bu defa boşanıyorum galiba :)

Allah yardımcın olsun.. keşke düzelse..

Hayırlısı olsun inşallah kendisini de ailesini de tam olarak kabullenmedim benimseyemedim yapamıyorum yaşamları uymuyor bana ben mi abartıyorum bilmiyorum herkes mi böyle onu da bilmiyorum oda benim aileme çok ilgisiz abimler de sevmiyor zaten çünkü karakteri düşünce yapısı falan bize çok ters

aynı sorunlar bende de vardı özellikle ailesi yüzünden sorun çıktıkça ailesinden buzzz gibi soğudum ve hep benim ailem ne kadar mükemmelmiş, ben nereye düştüm böyle , bu kin nefret abidesi insanlar benim ailem olamaz diye kendimi yedim son aylarda.. eşim abimin arkadaşıydı o hiç istememişti başta, sonra karışmadı kimse ama dediğin gibi ayrı dünyaların aileleriydik gerçekten. en son düşündüm kendi ailem mi o mutsuz olduğum, insanın içini çürüten aile mi kendi ailem dedim tabi.. olaylar da beni o noktaya getirdi ve hiç pişman değilim şimdi.

bikaç yıl sonra kendimi o ailenin torununu,yeğenini,çocuğunu doğurmuş bi kadın olarak hayal etmek bile beni çok ürkütüyodu açıkcası.. bu aşamaya geldikten sonra yürümeyeceği bal gibi ortadaydı zaten..

Aslında ailesinin kötülüğünü görmedim ama iyiliğini de görmedim faydaları daha çok büyük kaynıma onlar her şartta düşünülür ben nasıl olsa çalışıyorum ya illaki paramız vardır 5 kuruş hayırlarını görmedim sağolsunlar
Böyle düşünerek yanlış yapıyorum belki Allah ın gücüne gidebilir ama o aileyi kabullenemiyorum

eğer zararları yoksa,eşinle olan problemleriniz de aşılabilcek şeylerse psikolojik destek alarak üstesinden gelebilirsin bence.. bizimki üstesinden gelinecek gibi olmadığından bu hale geldi.. ama senin sorunlar aşılabilir belki..

Ben çok soğudum ona karşı hiçbir duygu besleyemez durumdayım nasıl düzelirim hiçbirşey yaşamayı istemezken

Ben çok soğudum ona karşı hiçbir duygu besleyemez durumdayım nasıl düzelirim hiçbirşey yaşamayı istemezken

peki neden soğudun ki?? hataları olduğu için mi yoksa bazen sebepsiz olur hani öyle bi soğukluk mu ya da uyuşamadığınız için mi??

peki neden soğudun ki?? hataları olduğu için mi yoksa bazen sebepsiz olur hani öyle bi soğukluk mu ya da uyuşamadığınız için mi??

Onun hatalarını düzeltmeyişi ve en önemlisi uyuşamamazlık hayata bakış açılarımız bambaşka maalesef ve bunu nişanlıyken göremedim

Onun hatalarını düzeltmeyişi ve en önemlisi uyuşamamazlık hayata bakış açılarımız bambaşka maalesef ve bunu nişanlıyken göremedim

nişanlıyken gösterseler zaten ahhhh nerdeeeee..... ama sen de sanırım kafanda bitiriyosun ilişkini böyle düşünmeye başlayınca sonu da geliyo maalesef..

nişanlıyken gösterseler zaten ahhhh nerdeeeee..... ama sen de sanırım kafanda bitiriyosun ilişkini böyle düşünmeye başlayınca sonu da geliyo maalesef..
Şuan karşımda oturuyor ben bu adama aşığım seviyorum onsuz yapamam diyebiliyor muyum? Hayır diyemiyorum ne kötü bir şey bi karar verebilsem o cesareti bulabilsem keşke

Şuan karşımda oturuyor ben bu adama aşığım seviyorum onsuz yapamam diyebiliyor muyum? Hayır diyemiyorum ne kötü bir şey bi karar verebilsem o cesareti bulabilsem keşke

bana çok tanıdık duygular bunlar ondan sanırım 1 ayı geçti zerre özlemedim 3 yıldır birlikte yaşadığım adamı... daha önce gerçekten aşık olduğum sevgilimden ayrıldığımda yıllarca gecelerim ağlayarak geçmişti şimdi bu hissizliğim normal değil demek ki gerçekten de sevgisi bitmiş içimde,böylesi daha hayırlı galiba diyebiliyorum.

