Bu evlilik bitmeli mi?

Ayrılsam geçinebilir miyim evet geçinirim. Kendisi de ailesiyle yaşamaz ailesi başka bir şehirde. Beklediğim tek şey biraz daha güç kazanmak. Sebebini bilmiyorum ama sessiz bir şekilde bekliyorum sadece eş olacak kişinin de kabul etmesini

Bir kere daha iyi bir terapiste gidin..Ve kendinize süre verin.Şu kadar sürede ufacık da bir gelişme olmazsa boşanma dilekçesini verirsiniz..Çocuklar evliliği kurtarmaz arada aşk sevgi kırıntısı yoksa.

Bu tarz kocalar için olay şu ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. Kesinlikle düzelmez boşa bekleme.

Bahsettiğiniz evliliğin nerdeyse tüm özelliklerine sahip bir evliliğim vardı. Kendimi değersiz ve özgüvensiz hissediyorum. Evli olduğum kişi aynı şekilde dışarıya, aileme çok iyiydi. Ailem direndi, kabul etmek istemedi.
Çünkü dövmüyor, sövmüyor, alkol ve aldatma yoktu. Daha ne istiyorsun dediler.
O kadar fikirsiz ve robot bir insandı ki boşanalım dediğimde dahi öyle bi direnmedi.
3 ay olacak boşandık.
İyileştim, özgüvenim yerine geldi. Herkes alıştı bu karara, ailem bazen bir araya gelin diyor artık bitti diyorum.

Bazen içim acıyor, üzülüyorum. Çünkü yıllarım gitti,çocuğum babasından ayrı büyüyor.
Ama hayat ne yazık ki hiç bir zaman iniş çıkışsız, kolaylıklarla geçmiyor. Kızımda bunu öğrenecek, hayatta her şey yaşanabilir. İnsanın başına her şey gelebilir. Başımıza gelenlere biz verdiğimiz tepkilerle şekilleniyor.
Bazen her şey çok zor gelecek, yapayalnız gibi hissedeceksiniz sonra ise epey güçlenecek kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

Her şey gönlünüzce olsun.

Sizi canı gönülden tebrik ediyorum umarım o gücü ben de bulur ve bitiririm beynimde bitti zaten iş resmiyete kaldı

Anne babası 5 aydır bir cümle sohbet etmeyen çocuklar ne kadar nirmal yetişebilirki. Bana cok absurt geldi. İlerde muhtemelen keske bosansaydın anne falan diyecekler size. Her yolu denediğinizden eminseniz bence bosanın. Çocuklar ilerde yuvadan ucar gider yıllarınıza yanarsınız. Çocuklarınıza ictrn içe suç bulabilirsiniz ayrilma sebebi olarak. Vs. Vs. Çocuklardan duyacağınız şey bu ama. Şimdi anlamazlarsa vlbile ulerde anlarlat. Erkekler onemsemiyir ama kadınları sevgisizlik çürütür. Erkekler aman kavga gürültü dirdır da yok yemek yer çocuk gorür işe giderim diyor. Sevgisizlik onemli değil belli. Ama sizi yer bitirir

Sevgisizlik dediğiniz şey “şiddetli geçimsizlik” illa evlilikte kavga gürültü olmak zorunda değil. İletişim kuramamanız, ortak bir şeyler paylaşamamanızda geçimsizliktir.
Tükenmiş sizin evliliğiniz. Kendinize yeni bir hayat kurun. Hafifleyeceksiniz.

Bitirdi zaten ama Allah ın izniyle tekrar ayağa kalkmak istiyorum

Kısa ama o kadar anlamlı geldi ki mesajınız. Teşekkür ederim toparlanmaya çalışıcam

Ne mutluki garantili bir mesleğiniz var.boşandıktan sonra kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarınızın üzerinde durup yaşamınıza devam edebilirsiniz.bir süre sonra çocuklarda sizde alışırsınız.mutsuz bir evlilikte yaşamaya çalışmak insana işkence ve ızdıraptan başka birşey vermiyor.öyle bir zaman gelecekki antidepresanlar da bir işe yaramayacak.yaşınız genç mutlu olmak sizinde hakkınız.bu şekilde hayat geçmez yaşadığınız stres ileride başınıza maddi manevi daha büyük hastalıkları getirebilir.Benimde evliliğim mutsuz ve rezalet bir şekilde gidiyor şiddetli geçimsizlik ve yıllardır iletişim problemi var.annem hayatta değil babamlada yıllardır görüşmüyorum. boşanmak istiyorum elimkolum bağlı mesleğim yok iş bulamıyorum sığınacak bir ailem yok moralim sürekli bozuk inanın sizden daha berbat bir durumdayım.hiçbir çıkış yolu bulamıyorum güvencem yok. sizin yerinizde olsam beş dakika durmam.devlet kadrolu işiniz var kimseye eyvallahınız olmaz çocuklarınızın nafakasını da eşiniz ödemek zorunda zaten.

Buna katilmiyorum acikcasi aldatildiktan sonra esinizle iliskiye girmeye devam etmeyi secmissiniz, korunmamayi da secmissiniz. Hamile kalinca da dogurmussunuz olay tamamen sizin secimlerinizden olusuyor sanki sizin iradenizde degilmis gibi yansitmayin.

Bu arada ben bosanacaginizi dusunmuyorum o yuzden esinizi oldugu gibi kabul edip beklentinizi sifira indirin derim.

Siz düşünmeyin zaten ben düşünürüm. Boşandığımda tekrar konuşuruz sizinle

O çocuklarda evlılıgı sızın yasadıgınız gıbı yaşıcak ve mutsuz edıcekker hayatlatındakı insanları. Herşey sevgı ve saygı. Yapanlar var bazıları evıne bır şeyler almayı eşın sevgıdınden muhabbetınden daha çok sevıyor ama siz zaten ayaklarınız uzerınde duruyorsunuz. Terapıyı deneyın eş terapısını. Ben kımseye boşan demem bu çok büyük bır karar. Lütfen ne ıstıosunuz ona odaklanın

kızınız kaç yaşında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…