Böyle birşey için tartışılır mı?

Eşiniz neden bir iş yapmıyor? Bir de bu telefon edip "bu akşam geliyoruz, yarın geliyoruz" olayı bir bizde mi var ya? Yurtdışındaki arkadaşlarımla konuşuyorum da 1 hafta öncesinden randevu almadan kimseyle kahve bile içemezsin diyorlar.
Günlük işlerde yardım ediyor ama bu iş gunluk yardımla olacak birşey değil üstelik kendisi yarın calisiyor evde iki çocukla mümkün değil yetistiremezim öğlene kadar. Bugünde kızım çok huysuzdu (sabah sağlık ocağına gittik kan aldılar kızımdan çok ağladı ve korktu muhtemelen onun verdiği bir huysuzluk vardı üzerinde) parka götürdüm durmadı surekli ağladı gezdirdim dondurma aldım baya yuruduk sakinlesmesi için eve geldiğimizde ayaklarim zonkluyordu ağrıdan.

Bana göre ikiniz de hatalısınız.

Siz baştan bu kadar kısa süre sonra gelmelerini kabul etmemeliydiniz. Atıyorum 3-4 gün sonrası için seve seve ağırlayacağınızı ama öncesinde planlı başka bir işiniz olduğunu belirtebilirdiniz.
İnsanlar ne kadar emrivaki yapsalar da sizin cevabınızla kendilerini ona göre ayarlıyorlar. Son dk iptalleri de pek şık olmuyor.

Eşiniz de yüklenmek yerine çözüm sunabilirdi. Hani dışardan ayarlayalım ya da ev işi bende yemekler sende vs gibi.

Ay neyse 3. Şahıslar için kavga etmen guzum.

Ertelemek bana göre ayıp bir hareket lakin bundan eşinize ne?
Eğer ona göre de ayıp ise işin ucundan tutacak, bir hal çare düşünecek ve buna mahal vermeyecek.
Bence arayıp ‘size geliyoruz’ demek de ayıp gerçi😂
Bunu diyebilmem için evine pijamayla girebildiğim dostum olması lazım, e ona da dışarıdan bile yemek söylerim ya da zaten yaz tatili ve durumu bildiğimden ‘uygun olduğunda bu hafta haber ver’ derim.
Kısaca, arayan kişiye göre sorun olmamalı, kendisine baksın önce😂

Ertelemek bana göre ayıp bir hareket lakin bundan eşinize ne?
Eğer ona göre de ayıp ise işin ucundan tutacak, bir hal çare düşünecek ve buna mahal vermeyecek.
Bence arayıp ‘size geliyoruz’ demek de ayıp gerçi😂
Bunu diyebilmem için evine pijamayla girebildiğim dostum olması lazım, e ona da dışarıdan bile yemek söylerim ya da zaten yaz tatili ve durumu bildiğimden ‘uygun olduğunda bu hafta haber ver’ derim.
Kısaca, arayan kişiye göre sorun olmamalı, kendisine baksın önce😂
Bende onu anlamıyorum verdiği tepki çok anlamsız geldi bana. Bence en çok anne ve babasına haber verdigi için onları tekrar arayıp erteleyecegi için böyle gerildi. Annesi herşeyi kurcalayan bir insan çünkü bir saat sorguya çekecek niye erteledi misafirlerini strawberry niye yetistiremedi işlerini bla bla. Asıl derdi annesine açıklama yapmak zorunda kalmasi. Az önce yatmaya giderken yine saçma bir sebepten çattı bana. Şu erkek milletini bir kasik suda bogasim var bazen. Her türlü yükü yüklenen kadin yerinde oturup direktif veren onlar 😑 Bu arada gerçekten ilk kez kabul ettiğim misafiri ertelemek durumunda kaldım yani daha önce hiç boyle birsey yaşanmadı. Eşimde biliyor evime misafir geldiği zaman en guzel şekilde ağırlamaya çalışırım hep.

Bende onu anlamıyorum verdiği tepki çok anlamsız geldi bana. Bence en çok anne ve babasına haber verdigi için onları tekrar arayıp erteleyecegi için böyle gerildi. Annesi herşeyi kurcalayan bir insan çünkü bir saat sorguya çekecek niye erteledi misafirlerini strawberry niye yetistiremedi işlerini bla bla. Asıl derdi annesine açıklama yapmak zorunda kalmasi. Az önce yatmaya giderken yine saçma bir sebepten çattı bana. Şu erkek milletini bir kasik suda bogasim var bazen. Her türlü yükü yüklenen kadin yerinde oturup direktif veren onlar 😑 Bu arada gerçekten ilk kez kabul ettiğim misafiri ertelemek durumunda kaldım yani daha önce hiç boyle birsey yaşanmadı. Eşimde biliyor evime misafir geldiği zaman en guzel şekilde ağırlamaya çalışırım hep.
Ertelemeyi yapabilmek de yüksek karakter meselesi, tebriği hakediyor bu arada.
Bence ayıp diyorum ama gelmek isteyen zorla geliyor zaten, çağırıp da iptal etmiş ekmiş ya da program değiştirmiş değilsiniz, 1 gün müsade daha istenmiş sadece.
Ben yapmam gerekse bile yapamayıp kendi canını çıkaranlardan olduğumdan aksine eşinizin sizi desteklemesi gerekirdi.
Bizim evde şart olsa ben kocama desem ardıma saklanır ben onun ardına, başaramayız ki ahsjsj😂