peygamber sabrı varmış sende vallahi ama arkana bakmadan kaç ve kurtulduğuna şükret mutlaka senide mutlu edecek biri çıkar böyle koca olmaz olsun ay vallahi çok üzülüyoprum kimse boşanmak için evlenmiyor ama bu adamalrdaki boşvermişlik hiçmi sevmedin ya ailen seni nle bir ömür olacakmı bakalım üzülme canım kimsenin ahı kimsede kalmaz işn gücün de var olan sana olacak sinir hastası olmaya değermi nafakanı da al altınlarını eşyalarınıda. bırakama yanına ama nolur kararından dönme yalvarma o dengesize dik dur bakımlı ol seni yıkık dökük görmesin kimseyi umursama değer ver kendine. ailende yanında allahından bulsunhayat devam ediyor sen önüne bak oda ne hlt yerse yesin.annen seni hizmetçi diyemi doğurdu sarıl ailene sakınkendini yıpratma zamanla herşey geçecek. sana zerre kadar değer vermeyene sende tükürüğünü bile atma değmez güzel günlerin olsun inşallah çocuk yapmamakla çok iyi yapmışsın allah kolaylık versin yeniden evlenir mutlu olursun duadan vazgeçme sakın...

cok tesekkur ediyorum ben de sizin gibi düşünüyorum pisman olcagimi sanmıyorum hic. Simdi tek zoruma giden sey erkeklik yapip anlasmali bosanali m gibi bir taleple BILE aramadi. Ben dava acicam o gelip bosanicakmis.. bukadar karaktersiz insana onca yil eslik yapmaya calistigima uzuluyorum. Onunla mutsuz olcagima onsuzcok daha mutlu olacagimbuna eminim. . Ama sanirim sancili bir bosanma sureci beni bekliyor. Allaha sigindim surekli dua ediyorum kotu niyetli insanlari biran once benden uzaklastirsin diye.. 3 gunluk dunya zaten onun gibi bir insan yuzunden daha fazla cehennem azabi cekemem.

canım öncelikle geçmiş olsun. hayatında açtığın yeni sayfada allah utandırmasın inşallah. ama merak ediyorum davayı sen neden açmıyorsun?

çekme canım atlatırsın unutursun gider bir avukattan yardım al haklarını öğren aman herşey beklenir o kendiniadam sanan ..... çok dikkatli ol allah seni kurtarıyor daha çok gençsin zannedersem yolun uzun allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın elalem falan hikaye ben 33 yşındayım yani varya şimdi hiç kimseyi umursamıyorum millet umurumda deyil ama önceden ayşe ne der fatma ne der. bırak ya senin hayatın senin kararın söke söke al herşeyini yap çirkefliğini hiç acıma böyle insanlara haddlerini bildireceksin. ayıp mış falan yok ben olucam varya ah neler yaparım hakedene yapıcaksın bu zamanda. ama o adamda gün yüzü görmez bak görürsün böylesine karektersiz insanlar seni mumla arıcaklar ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir allaha havale et ve çok ama çok güçlü ol paylaşımlarını bekliyorum

canım öncelikle geçmiş olsun. hayatında açtığın yeni sayfada allah utandırmasın inşallah. ama merak ediyorum davayı sen neden açmıyorsun?

teşekkür ederim canım ya aslında ben açardım açmasına ama son gece babası babamı aradı köpürdü senin kızın boşancam diyo ama davayı da açmıycakmış biz açcakmışız falan (öyle bişey demedim) diye.. çok sinir oldum.. bide dertleri ne niye okadar kudurdu onu anlamadım.. onların istediği gibi davranmak istemiyorum açıkcası.. acelem de yok kesin boşanıcam ama beklesinler biraz.. bide okumuşsundur belki babası oğluna 50000 daha harcayıp yeniden evlendirirmiş,8 aylık evliyken ayrıldığımızda böyle söylemiş, yeni bir evlilik hayaline okadar çabuuk girmelerini istemiyorum.. biraz sürünsünler ... benim nikaha ihtiyacım yok nasılsa uzuuun bi süre..

