Bu aldatma sayılır mı?

Eşim inanılmaz ilgili bir babadır. Gece uyanır bakar, arada oğlumu bırakıp çıktığımda bile çok iyi bakar.eşim bana karşı ilgili çiçek alan aşk mesajları gönderen benim için ailesini bile hiçe sayan biridir. Ev temizliği yapar, hasta olduğumda bakar, yemek yoksa sorun etmez tost yapıp yer

Bana gore hepsi aldatma ve aldattiktan sonra bin tane iyi ozelligi olsun, bulunmaz hint kumaşı olsun benim için bir önemi yok.

Kesinlikle aldatmadır ve geri dönerseniz üzgünüm ama yine aynı şeylere devam edecek fakat temkinli davranacak. Mesela bir siteye üye olurken takma isim kullanacak. Ya da konuştuğu kadına ben evdeyken bana yazma diyecek. Bu şekilde de haberiniz yokken aldatılmaya devam edeceksiniz. Adam size nasıl bir insan olduğunu göstermiş. Biri de erkeğinizle ilgilenin yazmış. Adamın hamuru bozuksa 7/24 pışpışlasanız bile aldatır.

Esiniz sizi aldatmis hem de defalarca kez.
Ihanet sadece cinsellikle olmaz, ki ben gozume baka baka eski sevgilisiyle mesajlasan birinden her seyi beklerim, onu da yapmistir kesin.

Bu sayılmazsa ne aldatma sayılır merak ettim. Biri de yazmış erkeğinizle ilgilenin iğreniyorum böyle yorumlardan. Siz yapsanız karımla ilgilenmedim mi diyecekti? Size eski sevgiliniz bebeğim yazsa ne yapacaktı?? Ben kendimin ne yapacağımdan eminim bu durumda boşar arkama bile bakmam. Ama sizin karakteriniz, durumunuza göre kendiniz karar vermelisiniz. Umarım pişman olacağınız bişey yapmazsınız

Konuma mesaj yazan herkese çok çok teşekkür ederim. Hepinizi tek tek alıntılayamıyorum kusura bakmayın.
Konu başlığımı eşimin bu aldatma değil iddiası üzerine öyle belirledim. Evet bu yaptığı bal gibi aldatma. Ne derse desin onu mazur göstermiyor.
Eşimin iyi özelliklerinden bahsetmem de onu övüp ondan vazgeçemeyeceğim intibası vermek için değildi. Sadece evliliğimiz hakkında bir fikriniz olabilmesi içindi.
Aldatmayı normalleştirme gibi bir çabam ise olmadı şayet öyle olsaydı amaann aldatmayan erkek mi var , eşim gibisini nereden bulacağım diye savunmaya geçerdim. Eşimin savunulur yanı yok. Onu savunmaya da hiç niyetim yok. Eşimin yaptığı onursuzluk. Beni tek düşündüren oğlum olmuştu.
Eşimle bir saat konuştuk yüz yüze. Yaptığının sadece heyecan için olduğunu asla cinsel birliktelik olmadığı üzerine yeminler etti. Düzenli hayatımız içinde işle ev arasında gidip geldiğini iddia etti.Mesai saatleri içinde yapılabileceği cevabıma karşılık işyeri giriş ve çıkışları kart ile olduğundan kayıtları almayı teklif etti, tüm telefon görüşme kayıtlarını hatta iyice basitleşecek eski sevgilisi ile konuşabileceğimi de söyledi.
Bunların hiçbirini kabul etmedim. Özellikle kadınla konuşma konusunda delirdim. O kadının bana karşı verilmiş bir sözü yok, o kadın bana sadık olmak zorunda değil diye bas bas bağırdım.
Aile terapisi fikrini de kabul etmedim.
Sonuç olarak eşime hakaret ederek, tehdit ederek yeri geldi sakin konuşarak anlaşmalı boşanma için ikna ettim. Çarşamba günü beraber işlemleri başlatacağız. Protokolde anlaştık ev, araba, nafaka konusunda haklarımın hepsini alacağım. Boşanma kesinleşince de ailelere söylemeye karar verdim o da mecbur kabul etti. Aileler girerse ikna sürecine girmek istemiyorum.
Boşanma ile birlikte şehir değiştireceğim bir süre bekar kız kardeşim var onunla kalacağım işimi düzenimi kurduktan sonra oğluma kreş, iş bulup kardeşimden ayrı eve çıkacağım.
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eşime tüm kadınların bunu aldatma olarak gördüğünü söylemiştim hepiniz beni haklı çıkardınız. Konunun linkini atmıştım oku bakalım ihanet mi değil mi dedim.
Arada girip okur belki, ihanet eden bir pisliğe sayacağınız varsa saydırın . Benimpislik diğer aldatan pislikler namına kabul etsin artık.:)