Ha ailesine açıklama meselesi muhtemelen durum budur. E o zaman anacığımn diyecek, yetişemiyor erteleyecek sen yemekleri yap o evi halletsin de erteleme olmasın anne diye.
Anasına hesap vermesine sinirlensin o, bu yaşta hala küçücük velet hareketlerine baksın kendisi.
Sonra karısına ses çıkarmaya gelsin mesele.
Aslında böylesine tamam deyip güzel bir restorandan yer ayırtıp orada ağırlattıracaksın milleti, evine almadan otoparkta bizi takip edin diyecek, yiyip içecek ardından herkese byee çekip evine döneceksin de işte, edep terbiyeniz var.
Evinizde ağırlama adabı, misafire verilen kıymet ve görgüsü bildiğinizden kendinize yakıştırmazsınız😂

Son düzenleme:
Ertelemek neden ayıp?

Ani ve hesapta olmayan bir durum çıkabilir.

İnsan hasta olabilir.

Her şey olabilir.

Durup dururken ertelememis ki .

Cocuklari parka götürdüğü sırada zati muhterem evi temizleyebilirdi.

Ne yani tamam dedi diye iki eli kanda da olsa ertelememeli miydi?

Hepinize iyi geceler hanımlar. Direkt konuya gireceğim az önce çok gereksiz bir konu yüzünden eşim benimle tartışmaya girdi. Bugün öğlen bir akrabamız aradı beni musaitsen yarın oğlen sana geleceğız akşamına babamda gelecek dedi. Çalıştığım için ve çocuklarda yaz tatilinden ötürü evde oldukları için evin temizlik durumu hiç müsait değil ama nasıl olsa yarına kadar zamanım var diye (geçtiğimiz gün dahil 3 gün izinliyim bu hafta) buyurun gelin dedim. Tam temizliğe niyetlenmişken komşumuz geldi. Çok sevdiğim bir komşu olduğu için geri çevirmek istemedim. Baya oturdu o kalktıktan sonra yemek telaşına girdim sonrasında çocuklar durmadı onları parka götürdüm. Eve gelmemiz saat 21:00 buldu. Çok yoruldum. Çocuklari yatağa soktum bende yanlarına uzandim kalkip o saatten sonra temizlik ve yarın için hazırlık yapacak halim kalmadı. Yarın sabahta kızımın sağlık ocağın tahlil sonuçlarını almam lazım daha mümkün değil yetistiremem diye dusundum ve yarınki programı perşembe gününe alsak uygun olurmu diye sordum gelecek olan kişiye o da tamam dedi. Eşime bunu söyleyince tavir yapmaya başladı. Anne ve babasinada haber vermiş başladı herşeyi öteliyorsun insanlara söz verip iptal ediyorsun insanlar ona göre ayarlıyor kendini gelecek olan kişileri isimlerini ve anne babasını sayarak hepsi kendini yarına göre ayarladı sende onemsemeyip günü değiştiriyorsun insanlarin aklında soru işareti birakiyorsun falan diye söylenmeye. Bende sinirlendim kendi musaitlik durumuma göre cagiracagim insanları tabi ne bekliyorsun niyetim olmasaydı hiç kabul etmezdim zaten dedim. Ne var yani alt tarafi ertesi gün gelin dedim 11 yıldır evliyiz ilk kez böyle birsey yapiyorum misafir konusunda dedim alayli bir sekilde tabi tabi gibi birşeyler söyledi. Yani anlamıyorum onun niye bu kadar zoruna gitti bu durum misafirleri ağırlayacak olan hazirlik yapacak olan benim birakta ben karar vereyim böyle konulara dedim ama inanilmaz sinirlerim bozuldu. Gerçekten ayipmi oldu bu yaptığım anlamıyorum. Böyle birşey için insan kalkıp eşiyle tartışır mı ya.
Tahlil sonucu almaya cart curt kendi gitseymiş o zaman. Her haltı düşünen biz, bir halttan haberi olmayıp oksijen tüketen kocalar. 😒

Eskiden ben de ertelemezdim. Fakat kulp bulmak isteyen insanın her türlü bulduğunu farkettiğimden beri canım isterse erteliyorum istemezse müsait değilim diyorum. Ev benim keyif benim. Eşim de hiçbir şey diyemiyor çünkü ben kendimi parçalarken çok saçmalıklara maruz kaldığımı gördü. Hatta bir kaç kez kendi de maruz kaldı. Hiç canınızı sıkmayın değmiyor. Neyi nasıl isterseniz öyle yapın.

