Bu iliski evlilige gider mi ? Endiselerim.

tayini zorunlu mu yoksa farklı sebeplerden kendisi mi tayin aldırdı
Zorunlu
Yaklaşık 10 senedir birlikte olduğum eşim bir gün şunun gibi bir açıklama istemedi. Durumun ne kadar garip olduğunu görebilin diye yazıyorum. Katlanmamalısınız.
Bilemiyorum
Ayda bir bu oluyorsa bence zaten sürekli oluyor demektir. Bence hazır istanbul yolcusuyken çok da zaman harcamasan mı bu kişiyle.. bu kadar hayatını didiklemesi kıskançlık değil de kendine olan güvensizlikten olabilir mi?
Evet birkac arkadasimda aynisini dedi.

Sorunuzun cevabı burada zaten. Ayrılmalısınız. Güven yoksa ilişki söz konusu olamaz
10 iliskimin 8inde aldatildim birkacinda ise mesafeler girer girmez terkedildim o kadarcikta güven sorunum olsun ya 🤣 onunda ilk ciddi (uzun soluklu) iliskisi cok az iliskisi olmus zaten güven sorunlarinin bundan kaynaklandigini düsünüyorum. Bir de mesleğinden dolayı belki uzun süre ayrı kaldigimiz olacak gidip görmek istiyorum. Asker polisler en cok aldatan meslek grubu diyorlar cok itimad etmesemde durumunu gormek istiyorum. Bazıları gider gitmez seri olarak kızları ekliyormuş...

Arkadaşın dediği gibi özgürlükçü rahat bir kadın isen ne bu acele ya boşversene keyfine baksana kızım, biz evlendik ne oldu ellerim cif kokuyor🥴
Ya bilmiyorum inanmazsiniz ama su 1 yıla kadar hicbir zaman evlilik düsünmedim. Hatta hep dedim ki ya evlenenler eve kapanıyor temizlik cocuk yemek oluyor hayatlari ben öyle olmak istemiyorum. Ama bersber yasayinca sunu gördüm cok güzel onun mesaisi bitmisse ya da izinliyse mutlaka beraber vakit geciririz. O isteyse ben kafama gore arkadaslarımla takılırım. Veya tam tersi. Ev islerini kim müsaitse kim uygunsa o yapar. Birimiz evde degilken öbürü yemegi falan yapar ki bersbrr daha cok vakit gecirelim vs.. gibi seyler. Spora bile ayni saatlerde gidiyoruz ki aynı saatte evde olalım beraberkende illa ortak seyi yapmak zorunda değiliz yeter ki yanyana olalım. Bir dönem sürekli ders calisiyordum bir kere olsun benimle ilgilen diye sitem etmedi.Gitme dersem gitmez, yapma dersem yapmaz. Köpegimle ilgilenir cok sever oynar benimle gezdirir hep

herkesin kusurlari vardır. Iyi yönleri kötü yönlerinden fazla demekki ayrıca bende bir istegimi söyledigimde iki olmuyor. Bazı seyler karsılıklıdır. Iliskilerde karsilikli fedakarlıkla yürür
Üzgünüm ama bu da kendini kandırmaca. Niye fedakarlıkla yürüsün ilişkiler? Niye bir şeyleri feda etmek zorunda olalım bir adamı hayatımızda tutmak için? Kötü ilişkiyi iyi gösterme argümanı olarak görüyorum bu cümleyi.

Ayrıca öyle fedakarlık olmaz. Adam bin yıl öncenin hesabını soracak, bu hesabı sorarken dünyayı dar edecek, küsecek, tavır yapacak bilmem ne sonra iki ayda bir kıskançlık krizi geçiriyor yaaağğ her ilişkide olur böyle şeyler benim ilişkim çok güzel hem bir dediğim iki olmuyor diye evlenmek isteyeceksin bu adamla. Ki adamın evlenme niyeti yok zaten. Nerden tutsan elinde kalır bir ilişki. Kendini kandırıyorsun.

