Bu aldatma sayılır mı?

Benim nezlimde aldatma sadece fiziksel değildir. Yani illa ki sizi aldattı demek için yatıp kalkmasına gerek yok, benim başıma gelse ben bunu da aldatmadan sayardım. Arkadaşlık niyetli konuşmalar değil, bariz flört ve sizden gizli gerçekleşen konuşmalar, sizi kandırmaktır bu aldatma yani. Ama tabi kişiden kişiye değişiyor bu aldatma düşüncesi, kimi kadınlar sadece fiziksel yakınlaşma yaşanırsa aldatma görüyor, kimisi onu bile aldatmadan saymıyor.

Çocuk olunca boşanma lafını biraz zor söylüyorum ama engel değil bunu söyleyeyim. Bu dünyaya bir kez geliyorsunuz, eşiniz başka kadınlarla sürekli flörtleşir, yakınlaşırken sizin sırf "Çocuğum babasız büyümesin" diye buna göz yumma fedakarlığına katlanmanız adil değil. Çocuk babasız büyümüyor keza boşansanız da, siz birbirinizden boşanıyorsunuz, çocuk babasından değil. Hep görüşecekler, baba yine ilgili bir babaysa ilgisini kaybetmeyecektir. Bir şans vermek isterseniz çift terapisine gitmenizi öneriyorum, çünkü bu alışkanlığa dönüşmüş. Affetseniz eşiniz bunu "göz yumma" olarak görecek ve inanın daha sık yapmaya devam edecektir. Koşullu affedin affediyorsanız, terapiye gitmeyi şart koşun. Terapistinizle beraber bu sorunu aşmaya çalışın derim. Ama buna rağmen yürümediyse boşanmak mantıklı bir seçim, terapistiniz de iyi eğitimli bir terapistse zaten kurtulamayacak durumda olduğunuzda bunu size söyler ve boşanmanızı önerebilir.

Ben de bu yaptığının aldatma olduğunu kabul ediyorum. Kafam kazan gibi net düşünemiyorum.
Aile terapisine gidelim önerisini getirdi bir iki saat önce attığı mesajla. Bir dünya hakaretin ardından olmaz deyip kestirip attım.
Şu an ben ben değilim ve iki cümlemden biri hakaret.
İşin pis yanı ağlayamıyorum da ,boğazıma yumru oturdu geçmiyor.

Ben de bu yaptığının aldatma olduğunu kabul ediyorum. Kafam kazan gibi net düşünemiyorum.
Aile terapisine gidelim önerisini getirdi bir iki saat önce attığı mesajla. Bir dünya hakaretin ardından olmaz deyip kestirip attım.
Şu an ben ben değilim ve iki cümlemden biri hakaret.
İşin pis yanı ağlayamıyorum da ,boğazıma yumru oturdu geçmiyor.

Zor bir durum, çok normal üzgün hissetmeniz, kırılmanız, sindirememeniz. Biraz kendinize zaman tanıyın, en azından pişman olacağınız bir karar vermeyin. Aldatma durumunda elbette boşanma taraftarıyım ama erken verilen kararlarda da insanlar bazen pişman olabiliyor. Eve dönmeyin bir süre, kendinizi bir dinleyin. "Keşke yapmasaydım, bir şans daha verseydim" falan gibi hayıflanmalarınız olacaksa, eşinizde umut görüyorsanız, içten içe boşanmayı pek istemiyorsanız eşiniz de önermişken çift terapisini düşünmenizi öneririm. Ama "Ben soğudum, artık geri dönüşü yok, hiçbir şekilde onu istemiyorum, bekar bir anne olarak hayatımı sürdürebilirim" demeye devam ediyorsanız da hiç uzatmanın alemi yok, boşanma davasını açın derim.

Allah yardimcin olsun, sadece yatip kalkmak degil aldatmak dusunmekte olabilir.. belliki kadinin ilgisi hosuna gotmis.. buarada esimin saatleri belli sehir disina cikmadi diosun.. bir bilete bakar bu is ve mesai saati icinde izin alip gitmis olamaz mi? Affetsende hep basina kakacaksin

İyi de boşanmamak için tüm sebepleri sayıp dökmüşsünüz. Olay sadece çocuğunuz değil ki sizin için, aşk mesajları gönderir çiçek alır bilmemne.

Siz bu adamla barışacaksınız, çok bariz bu. Ama bu adamın rahat duracağı yok haberiniz olsun. İlla bir yerden patlak verecek.