Biz oglen gelicez babam da aksam gelcek diyen akrabaya oglen ayri ikram aksam da aksam yemegi ayarlanmasi gerekiyor
Bildigin agir misafir
Parka goturme olayini esinize kitleyecektiniz siz islerinize bakacaktiniz
Herseyi tek basimiza yapmaya alistirinca mukemmel olunmamiz bekleniyor cunku
Akrabalar gelince de dersiniz cocuktan kan alindi huysuzdu durmadi o yuzden erteledim diye
Üff insanlar ne kadar yorucu ya, bir gram katkilari yok ama ceneleri durmuyor

Hepinize iyi geceler hanımlar. Direkt konuya gireceğim az önce çok gereksiz bir konu yüzünden eşim benimle tartışmaya girdi. Bugün öğlen bir akrabamız aradı beni musaitsen yarın oğlen sana geleceğız akşamına babamda gelecek dedi. Çalıştığım için ve çocuklarda yaz tatilinden ötürü evde oldukları için evin temizlik durumu hiç müsait değil ama nasıl olsa yarına kadar zamanım var diye (geçtiğimiz gün dahil 3 gün izinliyim bu hafta) buyurun gelin dedim. Tam temizliğe niyetlenmişken komşumuz geldi. Çok sevdiğim bir komşu olduğu için geri çevirmek istemedim. Baya oturdu o kalktıktan sonra yemek telaşına girdim sonrasında çocuklar durmadı onları parka götürdüm. Eve gelmemiz saat 21:00 buldu. Çok yoruldum. Çocuklari yatağa soktum bende yanlarına uzandim kalkip o saatten sonra temizlik ve yarın için hazırlık yapacak halim kalmadı. Yarın sabahta kızımın sağlık ocağın tahlil sonuçlarını almam lazım daha mümkün değil yetistiremem diye dusundum ve yarınki programı perşembe gününe alsak uygun olurmu diye sordum gelecek olan kişiye o da tamam dedi. Eşime bunu söyleyince tavir yapmaya başladı. Anne ve babasinada haber vermiş başladı herşeyi öteliyorsun insanlara söz verip iptal ediyorsun insanlar ona göre ayarlıyor kendini gelecek olan kişileri isimlerini ve anne babasını sayarak hepsi kendini yarına göre ayarladı sende onemsemeyip günü değiştiriyorsun insanlarin aklında soru işareti birakiyorsun falan diye söylenmeye. Bende sinirlendim kendi musaitlik durumuma göre cagiracagim insanları tabi ne bekliyorsun niyetim olmasaydı hiç kabul etmezdim zaten dedim. Ne var yani alt tarafi ertesi gün gelin dedim 11 yıldır evliyiz ilk kez böyle birsey yapiyorum misafir konusunda dedim alayli bir sekilde tabi tabi gibi birşeyler söyledi. Yani anlamıyorum onun niye bu kadar zoruna gitti bu durum misafirleri ağırlayacak olan hazirlik yapacak olan benim birakta ben karar vereyim böyle konulara dedim ama inanilmaz sinirlerim bozuldu. Gerçekten ayipmi oldu bu yaptığım anlamıyorum. Böyle birşey için insan kalkıp eşiyle tartışır mı ya.
Bütün suç eşinizde. Sizin yerinizde olsam ertesi gün gelin ben diyemezdim ama bu karakter meselesi biri bana ertesi gün gel dese asla bozulmazdım da ayıp olmazdı bana. Eşiniz madem rahatsız olmuş kalkıp evi kendi toplasaymış benim eşim olsa öyle yapardı o evde sadece siz yaşamıyorsunuz ki benim eşim de öyle sürekli ev işlerinde sorumluluk alan biri değil

Hayır üşengeçlikten değil aslinda misafir agirlarken temiz bir evde ve içime sinen ikramlarla ağırlamak istediğim için. Gelecek olan kişi aradığında erkendi saat nasıl olsa gün uzun yetisirim diye düşündüm ama sonrasinda planda olmayan şeyler olunca durum değişti.
Ertelemeseydim ya işler yarım kalacaktı ki o şekildede ben rahat etmeyecektim yada pertim çıkacaktı ki buda en cok çocuklara yansıyacaktı.
Yarına misafiriniz varken komşuyla uzun uzun oturup sohbet etmeniz, çocukları parka götürmeniz (En azından bunu vırvır konuşan eşiniz yapabilirdi mesela) ve sonra onlarla birlikte yatıp uyumanız keyfi ve üşengeçlik biraz. Canınız istememiş, sıkıştırmamışsınız kendinizi. Tıpkı eşinizin de yaptığı gibi. Ne yemeğe elini sürüyor, ne çocukları oyalıyor, ne temizliği birlikte yapıyor, ama lafa gelince konuşuyor.

Sen kocana bakma, hiç umursama. Onlar ev, çocuklar, çalışmak bunlar böyle seni hiç erkilemeden beraber akıp gidiyor falan sanıyorlar. Evin işine, misafire, hazırlığa kadınlar karar verir. Kendi dahil olmadığı konularda konuşmasın bir zahmet. Erteleyebilirsin, sorun yok

X