Ya bilmiyorum inanmazsiniz ama su 1 yıla kadar hicbir zaman evlilik düsünmedim. Hatta hep dedim ki ya evlenenler eve kapanıyor temizlik cocuk yemek oluyor hayatlari ben öyle olmak istemiyorum. Ama bersber yasayinca sunu gördüm cok güzel onun mesaisi bitmisse ya da izinliyse mutlaka beraber vakit geciririz. O isteyse ben kafama gore arkadaslarımla takılırım. Veya tam tersi. Ev islerini kim müsaitse kim uygunsa o yapar. Birimiz evde degilken öbürü yemegi falan yapar ki bersbrr daha cok vakit gecirelim vs.. gibi seyler. Spora bile ayni saatlerde gidiyoruz ki aynı saatte evde olalım beraberkende illa ortak seyi yapmak zorunda değiliz yeter ki yanyana olalım. Bir dönem sürekli ders calisiyordum bir kere olsun benimle ilgilen diye sitem etmedi.Gitme dersem gitmez, yapma dersem yapmaz. Köpegimle ilgilenir cok sever oynar benimle gezdirir hep

Anlıyorum seni keyif alıyorsun bu durumdan istediğin şeyler çok normal ama adam da iş yok gibi ne diyorsun?

Beklentin çok yüksek ama evlilik kurumu da öyle basit değil evlilik kelimesi bile sorumluluk yüklüyor insana hayal kırıklığı yaşama ihtimalin de var herkes gibi tabii…
Akışına bırakman en doğrusu…

Anlıyorum seni keyif alıyorsun bu durumdan istediğin şeyler çok normal ama adam da iş yok gibi ne diyorsun?

Beklentin çok yüksek ama evlilik kurumu da öyle basit değil evlilik kelimesi bile sorumluluk yüklüyor insana hayal kırıklığı yaşama ihtimalin de var herkes gibi tabii…
Akışına bırakman en doğrusu…
bilmiyorum ki gecmistekilerle kiyasliyorum bir keresinde asık oldugum bir erkek arkadasım vardı bakire olmadigimi öğrenince bana demisti ki ben herkese seninle evlenecegim söyluyordum onceden. Bende demistim ki acaba ben seninle evlenmek istiyor muyum bana sordun mu. Yani bu surec nedir nasil ilerler sagliklisi nasildir hic fikrim yok. Bir tane erkek arkadasim cok istiyordu evlenmek akli fikri oradaydi ünideyken ama o da issiz gucsüz ana kuzusuydu bi baltaya sap olamazdı.
Baska biri de sevgisinden sadakatinden emindim ama istersen evleniriz istemezsen evlenmeyiz kafasindaydi ama cok pasifti o da bir ömür gecmezdi. Zaten daha ilk tanismada evlenmek istiyorum diye kandirmaya calisanlardan kosarak kacıyorum

10 iliskimin 8inde aldatildim birkacinda ise mesafeler girer girmez terkedildim o kadarcikta güven sorunum olsun ya 🤣 onunda ilk ciddi (uzun soluklu) iliskisi cok az iliskisi olmus zaten güven sorunlarinin bundan kaynaklandigini düsünüyorum. Bir de mesleğinden dolayı belki uzun süre ayrı kaldigimiz olacak gidip görmek istiyorum. Asker polisler en cok aldatan meslek grubu diyorlar cok itimad etmesemde durumunu gormek istiyorum. Bazıları gider gitmez seri olarak kızları ekliyormuş...
Her ilişki özeldir aldatma ışığı görmüş dip bucak karıştırıp hesap sormuş iki ayda bir diyerek normal karşılamayın. Keza siz de uzaklaşırsa aldatır diyorsunuz. Var demek ki falsolu hareketleri.
İlişki sayısıyla güven problemi doğru orantılı mı az ilişki olunca çok güvensiz oluyormuş?

Memleketinden alesinin bulduğu biriyle evlenir havası var o uzaklaşınca bakarız edasında. Bu kadar takıntılı adam seni arkasında bırakmaz evlenirdi.

