaba eski ev sahibim mi acaba alamasiz bir yerden numarami mi buldu acaba eski bir öğrencim ya da velim mi vs...

Ya bilmiyorum öyle seyler gördüm ki bu sene cok farklı bir psikolojiye girdim arkadaslarımın yasadiklarindan cok etkilendim. Ve acikcasi yillarca sevgili olunup aniden terk edilenleri gordükce sonumun ayni olmasindan cok korkuyorum. Erkek arkadasim hep onunla ayrilirsak asla umursamam gibi düsünsede ben inanilmaz korkuyorum terkedilmekten.
Ben yeni nesil polisliği seçen kişi profillerinin kafa yapısına uyduğunu pek düşünmüyorum aslında. O yüzden sana o soruları sordum ama cevap alamadım. Birlikte eğlenebilirsiniz ama evlenebilir misiniz orası muamma.

Erkek sinekten rahatsız olma durumu. Ama çevremdeki hemen hemen bütün erkek arkadaşlarımdan sıkıntı yaşadıgım ve doguda kimseyle muhattap olmak istemedigim icin bu bana batmıyor. Güven sorunu ise numarası ve fotoğrafı kayıtlı olmayan kimbilir ne zaman engelledigim kisiyi neden engellediğimi hatırlamamam. Veya yıllar önceki komsumu beni rahatsiz ettigi icin yıllar önce engellemem neden numarasının oldugunu hatırlamamam. İnstagramda üstüste istek atanları engellerim ve engelli listemi hic temizlemem bunları engelliyorsam tanıyorumdur kafası. Bende kiskancim ama bir seyden rahatsiz olursam konusup cözerim o ise hayatı dar eder. Veya sürekli bir seyler sakladıgımı düsünmesi açık araması her seyi detayına kadar bilmek istemesi hatırlamiyordam gizledigimi düsünmesi . Ama bütün bu sorunlardan ziyade en büyük problem ben tripten küslükten nefret ederim o ise ufacik seyleri konusmak yerine küsüp iletisimi kesmesi. Soruncada küsmüyorum kendimi geri çekiyorum demesi. Tabi bunlar ayda 1, 2 ayda 1 olan seyler oldugu icin katlaniyorum. Sürekli olsa katlanmazdım.
Yaklaşık 10 senedir birlikte olduğum eşim bir gün şunun gibi bir açıklama istemedi. Durumun ne kadar garip olduğunu görebilin diye yazıyorum. Katlanmamalısınız.

Bence karşı tarafın evlilik düşüncesi yok
Evlilik için erken diyorsa bile uzağa gidince sürdürebilir miyiz kafası zaten öyle güçlü bir bağı yokmuş hissi uyandırıyor
Ben de evlenmeden önce de sonra da uzaktan ilişki sürdürdüm ama hiç uzaktan yürür mü acaba demedik yani ne bileyim onu oldurmaya uğraşır insan zaten. Böyle uzaktan olmazsa ayrılırız yaa mantığı benim ilişki anlayışımla uymuyor. Uzaklık sadece aşılması gereken bir engel olarak var olmalı bence ilişkide. Bitme ya da sürme sebebi olmamalı diye düşünüyorum

Erkek sinekten rahatsız olma durumu. Ama çevremdeki hemen hemen bütün erkek arkadaşlarımdan sıkıntı yaşadıgım ve doguda kimseyle muhattap olmak istemedigim icin bu bana batmıyor. Güven sorunu ise numarası ve fotoğrafı kayıtlı olmayan kimbilir ne zaman engelledigim kisiyi neden engellediğimi hatırlamamam. Veya yıllar önceki komsumu beni rahatsiz ettigi icin yıllar önce engellemem neden numarasının oldugunu hatırlamamam. İnstagramda üstüste istek atanları engellerim ve engelli listemi hic temizlemem bunları engelliyorsam tanıyorumdur kafası. Bende kiskancim ama bir seyden rahatsiz olursam konusup cözerim o ise hayatı dar eder. Veya sürekli bir seyler sakladıgımı düsünmesi açık araması her seyi detayına kadar bilmek istemesi hatırlamiyordam gizledigimi düsünmesi . Ama bütün bu sorunlardan ziyade en büyük problem ben tripten küslükten nefret ederim o ise ufacik seyleri konusmak yerine küsüp iletisimi kesmesi. Soruncada küsmüyorum kendimi geri çekiyorum demesi. Tabi bunlar ayda 1, 2 ayda 1 olan seyler oldugu icin katlaniyorum. Sürekli olsa katlanmazdım.
Ayda bir bu oluyorsa bence zaten sürekli oluyor demektir. Bence hazır istanbul yolcusuyken çok da zaman harcamasan mı bu kişiyle.. bu kadar hayatını didiklemesi kıskançlık değil de kendine olan güvensizlikten olabilir mi?

X