aynen öyle, 3 yılın sonunda KURTULUYORUM inşallah. 26 yaşındayım , çok şükür ki daha geç olmadı. yeni bir hayat kurabilirim.. işte hala karar veremedim anlaşmalı boşanıp biran önce kurtulsam mı (nasılsa Allah benim hakkımı onlardan bi şekilde çıkarır, bundan önce olduğu gibi), yoksa tazminat istesem mi.. tazminatla uğraşsam çok yıpranırım o aileyle karşılaşmak bile kötü etkiler beni, üç kuruş para için değmez kesinlikle onlarla muhattap olmaya.. suratlarını görmeye tahammülüm kalmadı artık.. hala karar aşamasındayım.. sanırım davayı açmak için pişman olmayacağım bir karar vermek istiyorum.

onlar yüzünden psikolojim bozuldu, bazı hastalıklar atlattım, tekrar aynı şeyler yaşamak istemiyorum.. sağlığımın bozulmasından korkuyorum yine.. alacağım tazminat beni sonra iyi etmeyecek sonuçta.. o yüzden bu işlere hiç bulaşmasam mı diye düşünüyorum .. ama yanlış mı doğru mu bu düşünce on un kararını vermek çok zor..

konunu sonuna kadar okudum
evet zor şeyler yaşamışsın ama bence boşanmayı gerektirecek şeyler değil yaşananlar..
neden hemen ayrılığı seçiyorsunuz çünkü o en kolayı değil mi?
evet bende öyle düşünmüştüm
mutluydum da ama hep eksiksin hep yarım..
boşanma psikolojısinı iyi bilirim 3 ay kadar yaşadım çünkü
evim dağıldı,eşyalarım çalındı mobilyalarım satıldı
ve ben sadece 8 aylık evliydim..
senden kat be kat ağır şeyler yaşamama rağmen
eşimle tekrar barıştım yuvam yıkılmadı.
iyikide barışmışım çok mutluyum..

bence eşinle tekrar konuşmayı ve farklı bir yere taşınıp yalnız yaşamayı öner
yeniden başlayın herşeye
belki barışırsanız herşey çok daha güzel olacak..

ahh canımm sen burda yazdığım kadarını mı yaşadım sanıyorsun?? bazı şeyleri yazmak paylaşmak istemiyorum her ne kadar sabredip gururumu ayaklar altına aldırdıysam da onlar bende kalsın....bütün bunlara rağmen ayrı bi yerde yaşamayı hep önerdim zaten annemlere geldim ertesi gün aradım,sonra defalarca tekrar aradım eğer ayrı biyer olursa ben devam ederim dedim... sonra baktım olmadı aynı bina bile olur yeterki boşanmak yerine kurtaralım evlilği dedim.. hep önce ılımlı baktı sonra ailesine gidip danıştı en son geldiği nokta "ben asssslaaaa bir adım geri atmam(ki ben geri adım at demedim ona, ben ortayı bulurum,sen de çabala dedim sadece), aileme istediğim gibi davranacaksın(onunla ilgili herşeye eyvallah dedim diye onu öne sürdü, ona tamam desem bu sefer de yok artık istemiyorum ben diyodu )" kolay olanı seçmedim emin ol.. zor olanı yaşadım.. ümidim kalmayınca , karşı taraf adım atmayınca kolay olana kaldım sadece.. çok da iyi oldu...

artı sen geri barışmak istedğinde eşinin tavrı ne oldu? barışmanıın üzerinden ne kadar süre geçti?? ve eşin sen akşamın bi vakti ortak evinize gidip gece 23.30 a kadar onu beklediğinde gelip de sen ne arıyosun burda? kardeşin gelsin götürsün seni.. ben seninle aynı evde kalamam diyip anne babasını arayıp onların yanına kaçtı mı?? bu o eve 2. gidişimdi.. ilkinde evlilik yıldönümümüzdü ve benimle dalga geçti adam.. ikisinde de gecenin 12.30 unda kendi evimden aşağılanarak geri döndüm.. bidaha o eve girebilirmiyim sence??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…