İyi de boşanmamak için tüm sebepleri sayıp dökmüşsünüz. Olay sadece çocuğunuz değil ki sizin için, aşk mesajları gönderir çiçek alır bilmemne.

Siz bu adamla barışacaksınız, çok bariz bu. Ama bu adamın rahat duracağı yok haberiniz olsun. İlla bir yerden patlak verecek.
Boşanmamak için yazmadım eşimin olumlu yönlerini. Aldatma teşne yapısı haricinde nasıl biri olduğunu bana gösterdiği o kadar ilgince aşka rağmen nasıl iki yüzlüce hareket ettiğini ve içinde bulunduğum durumun ne kadar karmaşık olduğunu anlatmaktı amacım.
Rahat durmayacağını bilsem yada sizler kadar berrak ve mantıklı düşünüyor olsam sabaha karşı oğlumu uyutmaya çalışırken buraya yazmadım. Siz haklı olarak okuduğunuz kadarına daha mantıklı yorum yapıyorsunuz ben yaşadığım kadarıyla karmakarışık duygular içindeyim.

Oncelikle sakin olmaya çalışın ve mesajlarına bir süre cevap vermeyerek biraz toparlanin..

Attığınız her mesaj umut suan onun için,içeriğinin hakaret olmasının bir önemi yok yaziyorsaniz hayatindasiniz onun gözünde bitti..

Uzak kalmaya ve mantıklı hareket etmeye özen gösterin.içinde oldugunuz durum her ne kadar çirkin olsa da yaşadıklarınızın sizin için ne kadar kaldirilabilir olduğunu ne yapmanız gerektiğini düşünün..

Affedin ya da boşanın diye bir yorum yapamam sizin için ama ayrılık kararı vermeniz zor gibiyse eğer ondan uzak durup göz dağı vermeniz bile suan için sizin yarariniza..
Zira bazı insanlar kaybetmeden ya da kaybetme korkusu yaşamadan elindekinin kıymetini anlayamayacak olgunlukta.

Umarim çocuğunuz ve sizin için en doğru kararı verir ve sorunsuz bir hayat yaşarsınız..

aldatma düşüncelerle dahil olur tabi bana göre. Ancak burda durup sakince düşünmeniz lazım bir evladınız var daha iplerini koparıp iyice pervasizlasmamis birde esiniz var. Sizden ne beklediğini neye cevap alamadığı icin böyle yaptığını ve en sonda sizin bu durumda neler hissettiginizi teker teker anlatın. eşinizi biktirdiginizi düşündüğünüz şeyler varsa sizde kendinizi bu arada torpuleyin. direkt ipleri koparmaktansa elinizdekini düzeltmeye çalışmak daha iyi bana kalırsa..

İyi geceler arkadaşlar
Burayı yakın bir arkadaşımdan öğrendim ve hemen derdimi paylaşmak istiyorum.yardımcı olan fikir veren herkese şimdiden teşekkürler...

Konuya nereden başlayacağımı bilmiyorum kafam çok karışık.
10 yıllık evliyim ve 3 Yaşında bir oğlum var. Eşimle aşk evliliği yaptık .Eşime aşığım ve eşimin de bana aşık olduğunu biliyordum.

Bundan 5 ay önce eşimin Rus chat sitesinde üyeliğini yakaladım ve mesajlarını okudum mesajlarda aldatmaya yönelik tek kelime yoktu. Sadece zevzeklik etmiş . Bunu sorduğumda evlenmeden önceki takıldığı bir site olduğu açıkladı.

Aradan 1 ay sonra tesadüfi bir şekilde eşimin sahte bir Facebook'unu olduğunu öğrendim ve o hesaptan birkaç eski tanıdığı Rus yada romen uyruklu kadınlar ile yazışmasını yakaladım. Ancak bu mesajların içeriğinde de tek kelime aldatma seks görüşme isteği numara alınıp veremesi vs geçmiyordu.

En son olay ise çok yeni, 1 gün önce oldu. Eşimin telefonu benim elindeyken hiç karıştırma huyum da yokken birden Facebook Messenger'ini açtım . Açmamla 15 gündür bir kadınla olan yazışmasını yakaladım bu yazışmalar diğerlerinden farklı olarak kadın eşime bebeğim , canım diye hitap etmiş eşim de sen de benim gibi kıvırıcı cevap vermiş.

Konuşmanın içeriğinden anladığıma göre tanışıyorlar ve eşimin geçmişini çok iyi bildiğim için kadının ismi eşimin kısa dönem sevgili olduğu biri. Kadın evli çocuklu. Yaşadığımız şehirden 800 km uzakta bir şehirde yaşıyor.