Hayırlısı olsun sizin için. Umarım musmutlu olursunuz. Eşiniz de Allahından bulur inşallah

Amaç ne yani niye konuşmuş ki bi amacı çıkarı yoksa. Siz sohbet etmiyor musunuz eşinizle. Bence affedilir tarafı yok ama bir çocuk varkende boşanılacak sorun değil... Süründür bir süre boşanacağını söyle çokta uzatmadan evine dön bence. Arayı ne kadar açarsan o kadar kötü..

O arayışlara girmesin diye kendimizi mi parcalayalım ne yanı ?

Kimse kendini parçalayacağın kadar önemli olmamalı bu hayatta. Nasıl bu denli abartılı anladın acaba? Sadece eş olarak yapmamız gerekenler bunlar. Evlen adamı sal sokağa olur mu öyle? Biz kadınlar evlenince biraz fazla rahatlıyoruz.. Halbuki heyecanı elde tutmak kendimize bağlı tutmak çok kolay... Eşler 20 yıl sonra bile eve heyecanla gelmeli... Benim eşim asansörden çıkarken seni görmek için sabırsızlanıyorum diyor.. Allahıma çok şükür kendimi parçalamak zorunda kalmadan görevlerimi yapıyorum ilgimi sevgimi saygımı kesmiyorum.. Başka bir çabaya gerek kalmıyor zaten.

Ya bu aldatma neden illa yatıp kalkınca aldatma kabul ediliyor ben de bunu anlamıyorum. Siz başka bir erkekle yazışsanız çok sevgili eşiniz sizin ne namusunuzu bırakır ne haysiyetinizi. Aldatma illa fiziksel temasla olmaz, sanaldan da olsa başka kadınlarla flört etmiş, arzulamış. Net aldatma. Ha bunu yedirme/yedirememe durumu ayrı. Kimi insan yedirir hayatına devam eder, kimi yediremez restini çeker. Ama bu aldatmadır, üzgünüm.

Edit: Son mesajınızı okudum şimdi. Siz kendine yediremeyen taraf olmuşsunuz. Umarım bundan sonra hak ettiğiniz değeri görür, sizi seven ve saygı gösteren insanlarla beraber güzel bir ömür sürdürürsünüz.

Evet, benim nezdimde sayilir. Aldatmak icin temas gerekmez, ki kac kez konusmalar yakalamissiniz. Ama gordugum kadariyla hala bosanmak istemiyorsunuz...
İyi bir es, iyi bir baba olmus ama "insan" olamamis esiniz...

Kimse kendini parçalayacağın kadar önemli olmamalı bu hayatta. Nasıl bu denli abartılı anladın acaba? Sadece eş olarak yapmamız gerekenler bunlar. Evlen adamı sal sokağa olur mu öyle? Biz kadınlar evlenince biraz fazla rahatlıyoruz.. Halbuki heyecanı elde tutmak kendimize bağlı tutmak çok kolay... Eşler 20 yıl sonra bile eve heyecanla gelmeli... Benim eşim asansörden çıkarken seni görmek için sabırsızlanıyorum diyor.. Allahıma çok şükür kendimi parçalamak zorunda kalmadan görevlerimi yapıyorum ilgimi sevgimi saygımı kesmiyorum.. Başka bir çabaya gerek kalmıyor zaten.
Bunun icin neler yapiyorsun peki?
Eşimle aramda sorun yok ama ilk heyecan da yok. Azcik yardimci olsan :KK66:

Ben olsam bunun için ayrilmazdim ancak iyi bir ders verirdim. Bu arada ikimizde asigiz demissin. Bu kadar uzun süren bir evlilikte bu mümkün değil bence. Bilimsel olarak aşk kalmiyormus bir sure sonra. Esin aldatmaya meyilli iyi bir ders vermezsen firsatini bulunca faaliyete geçecek gibi.

X