Bu aldatma sayılır mı?

eliflamelif81

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2017
16
16
43
İyi geceler arkadaşlar
Burayı yakın bir arkadaşımdan öğrendim ve hemen derdimi paylaşmak istiyorum.yardımcı olan fikir veren herkese şimdiden teşekkürler...

Konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum kafam çok karışık.
10 yıllık evliyim ve 3 Yaşında bir oğlum var. Eşimle aşk evliliği yaptık .Eşime aşığım ve eşimin de bana aşık olduğunu biliyordum.

Bundan 5 ay önce eşimin Rus chat sitesinde üyeliğini yakaladım ve mesajlarını okudum mesajlarda aldatmaya yönelik tek kelime yoktu. Sadece zevzeklik etmiş . Bunu sorduğumda evlenmeden önceki takıldığı bir site olduğu açıkladı.

Aradan 1 ay sonra tesadüfi bir şekilde eşimin sahte bir Facebook'unu olduğunu öğrendim ve o hesaptan birkaç eski tanıdığı Rus yada romen uyruklu kadınlar ile yazışmasını yakaladım. Ancak bu mesajların içeriğinde de tek kelime aldatma seks görüşme isteği numara alınıp veremesi vs geçmiyordu.

En son olay ise çok yeni, 1 gün önce oldu. Eşimin telefonu benim elindeyken hiç karıştırma huyum da yokken birden Facebook Messenger'ini açtım . Açmamla 15 gündür bir kadınla olan yazışmasını yakaladım bu yazışmalar diğerlerinden farklı olarak kadın eşime bebeğim , canım diye hitap etmiş eşim de sen de benim gibi kıvırıcı cevap vermiş.

Konuşmanın içeriğinden anladığıma göre tanışıyorlar ve eşimin geçmişini çok iyi bildiğim için kadının ismi eşimin kısa dönem sevgili olduğu biri. Kadın evli çocuklu. Yaşadığımız şehirden 800 km uzakta bir şehirde yaşıyor.

Dün bu olayın ardından kıyameti kopardım evden kovdum gitmeyince oğlumu da alarak çok yakın kız arkadaşıma geldim. Arkadaşımı arıyor konuşmuyorum. Arkadaşımın teline mesaj atıyor hakaret edip hatta küfürle cevap veriyorum.

Eminim ki hiç fiziksel görüşmeleri olmadı. Çünkü eşimin mesai saatleri belli, bensiz hiç şehir dışına çıkmadı. Eşim sabah 7'de çıkar en geç 18:00'de evde olur.
telefonunda şifre yok, sürekli ortalıktadır.
Ben üniversite mezunu iyi bir mesleği olan ancak 3,5 senedir çalışmayan biriyim. Zorlu hamilelik ve doğum derken işe geri dönmedim.
Şimdi ne yapmalıyım kara kara düşünüyorum???
Oğlum eşime çok düşkün,babasını görmeden durmayan bir çocuk. Oğlum dünden beri huzursuz ve sürekli babasını soruyor.
Eşim inanılmaz ilgili bir babadır. Gece uyanır bakar, arada oğlumu bırakıp çıktığımda bile çok iyi bakar.eşim bana karşı ilgili çiçek alan aşk mesajları gönderen benim için ailesini bile hiçe sayan biridir. Ev temizliği yapar, hasta olduğumda bakar, yemek yoksa sorun etmez tost yapıp yer .kafam kazan gibi ve ne yapacağımı bilmiyorum. Boşanmak istiyorum ama oğlum geliyor gözümün önüne donup kalıyorum.
Nasıl yaparım bilmiyorum ama bu durumdan kurtulmam lazım?
Not:
buraya üye arkadaşımın evindeyim hatta onun telinden yazıyorum. Çünkü dün cinnetle telefonumu eşimin kafasına fırlattım o pislik çevik davranıp eğildi ve telefonum duvarda parçalandı.

Bu aldatma sayılır mı bilmem ama aldatma eğilimi olduğu çok açık. Siz aynı şeyi yapsanız eşiniz sizi affeder miydi acaba bi de bunu sormalı ona.
Teşekkürler cevabınız için. Aynı soruyu sordum ona ve ısrarla seni aldatmadım ve senin böyle birşey yapmayacağını biliyorum diye pişkince bir cevap verdi. Yapsaymışım da o beni bildiği için affedermiş. Varsayımsal konuşmak kolay dedim.
Evliliğimize ailemize şans ver diyor yalvarıyor ama hazmedemiyorum. Çıkış da bulamıyorum.