Dün bu olayın ardından kıyameti kopardım evden kovdum gitmeyince oğlumu da alarak çok yakın kız arkadaşıma geldim. Arkadaşımı arıyor konuşmuyorum. Arkadaşımın teline mesaj atıyor hakaret edip hatta küfürle cevap veriyorum.

Eminim ki hiç fiziksel görüşmeleri olmadı. Çünkü eşimin mesai saatleri belli, bensiz hiç şehir dışına çıkmadı. Eşim sabah 7'de çıkar en geç 18:00'de evde olur.
telefonunda şifre yok, sürekli ortalıktadır.
Ben üniversite mezunu iyi bir mesleği olan ancak 3,5 senedir çalışmayan biriyim. Zorlu hamilelik ve doğum derken işe geri dönmedim.
Şimdi ne yapmalıyım kara kara düşünüyorum???
Oğlum eşime çok düşkün,babasını görmeden durmayan bir çocuk. Oğlum dünden beri huzursuz ve sürekli babasını soruyor.
Eşim inanılmaz ilgili bir babadır. Gece uyanır bakar, arada oğlumu bırakıp çıktığımda bile çok iyi bakar.eşim bana karşı ilgili çiçek alan aşk mesajları gönderen benim için ailesini bile hiçe sayan biridir. Ev temizliği yapar, hasta olduğumda bakar, yemek yoksa sorun etmez tost yapıp yer .kafam kazan gibi ve ne yapacağımı bilmiyorum. Boşanmak istiyorum ama oğlum geliyor gözümün önüne donup kalıyorum.
Nasıl yaparım bilmiyorum ama bu durumdan kurtulmam lazım?
Not:
buraya üye arkadaşımın evindeyim hatta onun telinden yazıyorum. Çünkü dün cinnetle telefonumu eşimin kafasına fırlattım o pislik çevik davranıp eğildi ve telefonum duvarda parçalandı.

Aldatmaya meyilli gibi ama genede siz daha iyi bilirsiniz
Genel anlamda çıkış saatlerinde evinde olan biri huyu suyu nasıl bence ona göre değerlendirip özel bir konuşma yapın yavrunuzun hatrına tekrar yaşanırsa çaresine ozaman bakarsınız.Kolaylıklar dilerim

Çocuğum babasiz ne yapar cok duskun babasina diye dusunen ince ruhlu fedakar anne ve yaptigim yanlis ortaya cikarsa esim birakip giderse cocugum ne olacak diye dusunmeyen bencil bir baba....ayril baris deme hakki bizde degil.sen yaşadın sen yasiyorsun bu hayati.fakat olayi gordukten sonraki tepkilerine bakilirsa sinmis kenara koseye cekilmis bir bayan degilsin.iliskinizdeki güven hissini asamazsan evlilik azap yuvasina doner senin icin..her davranisinda birsey ararsin ve esinde bundan bogulup senden ayrilmak ister.......yani seni o pozisyona getiren kendisi degilmis gibi cikip gider..ben unuturum affederim hayatimiza evliligimize bir sans daha verecegim diyorsan bu konuyu gercekten unutmalisin.unutmazsan mutsuzluga kosacaksin cunku.

Anlatım dilin burnu sürtülsün istiyosun gibi, bize göre aldatma olup olmaması ne ifade eder, bu senin evliliğin bana göre aldatma değil der babasına düşkün oğlunu da alır dönersin evine
Burnu sürtülsün değil inanın niyetim. Bir niyetim olmayacak kadar karmakarışığım.Daha doğrusu ne istiyorum hiç bilmiyorum. Bilsem ona göre davranırım.
Bana ısrarla bu yaptığının aldatma olmadığını tekrarlayıp duruyor ve ben bunun aldatma olduğunu söylüyorum .
Sadece bu karmakarışık dönemi en az zayiatla atlatmak için burada hiç tanımadığım kadınlarla anlatarak çıkış yolu arıyorum.çıkış yolu bende onun da farkındayım ama şu an burnumun ucunu göremeyecek kadar körüm, dağınığım.

Burnu sürtülsün değil inanın niyetim. Bir niyetim olmayacak kadar karmakarışığım.Daha doğrusu ne istiyorum hiç bilmiyorum. Bilsem ona göre davranırım.
Bana ısrarla bu yaptığının aldatma olmadığını tekrarlayıp duruyor ve ben bunun aldatma olduğunu söylüyorum .
Sadece bu karmakarışık dönemi en az zayiatla atlatmak için burada hiç tanımadığım kadınlarla anlatarak çıkış yolu arıyorum.çıkış yolu bende onun da farkındayım ama şu an burnumun ucunu göremeyecek kadar körüm, dağınığım.