Ben yeni nesil polisliği seçen kişi profillerinin kafa yapısına uyduğunu pek düşünmüyorum aslında. O yüzden sana o soruları sordum ama cevap alamadım. Birlikte eğlenebilirsiniz ama evlenebilir misiniz orası muamma.

ama demiş ki zevklerimiz, tarzlarımız, hobilerimiz %90 uyuyor

enteresan ya yani polis adamın tuhaf tuhaf kıskançlıklarını anlarım, çok normal hatta tam polislik hareket
ama nasıl özgürlükçü bir kadınla %90 uyumu olabilir anlayamıyorum, hadi hobin uyar köpek beslersin,spor yaparsın, gezersin, eyvallah
ama hayata bakışın, yaşam tarzın ?

ama demiş ki zevklerimiz, tarzlarımız, hobilerimiz %90 uyuyor

enteresan ya yani polis adamın tuhaf tuhaf kıskançlıklarını anlarım, çok normal hatta tam polislik hareket
ama nasıl özgürlükçü bir kadınla %90 uyumu olabilir anlayamıyorum, hadi hobin uyar köpek beslersin,spor yaparsın, gezersin, eyvallah
Bence aşktan gözü kör. %90 falan imkansız. Patidostu’na göre daha geleneksel bir tipim, ben bile uyuşamam kafa olarak polisle. ❤️‍🩹

bilmiyorum ki gecmistekilerle kiyasliyorum bir keresinde asık oldugum bir erkek arkadasım vardı bakire olmadigimi öğrenince bana demisti ki ben herkese seninle evlenecegim söyluyordum onceden. Bende demistim ki acaba ben seninle evlenmek istiyor muyum bana sordun mu. Yani bu surec nedir nasil ilerler sagliklisi nasildir hic fikrim yok. Bir tane erkek arkadasim cok istiyordu evlenmek akli fikri oradaydi ünideyken ama o da issiz gucsüz ana kuzusuydu bi baltaya sap olamazdı.
Baska biri de sevgisinden sadakatinden emindim ama istersen evleniriz istemezsen evlenmeyiz kafasindaydi ama cok pasifti o da bir ömür gecmezdi. Zaten daha ilk tanismada evlenmek istiyorum diye kandirmaya calisanlardan kosarak kacıyorum
ya kuzu yanlış anlamazsan
ne kadar arabeskmiş hep böyle erkek arkadaşların senin yavvv !!!

bak gerçekten yanlış anlama, ben de bi türlü kafama göre erkek bulamıyorum, sağlıklı ilişki konusunda akıl verecek son kişi filan olabiirim.

+ kalabalık, muhafazakar ailede büyüdüm, bekaret filan biz büyürken tabuydu yani öyle marjinal, marjinali geçtim az buçuk rahat bir çevreden gelmiyorum. ben sonradan kendi kendime bir yol çizdim denebilir. özgürlükçüyüm de diyemem de -çünkü herhangi bir aktivistliğim yok, oturduğum yerden özgürlükçü olamam yani...
fakat memur kafalı vs. değilim, rutinlerden, statükodan sıkılan bir tipim, yoksa gayet domestik evcil vs.

ama benim yok yani, olmaz öyle vayy ben senle evlenecektim ama bakire değilmişsin diyecek bir adamla işim. ha aşık olmuşsam olmuşumdur, yaşarım geçerim (yorucu üzücü olabilir orası ayrı), zaten ilişki sürdürülecek birisi diye bakmam ona, bakamam. bilmiyorum anlatabildim mi :KK70:

Erkekler aynı odaya girince yaşam tarzına falan bakmaz. Hele anadolu çocukları yüzde doksan böyledir. Pati özgürlük düşkünü değil. Evlenmeye niyeti olan birini bulduğunda anında vazgeçer keyiflerinden

Sen başka biriyle karıştırıyor olabilir misin Patidostu'nu 🙃
Yok ya karıştırmıyorum. Öğretmen işte. Oraya atanmadan önce de konuları vardı aile sorunlarıyla ilgili. Abisi uyuzun tekiydi. Babasıgil onunla atandığı yere gelmek istiyordu bir ara. Köpekleri vardı, onları gezdirirken millet avel avel bakıyordu. 🤣