Ya adi nedir bilmiyrm ama soyle bir durum var
Cinsellik yasanmasa dahi, senin bilgin disinda gizlice birileri ile ki bunlar rus ve romen kadinlar gorusmesi normal karsilanacak bir durum degil ki..
Sen verdigin tepkide kesinlikle haklisin
Sana saygisiZlik yapmis
Ne anlama geliyor butun bunlar? Konusmasindaki amac ne olabilir
Ben hicbir erkekle yazismiyrm akrabam bile olsa
Esimde hicbir kadinla yasiyamaz
Heleki bana haber vermeden
Ben kadin erkek dostluguna bilmem nesine inanmiyrm
Erkekler masum degiller
Neden bir erkek bir kadinla konusma ihtiyaci duysun
Ortaligi ayaga kaldiririm
Evet cocuk icin zor, ancak asla kabul edilebilir bir durum degil

İçeriğinde aldatma sinyali veren bir şey olmasa bile geçmişte hem chat hem de sahte facebook hesabında yakalamışsınız. O zaman diliminde hiç bahsini geçirip sormadınız mı? Bu durum güvenilebilecek bir kişi olmadığını gösterir.Lakin evliliğinizi siz tanıyorsunuz. Eşinizle bunları yaptığı dönemde aranızda ciddi bir tatsızlık falan varmıydı ki bu asla onu haklı çıkarmaz ama hani size inat olsun diye yapmış olma ihtimali var mı? yok diyorsanız her şey normal seyrinde giderken, inatlaşma maksadı filan taşımadan doğrudan bu eylemi yapmışsa açıkçası benim için aldatmanın kapısını aralama kapsamına girer.Her şeyden önemlisi beni küçük düşürmüş, evliliği hiçe saymış, kaybetme korkusu taşımamış olduğunu düşünürüm.

Cikis bulmak zor ama sor ona sen neymissin? Seni hice sayip nasil boyle davranabiliyormus? Hareketlerinin sonunu hic dusunmemis mi? Bu kadar basitmiymis? Yaptiginin arkadasinda mi yani? İyice dusunsun bir yaptiklarini... affedince ne olacak, sen ona nasil guvenecekmissin
Kendini evliliginde koydugu yer ne simdi
Babalik vasfina ne oldu
Ay cok sinirlendim kocana

Cikis bulmak zor ama sor ona sen neymissin? Seni hice sayip nasil boyle davranabiliyormus? Hareketlerinin sonunu hic dusunmemis mi? Bu kadar basitmiymis? Yaptiginin arkadasinda mi yani? İyice dusunsun bir yaptiklarini... affedince ne olacak, sen ona nasil guvenecekmissin
Kendini evliliginde koydugu yer ne simdi
Babalik vasfina ne oldu
Ay cok sinirlendim kocana

Teşekkürler yorumunuz için.
Ortalığı ayağa kaldırdım, ömrümde etmediğim hakareti ettim, kafasına telefonumu ve kalın bir su bardağı fırlattım. Evden kovdum gitmeyince oğlumu da alıp çıktım çok engel olmaya çalıştı polis çağırırım dedim.

Elimde yazışmaları görünce inkar edemedi. Eski sevgilisi iş ile ilgili bir mevzudan aramış konuşmuşlar sonra da yazışmışlar .Ama ısrarla bunun aldatma olmadığını geveleyip durdu.
Arıyor, ağlıyor düş yakamdan dedikçe daha da yapışıyor. Böyle yaptıkça daha da kinleniyorum. Ailem bilmiyor henüz. Aileye duyurmam için boşanma kararını alıp uygulamaya geçmem gerek.
İnanın dışardan gören bizi yakından tanıyan herkesin örnek gösterdiği bir evlilikti bizimkisi en kötüsü de hayatta güvendiğim nadir kişilerdendir. Güvenim kalmadı hiç.

Boşanmasan da iyice bir burnunu sürttürmelisin. İşin ciddiyetini yaptığı şeyin sizi kaybetmesine mâl olacağını anlasın. Böylesine ilgili sevgi dolu sorumluluk sahibi bir erkek bunu neden yapar yahu nedeeeen!!

Sahte Facebook hesabını bulduğumda ki bundan 3 ay önceydi. Konuştum bağırdım boşanalım dedim .pişmanım dedi şans ver dedi olmaz dedim. Ve oğlumuz için deneyelim dedi kabul eder gibi oldum ama o şüphe gitmedi, gitmiyor.