Burda daha çok karışacağını garanti ederim, burda evet aldatma diyen de çıkar hayır değil diyen de, herkes kendine göre donelerini de sunar ve gayet ikna edici gibi de durur iki farklı görüş, ama dediğin gibi çıkış sende, bu kişisel kabul meselesi

aldatma düşüncelerle dahil olur tabi bana göre. Ancak burda durup sakince düşünmeniz lazım bir evladınız var daha iplerini koparıp iyice pervasizlasmamis birde esiniz var. Sizden ne beklediğini neye cevap alamadığı icin böyle yaptığını ve en sonda sizin bu durumda neler hissettiginizi teker teker anlatın. eşinizi biktirdiginizi düşündüğünüz şeyler varsa sizde kendinizi bu arada torpuleyin. direkt ipleri koparmaktansa elinizdekini düzeltmeye çalışmak daha iyi bana kalırsa..
Uzun yıllardır beraberiz.neredeyse 17 yıllık geçmişimiz var. Elbette benim de hatalarım olmuştur. Yaptıklarım onu hiçbir şekilde aklamıyor.
iyi eş mükemmel baba figürü birden kayboldu gözümde ben kafamı bile toplayamıyorum.

aldatmaya yönelik tek kelime yoktu. Sadece zevzeklik etmiş

Bunu sorduğumda evlenmeden önceki takıldığı bir site olduğu açıkladı.

Ancak bu mesajların içeriğinde de tek kelime aldatma seks görüşme isteği numara alınıp veremesi vs geçmiyordu.

eşim de sen de benim gibi kıvırıcı cevap vermiş.

Bence affetmek istiyorsunuz.

Insanlar chat sitelerine neden takilir? Birileriyle tanismak icin. Ya disine gore bulamadi ya zamanini kolluyor. Yoksa bu kadinlarla kuresel isinmayi, gorelilik kuramini falan konusmuyordur.

Bana gore nihayetine ermemis bir aldatma.

Çocuğum babasiz ne yapar cok duskun babasina diye dusunen ince ruhlu fedakar anne ve yaptigim yanlis ortaya cikarsa esim birakip giderse cocugum ne olacak diye dusunmeyen bencil bir baba....ayril baris deme hakki bizde degil.sen yaşadın sen yasiyorsun bu hayati.fakat olayi gordukten sonraki tepkilerine bakilirsa sinmis kenara koseye cekilmis bir bayan degilsin.iliskinizdeki güven hissini asamazsan evlilik azap yuvasina doner senin icin..her davranisinda birsey ararsin ve esinde bundan bogulup senden ayrilmak ister.......yani seni o pozisyona getiren kendisi degilmis gibi cikip gider..ben unuturum affederim hayatimiza evliligimize bir sans daha verecegim diyorsan bu konuyu gercekten unutmalisin.unutmazsan mutsuzluga kosacaksin cunku.

Bir şans daha vereyim de adam son 6 ayda bütün kredisini yedi bitirdi. Çocuk için de kendimi ve herşeyden önemlisi oğlumu mutsuz etmeye değer mi? Unutmayacağım büyük ihtimalle mutsuzluğa koşacağım sizin dediğiniz gibi.
Karakter olarak sinip pısacak biri değilim. Benim derdim ondan sonra ne yaparım değil ondan önce de vardım ondan sonra da olurum tek derdim çocuğum şu anda. Ailem arkamda olur mu olmaz mı gibi bir düşüncem de yok. Yanımda olurlarsa ne âlâ,olmazlarsa da ben ayakta dururum.
Okuduğum yorumların tamamı benimle aynı fikirde aldatma olduğu noktasında birleşiyor.
Teşekkür ederim hepinize.

Bence affetmek istiyorsunuz.

Insanlar chat sitelerine neden takilir? Birileriyle tanismak icin. Ya disine gore bulamadi ya zamanini kolluyor. Yoksa bu kadinlarla kuresel isinmayi, gorelilik kuramini falan konusmuyordur.

Bana gore nihayetine ermemis bir aldatma.

Yani sohbet sitelerinde erkek erkeğe muhabbet eden var mıdır mesela, tercihi o yönde değilse,amaç amiyane tabirle "kız düşürmek"

X