Merhaba asagi yukarı 1 yıla yakındır beraber oldugum, beraber yaşadığım bir iliskim var. Birbirimizi epey tanıdık, acı tatlı bircok hatıra biriktirdik. İkimizde memuruz. Su anki erkek arkadaşımdan önce hicbir zaman kimseyle ( aşik olsam dahi ) evlilik düsünmedim, uzun soluklu birkaç iliskimde konusu acılsada karsımdakini evlenecek kadar tanimadıgımı ve güvenmedigimi düsündüm. Bu erkek arkadaşımı ise yeterince tanidigimi düşünuyorum. 1 yıllık beraberligimizde araya mesafeler dahi girse güven yönündende bir sıkıntı yasamadim. İliskimizin basindan beri bu yıl tayin olacağını biliyordum, iliskimizin 4.ayında ve yaklasik 1 ay önce geleceğe dair benimle hicbir plan yapmadığını bundan rahatsiz oldugumu dile getirdim. O ise daha tayin yerinin,calisma sartlarinin belirli olmadıgını önce düzenini oturtması gerektigini, onunü görmek istediğini , uzaktaykende bana kosulsuz güvenmek istedigini söyledi, iliskimizi sürdurmeye calisirmisiz olmazsa da yapacak bir sey yokmuş. Onun dısında zaten iliskimiz devam edermis "sen gelirsin,ben gelirim,görüntülü konusuruz" tarzı söylemleri gereksiz buluyormus bunlar zaten olacak şeylermiş . Ama evlilik konusunda hicbir sey demedi. Bende 1 yıldan önce zaten evlilik düsünmüyorum ama sureci 2 yıl, 3 yıl sevgili kalalım gibi uzatmak istemiyorum. Önemli olan aynı yolda aynı düsunceyle ilerledigimi bilmek eğer kafasinda evlilik diue bir dusünce yoksa ve olmayacaksa sürdürmek istemem. Bunu onada söylrdigimde yorumsuz kaldı. Ve ben sinirlendim konuyu uzatmadim. Onun tayini Istanbul'a çıktı. 1 aya gidecek. Psikologum sizin iliskinizin süreci o gittikten sonra en az 3 ay süreyle asagi yukarı belli olur demisti. Bende zaten su asamada kendimi hazır hissetmiyorum o gittiğine uzaktan güvenip güvenemeyeceğime bakmak istiyorum. Ama su an cevremde o kadar cok yillarca aylarca sevgili olup aniden terk edilen karsı taraflarda "memleketinden"biriyle evlenen oldu ki... Resmen evlilik yolundaki cogu arkadasim aldatıldı, aniden terk edildi. Bir yandan diyorum ki 1 yıl icinde tanisip evlenen cogu arkadasim aldatıldı terk edildi. Bir yandanda beraber yasadigimiz ve coğunlukla güzel eğlenceli vakit gecirdik, onun sacma tripleri ve kiskanclikları hariç bir güven sorunu yasamadık. Bu kadar süre hic konusu gecmemesi de normal değil. Bir sey dersemde evlilik meraklisi olarak görülmekten korkuyorum. Ben asla dügün,esya,ceyiz, maddiyat vs.. isteyen biri değilim bunuda ona hissettirdigimi düsünüyorum. İki kisilik sessiz sakin bir yasantı istiyorum. Buna ragmen zaten su dakika evlenmeye karar versek 1 yıla kadar evlenemeyiz. Ne yapacağımi ne düsüneceğimi bilemiyorum tecrübelerinizi paylasmanızı istiyorum.
Kadınlar evlilik meraklısı görünecekler diye ne kadar çekiniyorlar bu erkeklerden.Beklentiniz bu yönde ise açık olmakta fayda var bence. Zaten şehirler ayrılıyor, 3-5 aya hareketlerinden, size yakınlık durumundan aşağı yukarı bir çıkarım yaparsınız diye düşünüyorum. Biraz bekleyin bakalim..Kadınların anne olmak için biyolojik saati var, burda yaşınız önemli tabii. Eğer anne olmayı düşünüyorsanız uzun vadede bunları da göz önüne alın. Tabii tüm bunlardan çok daha önce karşılıklı sevgi, saygı ve sadakat olmali. Evlenmek olsun diye evlenmeye karşıyım..