Bakın öncelikle yuvalar kolay kurulmuyor.. Burda sizi kimse yönlendiremez. Ama şunu bilin ki size çok görev düşüyor. Sadece Cinsellikle olmaz aldatma. Bir adamın tek bir bakışı bile aldatma olabilir. Niyet önemli. Eşiniz belli ki heyecan arıyor. Burnunu sürtüp sizde biraz kendinizi silkeleyin. Erkeğinizle biraz daha fazla ilgilenin. Gerekirse liseliler gibi mesajlaşın. Arayışlara giremesin

o şüphe hiç gitmeyecek inanın.Sürekli aklınıza gelecek, söylenip duracaksınız, sizin canınız yanarken bir noktadan sonra size dırdırcı demeye başlayacak.Sonra bunu bahane edip tekrar yaptıklarını tekrarlayabilir.Kendinizi ona en yakın hissettiğiniz anda bile acıyla aklınıza gelecek yaşattıkları ve asla eskisi kadar yakın olamayacaksınız.İnsanın içinde sürekli nasıl olabilir bu kadar yakınım diğer yarım hayatta güvenebileceğim en önemli kişi bana bu acıyı nasıl yaşattı duygusu oluyor.Kusura bakmayın ama üç ay önce büyük kavga etmişsiniz sonra gene yapacağını yapmış.Düzelir mi bilemedim ben.ne kadar içinizin yandığını, dünyanın başınıza yıkılmış gibi olduğunu biliyorum.Keşke her şey bir rüya olsa diye düşünüyor insan.karar sizin ama hiç burnu sürtmemiş eşinizin umarım sürter diyeceğim ama ...

Benim nezlimde aldatma sadece fiziksel değildir. Yani illa ki sizi aldattı demek için yatıp kalkmasına gerek yok, benim başıma gelse ben bunu da aldatmadan sayardım. Arkadaşlık niyetli konuşmalar değil, bariz flört ve sizden gizli gerçekleşen konuşmalar, sizi kandırmaktır bu aldatma yani. Ama tabi kişiden kişiye değişiyor bu aldatma düşüncesi, kimi kadınlar sadece fiziksel yakınlaşma yaşanırsa aldatma görüyor, kimisi onu bile aldatmadan saymıyor.

Çocuk olunca boşanma lafını biraz zor söylüyorum ama engel değil bunu söyleyeyim. Bu dünyaya bir kez geliyorsunuz, eşiniz başka kadınlarla sürekli flörtleşir, yakınlaşırken sizin sırf "Çocuğum babasız büyümesin" diye buna göz yumma fedakarlığına katlanmanız adil değil. Çocuk babasız büyümüyor keza boşansanız da, siz birbirinizden boşanıyorsunuz, çocuk babasından değil. Hep görüşecekler, baba yine ilgili bir babaysa ilgisini kaybetmeyecektir. Bir şans vermek isterseniz çift terapisine gitmenizi öneriyorum, çünkü bu alışkanlığa dönüşmüş. Affetseniz eşiniz bunu "göz yumma" olarak görecek ve inanın daha sık yapmaya devam edecektir. Koşullu affedin affediyorsanız, terapiye gitmeyi şart koşun. Terapistinizle beraber bu sorunu aşmaya çalışın derim. Ama buna rağmen yürümediyse boşanmak mantıklı bir seçim, terapistiniz de iyi eğitimli bir terapistse zaten kurtulamayacak durumda olduğunuzda bunu size söyler ve boşanmanızı önerebilir.

Niyeti heyecan mıydı yoksa yakalamasaydım sonuna kadar gidebilecek bir olay mıydı hiç bilemeyeceğim? Belki oğlumuzdan kaynaklı eskisi kadar heyecan dolu bir ilişkimiz yoktu belki eskiye nazaran uzaklaşmıştık hangi akılla böyle davrandı inanın bilmiyorum. Oğlumuz neredeyse doğduğundan bugüne kadar çok zor ve çok çok az uyuyan çok çok ilgi isteyen ve istediği ilgiyi fazlasıyla gösterdiğimiz bir çocuk. 3 yılın uykusuzluğu yorgunluğu belki biraz uzaklaştırmıştır bizi ama bu eşimin yaptığı hakareti aklamıyor gözümde. Olay çok yeni belki onun da etkisi var ama şu an inanın onu bir kaşık suda boğasım var.

Öncelikle Allah sabir versin.
Ben olsam gerekirse aynı apartmanda oturur, oğlumu mahrum etmez, ama yıne de boşanırdım. Elbet bir şekilde geçinir yasardım.
Zor bir karar. Boşanmazsam gururum Yok olurdu sanırım.

Ona dediklerimi neredeyse harfiyen yazmışsınız. Bundan 6 ay önce biri gelip böyle şeyler yaşayacağımı söyleseydi sadece gülerdim. Benim eşim yapmazcılardan değildim ama ailemiz üzerine kumar oynamayacağını düşünürdüm.
Utanmadan bir de diyor ki kadını ara sor, yada benim hesabımdan yaz öğren aldatmadığımı.ben seni aksamadım diye bir türkü tutturmuş gidiyor.
Ben 10 yıllık eşime güvenmiyorum elin kadınına neden güveneyim. Kadınla neden muhatap olup kendimi düşüreyim. Ayrıca kadının değil eşimin bana sadakat yükümlülüğü varken kadını neden ailevi sorunuma dahil edeyim.
Dediğiniz gibi o güven gitti mi gelmez sanki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…