Erkek sinekten rahatsız olma durumu. Ama çevremdeki hemen hemen bütün erkek arkadaşlarımdan sıkıntı yaşadıgım ve doguda kimseyle muhattap olmak istemedigim icin bu bana batmıyor. Güven sorunu ise numarası ve fotoğrafı kayıtlı olmayan kimbilir ne zaman engelledigim kisiyi neden engellediğimi hatırlamamam. Veya yıllar önceki komsumu beni rahatsiz ettigi icin yıllar önce engellemem neden numarasının oldugunu hatırlamamam. İnstagramda üstüste istek atanları engellerim ve engelli listemi hic temizlemem bunları engelliyorsam tanıyorumdur kafası. Bende kiskancim ama bir seyden rahatsiz olursam konusup cözerim o ise hayatı dar eder. Veya sürekli bir seyler sakladıgımı düsünmesi açık araması her seyi detayına kadar bilmek istemesi hatırlamiyordam gizledigimi düsünmesi . Ama bütün bu sorunlardan ziyade en büyük problem ben tripten küslükten nefret ederim o ise ufacik seyleri konusmak yerine küsüp iletisimi kesmesi. Soruncada küsmüyorum kendimi geri çekiyorum demesi. Tabi bunlar ayda 1, 2 ayda 1 olan seyler oldugu icin katlaniyorum. Sürekli olsa katlanmazdım.
Ayda bir küslük, trip az mı sizce..İletişime kapalı insanla çok zor ya..

Yok ya karıştırmıyorum. Öğretmen işte. Oraya atanmadan önce de konuları vardı aile sorunlarıyla ilgili. Abisi uyuzun tekiydi. Babasıgil onunla atandığı yere gelmek istiyordu bir ara. Köpekleri vardı, onları gezdirirken millet avel avel bakıyordu. 🤣
He ya sen deyince ne cektim su yasima kadar.
Erkekler aynı odaya girince yaşam tarzına falan bakmaz. Hele anadolu çocukları yüzde doksan böyledir. Pati özgürlük düşkünü değil. Evlenmeye niyeti olan birini bulduğunda anında vazgeçer keyiflerinden
Ben hicbir zaman cok özgürlükcüyüm demedim ki. Ben özel alanıma müdahale edilmesine katlanamiyorum. Kendi halimde bir yasantım var. Sunu yap bunu yap denmesine benim aklim yokmus gibi emir direktif verilmesine katlanamiyorum.

Yok hayır. Yani manipülasyon derecesinde değil. Sevgi ve kiskanclik farkli seyler zaten. Örnek veriyorum sosyal erkek arkadasimin olmasini istemez (bende ondan istemem ) ama günlük hayatta muhattap oldugum insanlara bir sey demez. Herkesin bir kusuru vardır onunda kusurunu bu diye kabul ediyorum.

kabul edilecek bir kusur değil yalnız bu.
bir önceki mesajında yazdıkların falan neden kendine böyle bir erkeği layık görüyorsun?

Su an sizi rahatsiz eden ozellikler evlendikten sonra 3 kati olarak karsiniza gelecek.

Evlenmeden once ayni evde yasadim, bunu tolere edebilirim dedigim seyler megerse karsi tarafin kopruyu gecene kadar gosterdigi mini fragmanmis. Kosa kosa boşandım. Durumlari Iyi degerlendirin derim

Bence aşktan gözü kör. %90 falan imkansız. Patidostu’na göre daha geleneksel bir tipim, ben bile uyuşamam kafa olarak polisle. ❤️‍🩹

zaten polis deyince hamile kalan üyenin adı neydi yav o geliyor direkt aklıma. kopamadıydı polisten bir türlü..
ömür boyu bekar kalırımda polisle evlenmem🤦‍♀️

X